Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doctori cu prestări servicii în locul contractelor de muncă

Spitalul Județean Slobozia a inventat o nouă formă de angajare

Doctori cu prestări servicii în locul contractelor de muncă

La sesizarea cititorilor, Independent a realizat o documentare în ceea ce privește noua invenție a Spitalului Județean. Invenția, utilă, ce-i drept, mai ales în vremuri de criză, cînd toate posturile sînt blocate, se numește «angajare cu contract de prestări servicii»... Dar cu decontare din fondul deficitar al Spitalului.

Trei doctori PFA
«Și cîte alte afaceri face Zamfir, împreună cu Nuțy de la RUNOS. Angajări cu contract de prestări servicii. Persoanele respective sînt învățate să-și deschidă activitate de persoană fizică. Să vină Auditul Consiliului Județean să vadă unde se duc banii spitalului» ne sugerează un anonim pe site-ul publicației. La mai bine de o săptămînă de la publicarea comentariului, sîntem în măsură să facem următoarele precizări: alegem să nu ne pronunțăm în privința afacerilor desfășurate de juristul Vasile Zamfir și nici nu solicităm auditul Consiliului Județean, putem însă să spunem că afirmația potrivit căreia la Spitalul Județean de Urgență Slobozia se fac angajări sub forma unor prestări de servicii este perfect adevărată. Și, mai putem să redăm integral punctul de vedere al doamnei Nuți. Mircea Nuți.
Actual, la nivelul celei mai mari unități sanitare din județ nu se mai fac angajări, posturile vacante fiind blocate ca urmare a reducerilor cheltuielilor salariale. Decizia nu ar aparține conducerii unității și nici vreunei autorități locale, ci face parte din pachetul de măsuri guvernamentale de ieșire din criza economică. Cît este de gravă transpunerea acesteia în practică la Slobozia tindem să credem că deloc, dacă analizăm ultimele acțiuni în materie de personal ale Spitalului Județean. Asta fiindcă, deși niciun Spital din țară nu mai poate angaja ca urmare a acestei decizii, la Spitalul Slobozia, ca la nimeni! În decursul a cîtorva luni, unitatea a reușit performanța de «a angaja» trei medici. Cum a fost posibil acest aspect ne-a povestit doamna Nuți. De la RUNOS. Iar ce ne-a povestit vă spunem mai tîrziu. Ei bine, în vremuri cînd venirea de noi medici la Spitalul Județean de Urgență Slobozia este mai degrabă o utopie decît o realitate, conducerea unității a identificat o portiță cel puțin interesantă de a atrage doctori. Practica pare că abia acum se fundamentează, dat fiind numărul totuși redus de astfel de angajări. Metoda este simplă. Medicul, asistentul sau mai știm noi ce statisticieni, de altfel, «absolut necesari» în desfășurarea actelor medicale, sînt sfătuiți să-și deschidă un PFA (persoană fizică autorizată). PFA-ul ulterior intră în relații contractuale cu Spitalul Județean. Medicul prestează servicii medicale, Spitalul decontează contravaloarea acestora. Atît este de simplu. Problema, nu atît de majoră în cazul de față, (spunem asta întrucît pînă la acest moment s-au angajat prin această metodă trei medici, o asistentă și un statistician) devine mai stringentă la momentul decontării. Asta fiindcă, cel puțin teoretic, Spitalul nu poate deconta serviciile medicale prestate de medicii PFA din fondul de salarii ci dintr-un alt capitol, denumit strategic «furnizori». Cît de permis contabilicește vorbind este acest aspect iarăși nu cunoaștem...
Revenind, întrucît comentariile cititorilor online vizau în această acțiune direct pe șeful compartimentului RUNOS al Spitalului de Urgență, Nuți Mircea am contactat-o, inițial telefonic: «Da’ de ce vreți să mă vedeți? Să vă convingeți că nu sînt Muma Pădurii? Dacă este o problemă de serviciu, oricum nu vă spun nimic fără acordul managerului»... Dar a venit! Și ne-a și povestit: «Deci, în primul rînd să rețineți că nu eu fac aceste contracte ci juristul unității (n. red.: Vasile Zamfir, în cazul în care ați uitat). Eu sînt acoperită de documente. Am făcut adresă și la Minister și la Casa Națională de Sănătate. Nu mi-au răspuns, dar... Ce ați fi vrut să facem dacă nu avem medici? E bine că au venit și așa. În acest mod au fost angajați un medic pe Radiologie, unul pe Diabet și unul pe Neurologie. Asistenta trebuia să o angajăm că a plecat tot de la noi, bărbatul său e pompier și a fost delegat la București, acum dacă s-a întors el s-a întors și ea pe Chirurgie, iar statisticianul e angajat politic, vă spun eu»... Comentarii? În cazul nostru nu.

11 August 2010, 15:49 (82745 vizualizări - 21 comentarii)

Comentariile cititorilor:


ana:
(9 Septembrie 2013, 20:18)
coruptia este in floare la spitalul judetean de urgenta
un simplu manager sp:
(18 Octombrie 2011, 14:32)
daca tot stiti sa scrieti articole si sa denigrati ar fi la fel de bine ca inainte sa va informati cu privire la cele scrise.Daca sunteti jurnalist asta nu inseamna ca cine va da dreptul sa scrieti toate prostiile si lumea care citesti sa le ia de bune.nu aveti habar ca asa se poate desfasura activitate mai nou in spitale doar cu contracte de prestari (posturile sunt blocate)iar fondul de salarii nu este separat de buget-desteptule!!!!esti un jurnalist de toata jena!
dan:
(8 Septembrie 2010, 08:38)
cine il tine in brate pe maimutoiul de jurist...saracu abia a facut 10 clase si lic. la seral ca si facultatea...inspatele lui e psd ca el e varza.ala e spital sau casa de toleranta...o asa zisa asist.se inchide in cabinet la interne cu admin.asa e in spital golanie ,hotie,etc....afara cu toate proastele
Victor Popa:
(28 August 2010, 12:32)
pt «trei doctori»: Se vede treaba că nu ești doctor că ar fi trebuit să știi a scrie. Românește cel puțin. Cât despre subiectivitatea mea, după cum v-am și scris, vă aștept să stăm de vorbă la redacție. Pentru a vă asuma cele scrise. Desigur, e vorba și despre oarece demnitate, pe care oricum nu cred că o aveți. La revedere!
trei doctori:
(28 August 2010, 12:21)
esti subiectiv domnule Victor Popa, afisezi numai ceti convine tie si la sustinatorii tai, ti ar fi placut sa scrie lumea numai ce vrea sa auda urechile matale, nu prea te duce mintea sau nu o ai acasa, daca tu crezi ca asa se face jurnalism, bine pentru tine e o notiune inedita, dar parerea mea e ca sa nu cumva sa ai nevoie doamne fereste de un medic si acela sa nu existe ca specialitate si atunci sa vezi tu ce inseamna, (parerea multora), multumesc ca ai citit mesajul
Victor Popa:
(27 August 2010, 10:09)
celui ce se semnează cu «trei doctori»: Când o să vă asumați cele scrise, prin semnarea propriilor inepții cu numele real, atunci o să vă publicăm comentariile. Până atunci însă, dacă tot sunteți o persoană atît de curajoasă, vă așteptăm la redacție pentru a și proba cele scrise. Sănătate!
poisson d'avril:
(21 August 2010, 23:48)
Tot sistemul medical e putred, din toate partile sunt frustrari si lacomii, e incorect sa afirmi ca sunt toti la fel, desi putini inntegri sunt in acest sistem. O mare parte din vina e a statului bineinteles, care nu face ordine, el reprezentand autoritatea si aici nu e vb doar de sistemul medical e vorba de toate institutiile si aparatele de stat. Totul e un cerc vicios. Oamenii gresesc ca dau atentii, ea a stricat si va strica intotdeauna , deoarece creeaza preferinte, impune atitudini si nu amelioreaza cu nimic tratamentul acordat, degeaba unii cred in continuare. Statul greseste ca nu interzice asta, ca nu are o legislatie stricta si simpla, la obiect, ca nu a investit si sprijinit sistemul, ca salariile sunt mici, ca totul e politicizat si ca are o mare coruptie in sanul sau. Cand vom scapa de coruptie, vom scapa de mentalitati invechite, de preferinte, de nepotism, oamenii vor ajunge undeva pe merit, vor fi platiti cum trebuie, vom fi civilizati si implicit nu ne vom mai diferentia, nu vom mai scuipa in stanga si dreapta, vom educa copiii in alt spirit si vom trai intr-un sistem mai bun. Teoretic e simplu, practica...intotdeauna ni se pare la nivel de ani lumina caci scapi greu de "cancer" vorba aia. Din toate astea putem ncerca , desi multe piedici sunt si aici, a ne educa copiii intr-un alt spirit, chiar daca ne inneaca frustrarea zilnic, chiar daca nimic nu e cum ar trebui sa fie, chiar daca uneori ni se pare inutil. Daca ei vor fi altfel si vor invata sa treaca prin acest mediu infect cu idei noi, vom avea oameni de viitor cu alt fel de convingeri, oameni care in viitor ar putea schimba ceva, deoarece ei vin din urma. E crud ca sacrificiile sunt mari si nedreptatile multe pana atunci, insa degeaba 2-3 buni printre atatia infecti, nu vor face fata, vor muri incet si nu se observa nimic. Creeati o noua generatie care intr-un final o va schimba pe cea veche cu toata putreziciunea ei. Nu mai sperati ptr voi, ci ptr ei macar.
ellys:
(18 August 2010, 17:31)
raspuns pt" un pacient"..CREZI U k suntem tratati??? in ziua de azi toti sunt pentru bani...am un exemplu clar: o cunostinta, bolnava cu inima si multe altele, s-a simtit extrem de rau in weekend iar in cursul zilei de luni s-a dus la meducul de familie. stiti ce i-a zis" da dc nu v-ti dus la UPU k aia au salariile duble fata de noi???"...la UPU,i au dat o pastila si i-au zis" da ce ati venit doamna la noi, dc nu ati mers la medicul de familie ca aia au salariile triple fata de noi??"..pai asa se trateaza oameni buni in spitalele noastre...asa k a plekt femeia plangand din spital de frik sa nu pateasca ceva de rau ce se simtea.Pai cand auzi astfel de cazuri...sincer mie personal mi se face sila de acest spital..
poisson d'avril:
(18 August 2010, 10:50)
Nu se aplica aici legislatia cu plata la ora ptr post vacant deoarece nu exista post vacant datorita blocarilor. Medici necesari, e o alta mancare de peste, competenta, seriozitate, astea da sunt necesare. Cum si in ce fel se solutioneaza asta e mai putin important, chiar daca stim cum se plimba pilele si fondurile in institutiile si serviciile noaste, chiar daca nu e corect sau legal, insa in situatia actuala si in prioritatea ce o reprezinta serviciul medical acordat in Romania este primordial la a ne gandi care e impactul asupra pacientilor si al serviciilor prestate.Important este daca aceasta practica de "prestari servicii", asigura ptr pacienti aceeasi garantie a serviciului medical si daca eventualele culpe medicale vor putea fi sanctionate in acelasi mod legislativ, deoarece daca ei sunt trecuti la categoria furnizori...e oarecum complicat. Parca nu ar fi fost suficient pana acum.
culturistul:
(16 August 2010, 13:46)
juristu'incaseaza de la ambulanta 10 milioane lei pentru consultanta .Pana acum nimic ilegal.Dar prestarea o face in timpul programului DE LUCRU din SPITAL.Din aceasta cauza are sporul de 25 % de stat peste program.Doamne ce mai munceste.Spitalul a platit juma'de miliard pentru transportul dializat IN PLUS din cauza contractului incheiat de juristul Zamfir.Nu se sesizeaza nimeni?Nici D-l Ciuperca? TREZITI-VA DOMNILOR ODATA! SPITALUL ESTE MOSIA LUI ZAMFIR ZAMFIR FURA TOT!
pt toti:
(16 August 2010, 12:23)
cititi legea cu plata cu ora pe post vacant sau temporar vacant.
Un pacient:
(14 August 2010, 21:25)
Wow ! Cate comentarii ! De cine vreti sa fim tratati, mon cher ??? De asistente ??? De infirmiere ? Sau, poate de paznicii de la usa ? Voi nu vedeti ce se intampla in tara asta de rahat ? Sunt gramezi de medici care nu se gandesc decat cum sa plece din tara asta nenorocita ! Ziceti mersi ca au venit aici !
azucena:
(13 August 2010, 13:26)
Nu numai doctori sant anagajati cu prestari ci si la statistica la lifturi, deci pilosi.Iar pentru posturile vacante se face plata cu ora desi OG interzice acest lucru.La serviciul al carei sef este Doamna Nuty se face plata cu ora de la inceputul anului... acum si la contabilitate.Ohoooo si cate ar fi de vazut in materie de salarizare dar aude sau citeste cineva ? DNA. CURTEA DE CONTURI?De aia nu le pasa ca nu ii verifica nimeni.
un om de rau:
(12 August 2010, 10:40)
Daca totul e adevarat , atunci d-l Ciuperca (ghici ciuperca ce-i?)este parte la ciubuc , altfel arunca tripleta Olaru ,Zamfir,Mircea peste bord rapid. Rezulta ca in afacerile spitalului este implicat foarte mult Ciuperca .Pe el cine-l debarca?
ion:
(11 August 2010, 21:41)
Stiti ce nu inteleg eu? Juristul si Nuti incheie contracte dar aceste contracte nu se platesc fara viza CFP a directoarei financiar contabile. Atunci, vorbiti gratuit. Aceste lucruri nu se pot face de o singura persoana sau de doua.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 17 Aug 2026
368 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sărbătorile Municipiului Slobozia, la a XI-a ediție

În perioada 1-4 iunie, Slobozia organizează a XI-a ediție a tradiționalelor Sărbători ale Municipiului. Potrivit organizatorilor, suma cheltuită anul acesta este comparabilă cu cea din anii anteriori. ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2011, 15:26
(10705 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: Autoturism furat din Italia, restituit proprietarului

Ialomița: Autoturism furat din Italia, restituit proprietarului

Un autoturism reclamat furat în luna august 2010, a fost identificat și restituit proprietarului de drept de către polițiști.
Urmare a corespondenței purtate cu Centrul de Cooperare Polițienească Internațională ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2011, 12:38
(9038 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: În comă alcoolică la volan

Un bărbat ,de 61 ani, din Urziceni a fost depistat de polițiști în timp ce conducea pe drumurile publice un autoturism deși consumase băuturi alcoolice.Șoferul a fost testat alcoolscop, aparatul etilotest ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2011, 12:25
(9957 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a Poliției în zona școlilor. A fost depistat la volan un tînăr de 17 ani fără permis!

Efective din cadrul Poliției Urziceni au organizat și executat în cursul zilei de marți, 31 mai a.c., acțiuni în zona unităților de învățămînt și în zona adiacentă acestora. Zonele unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2011, 12:22
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru furt calificat

Polițiștii feteșteni au depistat în cursul zilei de marți, 31 mai a.c., un bărbat, de 29 ani, din comuna Făcăeni, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei privative ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2011, 12:20
(8806 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive în comunele Săveni și Sudiți

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat acțiuni preventive pe raza localităților Sudiți și Săveni pentru creșterea gradului de siguranță rutieră, conștientizarea participanților la trafic cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2011, 12:10
(8659 vizualizări - 0 comentarii)


Taxare inversă pentru livrarea de cereale și plante tehnice

Guvernul a aprobat astăzi Ordonanța de Urgență privind modificarea și completarea Legii 571/2003 privind Codul Fiscal și a altor prevederi financiar-fiscale, act normativ prin care se va pune în aplicare ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2011, 20:31
(12723 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2011, 18:18
(5103 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Quilling»-arta de a răsuci hîrtia, la Muzeul Județean

Acțiune inedită la Slobozia. De Ziua Copilului, Muzeul Județean Ialomița în parteneriat cu Grădinița cu program normal nr. 2 Slobozia, va organiza o expoziție cu vînzare ce cuprinde 30 de lucrări de artă ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2011, 18:14
(13388 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferii indisciplinați, amendați

În prima zi a săptămînii, luni, 30 mai, polițiștii rutieri au organizat la Slobozia o acțiune pentru respectarea normelor de circulație rutieră. Polițiștii au constatat 19 abateri de la normele rutiere ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2011, 18:13
(8731 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Braconaj piscicol

Braconajul piscicol a fost ținta principală a polițiștilor din Urziceni, organizați luni, 30 mai, într-o acțiune pentru prevenirea și combaterea pescuitului ilegal. Astfel, timp de 3 ore, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2011, 18:12
(10250 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: A furat 11 stupi de albine

Un bărbat de 34 ani este cercetat de polițiști după ce s-a stabilit că este autorul unui furt de stupi de albine. Agenții postului de Poliției Gura Ialomiței au recepționat o plîngere a unui slobozean, ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 17:51
(12609 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Hoți prinși în flagrant la furat de cablu electric. Au fost reținuți după ce polițiștii au uzat de armamentul din dotare!

Doi tineri de 24, respectiv 31 ani, din Alexeni, au fost reținuți de polițiști după ce au fost prinși în flagrant la furat. Cei doi au fost prinși sîmbătă, 28 mai, în timp ce furau cablu electric din rețeaua ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 17:00
(6942 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a bătut vecinul cu o scîndură pînă l-a umplut de sînge

Un bărbat a cerut ajutorul jandarmilor după ce a fost bătut crunt de un vecin. Victima a sunat la 112, iar jandarmii ajunși la fața locului au solicitat de urgență o ambulanță întrucît bărbatul zăcea într ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 16:47
(9308 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: scandal Ialomița


Slobozia: Scandal la Tribunal

Patru persoane s-au bătut zdravăn în fața Tribunalului Ialomița. Cei patru erau părți într-un dosar penal aflat pe rolul instanței.
Un bărbat și o femeie s-au prezentat vineri, 27 mai, în fața completului ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 16:43
(10350 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident de la nerespectarea semnificației unui indicator

Întrucît nu a respectat semnificația unui indicator, un constănțean de 27 ani a produs vineri, 27 mai, un accident în localitatea Țăndărei. Pe scurt, constănțeanul se deplasa pe strada Aleea Teilor din ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:48
(11274 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Hoți prinși după 3 luni

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 27 mai, polițiștii au reușit să prindă autorii unui furt produs în luna februarie 2011. Hoții, un bărbat de 39 ani și doi tineri, de 18 și 19 ani, au intrat în ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:47
(13616 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina hoț furt


Poliția Rutieră Ialomița: 422 de amenzi aplicate și 26 de permise reținute la sfîrșit de săptămînă

În perioada 27-29 mai, peste 40 de polițiști ai Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere de circulație din județ, scopul principal al acțiunilor fiind respectarea normelor de trafic ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:46
(14266 vizualizări - 1 comentariu)


Armășești: Șoferi băuți sau cu permise suspendate

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 27 mai, polițiștii au depistat în comuna Armășești un tînăr, de 21 ani, din localitate care se afla la volanul unei mașini deși consumase alcool. Testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:42
(10282 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranță pe timp de noapte

Sîmbătă, 28 mai, polițiștii ialomițeni au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor. În acest sens, polițiștii feteșteni și agenții posturilor de poliție arondate au ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:40
(6622 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A pierdut controlul volanului și a intrat cu mașina pe cîmp

Sîmbătă, 28 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Bărbulești, se deplasa cu mașina pe direcția Ploiești ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:35
(7341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Slobozia: Explozie la un bloc din cauza unei acumulări de gaze

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 27/28 mai, o explozie de proporții s-a produs la un bloc din Slobozia. Deflagrația s-a auzit în întreg orașul, cauza producerii acesteia fiind o acumulare de gaze ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2011, 06:28
(8279 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mașină furată din Italia, găsită de polițiști

Joi, 26 mai, polițiștii ialomițeni au identificat un bărbat de 29 ani ce deținea un autoturism înmatriculat în Italia, dar care figura ca urmărit internațional. Mașina figura furată din Italia în luna martie ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:04
(6887 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A înapoiat un portofel plin cu bani găsit în Piață

Dinu Costică, un bărbat de 51 ani, din Perieți, a cerut sprijinul jandarmilor slobozeni după ce a găsit un portofel cu bani. Bărbatul a sunat la Detașamentul Mobil de Jandarmi Slobozia spunînd că a găsit ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:03
(10393 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia portofel


Făcăeni: Bătrîn «prădat» de o vecină

Un bătrîn de 79 ani din Făcăeni a cerut ajutorul polițiștilor din localitate după ce a constatat că din casă îi fusese furată suma de 400 lei. Bătrînul a povestit polițiștilor că a rămas fără bani în seara ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:03
(7733 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Fetești: Hoț din locuințe, prins de polițiști

Polițiștii feteșteni au fost alarmați luni, 23 mai, de către un bărbat din localitate asupra faptului că i-a fost spartă locuința. Bărbatul a povestit polițiștilor că a lipsit de la domiciliu între orele ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:02
(7380 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Evaziune de 116 mii lei cu produse energetice

Un bărbat de 61 ani este actual cercetat de polițiștii ialomițeni pentru infracțiunea de evaziune fiscală. În sarcina acestuia, polițiștii de investigare a fraudelor au stabilit că este autorul unui prejudiciu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:01
(8021 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni evaziune


Manasia: Minor de 17 ani, acuzat de tîlhărie și furt

Un minor de 17 ani, din Manasia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni sub acuzația de tîlhărie și furt calificat. Activitatea infracțională a adolescentului se rezumă la deposedarea prin violență, în ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:01
(9819 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băuturi alcoolice fără documente, confiscate

Polițiștii feteșteni au organizat joi, 26 mai, o acțiune de verificare în zonele principale de interes ale municipiului. Astfel, în cadrul activităților au fost legitimate peste 70 de persoane, 8 agenți ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:00
(8633 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Doi infractori, încarcerați

Polițiștii din Urziceni au depistat, în timpul unei acțiuni, doi tineri de 27 ani din localitățile Grindu, respectiv Sărățeni, pe numele acestora existînd mandate de arestare. Cel din Grindu avea de executat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:00
(9165 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gogu în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Prefectura în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița casă Cocora în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 [email protected] în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! @ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Mary în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cetatean în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița AlexDan în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Iulia în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Scolar în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Marius în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 cetatean în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...