Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Doi bărbați din Țăndărei, de 30, respectiv 26 de ani, sînt cercetați penal pentru infracțiunea de de ultraj după ce, nemulțumiți de faptul că fratele lor, de 19 ani, urmează a fi sancționați contravențional pentru o abatere la regimul circulației rutiere, au luat la bătaie un agent de poliție.
Incidentul s-a produs luni, 30 august, în jurul orei 16,45, cînd o echipă a Poliției Rutiere a oprit pentru verificări un motoscuter condus de un tînăr de 19 ani, însoțit de un altul, ambii fără cască de protecție. Imediat după oprirea în trafic a motoscuterului, în zonă și-au făcut apariția aproximativ 35-40 de persoane, rude sau cunoscuți ai celor doi, ce se aflau la o terasă în apropiere și care au încercat să conteste măsurile impuse de polițiști făcînd scandal. Pentru a evita degenerarea situației, ocupanții mopedului au fost duși sediul Poliției. După intrarea celor doi în sediul instituției, însoțiți de tatăl conducătorului scuterului, prin surprindere și fără vreun motiv, unul dintre frații tînărului de 19 ani l-a lovit pe unul dintre polițiștii rutieri, cu pumnul în zona tîmplei. Alți doi polițiști, martori la incident, au procedat la imobilizarea agresorului și în timp ce îl conduceau în sediul Poliției, au fost împiedicați prin forță de către celelalte persoane să își desfășoare activitatea. Pentru că scandalul căpăta amploare, unul dintre agenții de poliție a tras un foc de armă în plan vertical, imediat grupul părăsind zona în fugă. După incident, agresorii au fost prinși și duși la sediul Poliției pentru cercetări, pe numele acestora fiind reținută infracțiunea de ultraj.
Incidentul nu este primul de această natură. În urmă cu cîteva zile, un polițist din Perieți a fost agresat de un recidivist, devenit din nou infractor.

31 August 2010, 11:46 (16057 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
Agresorii polițiștilor bătuți la Țăndărei sunt greu de identificat
Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi
EXCLUSIV: Polițist din Țăndărei, bătut de un țigan

Comentariile cititorilor:


ANTON-ESCU:
(2 Septembrie 2010, 19:23)
BAI FRATILOR, IN TARA ASTA ROMANIA VA FI DIN CE IN CE MAI NASOL CU NEGROTEII. DACA CINEVA STIE VREE SOULTIE PTR AI INTEGRA PE ASTIA IO IMI TAI CE VRETI VOI. ORI SCAPAM DE EI PRIN DISPARITIA LOR DE PE ACEST TERITORIU, ORI PLECAM NOI. POATE CA AM FOST CAM RADICAL, DAR AM SPUS PUTIN DIN CEEA CE TREBUIE FACUT.COPII NOSTRI VOR SUFERI MAI MULT DECAT NOI DIN CAUZA TIGANILOR. ACEASTA LEPRA SE INTINDE DIN CE IN CE MAI MULT PESTE TARA SI EUROPA IAR INTR-O ZI NU VOM AVEA CE SA LE FACEM. ROMANI TREZITIVA!!!!!!!!!!
gaga:
(2 Septembrie 2010, 18:58)
si cica isi mai cer si drepturile? pai numai drepturi au ca obligatii yoca...plm de rasa imputita ..ce discriminare?invatati sa respectati si dupa sa va respectam si noi. la puscarieeeeee...de la al' mai mic pana la ala care e pe patul de moarte!
MCN:
(2 Septembrie 2010, 18:33)
e plin orasul de tigani f..... rasa-n gat. sa se duca dracu de aici ca nu poti sa iesi cu copilul in oras ca ti-l calca-n parc cu scuterul si pe trecerea de pietoni cu masina. cum au luat permisul mai politailor cinstiti ca nici sa se semneze nu stiu?
carmen:
(2 Septembrie 2010, 13:25)
si se mai merita oare sa stai in functie si cu 25% luati din salariu?Nu cred ca exista politist sa nu fie amenintat ,el sau familia lui de catre vreun individ din asta ,pe ei cine ii apara?NIMENI.Ei trebiue sa vorbesca cu infractorul cu dumneavoastra in timp ce acesta il injura sau il ameninta.
neutru:
(1 Septembrie 2010, 23:27)
este pacat ca autoritatea politiei si asa "sifonata" sa fie calcata in picioare de asemenea elemente, iar Parchetul dispune cercetarea in libertate! unde este Antonescu?
gogumilogu:
(1 Septembrie 2010, 15:57)
la puscaaaaaaaariiiiiiieeeeeeeeee!!!!!!!!!!
Curios:
(31 August 2010, 23:09)
Am o curiozitate: ce a zis procurorul? L-a arestat?
pt ronaldo:
(31 August 2010, 22:46)
invata bai fratule sa vorbeste ca daca nu il inviem pa raposatu sa va bagam pe toti la dilibau.. mama voastra de negrotei... ce tupeu e asta mai vere.. sa lovesti un politist.. daca eram in locul lui va impuscam pe toti.. se pare ca in Ialomita nu exista lege si nici justitie.. legea o face fiecare cum vrea... trebe sa vina Bucurestiul fratiuc sa faca curatenie prin curtile voastre si sa va gazeze pe toti ca asa nu se mai poate...nu mai intra pe site ca pute vere.. apa-i scumpa nu ??
ronaldo:
(31 August 2010, 20:35)
DA POLITAIUL DE CCE A FACUT URA DE RASA SI A VORBIT PORCOS EL DA CE NU RASPUNDE LA LEGE DOAR TIGANI A GRESIT AI CA NU SE AJUNGEA LA SCANDAL
Andreea:
(31 August 2010, 14:46)
romanii trebuie sa invete sa respecte legile tarii si in acelasi timp judecatorii sa-i judece aspru pe contravenienti.
hiena:
(31 August 2010, 14:36)
mai bine i impusca pe tigani aia spurcati ...nu avem loc de ei ...in puscarie cu ei ........acolo le e locul