Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia, un bărbat de 27 de ani care emana halenă alcoolică. Fiind testat alcoolscop, aparatul Drager a indicat valoarea de 0,49 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la Spitalul Municipal pentru recoltarea probelor biologice de sînge. Pe numele tînărului a fost întocmit doar penal.
În aceeași noapte, același echipaj de poliție a identificat în trafic un alt autovehicul al cărui conducător auto se deplasa la volanul autoturismului sub influența alcoolului. În acest caz, concentrația alcoolică nu a depășit valoarea de 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat, conducătorului auto fiindu-i reținut permisul de conducere pentru 90 de zile.
Tot sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii feteșteni au depistat un localnic, de 25 de ani, ce se deplasa pe o stradă din localitate, la volanul unui autoturism, fără a poseda permis de conducere. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii au procedat la testarea alcoolscop a șoferului, aparatul Drager indicînd valoarea de 0,51 mg/l alcool pur în aerul expirat. Pentru faptele sale, tînărul este cercetat conducere fără permis și sub influența băuturilor alcoolice.

13 Septembrie 2010, 16:01 (17818 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: Posibil drogați, băuți și fără permise, la volan
Ialomița: Fără permise și băuți, la volan
Ialomița: Posibil drogați și băuți, la volan
Ialomița: Reținut pentru 24 de ore după ce a fugit de polițiști

Comentariile cititorilor:


saga:
(16 Septembrie 2010, 12:19)
da, in vremuri ca astea.nu stiu cum ii mai trage inima sa munceasca. oricum jos palaria!
la fel:
(15 Septembrie 2010, 12:22)
ce echipaj de la urziceni, nu am ami vazut asa ceva de mai bine de doi ani!!! noroc cu altii, ca rutiera doarme...
cerbu:
(13 Septembrie 2010, 19:55)
bravo lor!bine ca mai muncesc si altii si nu iau spaga
politia:
(13 Septembrie 2010, 18:22)
politistii din cadrul postului de polite Brazii si Maia i-au depistat pe acesti soferi aflati sub influenta bauturilor alcoolice! se mai munceste si in aceste vremuri rele... felicitari!