Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Soț și soție din Slobozia, acuzați de trafic de persoane

Trafic de minori și trafic de persoane sînt acuzațiile care se rețin în sarcina a doi slobozeni, soț și soție, după ce timp de aproximativ șapte luni au exploatat zece persoane fără adăpost. «Cei doi au determinat victimele să practice cerșetoria, prostituția feminină și masculină, furturile, le-au indus în eroare cu privire la valoarea reală a unor bunuri și le-au pretins taxe imaginare» susțin polițiștii ialomițeni.
Polițiștii, sub coordonarea procurorilor DIICOT Ialomița, au instrumentat dosarul de acuzare a două persoane acuzate de de trafic de minori și trafic de persoane. Suspecții, un bărbat de 36 de ani și soția acestuia, de 29 de ani, ambii din Slobozia, sînt bănuiți că, în perioada august 2009-februarie 2010, prin constrîngere fizică și morală, abuzînd de autoritate asupra victimelor și de o situație de vulnerabilitate de ordin social, economic, fizic și intelectual au recrutat în scopul exploatării zece victime, unele dintre ele cu dizabilități, ce fac parte din categoria persoanelor fără adăpost. Cei doi au determinat victimele, nouă bărbați, dintre care unul minor, și o femeie, să cerșească să se prostitueze, pretinzîndu-le taxe imaginare. Potrivit anchetatorilor, toate faptele s-ar fi petrecut în Slobozia, cu execpția prostituției masculine, care s-ar fi produs în Italia, doi bărbați fiind folosiți în acest sens.
Acuzații au fost trimiși în judecată de către procurori, bărbatul în arest preventiv.

14 Octombrie 2010, 10:40 (15972 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
Traficanți de carne vie, audiați la Slobozia

Comentariile cititorilor:


EI TRAIESC BINE:
(19 Octombrie 2010, 04:19)
mai mai cu naiba AUDI A6 a plecat acelasi proprietar a unui Q7 ce mai o fi si cu telefonia asta ....masina era parcata de foarte mult timp AUDI A6 nr TR..... curios s-au inceput sa se faca legaturi intre ei PATRAULEA TRANDAFIRE CE FACE-ti DORMI-ti GOGULE nu stiu...DAR CAND AJUNG AICI NU MAI AM SOMN
sa traiti bine:
(18 Octombrie 2010, 11:01)
Nici fam DIMITRIE bloc T1 scB et.1 cu ginerele cu porecla Sobolanu nu sunt nestiutori ce se antampla la baiia comunala cu aceia da-ti la produs cercul este mai mare si bine protejat .....pica doar fraieri ....de scos extern ....poate ala cu Q7 sau audi A6 cu nr TR.....negru si cei care cauta victime aleea baii T1 sc C A'lu BABANU si BOBOACA ...MAI PRIMESC DE LA PRIMARIE SI SUVENTII SI AJUTOARE SOCIALE DE CE NU LE AJUNG BANII DIN PROSTITUTIE...... CA LA SCARA BLOCULUI CE MAI TURNAU STICLE DE BAUTURA SI SUCURI SI GRATARE IN FATA BLOCULUI SFIDAU TOT CINE SE GANDEA CA BANII SUNT PE FUNDUL LA FETITE SI BAIETI...... VERIFICATI CATI LOCUIESC FARA FORME LEGALE LA BLOCUL T1 SC A,B SI C SI TRAIAU BINE SARMANII A VENIT DIICOT-ul SI S-A STRICAT CARUTA
haida:
(15 Octombrie 2010, 09:22)
oare cum pot 9 barbati sa se prostitueze? sau a escaladat poponaria la cote din astea in slobozia? sunt aia de la baia comunala cumva?