Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Polițiștii ialomițeni obligă locuitorii din afara Sloboziei să circule cu maxi-taxi

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Scandalurile dintre maxi-taximetrele care deservesc orașul Slobozia și taximetriștii particulari care folosesc aceleași trasee par să nu se mai termine. Dar cînd Poliția este cea care arbitrează aceste conflicte prin aplicarea abuzivă a legii în favoarea uneia dintre tabere, conflictele devin o problemă a comunității. Iar banala luptă pentru clienți se transformă într-un război în toată regula ale cărui victime putem deveni fiecare dintre noi.

Abonat la abuzurile polițiștilor
Cazul taximetristului Alexandru Mihalcea ar putea fi considerat unul de notorietate datorită mediatizării excesive din ultima vreme. Cu un flagrant înscenat în urmă cu 6 luni la cererea patronului Nick Touring, Nicu Pericli și amenințări permanente din partea acestuia (orchestrate chiar și prin intermediul serviciului de urgență 112!), Adrian Mihalcea a devenit ținta săptămînală a șicanelor polițiștilor ialomițeni. Săptămîna trecută însă (joi, 21 octombrie a.c.), împreună cu el au fost obligați să plătească amenzi pentru nerespectarea legislației specifice alți doi taximetriști, unul particular, iar cel de-al doilea angajat al uneia dintre firmele locale de taximetrie. Surprinzător însă, celor trei, acuzați de transportarea în mod repetat a clienților pe rutele de maxi-taxi, li s-au întocmit procese verbale în care sînt invocate articole de lege diferite. Mai mult decît atît, niciunul dintre procesele verbale nu precizează clar articolul de lege care interzice taximetriștilor particulari să opereze pe traseele de maxi-taxi. «Pe mine m-au oprit dimineață. Eram cu doi clienți, îi duceam la Slobozia. Mi-au spus că n-am voie să duc mai mult de un client în taxi, c-așa spune legea. Cum ar veni, legea interzice unor oameni, soț și soție, să circule cu același taxi. Trebuie să ia mașini diferite» explică Alexandru Mihalcea raționametul polițiștilor. Alexandru Mihalcea nu este la prima «abatere» de acest gen. Deși are stație de taxi special amenajată, autorizație de transport taxi eliberată de către Primăria Amara și susține că își desfășoară activitatea perfect legal, el reclamă «vînarea» sa de către polițiști, indiferent de prilej sau situație. Nu mai tîrziu de începutul acestei luni, în urma unui apel recepționat prin 112, a fost obligat să meargă cu tot cu client la postul de poliție din Amara pentru a justifica transportul acestuia cu taxiul.

Dacă nu e laie, e bălaie
Așa cum vă spuneam, Alexandru Mihalcea nu e singur. Alături de el au mai fost amendați în urma filtrelor executate de către polițiști, alți doi taximetriști, unul particular, iar celălalt angajat al unei firme de taxi din oraș. Pentru fiecare dintre ei, explicația oferită de polițiști a fost halucinantă: «Mi-au spus că m-au filmat cu radarul cum am facut transport toată dimineața. Dar de cînd e radarul probă în instanță?! Și hai, treacă de la mine, m-au filmat și sînt vinovat. Dar în procesul-verbal au invocat un articol din lege care nu există! Art 53, litera V e un paragraf care se referă la cu totul și cu totul altceva. Invocă un articol, iar amenda o dau pentru altul. Eu n-am mai văzut așa ceva!» se plînge Adrian Militaru, o altă victimă a excesului de zel al polițiștilor. Cît despre posibila explicație pentru excesul de zel al polițiștilor, același Alexandru Mihalcea ne oferă o posibilă explicație: «Unuia dintr-ăia doi polițiști de ne-au oprit de dimineață, Nicu Pericli i-a împrumutat Loganul lui, cînd I s-a stricat mașina. Păi, cum să nu-l ajute, dacă-i e dator?! Le dă bani, benzină cînd n-au, îi cară cu mașinile. Iar ei închid ochii cînd trece el cu mașinile bucșite de călători, claie peste grămadă și ne amendează pe noi. Pe el nimeni nu-l întreabă de ce nu sînt autorizate microbuzele cu care duce clienții? Că n-are cine!».

Situația reclamată de către taximetristul Alexandru Mihalcea este cunoscută la nivelul IPJ Ialomița, însă pînă la acest moment conducerea instituției nu a investigat cazul și nici nu a adoptat vreo măsură împotriva polițiștilor acuzați. Singura declarație publică aparține celor doi agenți de circulație care au aplicat amenzile în dimineata zilei de joi, 21 octombrie a.c.: «Nick Touring-ul a fost oprit și el. Mergeți la registrele poliției și veți vedea ca a fost sancționat chiar în această dimineață. Ce vă putem spune noi este că, probabil, va fi sancționat și dispeceratul de taximetrie al firmei căreia aparține șoferul amendat astăzi pentru că primește comenzi de pe raza altei localități. Și nu are voie!». Reglementarea în baza căreia funcționează acest embargo exercitat de către poțițiști rămîne în continuare un mister. Potrivit Legii 38 din 2003, privind transportul în regim de taxi și regim de închiriere, nu există nicio prevedere legală care să interzică unui taximetrist să preia o comandă dintr-un oraș limitrof celui în care a obținut autorizație de funcționare sau să interzică transportul în regim de taxi pe traseele de maxi-taxi existente.

29 Octombrie 2010, 09:46 (20398 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Transport public de nivel european cu autobuze închiriate
Lumea e rea și nu vrea să moară!
Una/Două pe săptămână
Transport local pe lîngă lege la Slobozia
Nick Touring terorizează concurența pe ruta Slobozia-Amara

Comentariile cititorilor:


Gigi:
(4 Noiembrie 2010, 14:21)
@ ENA FILOS, esti intr-o mare eroare, in sensul ca inainte de a detine monopolul Pericli prin cele 2 firme, nu deservea o singura firma traseele de care vorbesti, avea si Pericli partea lui conform programului. Comentariul facut este destul de alambicat si suna cam cum a spus Elena Udrea despre votul la legea pensiilor "si cei dinainte faceau la fel". Insa nu este relevant subiectul pe care il expui despre Trasport Privat si asta nu scuza matrapazlacurile lui Pericli. Daca ai argumente pertinente te provoc "la duel", daca nu, a fost punctul meu de vedere poate gresit, dar pe care il pot sustine. In rest numai de bine. A.P.P., de ce ii spui asa urat unui om pe care doresti al sustine(in comentariu) "chele lunga nick touring" si ce vrei sa spui cu "ma aberatie"? Si referitor la biletele cu serii duble, am cateva bilete cu serii duble, ghici de pe ce traseu si de la ce firma?
ena filos:
(4 Noiembrie 2010, 06:59)
Pentru GIGI ....la MAXI TAXI pana in sa apara firma lu chele lunga nick touring ...ma aberatie ...traseul era castigat de SC TRANSPORT PRIVAT SRL ..iar biletele eliberate pe relatia AMARA -SLOBOZIA SI SLOBOZIA -SLOBOZIA NOUA apreau bilete cu alte societati culmea si serii duble ...ca in filme cu prosti ...numai in SLOBOZIA se mai gaseste asa ceva pe cine IMPOZITA PRIMARIA SLOBOZIA ....omenie sinca ce omenie ...CA SA NU MAI SPUNEM CINE A LICITAT ...CINE A CASTIGAT ...CU CE MASINI....PROPRIETATEA CUI ERAU MASINILE...CUM S-AU ELIBERAT LICENTE DE TRANSPOIRT ...SI DE TRASEU...PE CE BAZA ....DE CE APAREAU ALTE SOCIETATI PE BILETE ....PE MASINI ERU INSCRISURI A ALTOR FIRME SC ...SRL CA IN FILME CU PROSTI DOAR IN SLOBOZIA .......AVEM ORGANE MANIPULATE
Gina:
(30 Octombrie 2010, 23:03)
Daca vreau sa merg (la o nunta de exemplu )la Amara si doresc sa merg cu un taxi de la o anumita societate din Slobozia, nu imi este onorata comanda pentru ca s-ar putea ca atat dispecera cat si soferul de taxi care efectueaza acea cursa sa fie amendati de Politia rutiera? Adica vreau sau nu trebuie sa merg cu maxi-taxi pentru ca asa vrea Pericli si Politia rutiera? Daca tot se tin de inregistrari domnii de la rutiera,au observat cam cate ore lucreaza pe zi un sofer de la firma de maxi-taxi si de a carui stare fizica si psihica depinde viata calatorilor?
vasile:
(30 Octombrie 2010, 18:44)
Nu va mai obositi sa mentionati organe de control (inclusiv politia), daca omu' are bani si influenta "cu caru' " , in judet la noi nu exista lege pentru el. E valabila chestia pentru multi care au facut bani dupa 2000 incoace. asta e... o tara de ra..ha..t .
ENA FILOS:
(30 Octombrie 2010, 11:58)
TRANSPORT PRIVAT a circulat ani de zile cu bilete cu NR si SERIE la fel si le repeta ca in fime cu prosti ......de aceia nu au facut ei BANIIIIIII....fara nr ca la nasu....sa traiasca !STIA SI TOATE ORGANELE DE CONTROL............. s-a scris si in ziare pe vremea aceia ca sa nu mai spunem si de cursele externe cu baietii din TANDAREI care inchiriau microbuze "CAND AJUNGEAU IN VAMA COBORAU TOTI CALATORII....TRECEAU PE JOS .....DUPA CARE SE IMBARCAU SI.....DRUMUL CA ERA CAM LUNG.....MICROBUZUL NU SE INREGISTRA CU CALATORI DAR LA A.R.R SE STIA DAR CAIETELE DE CURSE EXTERNE ALE MICROBUZELOR CARE TINEAU LOC DE FOI DE PARCURS ......."A fost o data un sofer care intelegea tiganeste si cand a vazut care-i treaba a aruncat carnetul de foi pe geam la intoarcere de frica ..a inteles ce rol au cursele ...ce inseamna sa intelegi mai multe limbi materne....chiar si tiganeasca....... a fost sofer la sc NANA srl.....CE VARSTE AVEAU CALATORII?...CINE ARVUNEA CURSA?...POATE UNII CALATORI AU CRESCUT SI SUNT MAJORI S-AU MAJORE
Gigi:
(30 Octombrie 2010, 08:05)
Este corect ca microbuzele de transport in regim de maxi-taxi ce transporta pasageri pe ruta Slobozia-Amara-Slobozia sa fie inscriptionate cu Nick Touring, daca firma ce a castigat aceasta licitatie se numeste Nana SRL? Cum ar fi ca taxiurile unei firme sa fie inscriptionate cu denumirea alteia? ITM-ul a facut macar o constatare a faptului ca soferii firmei Nana conduc microbuzele firmei Nick Touring si chiar pe traseele castigate de aceasta? Daca imi infiintez doua societati,"o fi corect" sa am salariati inregistrati pe o societate, dar sa lucreze pe ambele? Cum ar cataloga un Comisar de la garda financiara acest lucru? Diminuarea profitului pe una din societati si creearea de profit pe cealalta cu buna stiinta? Nu cumva asa (sigur asa)a fost cand Nick Touring a castigat licitatia pe oras?
Liberalul de servici:
(29 Octombrie 2010, 20:14)
Echipajul de politie trebuia sa verifice daca toti pasagerii microbuzului au bilete ,daca sint fiscalizate si daca taximetristul taxa fiecare cursa pe casa de marcat,corelata cu ora de pe inregistrarea radar ! Fiecare trebuie sa munceasca si sa-si plateasca taxele,catre societate . In rest,doar ABUZURI !!!
Gina:
(29 Octombrie 2010, 15:21)
Cum puteau politistii sa amendeze firma NICK TOURING SRL pe traseul Slobozia-Amara, daca pe acest traseu licitatia a fost castigata de firma NANA SRL? Chiar daca ambele societati sunt ale aceluiasi domn' Pericli, sunt doua societati diferite. In acest caz ori politistii mint ori procesul verbal e cacialma. Iar daca intradevar politistii au depistat o masina a Nick Turing ce circula in regim de maxi-taxi pe acest traseu e putina evaziune, NU? ARR,Politie Economica,Garda Financiara mai exista in acest judet? Cu politia rutiera ne-am lamurit in acest caz. Mai bine desfiintati taxiurile, nu de alta da Pericli va da foc sau o mama de bataie. POLITIA STIE!!!!!!!!!!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 19 Aug 2026
358 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Muzeul Național al Agriculturii din România: «Pâinea și Vinul», a V-a ediție

Muzeul Național al Agriculturii vă invită, în perioada 15-17 septembrie 2023, la cea de a V-a ediție a manifestării complexe «Pâinea și Vinul», tematică promovată încă din 2011, când la Slobozia s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2023, 15:40
(6233 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Gheorghe Doja: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Două echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia au intervenit vineri, 8 septembrie a.c., cu o autospecială de descarcerare și o autospecială de stingere cu apă și spumă, la un accident rutier, produs ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2023, 19:30
(7212 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi aplicate pentru comercializarea furajelor și produselor medicinale veterinare expirate

În baza unei sesizări, înregistrată la Direcția Sanitară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, au fost verificate în perioada 17-18 august 2023, trei unități autorizate sanitar-veterinar pentru comercializarea ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2023, 14:10
(5948 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: 16 persoane implicate într-un accident

Amara: 16 persoane implicate într-un accident

Trei echipaje de la Detașamentul de pompieri Slobozia au intervenit vineri, 8 septembrie a.c., la un accident rutier produs pe DN2C, în localitatea Amara, în urma impactului dintre un tractor și o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2023, 12:10
(4354 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


IJJ Ialomița: Tânăr depistat cu substanțe interzise asupra sa

IJJ Ialomița: Tânăr depistat cu substanțe interzise asupra sa

Miercuri, 6 septembrie a.c., un jandarm ialomițean, aflat în timpul liber, a observat un tânăr în vârstă de 21 ani, din Urziceni, care își confecționa o țigară artizanală. Jandarmul, întrebându-l pe tânăr ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2023, 11:00
(6421 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Rechizite școlare pentru copii

Protopopiatul Urziceni: Rechizite școlare pentru copii

Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a oferit miercuri, 6 septembrie 2023, prin Serviciul Social acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte, rechizite necesare în ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2023, 16:10
(7291 vizualizări - 0 comentarii)


Deputata USR Diana Buzoianu: «Guvernul PSD-PNL favorizează în continuare mafia pădurilor și refuză să calculeze impactul bugetar pentru DNA-ul pădurilor!»

«PSD și PNL acționează pe modelul premierului Ciolacu: multe vorbe, zero fapte. Ei spun că vor să salveze pădurile, dar în realitate ministerele din Guvern refuză să calculeze impactul bugetar pentru „ ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2023, 20:40
(6052 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 11 septembrie 2023, termen de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește persoanelor impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2023, 15:40
(10784 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga/Fetești!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 5 septembrie 2023, pentru înlocuirea unei părți componente la nivelul sistemului de alimentare cu apă din Cartierul Buliga al municipiului Fetești ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2023, 19:10
(5178 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: Mormânt de sorginte scitică vechi de 2500 de ani, pe situl «Săveni-La Movile»

Muzeul Județean Ialomița: Mormânt de sorginte scitică vechi de 2500 de ani, pe situl «Săveni-La Movile»

În cadrul programului anual de cercetări arheologice pluridisciplinare pe șantierele din județul Ialomița, în vara acestui an au fost reluate lucrările pe situl «Săveni-La Movile». Lucrările specifice de ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2023, 14:25
(8754 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Gârbovi, proiectil descoperit la Sudiți

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit sâmbătă, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 23,30, pentru lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2023, 14:10
(7073 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Ograda

Accidente la Ograda

Stația de Pompieri Țăndărei a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în localitatea Ograda, în eveniment fiind implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2023, 14:05
(4869 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga din Fetești!

Luni, 4 septembrie 2023, se vor executa lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din Cartierul Buliga al municipiului Fetești. Prin urmare, în intervalul orar ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2023, 19:35
(4528 vizualizări - 0 comentarii)


«Guvernul PSD-PNL face economii din pensiile orfanilor. USR solicită oprirea tăierii burselor pentru copiii orfani care au pierdut doar un părinte!»

În timp ce pensiile speciale și sinecurile sunt neatinse, Guvernul Ciolacu anunță că taie bursa socială pentru copiii orfani care au pierdut doar un părinte. Adică, în loc să oprească jaful din bani publici ...[citește_toată_știrea]

31 August 2023, 19:10
(5412 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Noaptea muzeelor la sate»

Muzeul Județean Ialomița se alătură demersului inițiat de Rețeaua Națională a Muzeelor din România de organizare la sfârșitul acestei săptămâni a evenimentului «Noaptea muzeelor la sate». Astfel, sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

31 August 2023, 18:10
(7196 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Instituțiile statului, în alertă la început de an școlar

Instituția Prefectului Ialomița: Instituțiile statului, în alertă la început de an școlar

Miercuri, 30 august 2023, Instituția Prefectului Ialomița a convocat o ședință a Colegiului Prefectural la care au participat reprezentanți ai instituțiilor aflate în coordonarea Instituției Prefectului ...[citește_toată_știrea]

30 August 2023, 16:20
(11091 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,76%, rata șomajului la sfârșitul lunii iulie 2023

La sfârșitul lunii iulie 2023, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3713 șomeri (din care 1859 femei), rata șomajului fiind de 4,76%, cu 1,1% peste ...[citește_toată_știrea]

30 August 2023, 15:20
(8529 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Trimiși în judecată pentru «lovire și alte violențe» și «lipsire de libertate»

Patru persoane au fost trimise în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, în stare de arest preventiv, pentru comiterea infracțiunilor de «lovire și alte violențe» și «lipsire ...[citește_toată_știrea]

29 August 2023, 21:00
(5274 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: S-a întrunit Comisia de Dialog Social

Instituția Prefectului Ialomița: S-a întrunit Comisia de Dialog Social

Marți, 29 august 2023, s-a desfășurat ședința de lucru a Comisiei de Dialog Social Ialomița. Prezidată de prefectul județului Ialomița, ședința s-a concentrat pe cele două puncte din ordinea de zi, respectiv ...[citește_toată_știrea]

29 August 2023, 15:10
(6649 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 16,937 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente serviciilor prestate în luna iunie și trimestrul ...[citește_toată_știrea]

29 August 2023, 13:50
(6109 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Traian

Incendiu la o casă din Traian

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit, vineri, 25 august a.c., în jurul orelor 21,15, pentru lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din ...[citește_toată_știrea]

28 August 2023, 17:30
(3895 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian incendiu


Accidente la Bițina Pământeni, Alexeni și Ion Roată

Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier produs în satul Bițina Pământeni/Movilița, în care a fost implicat un autoturism ce a părăsit ...[citește_toată_știrea]

28 August 2023, 17:20
(3237 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia, 31 august-3 septembrie 2023: «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești»

Slobozia, 31 august-3 septembrie 2023: «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești»

La Slobozia, în perioada 31 august-3 septembrie 2023, la «FarmConect România-Târgul Agriculturii Românești» aveți ocazia în fiecare zi să vă bucurați ...[citește_toată_știrea]

28 August 2023, 16:40
(8762 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fetești!

La nivelul sistemului de distribuție apă potabilă din orașul Fetești se vor executa lucrări de racordare a noilor conducte la rețeaua existentă. Pentru realizarea acestor operațiuni, RAJA Constanța va întrerupe ...[citește_toată_știrea]

28 August 2023, 14:20
(4869 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii

Joi, 24 august a.c., peste 80 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe teritoriul întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și pentru menținerea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2023, 15:40
(2557 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de 737,76 milioane de lei, în perioada ianuarie-iulie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, de la începutul anului și până la 31 iulie 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 737,76 milioane ...[citește_toată_știrea]

25 August 2023, 13:50
(9172 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Au fost confiscate peste 1600 tone de cereale și derivate ale acestora

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița face un prim bilanț al activităților de control desfășurate în primul semestru al acestui an. Astfel, în urma verificărilor a fost confiscată ...[citește_toată_știrea]

25 August 2023, 13:20
(13663 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Fetești!

La nivelul sistemului de distribuție apă potabilă din orașul Fetești se vor executa lucrări de racordare a noilor conducte la rețeaua existentă. Pentru realizarea acestor operațiuni, RAJA Constanța va întrerupe ...[citește_toată_știrea]

25 August 2023, 12:30
(3290 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 12,27 milioane de lei, în iulie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna iulie 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de 12,27 milioane de lei. Totodată ...[citește_toată_știrea]

24 August 2023, 18:55
(7890 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Peste 4 tone de șină de cale ferată, scoasă ilegal la vânzare

Fetești: Peste 4 tone de șină de cale ferată, scoasă ilegal la vânzare

Miercuri, 23 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Transporturi Ialomița au descoperit peste 4 tone de șină de cale ferată, provenită de la linia de reparații vagoane de marfă din triajul ...[citește_toată_știrea]

24 August 2023, 18:30
(7689 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
AlexDan în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Elena I în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Maria N în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Isc în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă CETATEAN în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 Gigel în Proiect tehnic pentru consolidarea digului din zona Bentu, lipsă de fonduri pentru implementare Gigel în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 anonim în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Duță Aurel în Mii de dosare, «uitate» la Parchetele locale din Ialomița Anonim în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Gogu în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Prefectura în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița casă Cocora în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 [email protected] în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! @ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...