Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul din Țăndărei, desființat

Atentat la Sănătatea publică ialomițeană

Spitalul din Țăndărei, desființat

UPDATE Deputatul PNL Cristina Pocora: «Guvernul PD-L-UNPR-UDMR a hotărît că cetățenii din Țăndărei și din împrejurimi trebuie lăsați să moară!»

Marți, 1 februarie, ministrul Sănătății a făcut publică lista unităților sanitare ce urmează a fi desființate. Potrivit unui comunicat al Ministerului Sănătății, dintre cele 182 de spitale din țară, un număr de 111 unități sanitare vor fi comasate, iar restul de 71 se vor reprofila în cămine pentru persoane vîrstnice sau centre de permanență. Decizia face parte din procesul de reorganizare a sistemului sanitar românesc...

Spitalul Țăndărei dispare de pe hartă
Ialomița este afectată de reorganizare prin desființarea Spitalului Orășenesc Țăndărei. Potrivit datelor Ministerului Sănătății, actualul Spital va fi înlocuit de un cămin pentru persoane vîrstnice. Măsura a inflamat deja autoritățile locale. Primarul orașului Țăndărei, Vasile Sava susține că decizia este un atentat la sănătatea publică. «Autoritățile locale au investit bani în acest spital încă din anul 2000. Ce se întîmplă acum este un atentat grosolan la sănătatea publică. 38 de mii de oameni depind de acest Spital. Vom face imadiat un memoriu către Ministerul Sănătății pentru a explica ce se întîmplă aici. Ceea ce mă deranjează mai mult este că în comunicat se vorbește despre consultarea cu autoritățile. Nu ne-a consultat nimeni niciodată și nu am putea cere o astfel de aberație» a declarat edilul Sava. Culmea ironiei, căminul pentru persoane vîrstnice care urmează să înlocuiască spitalul Țăndărei are concurență. În oraș funcționează de mai mulți ani un complex de servicii sociale în care bătrînii sînt îngrijiți la cerere.

25 de miliarde investite în Spitalul Țăndărei
Mai grav este faptul că Spitalul Țăndărei se află de cîțiva ani în plin proces de modernizare. În ultima decadă, administrația locală a investit în infrastructura unității sanitare peste 25 miliarde de lei vechi. Cifra a fost avansată de către oficialii administrației locale, iar investițiile sînt vizibile încă de la intrarea în spital. Este vorba de construirea unei secții de Psihiatrie, singura din județ, a unei Unități de Primire Urgențe, precum și de modernizarea și refacerea sistemului de încălzire la nivelul întregii unități. Mai mult decît atît, Spitalul din Țăndărei este singurul din județ care nu are datorii. «Nu avem datorii, am îndeplinit toate criteriile impuse, n-am avut deficiențe în urma controalelor primite. Ba mai mult, la sfîrșitul anului trecut am primit din partea ministrului o investiție de 2-6 miliarde de lei. De ce am mai primit banii dacă tot vroiau să ne desființeze?!» declară Vladimir Turcuman, managerul Spitalului Orășenesc Țăndărei. Anual, Spitalul din Țăndărei înregistrează aproximativ 5000 de internări, iar pacienții vin chiar și din județul Brăila, unde localitățile de graniță se află la doar 20 de kilometri de Spital.

UPDATE Deputatul PNL Cristina Pocora: «Guvernul PD-L-UNPR-UDMR a hotărît că cetățenii din Țăndărei și din împrejurimi trebuie lăsați să moară!»
Cristina Ancuța Pocora, deputatul PNL din Colegiul nr.1 Fetești-Țăndărei, protestează față de decizia Ministerului Sănătății de a desființa Spitalul Orășenesc din Țăndărei.
«Numai o minte bolnavă ar putea șterge cu buretele ceea ce s-a construit în zece ani de zile, ca o necesitate la nevoile stringente ale cetățenilor din Țăndărei și din localitățile din jur. Desființarea acestui spital va determina amînarea vizitei la medic, agravarea unor boli și chiar moartea pentru locuitorii din Țăndărei, Platonești, Mihail Kogălniceanu, Gura Ialomiței, Giurgeni, dar și din alte localități. Cer cu insistență ministrului Sănătății să renunțe la acest plan și să reevalueze oportunitatea transformării acestui spital în cămin de bătrîni. De asemenea, Primăria și Consiliul Local Țăndărei trebuie să folosească toate mijloacele legale și să se opună acestei decizii criminale! Spitalul este al comunității locale și ministrul nu poate decide desființarea lui fară acordul autorității locale!» a declarat deputatul PNL Cristina Pocora. Mai mult, domnia sa susține că «programul guvernamental de reorganizare a sistemului sanitar din România este o crimă la adresa românilor».
Cristina Pocora adaugă că «doar motive aberante pot duce la desființarea unui spital orășenesc care a încheiat anul trecut fără pierderi și în care s-au alocat sume importante de bani pentru modernizare, 25 de miliarde de lei vechi». «S-au construit o secție de Psihiatrie și o Unitate de Primire Urgențe, s-a modernizat și refăcut sistemul de încălzire la nivelul întregii unități. Și acum, dintr-o mișcare, totul e aruncat pe apa sîmbetei. Este inadmisibil!» a completat Cristina Pocora.
Domnia sa a mai declarat că se va ralia în toate demersurile legale pentru ca decizia de desființare a Spitalului Orășenesc din Țăndărei să nu fie pusă în aplicare. «Nu putem sta indiferenți în fața acțiunilor anti-naționale ale guvernanților PD-L-UNPR-UDMR, un guvern care îi extermină prin toate căile pe români» a subliniat deputatul PNL.

1 Februarie 2011, 16:11 (40605 vizualizări - 27 comentarii)

Citiți și:
Instanța poate salva Spitalul Țăndărei
Primarul Vasile Sava strînge semnături pentru Spitalul Țăndărei

Comentariile cititorilor:


ytr:
(2 Februarie 2011, 16:53)
ce faci cu cladiri daca toate urgentele si investigatiile sunt trimise la slobozia?turcuman este disperat ?
UN SCARBIT:
(2 Februarie 2011, 13:18)
Dupa ce ca cei mai multi locuitori din zona sunt saraci batrani si implicit bolnavi,asta ne mai trebuia.Ceva de bine nu poate face guvernul asta pentru oameni.Sa ne gandim numai cati bani de drum ii trebuie unui amarat sa se duca la un alt spital din judet si daca se interneaza nimeni nu il mai pote vizita pentru ca si cei ramasi acasa sunt la fel de saraci.Cine se va duce atunci la farmaciile din afara spitalelor sa le procure medicamentele si materialele necesare?Ca in spitale nu se gasesc.Vai si amar de noi!SPITALUL DIN TANDAREI NU TREBUIE SA DISPARA!
un tzandarean:
(2 Februarie 2011, 12:32)
astia nu sunt sanatosi. sunt din Tandarei si avem nevoie de spital in oras in conditiile in care sunt aproape 30 km pina la Slobozia unde oricum sunt multe sectii incare isi bat joc de tine . La spitalul din Tandarei vin toti cei care locuiesc in localitatile limitrofe ( Giurgeni, kogalniceanu, platonesti , suditi , saveni chiar si localitatile de pe limita cu judetul Braila) Oricum s-a desfiintat sectia de copii care era foarte importanta iar cea de la Slobozia are acum probleme ca de altfel tot spitalul. La noi a fost planificata acum ani de zile Policlinica care era foarte necesara dar au mincat altii banii sau n-au folosit banii primiti cind trebuie si s-a pierdut finantarea ( intentionat cred !) LASATI-NE SPITALUL IN PACE! FACETI AZILUL ACOLO UNDE S-A DISCUTAT PRIMA OARA dupa ce s-a desfiintat unitatea militatra de la Chirana.
un tzandarean:
(2 Februarie 2011, 12:25)
astia nu sunt sanatosi. sunt din Tandarei si avem nevoie de spital in oras in conditiile in care sunt aproape 30 km pina la Slobozia unde oricum sunt multe sectii incare isi bat joc de tine . La spitalul din Tandarei vin toti cei care locuiesc in localitatile limitrofe ( Giurgeni, kogalniceanu, platonesti , suditi , saveni chiar si localitatile de pe limita cu judetul Braila) Oricum s-a desfiintat sectia de copii care era foarte importanta iar cea de la Slobozia are acum probleme ca de altfel tot spitalul. La noi a fost planificata acum ani de zile Policlinica care era foarte necesara dar au mincat altii banii sau n-au folosit banii primiti cind trebuie si s-a pierdut finantarea ( intentionat cred !) LASATI-NE SPITALUL IN PACE! FACETI AZILUL ACOLO UNDE S-A DISCUTAT PRIMA OARA dupa ce s-a desfiintat unitatea militatra de la Chirana.
jan:
(2 Februarie 2011, 11:24)
Rusine Guvernantilor!Nu au grija de sanatatea oamenilor din zona Tandarei. De cu nu au propus infiintarea unei sectii de psihiatrie sau de TBC?sectii care nu exista in judet. ce vor face bolnavii care au aceste afectiuni? Va raspund tot eu: Vor fi transportati cu AMBULANTELE in alte judete. Pe ce bani? Pe banii nostrii platiti la Fondul de Sanatate. Sa faca Guvernantii Ialomiteni ceva ptr judet ca de aceea ne reprezinta in Parlament. Cum sa desfiinteze un Spital care nu are datorii si este ultra dotat? Infiinteaza un Camin de batrini? Cu Spitalul de la Fierbinti desfiintat din 2003 ce au facut? Un camin de batrini care nu functioneaza dar sunt angajati, directori si alte functii... RUSINE1
xxx:
(2 Februarie 2011, 10:05)
teroarea portocalie este facuta pentru a distruge tot ce a mai ramas intreg in romania." dupa ei potopul". salarii taiate,pensii taiate,spitale desfiintate,firme terminate de taxele si impozitele care sunt cele mai multe din toata europa cred. stiti ce va ramane dupa ce nu vor mai fi la putere: "desertul Romania". ne meritam soarta daca nu facem ceva pentru ai da jos de la putere.
Rodica:
(2 Februarie 2011, 09:33)
Nu credeti ca in loc sa comentam pe forumuri felul in care ne ucid tampitii astia, mai bine am urma si noi exemplul Egiptului??? Sa ne fie rusine pt ca permitem sa se intample asa ceva!! Democratia inseamna dreptul de a spune NU!!! Noi traim inca in era Ceausescu.. nici macar tinerii nu sunt mai breji... Dupa spitale vin si alte "solutii" ca sa ne reduca definitiv la tacere!
ION:
(1 Februarie 2011, 22:44)
Ce face DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA? Cu ce se ocupa? Cu apa de la Slobozia,nu. Cu infectiile din spitale,nu.Cu sustinerea sistemului sanitar din judet,nu.
io:
(1 Februarie 2011, 19:40)
PĂCAT PTR PACIENTII DIN ZONA. AR TREBUI SA SE GANDEASCA CEI CARE IAU ASTFEL DE DECIZII LA OAMENI SI NU LA CULOAREA POLITICA A PRIMARILOR.
sos:
(1 Februarie 2011, 18:58)
PSIHIATRIA este cea mai importanta sectie din acel spital.Salvati spitalul
mircea:
(1 Februarie 2011, 18:39)
sa mai zica cineva ca nu suntem condusi de cretini....dar,de fapt, ne meritam soarta....
xyz:
(1 Februarie 2011, 16:24)
Macar pentru sectia de Psihiatrie trebuia sa ramana. Sunt vremuri cand e nevoie...mare!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Număr scăzut al copiilor vaccinați anti-COVID-19

La o săptămână de la debutul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 a copiilor cu vârste cuprinse între 5 și 12 ani, autoritățile sanitare din Ialomița au făcut publice primele cifre privind imunizarea micuților ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2022, 16:00
(5639 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Coșereni: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În noaptea de miercuri spre joi, 2/3 februarie a.c., la ora 00,25, în zona localității Coșereni, s-a produs un accident rutier. Un șofer a pierdut controlul volanului și a intrat cu mașina într-unul dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2022, 10:00
(3353 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 248 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 22031, fiind înregistrate 248 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2022, 15:30
(10590 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Căzănești!

Joi, 3 februarie 2022, RAJA Constanța nu va putea asigura alimentarea cu apă în Căzănești, în intervalul orar 08,30-16,30, ca urmare a unei lucrări programate de către furnizorul de energie electrică la ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2022, 15:10
(5670 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: I-a luat foc mașina

Roșiori: I-a luat foc mașina

Marți, 1 februarie a.c., în jurul orelor 23,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la autoturismul unui cetățean din comuna Roșiori. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2022, 12:40
(4010 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Documentele necesar a fi depuse în vederea solicitării șomajului tehnic 2022

În Monitorul Oficial nr. 99/31.01.2022 a fost publicat Ordinul nr. 94 din 28 ianuarie 2022, pentru aprobarea modelului documentelor prevăzute la art. 2, alin. (1), din Ordonanța de urgență a Guvernului ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2022, 12:05
(13364 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Doi tineri răniți într-un accident rutier

Sinești: Doi tineri răniți într-un accident rutier

În seara zilei de marți, 1 februarie a.c., în afara localității Sinești s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un tânăr, în vârstă de 20 de ani, din comuna Sfântul ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2022, 11:40
(4474 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


AJOFM Ialomița: 4,42%, rata șomajului în luna decembrie 2021

La sfârșitul lunii decembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4116  șomeri (din care 1815 femei), rata șomajului fiind de 4,42%, cu ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2022, 19:05
(16866 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Non-violența în școli, prioritatea polițiștilor din cadrul Biroului Siguranță Școlară

Pentru a celebra «Ziua Internațională a Non-violenței în Școli» (30 ianuarie), la nivel național a fost inițiat Proiectul pentru reducerea violenței fizice și psihologice în unitățile de învățământ preuniversitar ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2022, 18:25
(19708 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea măsurilor sanitare, monitorizate de polițiștii ialomițeni

Luni, 31 ianuarie a.c., 70 de polițiști ialomițeni au desfășurat activități pentru verificarea respectării măsurilor de protecție sanitară și a celor privind distanțarea fizică în toate zonele aglomerate ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2022, 18:10
(4370 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 227 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21783, fiind înregistrate 227 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2022, 16:05
(2857 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

Sâmbătă, 29 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,00, Polițiștii Serviciului Rutier au depistat în flagrant un bărbat, în vârstă de 36 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2022, 18:20
(2449 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Polițiștii ialomițeni au desfășurat 13 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița, intervenind totdată la peste ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2022, 18:10
(3016 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21556, fiind înregistrate 119 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2022, 16:10
(8620 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Bărbat rănit într-un accident rutier

Jilavele: Bărbat rănit într-un accident rutier

În dimineața zilei de luni, 31 ianuarie a.c., pe DN1D, în afara localității Jilavele, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2022, 16:00
(3326 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21437, fiind înregistrate 63 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2022, 16:10
(8759 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Două persoane rănite într-un accident rutier

Jilavele: Două persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de duminică, 30 ianuarie a.c., un grav accident de circulație s-a produs pe raza localității Jilavele. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă de 47 de ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2022, 12:15
(2689 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina într-un șanț

Ialomița: S-a răsturnat cu mașina într-un șanț

În seara zilei de sâmbătă, 29 ianuarie a.c., pe DJ201B, în afara localității Rași, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2022, 09:50
(11047 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Rași accident


Grupul de Comunicare Strategică: 128 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21374, fiind înregistrate 128 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2022, 16:10
(8218 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 183 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21246, fiind înregistrate 183 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2022, 15:40
(6419 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive pentru combaterea braconajului piscicol

În ziua de joi, 27 ianuarie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza municipiului și comunele arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2022, 14:00
(10048 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Internațională a Nonviolenței în Școală», marcată de polițiști și elevi

Slobozia: «Ziua Internațională a Nonviolenței în Școală», marcată de polițiști și elevi

Joi, 27 ianuarie a.c., în cadrul Campaniei de prevenire a agresiunii sexuale asupra minorilor «ATINGERI NEDORITE» și pentru marcarea «Zilei Internaționale a Nonviolenței în Școală», polițiștii de prevenire ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2022, 13:45
(6061 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autorii unor «furturi», reținuți de polițiști

În urma perchezițiilor domiciliare desfășurate joi, 27 ianuarie a.c., la Slobozia, oamenii legii au reținut, pentru 24 de ore, 4 bărbați cu vârste cuprinse între 22 și 38 de ani. Vineri, 28 ianuarie a.c ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2022, 13:30
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată pe raza a 5 localități

Joi, 27 ianuarie a.c., pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea a 5 incendii de vegetație uscată, care s-au produs pe raza localităților Fierbinți, Albești, Urziceni, Manasia și Munteni Buzău ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2022, 12:30
(4071 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Polițiștii au întrerupt o petrecere privată

10 persoane au fost sancționate cu 30 mii de lei, după ce au participat la o petrecere privată, organizată în curtea unui localnic din Bărbulești. Polițiștii au oprit petrecerea în ziua de luni, 25 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 17:00
(2608 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Borănești, arestat pentru «furt calificat»

Marți, 25 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au dus la îndeplinire un mandat de executare a pedepsei închisorii. Astfel, pe raza localității Borănești a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 16:40
(5420 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ziua de miercuri, 26 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni împreună cu reprezentanți din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și lucrători ai celorlalte
instituții cu atribuții în ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 16:30
(2649 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 171 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 21063, fiind înregistrate 171 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 15:30
(9490 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la clădiri din Bărcănești, Ion Roată și Axintele

Incendii la clădiri din Bărcănești, Ion Roată și Axintele

Miercuri, 26 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o clădire dezafectată din comuna Bărcănești. Trei echipaje ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 12:10
(4069 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Descinderi ale mascaților în Cartierul Bora

Polițiștii din Slobozia au descins în dimineața zilei de joi, 27 ianuarie a.c., la 4 adrese din Cartierul Bora al municipiului Slobozia, cu scopul de a destructura o rețea infracțională specializată în ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2022, 11:30
(4188 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...