Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul din Țăndărei, desființat

Atentat la Sănătatea publică ialomițeană

Spitalul din Țăndărei, desființat

UPDATE Deputatul PNL Cristina Pocora: «Guvernul PD-L-UNPR-UDMR a hotărît că cetățenii din Țăndărei și din împrejurimi trebuie lăsați să moară!»

Marți, 1 februarie, ministrul Sănătății a făcut publică lista unităților sanitare ce urmează a fi desființate. Potrivit unui comunicat al Ministerului Sănătății, dintre cele 182 de spitale din țară, un număr de 111 unități sanitare vor fi comasate, iar restul de 71 se vor reprofila în cămine pentru persoane vîrstnice sau centre de permanență. Decizia face parte din procesul de reorganizare a sistemului sanitar românesc...

Spitalul Țăndărei dispare de pe hartă
Ialomița este afectată de reorganizare prin desființarea Spitalului Orășenesc Țăndărei. Potrivit datelor Ministerului Sănătății, actualul Spital va fi înlocuit de un cămin pentru persoane vîrstnice. Măsura a inflamat deja autoritățile locale. Primarul orașului Țăndărei, Vasile Sava susține că decizia este un atentat la sănătatea publică. «Autoritățile locale au investit bani în acest spital încă din anul 2000. Ce se întîmplă acum este un atentat grosolan la sănătatea publică. 38 de mii de oameni depind de acest Spital. Vom face imadiat un memoriu către Ministerul Sănătății pentru a explica ce se întîmplă aici. Ceea ce mă deranjează mai mult este că în comunicat se vorbește despre consultarea cu autoritățile. Nu ne-a consultat nimeni niciodată și nu am putea cere o astfel de aberație» a declarat edilul Sava. Culmea ironiei, căminul pentru persoane vîrstnice care urmează să înlocuiască spitalul Țăndărei are concurență. În oraș funcționează de mai mulți ani un complex de servicii sociale în care bătrînii sînt îngrijiți la cerere.

25 de miliarde investite în Spitalul Țăndărei
Mai grav este faptul că Spitalul Țăndărei se află de cîțiva ani în plin proces de modernizare. În ultima decadă, administrația locală a investit în infrastructura unității sanitare peste 25 miliarde de lei vechi. Cifra a fost avansată de către oficialii administrației locale, iar investițiile sînt vizibile încă de la intrarea în spital. Este vorba de construirea unei secții de Psihiatrie, singura din județ, a unei Unități de Primire Urgențe, precum și de modernizarea și refacerea sistemului de încălzire la nivelul întregii unități. Mai mult decît atît, Spitalul din Țăndărei este singurul din județ care nu are datorii. «Nu avem datorii, am îndeplinit toate criteriile impuse, n-am avut deficiențe în urma controalelor primite. Ba mai mult, la sfîrșitul anului trecut am primit din partea ministrului o investiție de 2-6 miliarde de lei. De ce am mai primit banii dacă tot vroiau să ne desființeze?!» declară Vladimir Turcuman, managerul Spitalului Orășenesc Țăndărei. Anual, Spitalul din Țăndărei înregistrează aproximativ 5000 de internări, iar pacienții vin chiar și din județul Brăila, unde localitățile de graniță se află la doar 20 de kilometri de Spital.

UPDATE Deputatul PNL Cristina Pocora: «Guvernul PD-L-UNPR-UDMR a hotărît că cetățenii din Țăndărei și din împrejurimi trebuie lăsați să moară!»
Cristina Ancuța Pocora, deputatul PNL din Colegiul nr.1 Fetești-Țăndărei, protestează față de decizia Ministerului Sănătății de a desființa Spitalul Orășenesc din Țăndărei.
«Numai o minte bolnavă ar putea șterge cu buretele ceea ce s-a construit în zece ani de zile, ca o necesitate la nevoile stringente ale cetățenilor din Țăndărei și din localitățile din jur. Desființarea acestui spital va determina amînarea vizitei la medic, agravarea unor boli și chiar moartea pentru locuitorii din Țăndărei, Platonești, Mihail Kogălniceanu, Gura Ialomiței, Giurgeni, dar și din alte localități. Cer cu insistență ministrului Sănătății să renunțe la acest plan și să reevalueze oportunitatea transformării acestui spital în cămin de bătrîni. De asemenea, Primăria și Consiliul Local Țăndărei trebuie să folosească toate mijloacele legale și să se opună acestei decizii criminale! Spitalul este al comunității locale și ministrul nu poate decide desființarea lui fară acordul autorității locale!» a declarat deputatul PNL Cristina Pocora. Mai mult, domnia sa susține că «programul guvernamental de reorganizare a sistemului sanitar din România este o crimă la adresa românilor».
Cristina Pocora adaugă că «doar motive aberante pot duce la desființarea unui spital orășenesc care a încheiat anul trecut fără pierderi și în care s-au alocat sume importante de bani pentru modernizare, 25 de miliarde de lei vechi». «S-au construit o secție de Psihiatrie și o Unitate de Primire Urgențe, s-a modernizat și refăcut sistemul de încălzire la nivelul întregii unități. Și acum, dintr-o mișcare, totul e aruncat pe apa sîmbetei. Este inadmisibil!» a completat Cristina Pocora.
Domnia sa a mai declarat că se va ralia în toate demersurile legale pentru ca decizia de desființare a Spitalului Orășenesc din Țăndărei să nu fie pusă în aplicare. «Nu putem sta indiferenți în fața acțiunilor anti-naționale ale guvernanților PD-L-UNPR-UDMR, un guvern care îi extermină prin toate căile pe români» a subliniat deputatul PNL.

1 Februarie 2011, 16:11 (40896 vizualizări - 27 comentarii)

Citiți și:
Instanța poate salva Spitalul Țăndărei
Primarul Vasile Sava strînge semnături pentru Spitalul Țăndărei

Comentariile cititorilor:


ytr:
(2 Februarie 2011, 16:53)
ce faci cu cladiri daca toate urgentele si investigatiile sunt trimise la slobozia?turcuman este disperat ?
UN SCARBIT:
(2 Februarie 2011, 13:18)
Dupa ce ca cei mai multi locuitori din zona sunt saraci batrani si implicit bolnavi,asta ne mai trebuia.Ceva de bine nu poate face guvernul asta pentru oameni.Sa ne gandim numai cati bani de drum ii trebuie unui amarat sa se duca la un alt spital din judet si daca se interneaza nimeni nu il mai pote vizita pentru ca si cei ramasi acasa sunt la fel de saraci.Cine se va duce atunci la farmaciile din afara spitalelor sa le procure medicamentele si materialele necesare?Ca in spitale nu se gasesc.Vai si amar de noi!SPITALUL DIN TANDAREI NU TREBUIE SA DISPARA!
un tzandarean:
(2 Februarie 2011, 12:32)
astia nu sunt sanatosi. sunt din Tandarei si avem nevoie de spital in oras in conditiile in care sunt aproape 30 km pina la Slobozia unde oricum sunt multe sectii incare isi bat joc de tine . La spitalul din Tandarei vin toti cei care locuiesc in localitatile limitrofe ( Giurgeni, kogalniceanu, platonesti , suditi , saveni chiar si localitatile de pe limita cu judetul Braila) Oricum s-a desfiintat sectia de copii care era foarte importanta iar cea de la Slobozia are acum probleme ca de altfel tot spitalul. La noi a fost planificata acum ani de zile Policlinica care era foarte necesara dar au mincat altii banii sau n-au folosit banii primiti cind trebuie si s-a pierdut finantarea ( intentionat cred !) LASATI-NE SPITALUL IN PACE! FACETI AZILUL ACOLO UNDE S-A DISCUTAT PRIMA OARA dupa ce s-a desfiintat unitatea militatra de la Chirana.
un tzandarean:
(2 Februarie 2011, 12:25)
astia nu sunt sanatosi. sunt din Tandarei si avem nevoie de spital in oras in conditiile in care sunt aproape 30 km pina la Slobozia unde oricum sunt multe sectii incare isi bat joc de tine . La spitalul din Tandarei vin toti cei care locuiesc in localitatile limitrofe ( Giurgeni, kogalniceanu, platonesti , suditi , saveni chiar si localitatile de pe limita cu judetul Braila) Oricum s-a desfiintat sectia de copii care era foarte importanta iar cea de la Slobozia are acum probleme ca de altfel tot spitalul. La noi a fost planificata acum ani de zile Policlinica care era foarte necesara dar au mincat altii banii sau n-au folosit banii primiti cind trebuie si s-a pierdut finantarea ( intentionat cred !) LASATI-NE SPITALUL IN PACE! FACETI AZILUL ACOLO UNDE S-A DISCUTAT PRIMA OARA dupa ce s-a desfiintat unitatea militatra de la Chirana.
jan:
(2 Februarie 2011, 11:24)
Rusine Guvernantilor!Nu au grija de sanatatea oamenilor din zona Tandarei. De cu nu au propus infiintarea unei sectii de psihiatrie sau de TBC?sectii care nu exista in judet. ce vor face bolnavii care au aceste afectiuni? Va raspund tot eu: Vor fi transportati cu AMBULANTELE in alte judete. Pe ce bani? Pe banii nostrii platiti la Fondul de Sanatate. Sa faca Guvernantii Ialomiteni ceva ptr judet ca de aceea ne reprezinta in Parlament. Cum sa desfiinteze un Spital care nu are datorii si este ultra dotat? Infiinteaza un Camin de batrini? Cu Spitalul de la Fierbinti desfiintat din 2003 ce au facut? Un camin de batrini care nu functioneaza dar sunt angajati, directori si alte functii... RUSINE1
xxx:
(2 Februarie 2011, 10:05)
teroarea portocalie este facuta pentru a distruge tot ce a mai ramas intreg in romania." dupa ei potopul". salarii taiate,pensii taiate,spitale desfiintate,firme terminate de taxele si impozitele care sunt cele mai multe din toata europa cred. stiti ce va ramane dupa ce nu vor mai fi la putere: "desertul Romania". ne meritam soarta daca nu facem ceva pentru ai da jos de la putere.
Rodica:
(2 Februarie 2011, 09:33)
Nu credeti ca in loc sa comentam pe forumuri felul in care ne ucid tampitii astia, mai bine am urma si noi exemplul Egiptului??? Sa ne fie rusine pt ca permitem sa se intample asa ceva!! Democratia inseamna dreptul de a spune NU!!! Noi traim inca in era Ceausescu.. nici macar tinerii nu sunt mai breji... Dupa spitale vin si alte "solutii" ca sa ne reduca definitiv la tacere!
ION:
(1 Februarie 2011, 22:44)
Ce face DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA? Cu ce se ocupa? Cu apa de la Slobozia,nu. Cu infectiile din spitale,nu.Cu sustinerea sistemului sanitar din judet,nu.
io:
(1 Februarie 2011, 19:40)
PĂCAT PTR PACIENTII DIN ZONA. AR TREBUI SA SE GANDEASCA CEI CARE IAU ASTFEL DE DECIZII LA OAMENI SI NU LA CULOAREA POLITICA A PRIMARILOR.
sos:
(1 Februarie 2011, 18:58)
PSIHIATRIA este cea mai importanta sectie din acel spital.Salvati spitalul
mircea:
(1 Februarie 2011, 18:39)
sa mai zica cineva ca nu suntem condusi de cretini....dar,de fapt, ne meritam soarta....
xyz:
(1 Februarie 2011, 16:24)
Macar pentru sectia de Psihiatrie trebuia sa ramana. Sunt vremuri cand e nevoie...mare!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grindași: A intrat cu căruța în mașină

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 30 ianuarie a.c., cu privire la faptul că pe raza satului Grindași s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 34 de ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 15:25
(3628 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 54000 de lei, 9 permise reținute

În acest sfîrșit de săptămînă, 29-31 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 14:55
(5305 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii cercetează un tînăr, de 30 de ani, din comuna Munteni Buzău, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, în cursul nopții de 30/31 ianuarie a.c., tînărul ar fi pătruns în ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 14:20
(6760 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sinești, arestat pentru contrabandă

În cursul zilei de sîmbătă, 30 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Poliției Municipiului Urziceni și Secției Rurale Coșereni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 13:10
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Opt persoane, cercetate pentru braconaj

Slobozia: Opt persoane, cercetate pentru braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase cercetează opt ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 39 și 65 de ani, întrucît duminică, 31 ianuarie a.c., au fost depistați în timp ce vînau ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 12:25
(4829 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Măcrișului: I-a furat doi porci în plină zi

O tînără de 21 de ani, din comuna Valea Măcrișului, a sesizat Poliția sîmbătă, 30 ianuarie 2016, cu privire la faptul că, în cursul zilei, persoane necunoscute i-au sustras două porcine. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 11:10
(6556 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 29-31 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2016, 10:10
(4571 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de muncă la Urziceni

Un bărbat de 39 de ani a murit după ce o bucată de metal s-a prăbușit peste el și i-a strivit capul. Cu ajutorul unui aparat cu autogen, omul încerca să taie o placă metalică, accidentul producîndu-se în ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2016, 20:15
(7897 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Produse lactate confiscate

În perioada 25-29 ianuarie 2016, inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au demarat un control tematic ce a vizat procesarea laptelui crud, precum și comercializarea ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2016, 18:50
(7858 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Înșelăciune pe internet

O tînără de 23 de ani, din Slobozia, a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost victima unei înșelăciuni. Concret, aceasta le-a explicat polițiștilor faptul că a comandat de pe internet un telefon ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2016, 17:25
(4699 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două persoane rănite

Miercuri, 27 ianuarie 2016, pe raza județului Ialomița s-au produs două evenimente rutiere, soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,00, pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 17:40
(4037 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Tineri hoți din locuințe, prinși de polițiști

Polițiștii Secției Rurale Stelnica cercetează doi tineri, de 18 și 15 ani, ambii din Bordușani, sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt calificat și tăinuire, în funcție de participația fiecăruia ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 17:05
(5535 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»: «Și eu comunic corect!»

În cadrul proiectului cultural-educațional «Și eu comunic corect!», încheiat între Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Centrul județean de resurse educaționale Ialomița, vineri, 29 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 16:50
(6191 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean prins la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase cercetează un bărbat, de 47 de ani, din Fetești, sub aspectul comiterii infracțiunii de braconaj cinegetic. Bărbatul a fost depistat pe fondul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 15:45
(4970 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de carte și fotografie la Biblioteca Județeană

Joi, 28 ianuarie 2016, la orele 11,30, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia va organiza un eveniment cultural, în parteneriat cu Facultatea de Arhitectură a Universității «Spiru Haret» din ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 14:40
(5287 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 49000 de lei în 48 de ore

Peste 180 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri în cadrul acțiunilor organizate luni și marți, 25/26 ianuarie 2016. Astfel, polițiștii rutieri au acționat pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 13:40
(3950 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînără rănită într-un accident rutier

Miercuri, 27 ianuarie a.c., Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 12:30
(3482 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Viața și opera lui Mozart, prezentate la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia propune joi, 26 ianuarie 2016, de la orele 13,00, o incursiune în viața și opera marelui muzician Wolfgang Amadeus Mozart. Prin acest eveniment, reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 12:10
(3974 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: S-a răsturnat cu mașina și a fugit de la locul accidentului

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ102H, pe direcția Miloșești-Reviga, se află un autoturism răsturnat în afara părții carosabile, iar în zonă nu se află nicio persoană. Oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 11:50
(3130 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Condițiile de acordare a subvenției la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că, pînă la 1 februarie 2016 (inclusiv), la sediul instituției din Slobozia, bdul Chimiei ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2016, 10:05
(6364 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 15 permise auto reținute, amenzi de peste 62000 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 22-24 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2016, 19:25
(10981 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru înșelăciune privind asigurările

Polițiștii de Investigații Criminale au acționat pe raza municipiului Fetești pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2016, 17:55
(5722 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținută de polițiști pentru furt din buzunare

O tînără de 25 de ani, din Urziceni, este cercetată de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de furt. Aceasta a fost identificată de anchetatori la scurt timp de la comiterea faptei. Poliția Urziceni ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2016, 16:25
(5742 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni pe raza întregului județ

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 22-24 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2016, 16:10
(4571 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 incendii în 48 de ore

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină, în ultimele 48 de ore, în cazul a 3 incendii. Primul apel la 112 a fost primit sîmbătă, 23 ianuarie a.c, în jurul orelor 18,00, cînd o locuință din ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2016, 14:45
(4354 vizualizări - 0 comentarii)


Misiune în Afganistan, încheiată cu succes

Misiune în Afganistan, încheiată cu succes

Doi ofițeri din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița și-au încheiat cu succes misiunea în Afganistan și au revenit în siguranță acasă. Maiorul Monica Rusen și căpitanul Cristi Tudor au revenit ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2016, 14:05
(5518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autoritățile sărbătoresc «Ziua Unirii»

Autoritățile locale și județene din Slobozia vor marca duminică, 24 ianuarie a.c., 157 de ani de la înfăptuirea Unirii Principatelor Române. Evenimentul va fi sărbătorit în Piața Unirii din Slobozia. Manifestările ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2016, 19:10
(6215 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere

La sfîrșitul lunii decembrie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7828 șomeri, din care 2207 șomeri indemnizați, respectiv 5621 șomeri ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2016, 18:20
(4913 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilicit la Slobozia

Marți, 19 ianuarie 2016, o patrulă de jandarmi care executa misiuni pe linia combaterii comerțului ilicit în municipiul Slobozia, s-a sesizat despre faptul că într-un magazin din zona bulevardului Unirii ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2016, 17:20
(6200 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania pentru studenți și masteranzi

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2016, 14:20
(7289 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...