Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Constantin Greu, fostul șef al Poliției Urziceni, reținut de procurori

Dosarul «DRABI»: S-a pornit tăvălugul arestării cămătarilor!

Constantin Greu, fostul șef al Poliției Urziceni, reținut de procurori

UPDATE: Soluția magistraților în Dosarul «DRABI»: Constantin Greu a primit mandat de arestare pentru 29 de zile!

Luni, 31 octombrie, fostul șef al Poliției Urziceni, Constantin Greu a fost reținut de procurorii Parchetului de pe lîngă Înalta Curtea de Casație și Justiție. În sarcina polițistului procurorii au reținut mai multe capete de acuzare grave precum favorizarea unei grupări interlope din Urziceni. «Oricine încalcă legea va răspunde pentru asta, fie acesta și polițist!» este poziția oficială a șefului IPJ Ialomița, Viorel Ștefu, cu privire la evenimentele produse într-o subunitate pe care o coordonează.

Greu, un șef de poliție cu probleme interlope
La începutul anului 2009, Poliția Urziceni era lovită de un scandal monstru. Două clanuri rivale se războiau în plină stradă municipală sub ochii închiși ai Poliției din localitate. La momentul respectiv, Poliția Municipală Urziceni era condusă de comisarul Constantin Greu și adjunctul Ioan Tiță. Violențele consumate în plină stradă, soldate cu vătămări corporale grave și avarieri de mașini, aveau să aducă decapitarea șefilor de la Urziceni. Cert este că actele de vandalism au avut la bază activități ilegale ale celor două clanuri din Bărbulești și Urziceni, specializate în camătă și santaj.
După o atentă anchetă internă, conducerea Poliției Municipale Urziceni a solicitat eliberarea din funcțiile deținute. Speculațiile de la momentul respectiv au vizat implicarea șefilor Poliției în fapte de corupție la nivelul instituției, precum și neîndeplinirea îndatoririlor de serviciu cu privire la gestionarea sacandalurilor între clanuri. Dar de atunci au trecut aproape doi ani, iar șeful Poliției de la Urziceni este nimeni altul decît Ioan Tiță, investit în funcție la comanda șefului IPJ, Viorel Ștefu. Nu același lucru îl putem spune și despre comisarul Greu, retrogradat și numit șef Birou Investigații Criminale. Asta pînă ieri, 31 octombrie, dată la care a fost reținut de procurorii Parchetului General...

Procurorii generali au descins la Urziceni
Luni, 31 octombrie, Urziceniul era zguduit din nou de un scandal de amploare. Procurorii Parchetului General, alături de polițiști, au descins în locuințele mai multor interlopi, acuzați de infracțiuni grave de violență. În realitate este vorba despre rezultatele unei supravegheri de specialitate din ultima perioadă, supraveghere ce a indicat cum se practică camăta la Urziceni. Redăm în continuare comunicatul oficial al Parchetului General.

«În continuarea cercetărilor efectuate în cauza în care s-au efectuat percheziții domiciliare în cursul zilei de astăzi (n. red.: luni, 31 ocotmbrie 2011), sub aspectul unor infracțiuni grave, de violență.
Procurori ai Secției de urmărire penală și criminalistică au dispus, la data de 31.10.2011, punerea în mișcare a acțiunii penale și reținerea unui număr de 11 persoane, iar alte 3 persoane sînt audiate în prezent. Toți cei menționați sînt cercetați sub aspectul săvîrșirii unor infracțiuni grave, comise cu violență, în perioada 2007-2011, precum violare de domiciliu, lipsire de libertate în mod ilegal, șantaj, distrugere, tentativă de omor, favorizarea infractorului, mărturie mincinoasă, fals în înscrisuri oficiale, furt calificat, atît în forma autoratului, cît și a complicității și instigării.
Faptele reținute în sarcina inculpaților au fost comise în contextul în care inculpații aveau ca principală preocupare acordarea de ,,împrumuturi cămătărești” urmate de acțiuni de extorcare, prin manifestări violente de natură fizică și psihică asupra părților vătămate.
Astfel, părților vătămate cărora le erau acordate împrumuturile, li se pretindea și de peste 10 ori suma împrumutată, fiind puse în imposibilitatea de a achita sumele cămătărești, cifrate la zeci de mii de euro. De asemenea, din ansamblul probelor administrate a rezultat că inculpații foloseau și alte metode de extorcare a părților vătămate și solicitau sub amenințare și violență pretinse datorii, iar cînd aceste persoane depuneau plîngeri la organele de poliție, pentru a le determina să-și retragă plîngerile, le șantajau cu un rău asupra familiilor și rudelor. Astfel, pătrunderea în locuințele părților vătămate, cu forța și cu arme, precum și amenințarea că în cazul în care nu se va da satisfacție solicitărilor lor nelegitime vor recurge la viol sau ucidere a copiilor constituiau acțiuni infracționale ale inculpaților care deveneau, astfel, de temut în fața localnicilor.
Inculpații, între care există relații de rudenie, afinitate, acționau ca „gruparea DRABI“ prin acte de violență succesive și alternau intervențiile asupra părților vătămate și membrilor familiilor acestora (majori sau minori) cu săbii, bîte ori prin blocarea în trafic a acestora și provocarea intenționată a unor accidente rutiere și distrugerea mașinilor. De altfel, din probele administrate pînă în acest moment al urmăririi penale a rezultat că inculpații au fost cercetați în numeroase dosare penale, dar pentru că faptele au fost încadrate în infracțiuni unice, deși reprezentau acte materiale ale unor infracțiuni de șantaj, în formă continuată au fost soluționate prin neurmărire penală. În acest context, asupra părților vătămate se exercitau în continuare presiuni și amenințări, acestea fiind descurajate să mai formuleze plîngeri penale împotriva agresorilor. Această situație a fost posibilă și prin implicarea unui ofițer de poliție judiciară care nu a îndeplinit atribuțiile profesionale.
Aceste dosare, în număr de 7, prin rezoluțiile procurorului general al Parchetul de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție au fost preluate de la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Urziceni. Din aceste 7 dosare penale, cinci dosare se aflau în lucru, iar alte două dosare au fost soluționate prin soluții de netrimitere în judecată, însă au fost infirmate, în vederea efectuării urmăririi penale de către Secția de urmărire penală și criminalistică din cadrul Parchetul de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție, pentru documentarea activității infracționale.
Cercetările continuă pentru stabilirea tuturor faptelor și implicațiilor judiciare»
.

Greu, implicat în camăta interlopilor
Ce nu spun procurorii Parchetului General vă spunem noi. Ofițerul de poliție implicat în activitățile de camătă și santaj de la Urziceni este nimeni altul decît fostul șef al instituției, Constantin Greu. Polițistul a fost reținut luni, 31 octombrie a.c., urmînd a fi anchetat alături de cei 11 suspecți în dosarul «DRABI».
Intrat pentru moment în silenzio stampa, șeful IPJ Ialomița a oferit pentru Independent un punct de vedere cu privire la evenimentele de la Urziceni. «În tot județul, preocuparea noastră este să se respecte legea atît de către polițiști cît și de cetățeni. Inspectoratul de Poliție Județean, Parchetul General și IGPR vor documenta de fiecare dată activitatea infracțională a polițiștilor și cetățenilor. Oricine încalcă legea va răspunde pentru asta, fie acesta și polițist. În cazul Urziceni s-a făcut o monitorizare pe o perioadă de timp și în momentul în care au fost suficiente probe s-a demarat acțiunea prin directa coordonare a IGP și a Parchetului General» a declarat Ștefu.

UPDATE: Soluția magistraților în Dosarul «DRABI»: Constantin Greu a primit mandat de arestare pentru 29 de zile!
Marți, 1 noiembrie 2011, magistrații Curții de Apel București s-au pronunțat cu privire la arestările din Dosarul «DRABI». Prin soluția judecătorilor, Constantin Greu, fostul șef al Poliției Urziceni, va rămîne în arest preventiv cel puțin 29 de zile!

«Admite propunerea formulată de Parchetul de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție-Secția de urmărire penală și criminalistică în ceea ce-i privește pe inculpații ALEXE LAURENȚIU, ALEXE VASILE, ANDREI GABRIEL, GHEORGHE CRISTIAN, GREU CONSTANTIN, MIHAI TUDOR, MOISE ȘTEFAN și MOISE SORIN FILDEȘ ȘTEFAN. Dispune arestarea preventivă a inculpaților ALEXE LAURENȚIU, ALEXE VASILE, ANDREI GABRIEL, GHEORGHE CRISTIAN, GREU CONSTANTIN, MIHAI TUDOR, MOISE ȘTEFAN și MOISE SORIN FILDEȘ ȘTEFAN pe o perioadă de 29 de zile, de la 1.11.2011 la 29.11.2011, inclusiv. Respinge propunerea formulată de Parchetul de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție-Secția de urmărire penală și criminalistică în ceea ce-i privește pe inculpații ALEXE SORIN, CONSTANTIN CONSTANTIN, CONSTANTIN VIOREL și VĂDUVA CONSTANTIN. Conform art.1491, cu referire la art. 146 alin. 111 C. pr. Pen., rap. la art.1451 C. pr. pen., ia față de inculpații ALEXE SORIN, CONSTANTIN CONSTANTIN, CONSTANTIN VIOREL și VĂDUVA CONSTANTIN măsura obligării de a nu părăsi România fără încuviințarea organului judiciar, pe o perioadă de 30 de zile, începînd cu data punerii în libertate a inculpaților de sub puterea ordonanței de reținere, respectiv de la 1.11.2011 la 30.11.2011 inclusiv. (...) Cu recurs în 24 de ore de la pronunțare»

1 Noiembrie 2011, 11:00 (102133 vizualizări - 38 comentarii)

Citiți și:
Comisarul Constantin Greu rămîne arestat!

Comentariile cititorilor:


gr:
(2 Noiembrie 2011, 14:14)
Urziceni un oras minunat candva a ajuns orsul groazei de cand cu inundatiile de la barbulesti.Un oras in care acum cativa ani te plimbai cu placere seara fara nici o frica a devenit acum un oras unde iti este frica sa iesi in plina zi sa cumperi o paine.Am fost martor chiar in centrul orasului cand o patrula de politie a oprit o masina in trafic pentru control : "Ce faci cumetre?..." asa i sa adresat politistul respectiv celui ce conducea masina acesta fiind un tigan cunoscut si smecher din urziceni....RUSINE POLITIEI din IALOMITA
eu:
(2 Noiembrie 2011, 11:01)
in spatele gruparii DRABI sta Babagianu care e camatarul orasului!
ion:
(2 Noiembrie 2011, 09:42)
mai cunosc politisti care sunt la mana interlopilor si in alte localitati
X:
(1 Noiembrie 2011, 23:26)
Cu o zi inainte tiganii erau tare agitati. Știau
doru:
(1 Noiembrie 2011, 19:03)
trasi in teapa
alexa:
(1 Noiembrie 2011, 18:52)
dar se pune proglema de ce doar greu a intrat.daca e adevarat k el e vinovat credeti k nu avea si comlipci?trebuiam sa intr toti nu sa caute un tap ispasitor.oricum tiganii din urziceni si barbulesti sunt impreuna in "afaceri"si cu totii stim cum sunt.
stefu:
(1 Noiembrie 2011, 14:17)
Credeti ca Stefu nu stia?Dar se acopera unii pe altii,uitati-va in ograda lor sa vedeti ce de carciumari au ajuns politisti.Daca nu vin cei de la capitala nu se afla nimic.Credeti ca procurorii care instrumentau dosarele cu respectivul politist este departe de arestatu.Sant mana in mana doar sant baieti destepti.
alinus:
(1 Noiembrie 2011, 13:56)
urziceniul si barbulesti sunt 2 zone scapate de sub control.... la puscarie cu domnul greu dc e adevarat

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 17 Aug 2026
380 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bătrînă accidentată pe trecerea de pietoni

O femeie în vîrstă de 73 ani a fost victima unui accident rutier petrecut, miercuri, 4 noiembrie, în Slobozia. Bătrîna se angajase în traversarea străzii pe trecerea de pietoni, pe culoarea verde a semaforului ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2009, 18:14
(11795 vizualizări - 0 comentarii)


Cu sabia în mașină

În continuare, un tînăr de 30 ani din Țăndărei este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce în autoturismul pe care acesta îl conducea a fost găsită o sabie. Mașina a fost oprită pentru control ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2009, 18:13
(11748 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 4 tone fier vechi confiscate de polițiști

Miercuri, 4 noiembrie, polițiștii din Țăndărei au executat o acțiune pe linia respectării prevederilor legale privind colectarea deșeurilor reciclabile. Urmare a acțiunii la un punct de lucru din localitate ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2009, 18:12
(10866 vizualizări - 1 comentariu)


Polițiștii au prins spărgătorii de apartamente

Marți, 3 octombrie, la primele ore ale dimineții, polițiștii au fost sesizați asupra unei spargeri de apartament din Slobozia. Acționînd cu rapiditate și efective mărite, polițiștii au observat în zona ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2009, 16:02
(9875 vizualizări - 1 comentariu)


Accidente

Marți, 3 octombrie, în Țăndărei, s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Pe scurt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 55 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism pe ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2009, 15:57
(10731 vizualizări - 0 comentarii)


Casa unei bătrâne a ars în întregime

Casa unei bătrîne a ars în întregime

Marți, 3 noiembrie, la primele ore ale dimineții, casa unei bătrîne din Miloșești a ars în întregime din cauza unui foc lăsat nesuprevegheat. Încendiul a izbucnit în jurul orelor 08,00 și nu a putut fi ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2009, 16:02
(14668 vizualizări - 0 comentarii)


Sindicaliștii de la Mediu, nemulțumiți de decizia Elenei Udrea

Sindicaliștii de la Mediu, nemulțumiți de decizia Elenei Udrea

«În data de 27 octombrie 2009, a fost publicată în Monitorul Oficial HG 1249/21.10.2009, prin care se intenționează întărirea Gărzii Naționale de Mediu prin diminuarea capacității instituționale a agențiilor ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2009, 12:15
(10990 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal în apropiere de Fetești

Un grav accident rutier s-a produs în dimineața zilei de vineri, 30 octombrie, în apropiere de municipiul Fetești. Astfel, în jurul orelor 8,00, pe DN3A, un bărbat în vîrstă de 35 ani, din Fetești, aflat ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2009, 10:13
(10151 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin pentru IMM

Joi, 29 octombrie 2009, orele 11,00, la sediul Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița se va desfășura întîlnirea de lucru avînd ca temă «Sprijin pentru IMM și microîntreprinderi privind accesarea ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2009, 15:05
(11799 vizualizări - 1 comentariu)


Infractori reținuți

În cursul zilei de marți, 27 octombrie 2009, polițiștii ialomițeni au reținut două persoane pe numele cărora au fost emise mandate de executare a pedepsei cu închisoarea. Astfel, pe numele lui Dumitru ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2009, 14:20
(11306 vizualizări - 2 comentarii)


Beat la volan

În noaptea de 25 spre 26 octombrie 2009, în jurul orelor 02,30, pe raza orașului Căzănești a fost oprit pentru control un autoturism ce se deplasa pe direcția Urziceni-Slobozia. Avînd un mers sinuos, a ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2009, 13:55
(12383 vizualizări - 1 comentariu)


A furat o mașină

Duminică, 25 octombrie a.c., polițiștii din Movila au fost sesizați de către un bărbat din localitate asupra faptului că, în cursul nopții, persoane necunoscute i-au sustras din fața locuinței sale o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2009, 13:25
(11061 vizualizări - 1 comentariu)


Orașul de Floci, deschis pentru public

Joi, 29 octombrie, Consiliul Județean Ialomița inaugurează site-ul muzeal Orașul de Floci-Giurgeni. Manifestările vor debuta la orele 10,30, iar la eveniment vor participa reprezentanți ai instituțiilor ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2009, 09:00
(13801 vizualizări - 2 comentarii)


Simpozionul Național de Terapii Complementare și Alternative

Simpozionul Național de Terapii Complementare și Alternative

Cea de-a VII-a ediție a Simpozionului Național de Terapii Complementare și Alternative s-a desfășurat în intervalul 24-25 octombrie 2009, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea». Tema acestui simpozion ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2009, 08:00
(14362 vizualizări - 3 comentarii)


Tăriceanu la Kogălniceanu, Antonescu la Urziceni

La aproape o săptămînă de la debutul oficial al campaniei electorale, PNL Ialomița iese pentru prima oară în public. Marți, 27 octombrie 2009, Călin Popescu Tăriceanu, ex-premierul României, a fost invitat ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2009, 07:00
(11734 vizualizări - 2 comentarii)


Soluții pentru deșeurile menajere

Miercuri, 28 octombrie, la Căzănești, se va desfășura o dezbatere publică pe tema «Salubritatea în orașul Căzănești». Acțiunea are loc în cadrul unui proiect aministrativ mai larg, desfășurat sub sloganul ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2009, 17:48
(12068 vizualizări - 4 comentarii)


Record de credincioși la Sfântul Dimitrie

Record de credincioși la Sfîntul Dimitrie

Mii de slobozeni s-au călcat în picioare, duminică, 25 octombrie, la tîrnosirea celei mai noi biserici ridicate în Slobozia, cea purtînd hramul Sfîntul Mare Mucenic Dimitrie. Încă de la primele ore ale ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2009, 17:01
(13784 vizualizări - 1 comentariu)


Pocora a obținut scutirea microbuzelor școlare de taxarea la trecerea podului Fetești-Cernavodă

Pocora a obținut scutirea microbuzelor școlare de taxarea la trecerea podului Fetești-Cernavodă

«După ce a tergiversat o lungă perioadă reglementarea taxei de trecere peste podul Fetești-Cernavodă, ministrul Radu Berceanu a emis, în cele din urmă, Ordinul prin care stabilește tarifele de traversare ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2009, 07:00
(14701 vizualizări - 1 comentariu)


Ziua Eroilor, la Slobozia

Reprezentanții Instituției Prefectului Ialomița au lansat cetățenilor invitația de a participa la manifestările organizate cu prilejul «Zilei Armatei». Astfel, duminică, 25 octombrie, la Monumentul Eroilor ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2009, 13:00
(10965 vizualizări - 0 comentarii)


Apa «grea» a lui Ionașcu, verificată de Institutul de Sănătate Publică București

Apa din rețeaua subterană a orașului Slobozia se va afla, timp de trei săptămîni, sub lupa Institutului de Sănătate Publică București. Astfel, în perioada 26 octombrie-9 noiembrie, inspectorii ISP București ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2009, 08:00
(10482 vizualizări - 2 comentarii)


8 miliarde lei anual pentru terenurile din zona Giurgeni-Vlădeni

8 miliarde lei anual pentru terenurile din zona Giurgeni-Vlădeni

Marți, 20 octombrie, s-a desfășurat o nouă licitație pentru concesionarea unor terenuri agricole neproductive din zona Giurgeni-Vlădeni, aflate în proprietatea Consiliului Județean Ialomița. La licitație ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2009, 12:05
(14342 vizualizări - 1 comentariu)


Încă o rambursare de TVA pentru Paul Toma-Eldaga?

Încă o rambursare de TVA pentru Paul Toma-Eldaga?

Sursele noastre din cadrul Ministerului de Finanțe ne-au dezvăluit cum o altă firmă controlată de Paul Toma, respectiv TRB Group, ar fi beneficiat de o rambursare de TVA cel puțin egală cu cea încasată ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2009, 15:32
(13263 vizualizări - 0 comentarii)


Teodora Bertzi, în campanie liberală la Slobozia

Teodora Bertzi, în campanie liberală la Slobozia

Vineri, 16 octombrie, la primele ceasuri ale după-amiezii, pe o ploaie torențială, la Slobozia, vreo 30 de pensionari slobozeni au fost convocați să participe, cu mic cu mare, la o adunare de campanie condusă ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2009, 17:46
(10462 vizualizări - 3 comentarii)


Berceanu bulversează Agricultura prin demiterea tuturor directorilor

La începutul săptămînii, Radu Berceanu, ministrul interimar al Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale a emis un ordin de demitere în bloc a tuturor șefilor deconcentratelor din teritoriu aflate ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2009, 18:51
(10148 vizualizări - 1 comentariu)


Ziua «Mersului pe Jos» pentru prichindei

Ziua «Mersului pe Jos» pentru prichindei

Grădinița Junior a organizat astăzi, 15 octombrie, o acțiune pentru a marca Ziua «Mersului pe Jos». Peste o sută de prichindei cu pancarte care aminteau adulților de importanța păstrării mediului ambiant ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2009, 18:50
(9675 vizualizări - 1 comentariu)


Pensionarii, în control alături de șefii descentralizatelor

Vă amintiți, firește, de pichetarea Prefecturilor din toată țara, organizată săptămîna trecută de pensionari. Ei bine, în Ialomița aceasta chiar a dat roade. Potrivit unui comunicat de presă remis de Prefectură ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2009, 18:03
(10683 vizualizări - 0 comentarii)


Margareta Gheorghe, de la Finanțe Urziceni, așteaptă să preia frîiele Fiscului

Democrat-liberalii fac primii pași, timizi ce-i drept, spre schimbările din descentralizate, înlocuind directorii sociali democrați. Pentru început, să amintim metoda mai mult decît inventivă a directorilor ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2009, 09:02
(15349 vizualizări - 1 comentariu)


Vâjdea, destituit de la conducerea Finanțelor

Vîjdea, destituit de la conducerea Finanțelor

La Finanțe buzduganul demiterilor a ajuns cu o zi mai devreme. Ieri, de dimineață, în timp ce Nicolae Vîjdea gîndea: «unde să mai mîncăm azi draga mea?», în mapa directorală venise țidula de demitere de ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2009, 16:22
(15708 vizualizări - 4 comentarii)


Tandemul Pravăț-Pîrgă, la șefia Spitalului Județean

Joi, joi, 8 octombrie, în cadrul unei conferințe de presă, Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița a anunțat care vor fi viitorii directori ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Astfel, în locul ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2009, 16:18
(14666 vizualizări - 3 comentarii)


Împușcături pentru prinderea unor hoți de motorină

Împușcături pentru prinderea unor hoți de motorină

Patru tineri cu vîrste cuprinse între 20 și 28 ani, din comuna Dragalina, au fost prinși în flagrant în timp ce încercau să fure motorină din rezervorul unui autotren parcat într-un loc amenajat pe DN2 ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2009, 14:01
(16606 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gogu în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Prefectura în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița casă Cocora în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 [email protected] în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! @ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Mary în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cetatean în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița AlexDan în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Iulia în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Scolar în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Marius în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 cetatean în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...