Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

10 milioane de euro, averea celor mai bogați țigani

Forbes de Țăndărei

10 milioane de euro, averea celor mai bogați țigani

Averi de milioane de euro. Palate de lux și bolizi de sute de mii de euro. Sînt averile țiganilor din Țăndărei, cuantificate de jurnaliștii de la «VerticalNews» la peste 10 milioane de euro. Un top al celor mai bogați 50 de țigani din România, de unde nu lipsesc nici băștinașii noștri de la Țăndărei, orașul care a speriat Marea Britanie. Rromii nominalizați au în conturi milioane de euro și averi colosale și, cu siguranță, s-ar putea regăsi în prestigiosul Top Forbes. Potrivit «VerticalNews», averile țigănești au fost calculate în funcție de activitatea economică înregistrată la Registrul Comerțului, declarațiile proprii, plus aurul și bijuteriile, palatele și locuințele, dar și terenurile și mașinile pe care aceștia le-au afișat în spațiul public. «Țiganii au două astfel de momente în care își prezintă bogăția. Unul este Săptămîna Mare de dinainte de Paște, iar celălalt Sărbătoarea Sfintei Marii din data de 8 septembrie. De regulă, țiganii din toată România vin să petreacă la Costești de Vîlcea cu grătare, fripturi la proțap, cîrnați și sarmale. De Sfînta Maria, an de an. În 2009, țiganii au petrecut inclusiv cu președintele Traian Băsescu. Cercetarea efectuată de „VerticalNews“ a durat mai bine de șase luni, perioadă de timp în care au fost intervievate cîteva zeci de persoane, efectuate trei reportaje în mari comunități țigănești și analizate sute de firme» se arată în ancheta «VerticalNews».

Țăndărei, orașul unde s-au făcut primele milioane. De euro!
Cel mai fruntaș loc în top este locul 16 și este ocupat de Nicolae Radu, zis Talianu. Potrivit cercetării, Talianu ar avea o avere estimată la 2,3 milioane de euro. Cel mai bogat țigan din Țăndărei ar fi strîns banii din traficul de minori, pe care îi trimitea la cerșit în Marea Britanie. Talianu a fost arestat în aprilie 2010, pe numele său autoritățile metropolitane reținînd că negocia prețul persoanelor transportate, dar se ocupa și de transportul în siguranță al acestora (n. red.: în aprilie 2010, Talianu se numea, de fapt, Ilie Voicu. Este posibil ca acesta să-și fi schimbat numele real).

Locul 22 în topul VerticalNews revine binecunoscutului țigan Radu Constantin, zis Titi Aghiotantu. Averea estimată a acestuia se ridică la 2 milioane de euro. Aghiotantul a fost catalogat drept lider al rețelei interlope de trimis copii la cerșit în Marea Britanie. Potrivit procurorilor, Titi Aghiotantu se ocupa de recrutarea, transportul și cazarea minorilor pe teritoriul țărilor de destinație.

Marian Miliardaru, din Țăndărei, pe numele adevărat de Marian Niculae, ocupă prestigiosul loc 26. Cu o avere estimată la 1,9 milioane de euro, Miliardaru are un nume de stradă predestinat. La rîndu-i, țiganul din Țăndărei a obținut bani din rețeaua de cerșit. La perchezițiile din aprilie 2010, în casa lui Marian Niculae au fost găsite o armă de vînătoare cu glonț, una cu alice, o sabie ninja, 5 pumnale și mai multe cartușe. De asemenea, individul avea peste 3 kilograme de bijuterii, nenumărate certificate de naștere, cărți de identitate, certificate de căsătorie, înscrisuri cu sume de bani dați cu camătă, dar și mai multe contracte de vînzare-cumpărare.

Cu o avere de aproximativ 1,7 milioane de euro, Radu Traian zis Traian Țiganu ocupă locul 31. Se pare că agoniseala a fost strînsă prin implicarea individului în afacerea copiilor traficați.

1,2 milioane de euro este averea ce îl plasează pe Ion Varga, un alt țigan din Țăndărei, pe locul 36. Potrivit jurnaliștilor de la «VerticalNews» povestea lui Varga începe în 2003, cînd țiganul a zburat către Franța dar a aterizat la Londra. «Ne-am făcut și noi cîte o posibilitate. Mergeam cu ziarele, mergea cerșitul atunci. Spălam parbrizele la mașini și mai mergea... Acum nu mai merge» citează «VerticalNews» o declarație a acestuia.

Locul 45 în topul celor mai bogați țigani din țara noastră este deținut de Nicolae Ciprian, zis Poligrad. Averea individului a fost estimată la 900 mii de euro și, potrivit procurorilor, acesta era secundul liderului grupării mafiote destructurate în aprilie 2010.

Ultimul, dar nu cel din urmă, loc în top, respectiv locul 50 aparține lui Mircea Niculae zis Bocioc. Averea acestuia a fost estimată la 700 mii de euro, banii provenind de asemenea din traficul de minori. Bocioc se ocupa de negocierea și plata prețului transportului din România în străinătate pentru minori din județele Călărași și Ialomița.

...
O parte a traficanților de minori din Țăndărei a fost pusă în libertate. Decizia a aparținut magistraților Curții de Apel Tîrgu Mureș. 19 dintre arestații în dosarul «Mafia din Țăndărei» au fost puși în libertate, măsura judecătorilor impunînd obligația de a nu părăsi localitatea. Reamintim faptul că, în luna aprilie a anului 2010, la Țăndărei s-a desfășurat cea mai spectaculoasă și de anvergură acțiune polițienească din ultimii ani. Bilanțul oficial al operațiunii de destructurare a grupului infracțional din Țăndărei era stabilit la 34 de percheziții domiciliare, 27 de persoane urmărite penal pentru trafic de minori, 24 de persoane reținute și 168 de victime-copii. Potrivit Rechizitoriului, rromii erau acuzați de activități de crimă organizată pe linia migrației ilegale și a traficului de minori spre țări din Europa Occidentală. Acțiunea din aprilie 2010 a mobilizat, pe lîngă procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, peste 120 de ofițeri de poliție din cadrul IGPR-DCCO, DGIPI și 200 de lucrători din cadrul Jandarmeriei Române. În plus, operațiunea a beneficiat de sprijinul Poliției Metropolitane din Marea Britanie, care au reușit ceea ce poliția ialomițeană nici nu îndrăznea să viseze: destructurarea celui mai mare grup infracțional specializat în trafic de minori și criminalitate organizată!

20 Decembrie 2011, 08:19 (32142 vizualizări - 15 comentarii)

Citiți și:
Agresorii polițiștilor bătuți la Țăndărei sunt greu de identificat
Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi
Dosar penal pentru viol, înregistrat la Poliție

Comentariile cititorilor:


Ianis:
(3 Aprilie 2020, 20:38)
Ma voua nu va este rusine cel putin asa de voi ansiva.Cu ce va deranjeaza pa voi ca sunt ei analfabeti si ca au case si masini de milioane ,santeti gelosi deasta vb fel si fel de vb urate ,uitativa an oglinda si la urma judecati pe altii .Mie scarba de cei care judeca un om orice rasa ar fi el oricat de urat oricat de prost.
dragos:
(18 Iunie 2014, 14:39)
Articolul este unul exagerat din punct de vedere al sumelor prezentate, sunt nascut si crescut in Tandarei, comunitate controlata clar de rromi, sunt generatia anilor 80 am crescut cu ei, am lucrat pentru ei, sunt oameni ca si noi, cu bune si cu rele,s-au descurcat in strainatate cum multi dintre romani nu o vor face niciodata, unii au riscat,altii mai putin.Sa nu judecam gresit pe unii din ei,binecunoscutii Marian si Bociog sunt chiar doi frati de toata isprava, oameni ce au ajutat si probabil vor mai ajuta comunitatea in sine. Referitor la postarile privindu-l pe Scutaru....mai bine va abtineti si nu faceti greseala sa iesiti din anonimat, omul a plecat de jos, a muncit pentru asta si munceste in continuare si merita respectul oricui.
MAFIA:
(27 Martie 2014, 01:34)
SCUTARU E UN TARAN LA TANDAREI
fara nume:
(10 Iunie 2012, 00:23)
mai scutare ai uitat de unde ai plcat ca la tigani ai crescut 

scutaru:
(25 Aprilie 2012, 16:10)
din partea mea nu am nici o treaba cu tigani din Tandarei  ,eu le_am aratat ca sunt mai greu ca ei si ii astept la cotitura sa maraie vreunu ori la bar ori la spital.
realitate:
(23 Decembrie 2011, 11:06)
veniti la discoteca la saveni sau al tandarei la pasare faceti un control sa vedeti kati din tigani sunt in regula au arme albe la ei tuturor le e frik de ei ,ar trebuii sa luati o masura...
pedro slobozia:
(22 Decembrie 2011, 14:01)
o parte din ei aveau averi si pe timpu comunistilor,dar cat ar avea tiganu tot tigan ramane.
hmmmm...:
(21 Decembrie 2011, 13:09)
pasarica alba-n cioc a adus jale si foc!!!
OBIECTIV:
(20 Decembrie 2011, 22:03)
Sunt multe capete implicate. Pai uitativa putin in ograda unor capi ai judetului- Protectia copilului, politie, etc. Pai astia chiar nu stiau... sigur ca da, dar le mai pica si lor cate ceva.AAA era sa uitam Primaria - care are acolo un "baiat destept". O lume murdara... sau o lume murdarita in primul rand de mmai sus plasatii care sau complacut ca leo placut. Pai NU?
LEX ET HONOR:
(20 Decembrie 2011, 20:39)
Articol foarte slab documentat.Bocioc din 2008 are 5 mil.euro la CEC.Toti tiganii au banii la CEC Tandarei.De ce nu ziceti nimic de Bucuroiu Marian,care si deunazi se plimba in jeep cu tiganii.Si toata ziua sta la mese intinse cu acestia la Restaurantul Unirea.Nici numele tiganilor nu sunt corecte.De Sava Vasile si de notara nu ziceti nimic.Si nici de Nitu,Serban,Manolache,Barsan.De ce??Trebuia sa vina Secret Service GB sa faca ordine la noi???
ion:
(20 Decembrie 2011, 17:34)
Ce fac ANAF-ul si politia?
mircea:
(20 Decembrie 2011, 16:36)
In primul rand,respectivele "palate" sunt cele mai urate cladiri,si,avand in vedere uratenia morala si fizica a proprietarilor este normal sa fie asa,in a doilea rand,faptul ca uratenia tiganeasca in tota splendoarea ei a cuprins orasul Tandarei,este in primul rand din vina autoritatilor locale si centrale,toti ai stiut ce se intampla acolo,dar, toti si-au luat "prima" de la magraoni,asta e...o vorba spune asa,daca te bagi in troaca te mananca porcii...cam asta s-a intamlat cu Tandarei, s-a transfrmat intr-o imensa troaca, plina de oribilitati numite pompos palate si populata de magraoni burtosi si analfabeti...
gion 0243:
(20 Decembrie 2011, 11:37)
MA bucur ca in Romania se mai spune si adevarul dar degeaba nu avem instituti care sa vegheze asupra ordini disciplini si dreptati Hitler dupa cum vad in ziua de azi avea dreptate abia acum imi dau seama cita dreptate avea, Hitler daca mai traia poate ca-i civiliza Si traiam astazi ca frati cu tigani emancipati
SORIN:
(20 Decembrie 2011, 09:24)
Spui că poliția ialomițeană nici nu îndrăznea să viseze. Păi nici nu și-a propus vreodată așa ceva, ba, mai mult, era mână-n mână cu infractorii, fapt dovedit nu de puține ori. Bun, și dacă i-a "destructurat", ce?! Te pomenești că de a doua zi, țiganii-miliardari și-au căutat de muncă pentru a-și putea întreține "căsuțele" și "familiile". Ce nu voi înțelege niciodată, dacă tot s-a făcut dovada infracțiunilor, de ce aceste palate nu sunt confiscate, dânduli-se altă destinație, eventual socială. Chiar s-a ajuns ca oficialităților statale să le fie frică de niște baragladine infractoare?! Nu peste mult timp, țara noastră se va numi RRomânia. Bravo nouă !!!
un top trist:
(20 Decembrie 2011, 08:27)
Felicitari pentru subiectul abordat, atat de rar de altfel, in alte media.Traficul de minori, se intampla in Ialomita, copiii aceia sunt victime sigure si nestiute, de cele mai multe ori, iar pentru ei nu exista nici cadouri, nici poleiala de sarbatori si nici vreun Mos Craciun.Un top trist.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 24 Aug 2026
327 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Peste plafonul de 35000 euro, plătitori de TVA

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita atenționează contribuabilii persoane juridice, care au depășit plafonul legal de scutire de TVA, precum și persoanele fizice autorizate aflate în aceeași ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2011, 12:50
(9877 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Subvenții pentru agricultura ecologică

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii că, pînă la data de 17 octombrie 2011 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului specific acordat pentru îmbunătățirea ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2011, 08:58
(14570 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție! Inspectorii de muncă fac verificări în domeniul transporturilor!

În perioada 3-28 octombrie 2011, se va desfășura etapa a II-a a Campaniei Naționale inițiate de Inspecția Muncii în domeniul Transporturilor. Scopul principal al Campaniei îl constituie «Verificarea respectării ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2011, 08:53
(9364 vizualizări - 0 comentarii)


Guvern: Subvenții pentru agricultură. Subvenția pe suprafață-172 euro pe hectar!

Executivul a aprobat o hotărîre de guvern care reglementează acordarea de ajutoare de stat producătorilor agricoli pentru perioada 2011-2012, în valoare totală de aproximativ 200 milioane de euro, circa ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2011, 08:25
(8809 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: Joaca copiilor cu chibriturile produce incendii!

Șira de paie a unui localnic din Amara a luat foc luni, 3 octombrie, după ce un copil de doar 5 ani, lăsat nesupravegheat, s-a jucat cu chibriturile în apropiere paielor. Timp de mai bine de jumătate de ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2011, 08:03
(14357 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvențiile la păsări și porcine

În perioada 1-15 octombrie 2011, se depun cererile inițiale anuale pentru ajutorul de stat privind realizarea angajamentelor asumate voluntar în favoarea bunăstării păsărilor, respectiv bunăstării și protecției ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2011, 08:01
(17355 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 17:55
(7897 vizualizări - 0 comentarii)


Patru ialomițeni, arestați

Luni, 3 octombrie, polițiștii ialomițeni au prins 4 persoane, cu vîrste cuprinse între 17 și 40 de ani, pe numele cărora existau mandate de executare a pedepsei privative de libertate. Astfel, în urma activităților ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 17:47
(11206 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoț de pantofi

Polițiștii feteșteni au fost sesizați, luni, 3 octombrie, cu privire la faptul că un bărbat a încercat să fure dintr-un magazin o pereche de pantofi sport, în valoare de 80 lei. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 17:46
(12669 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt pantof


Mercedes furat din Italia, găsit la Urziceni

Mercedes furat din Italia, găsit la Urziceni

O mașină furată din Italia a fost găsită de polițiștii din Urziceni. S-a întîmplat duminică, 2 octombrie, cînd polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:19
(15688 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bucureștean fără permis, la volan

Un tînăr de 28 ani a fost prins de Poliție, la Urziceni, în timp ce conducea deși nu avea permis de conducere. «Șoferul», domiciliat în București, a fost oprit în trafic pe raza municipiului Urziceni. ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:14
(9075 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 90 de persoane, legitimate

Peste 90 de persoane au fost legitimate vineri, 30 septembrie, la Slobozia, unde polițiștii și jandarmii din localitate au desfășurat o acțiune preventivă pentru combaterea faptelor antisociale. Efectivele ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:11
(6723 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna prevenirii criminalității»

IPJ Ialomița: «Săptămîna prevenirii criminalității»

Vineri, 30 septembrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat activități preventive pe linie rutieră în ultima zi a «Săptămînii prevenirii criminalității». Acțiunile derulate în toate orașele și municipiile ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:10
(14137 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fără permis și băut, la volan

Sîmbătă, 1 octombrie, polițiștii slobozeni au identificat un autoturism înmatriculat în străinătate, la volanul căruia se afla un localnic de 32 de ani. Pentru că emana halenă alcoolică, șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:08
(8565 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a luat foc combina!

Sîmbătă, 1 octombrie, o combină ce executa lucrări agricole pe un teren din Manasia a luat foc. Flăcările s-au aprins în urma unui scurtcircuit la instalația electrică a utilajului. Pompierii Secției Urziceni ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:07
(12449 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Stelnica și Borănești

Pompierii feteșteni au acționat sîmbătă, 1 octombrie, pentru stingerea unui incendiu ce se manifesta la rezerva de furaje a unui cetățean din comuna Stelnica. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:06
(12814 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 29 de persoane au solicitat echipajele SMURD

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină pentru acordarea primului ajutor medical unui număr de 29 de persoane ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:06
(10729 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Legumele la control

45 de persoane fizice și 2 societăți comerciale ce efectuau comerț cu legume și fructe au fost verificate vineri, 30 septembrie, la Movilița, polițiștii din Urziceni desfășurînd o acțiune pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:04
(14012 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Beat la volan

Un bărbat de 60 ani, din Urziceni, a fost prins de polițiști conducînd sub influența băuturilor alcoolice. S-a întîmplat vineri, 30 septembrie, cînd agenții Secției de Poliție Jilavele l-au identificat ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2011, 08:02
(9584 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a Poliției la Urziceni

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița-Serviciul Ordine Publică, Serviciul Criminalistic, Serviciul Investigarea Fraudelor, Serviciul Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2011, 16:33
(15806 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița: Peste 24 tone de floarea-soarelui fără acte de proveninență, confiscate

Practicile curente de evaziune fiscală în domeniul comerțului cu cereale sînt în vizorul comisarilor Gărzii Financiare Ialomița. Astfel, au fost confiscate peste 24 tone de floarea-soarelui, marfă identificată ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2011, 16:26
(16817 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a «uitat» să plătească

Un bărbat de 43 ani, din Ploiești, este actual cercetat de polițiștii ialomițeni după ce și-a alimentat mașina cu carburant și nu a plătit. S-a întîmplat miercuri, 28 septembrie, la Urziceni, unde în jurul ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 17:12
(11092 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: La volan, fără permis

Un bărbat de 37 ani din comuna Bulbucata-Giurgiu a fost prins de polițiști, miercuri, 28 septembrie, în timp ce conducea o mașină deși nu deținea permis de conducere. Individul fost oprit în trafic, la ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 17:10
(8540 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Consumul de etnobotanice, în atenția polițiștilor

«Săptămîna prevenirii criminalității» continuă. Marți, 27 septembrie, timp de două ore, polițiștii ialomițeni au mers la domiciliile mai multor minori unde au înmînat scrisori cu recomandări preventive ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 17:09
(10311 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița: 15 tone de floarea-soarelui, confiscate

Comisarii Gărzii Financiare Ialomița au confiscat peste 15 tone de floarea-soarelui. Cerealele au fost confiscate ca urmare a ilegalității întocmirii documentelor de proveniență. Cele 15 tone de floarea ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 12:29
(12608 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Termen limită pentru depunerea dosarelor la subvențiile în agricultura ecologică

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește fermierilor ialomițeni că, pentru a beneficia de ajutor specific pentru îmbunătățirea calității produselor agricole ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 12:27
(15385 vizualizări - 1 comentariu)


«Noaptea Bibliotecilor», la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» se înscrie în evenimentul cultural național organizat în noaptea de 1-2 octombrie, denumit strategic «Noaptea Bibliotecilor». Aflat în organizarea Asociației «Excedo ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 12:25
(10234 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Un microbuz de transport persoane a intrat într-un TIR

Bucu: Un microbuz de transport persoane a intrat într-un TIR

Miercuri, 28 septembrie, în apropierea localității Bucu s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Incidentul s-a produs din cauza imprudenței unui tînăr de 22 ani, din Mangalia, ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2011, 12:24
(11570 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2011, 09:02
(5927 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Festivalul «Ion Albeșteanu», la a VIII-a ediție

În perioada 5-7 octombrie 2011, se va desfășura la Slobozia cea de a VIII-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu». Aflat în organizarea Consiliului Județean Ialomița, Centrului Județean ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2011, 08:21
(9433 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Gigel în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia Cetatean în 27,9 milioane de lei pentru electrificarea liniei Slobozia-Țăndărei, închisă circulației trenurilor de călători AlexDan în Avocatul Poporului sesizează încălcarea legii de către Primăria Gheorghe Lazăr Analize apa în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! Om al Cetății în Medalie de aur și premiul al II-lea pentru elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia în cadrul unui concurs școlar Stupid în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Raul în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia Alina în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia CV în Valentin Băcanu, noul candidat al Partidului Ialomițenilor la funcția de primar al Sloboziei Urbanistul în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! @Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Ionela în Medalie de aur și premiul al II-lea pentru elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia în cadrul unui concurs școlar Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Metalurgie în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă sorinb în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 revolta în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! Pt DNA în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Piață în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului stoica în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...