Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Monopol pe domeniul public la Movila

Războiul primarului cu toată lumea

Monopol pe domeniul public la Movila

Primarul PSD Mihai Valeriu, din Movila, este acuzat de către patronul unei firme locale de monopol administrativ asupra... domeniului public. Ovidiu Gavrilă, administratorul SC Ovidiu Star SRL, susține că edilul local blochează de peste un an o propunere de amenajare «din fonduri proprii» a terenului din fața magazinului pe care îl deține.

Un an de așteptare
Anul trecut, în ianuarie 2011, administratorul SC Ovidiu Star SRL din Movila a solicitat administrației locale amenajarea terenului din fața magazinului sătesc pe care îl deține pe drumul județean Fetești-Țăndărei, în interiorul localității. Potrivit adresei, intenția administratorului Gavrilă Ovidiu este necesară pentru «fluidizarea circulației autovehiculelor și pentru protecția pietonilor, ținînd cont că la o distanță mai mică de 50 de metri se află o trecere de pietoni». Practic, solicitantul cere ca pe cheltuiala proprie să amenajeze un refugiu rutier, trotuare pentru pietoni și spații verzi care să schimbe aspectul dezolant din jurul magazinului. La o lună distanță de la depunerea solicitării, primăria Movila anunță laconic printr-o adresă oficială că solicitarea va fi supusă dezbaterii consiliului local în luna februarie, dar că «avînd în vedere faptul că suprafața pe care doriți să o amenajați se află în domeniul public și în zona de siguranță a Drumului Județean 212, această amenajare va fi efectuată de Consiliul Local Movila în cursul anului 2011».

Politică de monopol
După un an de așteptare, Ovidiu Gavrilă a obosit să mai spere. Mai ales că, după negocieri verbale cu primarul Mihai Valeriu, a înțeles că nu va obține niciodată ceea ce vrea: «Primarul are și el magazinele lui în Movila. Unul în centru, aproape de mine și altul mai la margine... Și, evident, nu-i convine ca la mine să fie frumos decît la el. Numai că eu nu vreau trotuar la magazin pe bani publici, cum și-a făcut el... Sînt dispus să fac asta pe banii mei. Mi-am făcut și socotelile, am 7 mii de lei pentru asta. Dar nu vrea. Și nu e prima oară cînd mă șicanează. De fapt, nu-i convine să-mi meargă mie bine cu magazinul, că-i scad lui vînzările...».
Proprietar de magazin din 2000 (și arendaș a aproape 1000 hectare de teren agricol), primarul Mihai Valeriu are o altă variantă: «dom’le, scrieți ce vreți la ziar, dar adevărul e ăsta de vi-l spun eu! Nepotul ăsta al meu e cu alegerile, de la PD-L. De-aia mă reclamă. Dar el, săracu’, n-are nici o treabă cu asta. Dacă ia 80 de voturi e mult. Iar dacă vrea amenajare pe banii lui, să aibă răbdare. Acolo e teren public, drum județean, trebuie concesionat... Ce-i graba asta, ori se-apucă acuma, iarna, de plantat pomi?!».

27 Februarie 2012, 10:02 (219663 vizualizări - 154 comentarii)

Comentariile cititorilor:


independent:
(11 Aprilie 2012, 10:06)
Acest primar se bucura de saracia oamenilor, deaceea este sigur ca tot el va lua ca primar, pentru ca ceilalti candidati nu au cum sa-si permita sa imparta cu sacul din poarta-n poarta, dar noi trebuie sa scapam de aceasta manipulare, si sa gandim cu creierul . El ( primarul ) , avea din start  un avantaj , ca a fost la conducerea comunei  fata de ceilalti candidati , dar nu s-a vazut nimic si atunci el s-a gandit sa ne cumpere cu "sacul'' . Pentru noi , cetateni ai comunei ar fi o rusine sa votam cu cel care da mai mult , si nu cu cel care alaturi de el am avea o posibilitate iesire din aceasta ''mizerie''. 
Si atunci va intreb pe dmneavoastra , cetateni ai comunei movila,anul trecut ,acum doi ani , acum trei ani nu a mai fost paste ? , sau acum are nevoie de noi, si si-a adus aminte de noi ca mai existam ,si avem probleme , probleme pe care l-ar avantaja pe dumnealui , in campania electorala . Si atunci oameni buni trageti o concluzie, si nu uitatati ca in cabina de vot sunteti singuri. Va aduc aminte , ca nu noua trebuie sa ne fie frica de primar ( si invers ) ,noi doar tragem concluzii (din anii care au trecut), si acum a venit vremea sa punctam ( cu votul ).
consatean:
(10 Aprilie 2012, 15:52)
Fratilor.... nu vedeti ca ne prosteste pe fata , ne imparte cereale cu sacul, oare ii este mila de noi ? ,sau ar mai dori un mandat . Oare un primar de la revolutie , il mai aranjeaza impartirea cu sacul, pentru a se face cunoscut, sau sa ia cele 850 de voturi dupa calcularea sacilor de soia .(ca doar nu s-a treierat soia acum, si a pregatito pentru prosteala ) 
       Fratilor ... luati soia pentru ca avem nevoie de ia , dar haideti sa scapam de aceasta alegere cu sacul de soia , ca suntem in 2012 ,  sa mai facem si schimbare , ca tare le este frica , oare de ce?


               SA STITI CA PENTRU O SCHIMBARE, DEPINDE DE FIECARE PERSOANA , 
 
un grup de cetateni:
(5 Aprilie 2012, 10:50)
D-le Ovidiu, chiar daca in fata magazinului arata cum arata, nu va descurajati, noi tot de la dvs. ne place sa facem cumparaturile, asta pentru ca aveti cele mai accesibile preturi si cea mai amabila si competenta vanzatoare din comuna.Bravo si va felicitam pentru asta.Fata de celelalte magazine din comuna unde unele vanzatoare nu stiu sa-ti dea referinte despre un produs si nici macar ce-i ala , preferand sa spuna ca nu au , desi produsul este etalat pe raft (nu stiu ele d'astea) nu ai ce sa le ceri , in schimb unele ''vanzatorici'' stiu numai sa flirteze cu agentii comerciali si nu numai , sau se intampla de cele mai multe ori sa nu gasesti vanzatoarea la magazin si sa fie inchis, in fine...nu vrem sa dam nume ,se stie fiecare in parte.De ce ne place sa facem cumparaturile de la''STELUTA''? , asa cum ne place noua sa-i spunem, pentruca este un magazin bun. De ce este un magazin bun? Pentru ca este un magazin aprovizionat, cu PRETURI ACCESIBILE  si VANZATOARE COMPETENTA , care stie sa-ti dea referinte despre fiecare produs pe care il are in gestiune , care are rabdare si te intampina cu zambetul pe buze .Inca odata , FELICITARI D-le Ovidiu si DUMNEZEU sa va ajute in tot ce faceti si sa ne ajutati si pe noi sa iesim din mocirla in care suntem pentru ca vedem ca de cativa ani batem pasul tot pe loc, nu s-a mai facut nimic pentru noi.Suntem convinsi ca in asentiment cu noi sunt foarte multi oameni  dar nu au curajul sa-si impartaseasca opiniile , parca am fi pe timpul comunismului si asta dotorita actualului primar care nu are respect si consideratie pentru semenii d-lui , ce sa mai , nu se respecta pe el insusi atata timp cat el nu poate da un exemplu de moralitate, ce exemplu poate da tinerilor sau pentru comuna noastra?...suntem scarbiti. 
de buna credinta:
(5 Aprilie 2012, 10:19)
Ati facut un comentariu pe seama gardului de la stadion, si s-au sesizat domnii de la primarie , si il reconstruiesc  , ca vorba' ceea din batrani , cine face si desface ,tot timpul are ce face. 
( asta ca vin alegerile , si sa se vada o miscare , ca de parcul de la gara s-a uitat,doar a fost la alegerile trecute. )
                    VA ROG SA MA SCUZATI DACA AM DERANJAT PE CINEVA. ( cu gramatica )
alegator :
(4 Aprilie 2012, 18:08)
A venit vremea de plantat pomi, domnule primar ,si la Ovidiu nu se vede nimic,si trece vremea,sau  trebuie sa mai asteptam patru ani.
master SEF:
(3 Aprilie 2012, 20:05)
mai master  aceste comentarii se leaga de lucruri reale petrecute in com MOVILA nu de gramatica limbii romane de care nu prea ai nici tu habar .de exemplu "parerea este parerea "nu....pararea  asta pt ca tot veni vorba de gramatica limbii romane.Nu gramatica ne doare in aceste comentarii ci  adevaratele probleme care se petrec in comuna .Oare mai master nu asta este adevarul ? sau esti cumva unul dintre cei implicati in aceste probleme si doare?
nepotu:
(2 Aprilie 2012, 18:06)
pt 'mama lui alegator' cu msj:
daca la mine te-ai referit  prin afirmatia "nenorocit" aduti aminte cand mi-ai lovit masina si nu am fost chiar asa "nenorocit"(oricum stim ca esti decat o jucarie de plus  a primarului)
aceste comentarii nu vin de la o singura persoana ,sunt parerile cetatenilor care v-au acordat incredere d-le primar ,(dar pentru toti la fel fara discriminare).
asa ca ; D-le primar fiti generos pana la ultima zi de mandat
gika:
(1 Aprilie 2012, 18:30)
intr\o tara de hoti cum poate fi cineva altfel si sa mai si reziste atitia ani?
un consatean:
(24 Martie 2012, 15:13)
nu te-ai saturat de atatia ani de ciolan? mai lasa-i si pe cei tineri , poate au si ei ceva de spus si de facut pe plan local , pentru oameni, de ce te opui cu atata inversunare daca Ovidiu a vrut sa amenajeze pe banii lui un domeniu public?.   Parerea mea este ca amenaja in interesul nostru, al cetatenilor , eu de cate ori trec pe acolo , si sunt convins ca nu numai eu, i-mi vine sa injur pe cineva , pe primarul comunei Movila in datoria caruia era sa asfalteze zona respectiva , nu sa ne afundam cu picioarele in noroi ca nu mai suntem domnule in evul mediu . Lasa dracului politica si discriminarile si ocupate ''domnule primar '' si de interesele noastre , ale cetatenilor, iar daca nu esti  capabil , lasa pe altul care vrea sa faca ceva pentru comuna.
nepotu:
(23 Martie 2012, 19:10)
cumva doare adevarul domnilor ?
mama lui alegator:
(19 Martie 2012, 20:24)
Sub umbra anonimatului va dati cu parerea.Are dreptate Master,dar mai trebuie adus in discutie un aspect. Toti semnatarii comentariilor sunt una si aceeasi persoana adica  un,, nenorocit".
master:
(13 Martie 2012, 15:55)
Fratilor....invatati gramatica limbii romane inainte sa va dati cu pararea....
alegator:
(3 Martie 2012, 18:34)
Domnule actual "primar", ati construit o tribuna frumoasa , dar noi aveam in acel loc un gard ,daca nu va deranjeaza ne puteti spune unde se afla acel gard? daca nu va spun eu , ca e la finul dumneavoastra . Eu cred ca sa fi primar nu inseamna ca atat primaria cat si comuna e proprietatea dumneavoastra si a finului . Daca simtiti oboseala varstei pe care o aveti , lasati tinerii din pacate,prea putini care au mai ramas in aceasta frumoasa comuna , sa faca treaba linistiti si nu le mai puneti piedici. Cu stima si respect.
alegator:
(3 Martie 2012, 18:20)
Domnule actual "primar", dar terenul din fata curtii dumneavoastra nu este tot domeniu public , platiti concesiune pe el pentru ca ati construit o fosa septica (hasna)in interes propriu?Domnul Ovidiu nu a vrut decat sa amenajeze un domeniu public pe care dumneavoastra il ignorati de atata vreme .
Diles:
(2 Martie 2012, 19:27)
Imi pare rau ca vad sau citesc aceste lucruri. Bine ar fi sa ne intelegem sau sa va intelegeti si sa punem lucrurile pe un fagas bun. Cei care au fost desi neimplicati, poate ca acum isi doreau altceva sau se multumeau cu acestea? Un fiu al comunei acum plecat, Diles Bengalezu.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 06 Aug 2026
244 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Jandarmii ialomițeni s-au alăturat campaniei «Donează sânge, salvează o viață!», desfășurată la nivel național de către Jandarmeria Română. Astfel, vineri, 8 octombrie a.c., reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 19:45
(9102 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 152 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13220, fiind înregistrate 152 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:50
(7473 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În noaptea de joi spre vineri, 7/8 octombrie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată, în timp ce acționau pe raza comunei Sărățeni în vederea reducerii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:25
(1728 vizualizări - 1 comentariu)


Razie de prevenire la Slobozia

Razie de prevenire la Slobozia

Întrucât în municipiul Slobozia rata de incidență se ridică la o valoare de peste 9 la mia de locuitori, forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 7 octombrie a.c., pentru prevenirea răspândirii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:10
(4245 vizualizări - 2 comentarii)


Incendii la Fetești și Bordușelu

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească a unui feteștean. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:55
(4208 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pisică salvată de pompieri

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești, cu mijloacele din dotare, au intervenit pentru salvarea unei pisici. Patrupedul căzuse într-o fosă septică, adâncă de aproximativ 2 metri. ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:45
(3606 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Concursuri din sursă externă la Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Inspectoratul de Jandarmi Județean

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița și Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița organizează concursuri din sursă externă. În cadrul ISU Ialomița sunt disponibile 8 posturi ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 19:30
(19400 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 169 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13068, fiind înregistrate 169 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 16:30
(3188 vizualizări - 0 comentarii)


Maltezi: Sancționată pentru că a încălcat măsura izolării

Polițiștii ialomițeni au aplicat o sancțiune pe numele unei tinere din localitatea Maltezi, care a încălcat măsura izolării, stabilită de Direcția de Sănătate Publică Ialomița. În ziua de miercuri, 6 octombrie ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:30
(3811 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru încălcarea regulilor de circulație

Miercuri, 6 octombrie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat acțiuni punctuale pentru creșterea gradului de disciplină rutieră, pentru prevenirea și combaterea încălcării normelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:15
(8041 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Recomandări privind folosirea tehnologiei ca mijloc de protecție împotriva COVID-19

Creșterea îngrijorătoare a ratei de infectare și evoluția constantă a valorii incidenței cazurilor confirmate cu COVID-19 ne determină să lansăm un apel către toți cei interesați, în sensul limitării activității ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 14:45
(9196 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsurile de protecție sanitară, verificate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au continuat, în sistem integrat, acțiunile de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în scopul prevenirii răspândirii virusului COVI ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 19:05
(6897 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12899, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 16:30
(1899 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Copil acroșat de un autoturism

Marți, 5 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Condeești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 12:35
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Conducea fără drept, cu permis susceptibil a fi fals

Luni, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, un bărbat din Mangalia, în timp ce conducea un autoturism cu permis susceptibil a fi fals. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:45
(2293 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Tânăr căzut într-o fântână

Pompierii din Slobozia au intervenit marți, 5 octombrie a.c., pentru salvarea unui bărbat, în vârstă de aproximativ 33 de ani, căzut într-o fântână în localitatea Andrășești. La locul intervenției a venit ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:30
(2193 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reglementări normative privind circulația trotinetelor electrice

Marți, 5 octombrie a.c., în ședința de Guvern a fost adoptată Hotărârea de Guvern pentru modificarea și completarea Regulamentului de aplicare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 195/2002, privind ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 18:40
(4633 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat noi acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în zone aglomerate, centre și societăți comerciale, piețe ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 18:20
(1710 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 131 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 5 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12740, fiind înregistrate 131 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 16:45
(2357 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: În misiune la «Ștafeta Veteranilor»

IJJ Ialomița: În misiune la «Ștafeta Veteranilor»

Jandarmii ialomițeni au participat luni, 4 octombrie a.c., la a 8-a ediție a «Ștafetei Veteranilor», acțiune organizată de Asociația Invictus România împreună cu MApN, care presupune purtarea în alergare ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 16:45
(1786 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna octombrie

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 04 octombrie 2021, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,50%, 4,00% și 4,40%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 14:00
(5906 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean reținut pentru «tentativă de omor»

Sâmbătă, 3 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reținut un bărbat din Slobozia, bănuit de comiterea infracțiunii de «tentativă de omor». În urma cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 19:15
(2612 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

La sfârșit de săptămână, au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 400 de sancțiuni contravenționale au fost ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 19:05
(2608 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 17 ani din Axintele, surprins la volanul unui autoturism neînmatriculat

Sâmbătă, 2 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Nr. 4 Coșereni,  în timp ce efectuau un filtru rutier pe DJ201 în comuna Axintele, au oprit pentru control ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 18:55
(2020 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Șofer depistat în trafic sub influența substanțelor psihoactive

Duminică. 3 octombrie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii rutieri din Fetești, în timp ce acționau pentru prevenirea riscului rutier au depistat în flagrant, pe strada Călărași, din Fetești, un tânăr în ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 18:50
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 104 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 4 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12609, fiind înregistrate 104 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 16:50
(6071 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autoturism cuprins de flăcări

Duminică, 3 octombrie a.c., pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu la un autoturism în Slobozia. Un echipaj de pompieri, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 14:15
(2301 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Marsilieni

Sâmbătă, 2 octombrie a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă a unui cetățean din satul Marsilieni. Trei echipaje de pompieri, cu două ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 14:10
(3136 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: A luat foc o combină!

Vineri, 1 octombrie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu la o combină agricolă, produs pe raza comunei Jilavele. Un echipaj de pompieri, cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 13:55
(2270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, 5 victime

Vineri, 1 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Gârbovi, în care a fost implicat ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 13:50
(1787 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă autoturism Seat Ibiza în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Eu în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...