Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Monopol pe domeniul public la Movila

Războiul primarului cu toată lumea

Monopol pe domeniul public la Movila

Primarul PSD Mihai Valeriu, din Movila, este acuzat de către patronul unei firme locale de monopol administrativ asupra... domeniului public. Ovidiu Gavrilă, administratorul SC Ovidiu Star SRL, susține că edilul local blochează de peste un an o propunere de amenajare «din fonduri proprii» a terenului din fața magazinului pe care îl deține.

Un an de așteptare
Anul trecut, în ianuarie 2011, administratorul SC Ovidiu Star SRL din Movila a solicitat administrației locale amenajarea terenului din fața magazinului sătesc pe care îl deține pe drumul județean Fetești-Țăndărei, în interiorul localității. Potrivit adresei, intenția administratorului Gavrilă Ovidiu este necesară pentru «fluidizarea circulației autovehiculelor și pentru protecția pietonilor, ținînd cont că la o distanță mai mică de 50 de metri se află o trecere de pietoni». Practic, solicitantul cere ca pe cheltuiala proprie să amenajeze un refugiu rutier, trotuare pentru pietoni și spații verzi care să schimbe aspectul dezolant din jurul magazinului. La o lună distanță de la depunerea solicitării, primăria Movila anunță laconic printr-o adresă oficială că solicitarea va fi supusă dezbaterii consiliului local în luna februarie, dar că «avînd în vedere faptul că suprafața pe care doriți să o amenajați se află în domeniul public și în zona de siguranță a Drumului Județean 212, această amenajare va fi efectuată de Consiliul Local Movila în cursul anului 2011».

Politică de monopol
După un an de așteptare, Ovidiu Gavrilă a obosit să mai spere. Mai ales că, după negocieri verbale cu primarul Mihai Valeriu, a înțeles că nu va obține niciodată ceea ce vrea: «Primarul are și el magazinele lui în Movila. Unul în centru, aproape de mine și altul mai la margine... Și, evident, nu-i convine ca la mine să fie frumos decît la el. Numai că eu nu vreau trotuar la magazin pe bani publici, cum și-a făcut el... Sînt dispus să fac asta pe banii mei. Mi-am făcut și socotelile, am 7 mii de lei pentru asta. Dar nu vrea. Și nu e prima oară cînd mă șicanează. De fapt, nu-i convine să-mi meargă mie bine cu magazinul, că-i scad lui vînzările...».
Proprietar de magazin din 2000 (și arendaș a aproape 1000 hectare de teren agricol), primarul Mihai Valeriu are o altă variantă: «dom’le, scrieți ce vreți la ziar, dar adevărul e ăsta de vi-l spun eu! Nepotul ăsta al meu e cu alegerile, de la PD-L. De-aia mă reclamă. Dar el, săracu’, n-are nici o treabă cu asta. Dacă ia 80 de voturi e mult. Iar dacă vrea amenajare pe banii lui, să aibă răbdare. Acolo e teren public, drum județean, trebuie concesionat... Ce-i graba asta, ori se-apucă acuma, iarna, de plantat pomi?!».

27 Februarie 2012, 10:02 (218063 vizualizări - 154 comentarii)

Comentariile cititorilor:


independent:
(11 Aprilie 2012, 10:06)
Acest primar se bucura de saracia oamenilor, deaceea este sigur ca tot el va lua ca primar, pentru ca ceilalti candidati nu au cum sa-si permita sa imparta cu sacul din poarta-n poarta, dar noi trebuie sa scapam de aceasta manipulare, si sa gandim cu creierul . El ( primarul ) , avea din start  un avantaj , ca a fost la conducerea comunei  fata de ceilalti candidati , dar nu s-a vazut nimic si atunci el s-a gandit sa ne cumpere cu "sacul'' . Pentru noi , cetateni ai comunei ar fi o rusine sa votam cu cel care da mai mult , si nu cu cel care alaturi de el am avea o posibilitate iesire din aceasta ''mizerie''. 
Si atunci va intreb pe dmneavoastra , cetateni ai comunei movila,anul trecut ,acum doi ani , acum trei ani nu a mai fost paste ? , sau acum are nevoie de noi, si si-a adus aminte de noi ca mai existam ,si avem probleme , probleme pe care l-ar avantaja pe dumnealui , in campania electorala . Si atunci oameni buni trageti o concluzie, si nu uitatati ca in cabina de vot sunteti singuri. Va aduc aminte , ca nu noua trebuie sa ne fie frica de primar ( si invers ) ,noi doar tragem concluzii (din anii care au trecut), si acum a venit vremea sa punctam ( cu votul ).
consatean:
(10 Aprilie 2012, 15:52)
Fratilor.... nu vedeti ca ne prosteste pe fata , ne imparte cereale cu sacul, oare ii este mila de noi ? ,sau ar mai dori un mandat . Oare un primar de la revolutie , il mai aranjeaza impartirea cu sacul, pentru a se face cunoscut, sau sa ia cele 850 de voturi dupa calcularea sacilor de soia .(ca doar nu s-a treierat soia acum, si a pregatito pentru prosteala ) 
       Fratilor ... luati soia pentru ca avem nevoie de ia , dar haideti sa scapam de aceasta alegere cu sacul de soia , ca suntem in 2012 ,  sa mai facem si schimbare , ca tare le este frica , oare de ce?


               SA STITI CA PENTRU O SCHIMBARE, DEPINDE DE FIECARE PERSOANA , 
 
un grup de cetateni:
(5 Aprilie 2012, 10:50)
D-le Ovidiu, chiar daca in fata magazinului arata cum arata, nu va descurajati, noi tot de la dvs. ne place sa facem cumparaturile, asta pentru ca aveti cele mai accesibile preturi si cea mai amabila si competenta vanzatoare din comuna.Bravo si va felicitam pentru asta.Fata de celelalte magazine din comuna unde unele vanzatoare nu stiu sa-ti dea referinte despre un produs si nici macar ce-i ala , preferand sa spuna ca nu au , desi produsul este etalat pe raft (nu stiu ele d'astea) nu ai ce sa le ceri , in schimb unele ''vanzatorici'' stiu numai sa flirteze cu agentii comerciali si nu numai , sau se intampla de cele mai multe ori sa nu gasesti vanzatoarea la magazin si sa fie inchis, in fine...nu vrem sa dam nume ,se stie fiecare in parte.De ce ne place sa facem cumparaturile de la''STELUTA''? , asa cum ne place noua sa-i spunem, pentruca este un magazin bun. De ce este un magazin bun? Pentru ca este un magazin aprovizionat, cu PRETURI ACCESIBILE  si VANZATOARE COMPETENTA , care stie sa-ti dea referinte despre fiecare produs pe care il are in gestiune , care are rabdare si te intampina cu zambetul pe buze .Inca odata , FELICITARI D-le Ovidiu si DUMNEZEU sa va ajute in tot ce faceti si sa ne ajutati si pe noi sa iesim din mocirla in care suntem pentru ca vedem ca de cativa ani batem pasul tot pe loc, nu s-a mai facut nimic pentru noi.Suntem convinsi ca in asentiment cu noi sunt foarte multi oameni  dar nu au curajul sa-si impartaseasca opiniile , parca am fi pe timpul comunismului si asta dotorita actualului primar care nu are respect si consideratie pentru semenii d-lui , ce sa mai , nu se respecta pe el insusi atata timp cat el nu poate da un exemplu de moralitate, ce exemplu poate da tinerilor sau pentru comuna noastra?...suntem scarbiti. 
de buna credinta:
(5 Aprilie 2012, 10:19)
Ati facut un comentariu pe seama gardului de la stadion, si s-au sesizat domnii de la primarie , si il reconstruiesc  , ca vorba' ceea din batrani , cine face si desface ,tot timpul are ce face. 
( asta ca vin alegerile , si sa se vada o miscare , ca de parcul de la gara s-a uitat,doar a fost la alegerile trecute. )
                    VA ROG SA MA SCUZATI DACA AM DERANJAT PE CINEVA. ( cu gramatica )
alegator :
(4 Aprilie 2012, 18:08)
A venit vremea de plantat pomi, domnule primar ,si la Ovidiu nu se vede nimic,si trece vremea,sau  trebuie sa mai asteptam patru ani.
master SEF:
(3 Aprilie 2012, 20:05)
mai master  aceste comentarii se leaga de lucruri reale petrecute in com MOVILA nu de gramatica limbii romane de care nu prea ai nici tu habar .de exemplu "parerea este parerea "nu....pararea  asta pt ca tot veni vorba de gramatica limbii romane.Nu gramatica ne doare in aceste comentarii ci  adevaratele probleme care se petrec in comuna .Oare mai master nu asta este adevarul ? sau esti cumva unul dintre cei implicati in aceste probleme si doare?
nepotu:
(2 Aprilie 2012, 18:06)
pt 'mama lui alegator' cu msj:
daca la mine te-ai referit  prin afirmatia "nenorocit" aduti aminte cand mi-ai lovit masina si nu am fost chiar asa "nenorocit"(oricum stim ca esti decat o jucarie de plus  a primarului)
aceste comentarii nu vin de la o singura persoana ,sunt parerile cetatenilor care v-au acordat incredere d-le primar ,(dar pentru toti la fel fara discriminare).
asa ca ; D-le primar fiti generos pana la ultima zi de mandat
gika:
(1 Aprilie 2012, 18:30)
intr\o tara de hoti cum poate fi cineva altfel si sa mai si reziste atitia ani?
un consatean:
(24 Martie 2012, 15:13)
nu te-ai saturat de atatia ani de ciolan? mai lasa-i si pe cei tineri , poate au si ei ceva de spus si de facut pe plan local , pentru oameni, de ce te opui cu atata inversunare daca Ovidiu a vrut sa amenajeze pe banii lui un domeniu public?.   Parerea mea este ca amenaja in interesul nostru, al cetatenilor , eu de cate ori trec pe acolo , si sunt convins ca nu numai eu, i-mi vine sa injur pe cineva , pe primarul comunei Movila in datoria caruia era sa asfalteze zona respectiva , nu sa ne afundam cu picioarele in noroi ca nu mai suntem domnule in evul mediu . Lasa dracului politica si discriminarile si ocupate ''domnule primar '' si de interesele noastre , ale cetatenilor, iar daca nu esti  capabil , lasa pe altul care vrea sa faca ceva pentru comuna.
nepotu:
(23 Martie 2012, 19:10)
cumva doare adevarul domnilor ?
mama lui alegator:
(19 Martie 2012, 20:24)
Sub umbra anonimatului va dati cu parerea.Are dreptate Master,dar mai trebuie adus in discutie un aspect. Toti semnatarii comentariilor sunt una si aceeasi persoana adica  un,, nenorocit".
master:
(13 Martie 2012, 15:55)
Fratilor....invatati gramatica limbii romane inainte sa va dati cu pararea....
alegator:
(3 Martie 2012, 18:34)
Domnule actual "primar", ati construit o tribuna frumoasa , dar noi aveam in acel loc un gard ,daca nu va deranjeaza ne puteti spune unde se afla acel gard? daca nu va spun eu , ca e la finul dumneavoastra . Eu cred ca sa fi primar nu inseamna ca atat primaria cat si comuna e proprietatea dumneavoastra si a finului . Daca simtiti oboseala varstei pe care o aveti , lasati tinerii din pacate,prea putini care au mai ramas in aceasta frumoasa comuna , sa faca treaba linistiti si nu le mai puneti piedici. Cu stima si respect.
alegator:
(3 Martie 2012, 18:20)
Domnule actual "primar", dar terenul din fata curtii dumneavoastra nu este tot domeniu public , platiti concesiune pe el pentru ca ati construit o fosa septica (hasna)in interes propriu?Domnul Ovidiu nu a vrut decat sa amenajeze un domeniu public pe care dumneavoastra il ignorati de atata vreme .
Diles:
(2 Martie 2012, 19:27)
Imi pare rau ca vad sau citesc aceste lucruri. Bine ar fi sa ne intelegem sau sa va intelegeti si sa punem lucrurile pe un fagas bun. Cei care au fost desi neimplicati, poate ca acum isi doreau altceva sau se multumeau cu acestea? Un fiu al comunei acum plecat, Diles Bengalezu.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 05 Aug 2026
242 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Jandarmii ialomițeni, alături de elevi în cadrul proiectului «Școala în siguranță»

Jandarmii ialomițeni, alături de elevi în cadrul proiectului «Școala în siguranță»

În baza Planului teritorial comun de acțiune pentru creșterea gradului de siguranță a elevilor și prevenirea delincvenței juvenile, în cadrul proiectului «Școala în siguranță», marți, 14 noiembrie 2023 ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2023, 16:10
(7119 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: ANAF a publicat Ghidul privind modalitatea de aplicare a facilităților fiscale

ANAF a publicat Ghidul privind modalitatea de aplicare a facilităților fiscale acordate persoanelor fizice care desfășoară activități de creare de programe pentru calculator, începând cu veniturile aferente ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2023, 15:40
(18875 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Proiectul TMS asigură locuri de muncă în țările UE

Proiectul TMS este o schemă de mobilitate a Uniunii Europene care oferă posibilitatea persoanelor cu vârsta de minim 18 ani aflate în căutarea unui loc de muncă sau angajatorilor dintr-o țară membră UE ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2023, 13:40
(11436 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Portalul ANAF a publicat lista contribuabililor cu obligații fiscale restante

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează că pe pagina proprie de internet a Agenției Naționale de Administrare Fiscală au fost publicate listele de contribuabili persoane juridice care înregistrau ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2023, 12:35
(17532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți, fără permise și posibil drogați, la volan

Polițiștii din Fetești au oprit în trafic un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 23 de ani, din Fetești. În urma testării cu aparatul din dotare au reieșit indicii cu privire la posibila prezență ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2023, 16:25
(3732 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul de Call Center pus la dispoziția acestora ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2023, 16:20
(2980 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Accident între un autoturism și o motocicletă condusă de un minor de 16 ani

Un autoturism, condus de un tânăr de 23 de ani, s-a ciocnit de o motocicletă, condusă de un minor de 16 ani, din Bărcănești. Accidentul s-a produs sâmbătă, 11 noiembrie a.c., pe raza localității Axintele ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2023, 16:15
(12262 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Axintele accident


Fetești: A luat foc un stâlp de iluminat

Sâmbătă, 11 noiembrie a.c., în jurul orelor 19,30, Stația de Pompieri Fetești a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă pentru lichidarea unui incendiu produs la un stâlp de iluminat stradal, în ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2023, 13:25
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Buești, Fetești, Axintele și Coșereni

Sâmbătă, 11 noiembrie 2023, în jurul orei 1,00, un echipaj de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au fost solicitate să intervină pentru gestionarea unei situații ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2023, 13:10
(3269 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru deținere ilegală de «arme albe»

În urma unui control la o sală de jocuri de pe raza municipiului Urziceni efectuat joi, 9 noiembrie a.c., a fost depistat în flagrant un bărbat ce avea asupra sa un cuțit și un spray iritant lacrimogen ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2023, 16:00
(10010 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Material lemnos confiscat de polițiști

Joi, 9 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni de verificare pe linia deținerii materialului lemnos. Astfel, în cadrul unui depozit de pe raza municipiului Urziceni s-a descoperit faptul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2023, 15:50
(2702 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Urziceni și în comunele învecinate

Joi, 9 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat o razie de amploare la Urziceni și pe raza localităților Coșereni, Borănești, Bărcănești și Movilița. Cu această ocazie, au fost legitimate peste ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2023, 15:40
(9499 vizualizări - 0 comentarii)


Județul Ialomița, vizat de perchezițiile Parchetului European (EPPO)

Joi, 9 noiembrie a.c., Parchetul European a efectuat 38 de percheziții domiciliare, într-o anchetă privind o fraudă de 15 milioane de euro. Procurorii EPPO au descins și la adrese pe raza județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 17:00
(4137 vizualizări - 2 comentarii)


Deputatul USR Claudiu Năsui a dat în judecată Administrația Prezidențială

Deputatul USR Claudiu Năsui anunță că a dat în judecată Administrația Prezidențială pentru refuzul de a furniza informații publice despre deplasările președinților între anii 2010-2023. Claudiu Năsui a ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 14:20
(16598 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Școala Altfel» cu polițiști

Slobozia: «Școala Altfel» cu polițiști

Miercuri, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități educativ-preventive în cadrul programului «Școala Altfel». Astfel, oamenii legii s-au întâlnit cu elevii Liceului Pedagogic «Matei ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 13:50
(6646 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși în trafic fără permis

Un bărbat de 60 de ani, din Bordușani, și o tânără de 21 de ani, din județul Constanța, s-au ales cu dosare penale după ce polițișii au constatat faptul că nu dețineau permise de conducere. Bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 13:30
(2722 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 10 noiembrie 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal, cu modificările ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 12:30
(18433 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%, rata șomajului la sfârșitul lunii septembrie 2023

La sfârșitul lunii septembrie 2023, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3698 de șomeri (din care 1829 femei), rata șomajului fiind de 4,65%, cu 0, ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 12:20
(13068 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Măsuri pentru prevenirea apariției gripei aviare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de păsări, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la faptul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2023, 18:00
(15388 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 8 noiembrie 2023, în jurul orei 2,30, polițiștii din Fetești au oprit în trafic un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 21 de ani, din Bordușani. În urma testării cu aparatul DrugTest au ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2023, 16:35
(1857 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele furnizorului de energie electrică vor executa joi, 9 noiembrie 2023, lucrări de întreținere și reparații la nivelul rețelelor din localitatea Dridu. Fără curent, Stația de Pompare Dridu nu va putea ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2023, 16:20
(3360 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Portalul ANAF a publicat lista contribuabililor bun-platnici

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că ANAF a publicat lista contribuabililor persoane juridice care au declarat și au achitat la scadență obligațiile fiscale de plată și care ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2023, 14:50
(15652 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Valea Ciorii

Incendiu la o casă din Valea Ciorii

Trei echipaje operative din cadrul Stației de Pompieri Țăndărei au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din Valea Ciorii. La locul solicitării au fost ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2023, 12:50
(2642 vizualizări - 0 comentarii)


Pește confiscat de polițiștii ialomițeni

Pește confiscat de polițiștii ialomițeni

În dimineața zilei de luni, 6 noiembrie 2023, în jurul orelor 9,30, polițiștii din Coșereni au depistat în flagrant delict, pe DJ201, un șofer în vârstă de 45 de ani, din comuna Bărcănești, în timp ce transporta ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2023, 18:00
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan

Marți, 7 noiembrie 2023, în jurul orei 5,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în trafic un bărbat, în vârstă de 45 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe raza orașului Țăndărei, aflându ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2023, 17:40
(6230 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean reținut pentru «act sexual cu o minoră»

Polițiștii din Coșereni au reținut luni, 6 noiembrie 2023, un bărbat de 48 de ani, din Slobozia, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «act sexual cu o minoră». În urma cercetărilor efectuate polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2023, 17:30
(2863 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți, posibil drogați și fără permise, la volan

Ialomița: Beți, posibil drogați și fără permise, la volan

Duminică, 5 noiembrie a.c., în jurul orelor 19,30, polițiștii rutieri din Slobozia au oprit în trafic un șofer, în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, în vederea verificării documentelor personale precum ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2023, 16:20
(1890 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: A intrat cu mașina într-un copac

ISU Ialomița: A intrat cu mașina într-un copac

Sâmbătă, 4 noiembrie a.c, pompierii ialomițeni au intervenit în cazul unui accident rutier produs în apropiere de Urziceni, pe E85, în care a fost implicat un autoturism, ce a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2023, 15:20
(2428 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: A murit într-un accident rutier

Un bărbat de 42 de ani și-a pierdut viața vineri, 3 noiembrie a.c., în urma unui accident rutier petrecut pe raza localității Ciocârlia. În evenimentul rutier au fost implicate un autoturism și un camion ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2023, 20:40
(10275 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Impact frontal între un microbuz și un autoturism

Adâncata: Impact frontal între un microbuz și un autoturism

Vineri, 3 noiembrie a.c., pe raza localității Adâncata s-a produs un accident rutier în urma impactului frontal dintre un autoturism și un microbuz. Opt persoane au fost rănite în urma accidentului, patru ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2023, 19:10
(12228 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Eu în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Deșteaptă-te ROMÂNE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Fascinat în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița NELAMURITULE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Azi, miercuri, de la 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Cel care i nelamurit în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! mai baieti în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Independent? în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Maine de la ora 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Ionica în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Neseriosul în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! slobozean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! T.B. în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 extrema urgenta în Port modern la Fetești! Cetățean al judetului în Profesorii din Ialomița, procent general de promovare de 41,4% la Titularizare 2026 Mary în Fonduri pentru energie verde, turism fluvial și infrastructură socială în Ialomița Eloise în așteptăm cu aceeași nerăbdare/festivalul cu nănașa mare!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...