Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXCLUSIV: Hoț de fier vechi, împușcat de polițiști în gara Ciulnița

Împușcături în miez de noapte în gara CFR Ciulnița. Agenții postului de Poliție Transporturi Feroviare au tras mai multe focuri de armă pentru a alunga cîțiva bărbați, de etnie romă, veniți să fure fier vechi. Una dintre alice l-a lovit pe un bărbat de 30 ani în picior...
În noaptea de 19/20 aprilie a.c., trei bărbați de etnie romă din localitatea călărășeană Ciulnița au plecat la furat de fier vechi în triajul gării. Cei trei au fost identificați de agenții postului de Poliție TF. Hoții au luat-o imediat la fugă, iar oamenii legii au tras cîteva focuri de armă pe urmele lor, în speranța că i-ar putea opri. Una dintre alice l-a rănit pe un tînăr de 30 de ani în picior. El a fost transportat de urgență cu ambulanța la Spitalul Județean Slobozia. Vreme de aproximativ două ore, medicii i-au acordat îngrijiri medicale. I-au recomandat să rămînă internat pe una din secțiile unității medicale însă acesta a refuzat.
În cauză au fost întocmite mai multe dosare penale pentru furt calificat.

20 Aprilie 2012, 08:01 (8139 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Gogu:
(20 Aprilie 2012, 13:57)
ion, ca to(n)ți ionii, face greșeli de ortografie și punctuație, inadmisibile!  Se entuziasmează ca prostu și urlă BRAVO!  Bravo,ioane, ești de-al de...proști, dar mulți!
ion:
(20 Aprilie 2012, 11:06)
Bravo vreau sa stiu daca ofiterul respectiv care a tras a fost recompensat  In sfirsit poate si institutile statului sa isi faca datoria  S-au mai bine zis sa se faca legi care sa le permita politistilor sa uzeze de toate mijloacele pentru a aplica legea   Ar  trebui dat ca exemplu felicitat si recompensat pentru aplicarea legi si dat exemplu in toate unitatile Cazurile acestea trebuiesc popularizate si incurajate pentru a se face ordine in tara
BRAVVVVVVVVOOOOOOO La cit mai multe cazuri la cit mai multa ordine