Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Cod Portocaliu în Ialomița: Ploile au adus inundații la Căzănești

Cod Portocaliu în Ialomița: Ploile au adus inundații la Căzănești

Din cauza precipitațiilor abundente, cîteva gospodării din orașul Căzănești au fost inundate,  joi, 24 mai a.c. Meteorologii nu au deloc vești bune. Începînd din seara zilei de joi și pînă vineri dimineață intră în vigoare o avertizare meteo Cod Portocaliu de ploi abundente...
Potrivit reprezentanților Administrației Naționale de Meteorologie, județul Ialomița intră sub incidența codului portocaliu începînd cu orele 18,00. Pînă vineri, 25 mai a.c., la orele 9,00, va ploua abundent, precipitațiile depășind 40-50 de litri pe metrul pătrat. De asemenea, se vor înregistra căderi de grindină și descărcări electrice.
Pentru că ploaia nu se oprește, riscul indundațiilor este extrem. În orașul Căzănești, cîteva gospodării au fost cuprinse de ape. Cu ajutorul unor motopompe, autoritățile locale au intervenit pentru a scoate apa din curțile oamenilor.

24 Mai 2012, 13:45 (8118 vizualizări - 15 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente
Efectele Codului Portocaliu de ploi abundente în Ialomița
Ialomița, din nou Cod Portocaliu de ploi abundente

Comentariile cititorilor:


Mesterul Manole,:
(25 Mai 2012, 15:31)
ANA , acest nume predestinat ,vezi sa nu ai aceiasi soarta ? Ca doar omul are familie .
unu':
(25 Mai 2012, 13:18)
Mai Ana mai...... Eu cred ca te numesti stoica alexandru mai Ana mai.......
Ica:
(25 Mai 2012, 13:18)
Nu stiam ca "stoica" frange inimi, e al dracu` de frumos si al dracu` de destept..exact ca si sustinatoarea sa infocata.Ana draga..ia-l acasa, incuie-l in debara si pune-i naftalina sa nu-l manance moliile!
Ana:
(25 Mai 2012, 13:08)
iete na si ce daca il iubesc pe domnu stoica il iubesc ca e frumos si destept ca o sa fie primar ca se oftica ionascu
unu':
(25 Mai 2012, 12:29)
ana, uitat-te in pliantul cu serbarile sloboziei si-l gasesti incercand un zambet.
Sssse pare calllll iubesti !!!

slobozeanu':
(25 Mai 2012, 12:26)
Ana are mere............rosii
Andrei:
(25 Mai 2012, 11:34)
@Ana, iar ai aparut fata tatii, la asa candidat-asa sustinatori...e "grele" cu gramatica, nu-i asa?
Vio:
(25 Mai 2012, 11:01)
Eheee mai Ana mai , tu esti fata buna,ai descoperit si internetul vad  dar  gramatica te omoara mai Ana .Ce se intampla cu tine ?Ai avut o copilarie zbuciumata , era scoala departe de casa ta ?
Ana:
(25 Mai 2012, 10:54)
de ce vati suparat asa ca este adevarat ca domnu stoica a facut serbarile si le mai face inca 4 ani asa ca sa moara dusmanii aia care tine cu ionascu ca ionascu nu mai iese primar asa sa stiti
unu':
(25 Mai 2012, 09:56)
  Ana, fato !!! Serbarile Sloboziei sunt pregatite de mult nu de cand este stoica primar interimar. Si nici el nici ionascu nu s-au ocupat de pregatirea serbarilor. Sunt acei oameni care le pregatesc an de an. 
  Postacii PSD , se spune domnule Sorin , ca stoica nu stie sa vorbeasca dar sa se ocupe de postarea de mesaje .
  Oricum , urmariti cum vor incalca legea si se vor folosi de aceste serbari in interes electoral.
Donny:
(25 Mai 2012, 07:19)
Ana are mere...cam la atat cred eu ca se rezuma inteligenta ta, mai Ana draga.In schimb ma bucura inteligenta ta diminuata,unde ai scris''primar stoica''cu litere mici,ca cam asta este(am scris pe intelesul tau)cineva mic.Vreme proasta...vremuri proaste,cam asta ne-ar astepta cu...stoica primar!
vio:
(25 Mai 2012, 07:10)
Ce penibila esti Ana , ia zi-ne si noua cam cat de tare sa chinuit Stoica de 2 saptamani de cand e interimar ?
Sorin:
(25 Mai 2012, 05:12)
Postacii analfabeti ai lui Stoica au ajuns sa comenteze pana si la rubrica "Vremea", INCREDIBIL!!!
chupacabra:
(24 Mai 2012, 17:53)
Sa fac eu ceva pe pregatirile lui! Altul le-a pregatit,lui ii este si greu sa scrie primar interimar pe pliante! Rusine...
Ana: