Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Doi ani de teroare la CNMV

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Profesorul Daniela Ciocea îl acuză pe directorul Colegiului Național «Mihai Viteazul», Paul Frâncu de «superficialitate, ignoranță și discriminare». Profesoara susține că de doi ani și mai bine este terorizată de Paul Frâncu și că acesta abuzează de poziția pe care o deține pentru a conduce discreționar instituția. În mod paradoxal, în urmă cu trei ani, Paul Frâncu aducea același gen de acuze directorului Vitalie Buzu, al cărui post l-a vînat timp de mai mulți ani...

Reclamație la Inspectoratul Școlar
După doi ani de abuzuri și șicane, profesorul Daniela Ciocea rupe omerta care guvernează cancelaria Colegiului Național «Mihai Viteazul» și face publică sesizarea înaintată către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: «Subsemnata, Ciocea Daniela Adriana, profesoară la Colegiul Național „Mihai Viteazul“ Slobozia, vă rog să luați cunoștință prin prezenta reclamație de superficialitatea, ignoranța și discriminarea cu care se scriu procesele-verbale din consiliile profesorale, la CNMV, Slobozia. Se fac caricaturi, nu se scriu acte oficiale, numite procese-verbale. (...) După ce că în CNMV „DEZBATEREA“ s-a ținut în ultima zi a trimiterii propunerilor, în pauza mare, această dezbatere a fost o înscenare și o bătaie de joc, după cum reiese dintr-un așa-zis proces-verbal, scris de prof. Stan Loredana Alina. Am refuzat să particip la ședință pentru că prof. FRâNCU PAUL CONSTANTIN e cel mai puțin în măsură, după părerea mea, să susțină o dezbatere despre Codul Etic. În lipsă, am fost subiect de calomniere în fața celor prezenți, din partea directorului, ca exemplu de cadru didactic ce trebuie disciplinat obligatoriu în Comisia de Etică. De ce, el poate da detalii.
Nu s-a consemnat nimic în procesul-verbal, deși minute bune eu, Ciocea Daniela Adriana, am fost tîrîtă în noroi de director, fără să am posibilitatea de a mă apăra. Nimic nu e consemnat în procesul-verbal și nu e prima dată când se-ntîmplă așa. Nemaisuportîndu-l calomniind, prof. Nicolescu Alin Marian, a vrut să redirecționeze monologul directorului spre ordinea de zi. Nicolescu Alin a vorbit 10 minute bune,  a avut mai multe propuneri pentru Codul Etic și are o jumătate de rînd consemnat, fugar, în procesul-verbal. Foarte incomplet, după cum e gata să vă declare el însuși, dacă îl întrebați. Procesul-verbal a fost semnat de 25 DE PROFESORI, cu director cu tot și cu cea care a scris acest act oficial de la o ședință din colegiu, prof. Stan Loredana Alina».
Consiliul profesoral la care face referire profesorul Daniela Ciocea a avut loc pe  11 mai 2012 și a avut drept articol unic pe ordinea de zi dezbaterea Codului Etic al profesorilor, trimis de MEC, în fiecare unitate școlara din țară...

Reclamație în oglindă
Informațiile furnizate în sesizarea adresată de către profesorul Daniela Ciocea Inspectoratului Școlar nu reprezintă o noutate. Conduita directorului Paul Frâncu este deplorabilă (obișnuiește să adreseze pe coridoare colegilor din subordine, în fața elevilor, invective și amenințări greu de suportat; în urmă cu doi ani a adus grave deservicii de imagine instituției pe care o reprezintă susținînd o campanie de presă mizerabilă împotriva lui Vitalie Buzu, directorul de atunci al CNMV; deciziile sale manageriale sînt un permanent subiect de dispută; sub conducerea sa, Colegiul a fost implicat în numeroase scandaluri publice, unele cu tentă sexuală) și nu mai miră pe nimeni.
Ceea ce este surprinzător este că aceleași acuze pe care i le aduce azi profesorul Daniela Ciocea, le susținea în iulie 2009 chiar pofesorul Paul Frâncu. Într-o sesizare înaintată șefului său ierarhic, Ilie Stavăr (dar și șefului său politic, pentru că atît Paul Frâncu, cît și Ilie Stavăr fac parte din PD-L!), acesta acuza conducerea de atunci a CNMV de abuzuri repetate, superficialitate, ignoranță și discriminare.
Spicuim din context: «În cancelarie nu face nici o informare. Nu știm nimic din ce se discută la IȘJ, ce materiale să pregătim. (...) De doi ani nu știm nimic. Doar că se afișează niște hîrtii. (...) Alocarea cuantumului din cadrul premierii, 2%, se face discriminatoriu, fără nicio documentare. Banii se împart între membrii consiliului de administrație, restul primind mai nimic. (...) Consiliul de administrație a fost ales în bloc și nimeni dintre membrii săi nu are o opinie. Cum ar putea asemenea oameni să administreze școala, să ia decizii fundamentale în cazul creșterii atributelor consiliilor de administrație?! Sînt oameni (...) fără personalitate. Pentru unii contează mai mult faptul că primesc niște bani în plus și de aceea nu se pun împotriva directorului. (...) Directorul ia decizii în domenii în care nu are nicio competență. A refăcut laboratorul de fizică fără să întrebe pe nimeni. Și l-a distrus. Nu comunică cu directorul adjunct. Nu i-a dat nicio competență. Are cerc propriu, gen Mărgărit Marian, Neagu Liviu... cu care staționează mai mult la un pahar».
Și exemplele ar putea continua la nesfîrșit, căci sesizarea directorului Paul Frâncu din 3 iulie 2007 se întinde pe 7 pagini în care acesta nu se sfiește să sape o groapă largă superiorului, își împroașcă cu noroi colegii și, în general, susține orice l-ar putea aduce în funcția de director plin al Colegiului Național «Mihai Viteazul».

Un «terorist» cu ștate vechi Paul Frâncu nu se află la prima apariție de acest gen în presa locală. În noiembrie 2010 atrăgea atenția opiniei publice pentru modul în care a gestionat un conflict între un profesor de engleză și doi elevi, bătuți de profesor pentru a oferi un exemplu clasei. Ulterior acestui incident, Paul Frâncu ne-a cerut să «uităm» că a permis modificarea notelor celor doi elevi în catalog, fapt ilegal și pedepsit drastic de regulamentele școlare. În luna decembrie a aceluiași an, CNMV era zguduit de un scandal provocat de decizia directorului Paul Frâncu de a impune uniforme școlare aparținînd unei firme agreate de el. Și exemplele de acest gen iarăși pot continua la nesfîrșit. Nu mai tîrziu de anul trecut, în luna decembrie, elevele unei clase de a XII-a, la o petrecere școlară supervizată de către același Paul Frâncu, au pozat «sexy» în uniforma liceului, spre deliciul internauților de pretutindeni. În ciuda acestor incidente repetate, susținerea politică de care s-a bucurat pînă la acest moment Paul Frâncu, i-a permis acestuia să se sustragă oricăror rigori. Poate după alegeri, domnule director?

15 Iunie 2012, 19:42 (110174 vizualizări - 96 comentarii)

Citiți și:
Femeie bătută cu bestialitate în incinta unui motel din Slobozia
Scandal pentru banii CNI în șantierul creșei «nZEB» din Slobozia
Scandal pe strada Plevnei din Slobozia. S-au amenințat cu un topor!

Comentariile cititorilor:


Fost Elev :
(5 Noiembrie 2021, 00:01)
Domnul Paul, un om de tot respectul de toată stima am fost cu el și cu domnul Dincă în excursie și a fost o minunata plăcere să petrec timp alături de acest om!
Elev:
(16 Mai 2018, 18:15)
Paul Fràncu, inspector general! Meditațiile la el vor merge ca și acum, dar scăpăm la Fizică și dirigenție (pe care oricum n-o face!). E teroare!
Ovidiu:
(15 Mai 2018, 10:01)
Ca satrap, Frâncu este mai periculos decât MODREA de la DSP. Primul cotonogește psihicul labil al adolescentului fără apărare. Asemenea specie de profesor mutilează încet și pe viață! Verificare psihiatrică!
Popa Stan:
(14 Mai 2018, 22:21)
Pe acest MODREA nu-l vede nimeni?! Frica elevilor de frâncu, a devenit o ștafetă preluată de la o generație la alta! Suportă, săracii, că barcaragista habar n-a avut de CNMV. Le e frică părinților sau sunt îngrijorător de indolenți!
Topiți osânza!:
(3 Ianuarie 2018, 15:14)
Lichelele tot plătesc odată și odată. Chiar și-așa, în lichelism ca normalitate, generalizat!
Aduceți porcul la tăiat!:
(29 Decembrie 2017, 23:09)
O gașcă de oameni politici incapabili sunt directori de școli, acum, cu concurs.frâncu burtosu a obosit. A obosit deja, că nu face Orele la clasă le face la meditații. Nu l vede nimeni pe șulfan? Cioban cu 300 de oil
Diabolicum est!:
(10 Mai 2017, 08:40)
@stefan. Funcția de conducere a râvnit-o ani de zile. Se baza politic. Profesorul-meditator gras pregătit pentru Fizică, aproape de plecare, terorizează elevii mai mult ca octogenarul securist, aproape mumificat la catedră! Limba română poate fi predată și de un dulap cu Latina. Jos teroriștii în putrefacție!
Fizica-matem. Li se :
(17 Aprilie 2017, 08:42)
Dragi părinți cu bani și cu interes! Mai sunt și alți profesori meditatori de fizică pe raza Sloboziei. I-a acoperit obezul și voi nu vedeți dincolo de sfoiagul protejat! El și cu P.M. fac concurență Crăciunitei prolifice. Engleza suferindă incurabil, B., ia ce mai rămâne de la săsoaică. Se muncește cu cei mai buni elevi (erau prin 1998)? ANAF-ul, aci mai tolerează, din mare interes. La rând, că e coadă groasă.
Ștefan:
(1 Decembrie 2016, 22:38)
S-a șters la c. cu funcția! I-o fi ajuns? Functia.
Ionela:
(1 Decembrie 2016, 15:50)
VREAU PE FRÂNCU PAUL DIRECTOR!!! AM AUZIT CĂ NU MAI AVEA TREABĂ CU ORELE DE FIZICĂ CÂND ERA DIRECTOR GRAS! Scăpăm de ore, dacă e director. Ca la orice director, meseria trece la subsol!
Părinte de la cl.12:
(1 Decembrie 2016, 12:09)
@Părinte de la clasa 9....ce hahaleră! Cum te cheamă? De ce nu vii personal cu traista la Cancelarie, CNMV? Se poate și mai predă și la liceu și acasă, această specie de profesor. Acasă, locurile sunt ocupate cu elevii pe care-i meditează. Nu mai are properitatea de altădată, ca nu au bani părinții. Dar e profesor meditator ilegal, ca întotdeauna. @elev va termina liceul poate in altă parte; sfat!
elev neamenințat:
(1 Decembrie 2016, 11:54)
@părinte...Ceee?! Ce nene vrei să mă lase MEDITATORUL corigent??! Părinții mei nu au bani pentru meditații! El, Francu Paul Constantin, nu este văzut nici de Fisc, nici de ANAF nici de DNA , deocamdată! Eu voi fi imediat trântit! Vrei să se răzbune? Este de mahala. Nu-mi dau numele, sunt elevul lui, mi-e frică! E greu de înțeles situația? Tu @părinte ca și alții, tu cum te numești să dea Francu note bune odraslei. Eu cred ca ești lingău de FRÂNCI, ca nu e singuru.
Parinte de la clasa a IX-a:
(1 Decembrie 2016, 00:01)
@elev: daca tot spui ceva despre dl Francu atunci da-ti si tu numele in clar.  Sincer, ar fi corect ca atata timp cat ai dat numele in clar al d-lui profesor sa te prezinti si tu cu numele intreg. 
D. A. C.:
(27 Octombrie 2016, 11:50)
@elev. Stai până te înhață la meditație! Atunci va fi bine pentru amândoi! Părinții se-nghesuie la meditații la fizică, că, predând omu ,,bine" la clasă, mai predă tot el și acasă, alți bani! Logic! Dar legal?! Frâncu și legea....paraleli dintotdeauna!
Elev:
(26 Octombrie 2016, 22:44)
Bine ca am trecut si noi in clasa a 9-a la CNMV si avem norocul sa il avem pe scumpul de Francu drept diriginte. L-am avut ca profesor si in clasele generale si el e principalul motiv pentru care vreau sa ma mut de la CNMV. Este rasist si discriminator, vorbind despre Martin Luther King jr. ca si un "negru cu palmele si dintii albi".

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 13 Iul 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: A intrat cu motocicleta într-o dubă

Slobozia: A intrat cu motocicleta într-o dubă

Un bătrân de 72 de ani a ajuns la spital în dimineața zilei de vineri, 7 august a.c., după ce a intrat cu motocicleta într-o dubă parcată regulamentar pe marginea drumului. În urma impactului, motocicleta ...[citește_toată_știrea]

7 August 2020, 13:25
(3250 vizualizări - 0 comentarii)


Sâmbătă, 29 august 2020, zi de donare la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Reprezentanții Centrului de Transfuzie Sanguină Ialomița vor organiza o campanie de donare de sânge în ziua de sâmbătă, 29 august 2020. Astfel, în această zi instituția își va desfășura activitatea în ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 20:15
(3616 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor de 15 ani, surprins la volanul unei mașini

Aflați în timpul misiunilor specifice privind prevenirea accidentelor rutiere, polițiștii ialomițeni au întocmit două dosare penale pe numele a doi șoferi, surprinși în trafic fără permis de conducere. ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 20:10
(2004 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Femeie rănită în urma unui incendiu

În dimineața zilei de joi, 6 august a.c., pompierii din Fetești au intervenit pentru stingerea unui incendiu care s-a produs la un bloc de locuințe din municipiu. Din cauza flăcărilor, o femeie de 63 de ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 20:05
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Căutat de autoritățile ungare, descoperit în localitatea de domiciliu

Polițiștii ialomițeni au reușit identificare unui tânăr, de 39 de ani, din Bordușani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Ungaria au emis un mandat european de arestare preventivă. Acesta era urmărit ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 19:55
(1838 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Anexă cuprinsă de flăcări

Pompierii din  Urziceni au intervenit în seara zilei de miercuri, 5 august a.c., pentru stingerea unui incendiu care a cuprins o anexă gospodărească a unei locuințe din Drăgoești, dar și acoperișul ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 19:50
(2386 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Dridu

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare, de pe strada Lăcrămioarei, din localitatea Dridu/Ialomița, RAJA SA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile, miercduri ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 19:45
(2761 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 784 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 6 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 784, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 16:05
(2152 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 37 de candidați au obținut definitivatul

La nivelul județului Ialomița, rata finală de promovare a examenului național pentru definitivare în învățământ (sesiunea 2020), după soluționarea contestațiilor, este de 53,62%. Astfel, din totalul de ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 00:20
(4770 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 773 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 5 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 773, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

5 August 2020, 16:05
(1920 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Depistat la volan sub influența băuturilor alcoolice și fără permis de conducere

Miercuri dimineață, 5 august a.c., în jurul orei 2,30, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat de 43 de ani. Șoferul a refuzat în ...[citește_toată_știrea]

5 August 2020, 14:20
(4418 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: A încercat să se sinucidă aruncându-se în fântână

Miloșești: A încercat să se sinucidă aruncându-se în fântână

Un tânăr de 30 de ani din localitatea Miloșești a fost scos din fântâna în care s-a aruncat cu intenția de a se sinucide. Gestul său a fost observat de câțiva localnici, care i-au sărit în ajutor. Totuși ...[citește_toată_știrea]

4 August 2020, 23:30
(3825 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Movilița, reținut de polițiști pentru furturi din autoturisme

În cursul zilei de luni, 3 august a.c., polițiștii din Urziceni au pus în executare 3 mandate de aducere, în baza cărora au reușit identificarea unui tânăr de 25 de ani, căutat pentru comiterea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

4 August 2020, 19:20
(2286 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Agresată de concubinul său

Un bărbat, de 39 de ani, s-a ales cu un dosar penal după ce și-a agresat concubina, o femeie de 48 de ani. Cei doi locuiau în localitatea Movilița, iar în cursul zilei de luni, 3 august a.c., în urma unui ...[citește_toată_știrea]

4 August 2020, 19:15
(2125 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: La volan sub influența alcoolului

Polițiștii i-au întocmit un dosar penal unui bărbat, de 42 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu, întrucât acesta s-a urcat la volan sub influența băuturilor alcoolice. Luni, 3 august a.c., la orele ...[citește_toată_știrea]

4 August 2020, 19:10
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 768 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 4 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 768, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

4 August 2020, 16:10
(2444 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Muniție de război, descoperită la fier vechi

Peste 50 de cartușe de infanterie au fost descoperite la Alexeni. Muniția, provenită din timpul Celui de-al Doilea Război Mondial, a fost găsită în depozitul unui centru de colectare a fierului vechi din ...[citește_toată_știrea]

3 August 2020, 18:45
(2997 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Alexeni și Fierbinți-Târg

Un incendiu violent a cuprins în dimineața zilei de luni, 3 august a.c., în jurul orei 9,00, o locuință din comuna Alexeni. Pentru stingerea flăcărilor au intervenit pompierii de la Detașamentul Urziceni ...[citește_toată_știrea]

3 August 2020, 18:35
(3082 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 2 august a.c., în jurul orelor 22,30, polițiștii din Amara au observat pe un drum neiluminat din extravilanul localității o autoutilitară al cărei șofer, în momentul efectuării semnalelor de oprire ...[citește_toată_știrea]

3 August 2020, 16:55
(1536 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: 22 de permise reținute, amenzi de peste 187000 de lei

În perioada 1-3 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza întregului județ pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, la sfârșitul de ...[citește_toată_știrea]

3 August 2020, 16:50
(2395 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 748 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 3 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 748, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

3 August 2020, 16:15
(1976 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 744 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Duminică, 2 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 744, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

2 August 2020, 16:10
(2498 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 742 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 1 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 742, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

1 August 2020, 16:10
(2123 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 733 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 31 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 733, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2020, 16:05
(3477 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beată la volan, a avariat trei autoturisme

Joi dimineața, 30 iulie a.c., în jurul orei 5,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier, fiind în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe linia prevenirii și combaterii faptelor la regimul circulației pe ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2020, 14:35
(3379 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Femeie agresată de soț

Joi, 30 iulie a.c., în jurul orelor 12,00, polițiștii din Slobozia au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 42 de ani, cu privire la faptul că este agresată fizic de soțul său.
În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2020, 14:30
(2724 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,34%-rata șomajului în iunie 2020

La sfârșitul lunii iunie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4060 șomeri (din care 1896 femei), rata șomajului fiind de 4,34%, cu 0,49% sub valoarea ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2020, 13:45
(3397 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Modificări asupra modului de organizare a examinării în vederea obținerii permisului auto

Printr-un comunicat de presă, prefectul Tonița Manea aduce în discuție «atribuția prefectului de stabilire a modului de organizare la nivel local a examinării în vederea obținerii permisului de conducere ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2020, 16:45
(8564 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 724 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 30 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 724, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2020, 16:30
(4161 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tânăr de 19 ani, arestat preventiv întrucât conducea o mașină fără a avea permis

Miercuri, 29 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au observat în trafic un autoturism condus de un șofer despre care se cunoștea că nu deține permis auto. În momentul în care a sesizat echipajul Poliției ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2020, 14:20
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
ce țară de nimic în Amenzi de peste 2,1 milioane de lei aplicate de Garda de Mediu Ialomița pentru depozitarea necontrolată a deșeurilor teren Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 Șah în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Cătălina în Inculpați trimiși în judecată pentru lucrări de împădurire fictive Andrei în Primarul Vasile Câmpulungeanu, somat de Prefectură să demoleze construcțiile din ferma proprie, ridicate ilegal pe islazul comunal Ttttt în IGPR a schimbat din nou comanda Poliției ialomițene Curiosul în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» ca la noi.... în Administrațiile locale din Ialomița, fără soluții pentru relocarea elevilor școlilor reabilitate prin Programul «ELENA» CRISTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Manu în Primarul Vasile Câmpulungeanu, somat de Prefectură să demoleze construcțiile din ferma proprie, ridicate ilegal pe islazul comunal @Ana A în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» dan în Bacalaureat 2026, probă de foc pentru elevii ialomițeni: promovare sub media națională! autoturism RABLA în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 Mary în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia George în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Cetățean în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia #Mimi în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Iulia în Administrațiile locale din Ialomița, fără soluții pentru relocarea elevilor școlilor reabilitate prin Programul «ELENA» nemultumitu' în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...