Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Motociclist grav accidentat în intersecția de la E14

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 27/28 iulie a.c., un motociclist de 23 ani, din Slobozia, a fost la un pas de a-și pierde viața. Tînărul a fost lovit în plin de un șofer care nu i-a acordat prioritate. Martorii nenorocirii susțin că doar o minune l-a salvat de la moarte pe motociclist...
Primele informații oferite de polițiștii Serviciului Rutier arată că vina pentru producerea accidentului îi aparține șoferului unui vehicul de teren Jeep, înmatriculat în județul Timiș. În intersecția de la E14, acesta nu a acordat prioritate tînărului de 23 ani, care se deplasa pe bulevardul Unirii, de la Gară către Casa de Cultură a Sindicatelor. Momentul impactului era să-i fie fatal motociclistului. Acesta a intrat practic sub roțile mașinii... Totul sub ochii trecătorilor și a cîtorva oameni care stăteau la o terasă din zonă. Aceștia i-au sărit imediat în ajutor tînărului și au sunat de urgență la 112. La fața locului s-a deplasat o ambulanță SMURD care a transportat victima la Spitalul Județean Slobozia. Între timp, polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate cauzele producerii accidentului.

28 Iulie 2012, 09:24 (30743 vizualizări - 20 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Tânăr reținut pentru accidentul provocat. Avea o alcoolemie de 1,16 mg/l în aerul expirat!
Slobozia: Doi copii răniți grav în urma unui accident rutier
Slobozia: Mașină de poliție implicată într-un accident rutier. Un polițist și un deținut, victime ale incidentului!
DN2A: Motociclist mort într-un accident rutier
Slobozia: A intrat cu motocicleta într-o dubă

Comentariile cititorilor:


motociclistu':
(14 August 2012, 18:26)
Ba ratatilor care ziceti ceva de motociclisti SCRIE IN STIREA ASTA CE VITEZA AVEA MOTOCICLISTUL ? NU DECI DE UNDE MORTI VOSTRI ZICETI CA BINE I-A FACUY CA ALEARGA PRIN ORAS. NU ZIC CA NU SUNT UNII CARE ALEARGA DAR ASTA NU ALERGA. DACA ALERGA MARTORII VEDEAU SI SIGUR APARAEA SCRIS AICI CA MOTOCICLISTUL AVEA VITEZA. MOARTE CONSERVARILOR NENOROCITI !!!
anonim :
(3 August 2012, 16:39)
si eu am fost de fata eu sunt cea care am stat de vb cu motociclistul el nu a avut nici o vina cel de vina a fost cel cu masina 
Jon:
(3 August 2012, 10:52)
Nu stiu ce sa zic. Sunt motociclist si incerc sa ma descurc in jungla asta numita trafic. Cand esti pe doua roti trebuie sa fii mai prudent caci nu te apara decat pielea de pe tine si ceva echipament.Cand esti in masina te poti bucura de protectia tablei. Prudenta trebuie din partea tuturor. Agarici sunt si in masini si pe motoare . Consider ca e putin vinovat si motociclistul doar daca a avut viteza mult peste limita din zona respectiva altfel in acest caz nu ! Motociclistii au un dram de nebunie, ceva mai mult curaj, dar pentru asta nu cred ca merita sa te urci cu jeepul(camionul ) pe ei. Voi astialalti incercati si voi sa vedeti cam cu ce se mananca si apoi vorbiti. Masina are avantajele ei, motoarele la fel. Codul rutier trebuie sa il cunoasca si unii si altii. Multi motociclisti conduc si masina. Oameni sunt si unii si altii. Unde ar fi problema ?
Esme:
(1 August 2012, 23:25)
SMURDUL e la pompieri..adik la 300m...

EU:
(1 August 2012, 08:14)
Deci asa zisi Cercopiteri/Conservari/Bulangi etc. CHIAR DACA FUGE IN ORAS FUGE PE CARNETUL LUI !!!! ASTA NU INSEMNA CA NEACORDAREA DE PRIORITATE E MAI OK !!!! TE OPRESTI TE ASIGURI SI TRECI !!!
johnny:
(31 Iulie 2012, 01:22)
bai geo ia du-te dreaq.ce vina are motociclistul ca ala nu a acordat prioritate? daca tu nu ai suficiente c.....e si nu te urci pe motor nu deschide gura ...stai jos ...si mai deschide o carte ca e grele limba romana.
dottore lasa-ne si tu frustratule....
GHOST RYDER:
(31 Iulie 2012, 01:09)
pe ce anume va certati aici ...???? care poarta vina mai mare???? e chiar asa de greu de inteles ca in momentul in care te apropii de o intersectie fie ea inconjurata  cu baobabi sau cactusi trebuie sa reduci viteza pana la evitarea oricarui pericol iminent sau chiar sa opresti pentru a te asigura mai ales ca nu te aflii pe un drum cu prioritate....?????parca asa scrie in legislatie ...nu????........ce tot incercati sa dati vina pe motociclist  ??????????...cred ca ar trebui introdusa o rexaminare macar la 3 ani....lasatii sa vorbeasca fratilor incercati sa le explicati teorema apei calde.....ce sa va zic .....asfalt uscat  fratilor si aveti grija...la conserve..
Larisa:
(30 Iulie 2012, 11:49)
Geo ...mai lasa comentariile si apuca te de gramatica...si in alta ordine de idei..nu trebuie sa generalizezi acum.. ca si la motoare este ca si cu masinile..unii merg mai incet, altii mai tare...ca acum..ca tu nu stii sa scrii..nu putem sa fim toti bagati in aceeasi oala. Si daca ar fi fost cu masina baiatul ala, tot ar fi avut ghinionul sa fie lovit, doar ca nu era atat de grav lovit. Ca asa pot spune si eu...astia cu masinile astea puternice nu se mai satura sa faca raliuri...si nu se mai gandesc ce se poate intampla, ca in "tancul" lor n au ce sa pateasca.
si sa te bucuri de raul altuia...aviz celorlalti care si au dat cu parerea pe aici...e grav! mergeti si cereti niste consiliere psihologica!!!
Radu:
(30 Iulie 2012, 10:07)
Problemele care duc la astfel de evenimente sint multe. 
1. Lipsa de vizibilitate in zona datorata gardului viu de pe centru. Sint sofer si stiu ce spun...de multe ori iesi cu jumate de masina fara sa vezi nimic. Nu mai vorbesc de copii, pietoni. Primaria n-are de gand sa faca aboslut nimic. Au montat cateva limitatoare de viteza si cu asta basta.
2. Domnii de la politia rutiera chiar nu sesizeaza ca indicatoarele rutiere din zona amplasate chiar la nivelul ochilor soferilor de autoturisme diminueaza vizibilitatea...se pare ca nu.
3. Politia rutiera ar trebui sa fie mult mai prezenta in oras....lasati radarele macar in serile de weekend si patrulati prin oras domnilor politisti...actiunea de prevenire unde este ?
4. Teribilismul unor motocilisti..nu vreau sa spun mai mult dar cati dintre voi nu ati fosti depasiti pe Matei Basarab de motociclisti mergand pe o roata sau cu mult peste viteze legala ?
5. Motocicletele sint mult mai putin vizibile in trafic,viteza excesiva le face aproape invizibile- din punct de vedere a reactiilor pe care le are un sofer normal. 
:-)):
(29 Iulie 2012, 18:49)
De ce oare or fi trimis SMURD-ul de la 2km ca statia de ambulanta era la 200 de metrii de locul accidentului? :-)))
ANONIMUS:
(29 Iulie 2012, 17:00)
Frate am fost de fata la accident si are dreptate geo!!!!!!!!!
Vegetatie si mobilier stradal :
(29 Iulie 2012, 01:17)
Nenorocirea la E 14 e mobilierul stradal . Nu poti sa vezi nimic de ceasul ala idiot si de gardul viu seminalt care te face sa iesi cu botul masinii cu mult in intersectie. Desigur primaria ca sa nu faca efortul curateniei planteaza aceasta vegetatie pe mijlocul bulevardului care este foarte periculoasa pt soferi ce pur si simplu nu vad daca vine cineva de pe principala.
 De altfel tot spatiul verde din Slobozia este izolat de cetatean prin gard de arbusti inalt ca sa mascheze lipsa de gazon, fecalele de caine si gunoaiele din interior...si banii cheltuiti degeaba.
La E 14 mobilierul stradal si vegetatia au si virtutea de a produce accidente. Asa ca degeaba pescuieste politia vinovati...si ei stiu f bine care e situatia si Primaria. Numai noi soferii ne gasim vina unul altuia!
 Daca e cineva de acord va rog sa confirmati, daca nu vrea sa aflu alta parere
george:
(28 Iulie 2012, 20:34)
bai geo se pare ca tu esti un pic cam batut in cap. cand ai 2 roti ajungi mai repede unde ai nevoie si nu pentru ca ii dai viteza, ci ca te strecori printre masini la semafor. din cauza cacanarilor ca tine mor oameni cu mult mai intregi la cap. tu daca ai urca pe 2 roti( a se specifica nu scuter sau bicicleta) ai da cu muia de asfalt, asa ca taci dracu incult imputit. ai luat si tu permisu pe bani si cand vezi pe unu langa tine ca se duce mai tare, dai si tu, si uiti ca mai exista reguli de circulatie. asta daca stii ce sunt alea. 
Vio:
(28 Iulie 2012, 18:24)
Stim toti care e problema cu motociclistii . Din pacate tipul cu masina a avut ghinionul asta .
Va deplasati cu viteza foarte mare mai domnilor motociclisti , omul s-a asigurat,nu venea nimic  si cand a plecat dupa loc a aparut motocicleta langa el . Impactul a fost inevitabil .
ZONA VERDE:
(28 Iulie 2012, 16:15)
ASTA O FI CRETINUL ALA CARE NU LASA LOCATARII DIN CUZA VODA SA SE ODIHNEASCA NOAPTEA ? EU DACA L AS FI INTILNIT AS FI DAT PESTE EL.POLITIA COMUNITARA N A AUZIT DE EL?

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 17 Aug 2026
348 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

La volan fără permis

La acțiunile organizate în cursul zilei de joi, 18 septembrie 2009, în baza planului național de acțiune «Tunetul», au participat 245 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2009, 17:59
(18260 vizualizări - 0 comentarii)


Directorii de școli, în alertă

Directorii școlilor din județul Ialomița au fost convocați în această dimineață la Prefectură pentru stabilirea unui plan comun de prevenire a răspîndirii virusului gripei procine. Potrivit declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2009, 14:57
(16972 vizualizări - 0 comentarii)


PD-L vrea sa rupă protocolul cu PSD

PD-L vrea sa rupă protocolul cu PSD

PD-L Ialomița ar putea rupe în următoarea perioadă protocolul încheiat cu PSD la nivel local. Liderul PD-L, Cazacu Marinică a declarat public că acest protocol este unul mai degrabă inexistent și că filialele ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2009, 12:24
(17202 vizualizări - 0 comentarii)


800 de maidanezi, rezidenți la Slobozia

Numărul cîinilor fără stăpîn în Slobozia se apropie de 1000. Potrivit datelor furnizate de autoritățile locale, în ciuda eforturilor serviciului de specialitate al Primăriei, fenomenul înmulțirii cîinilor ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2009, 12:16
(17492 vizualizări - 1 comentariu)


Controalele la subvențiile pentru bovine, finalizate

La începutul săptămînii, marți, 15 septembrie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat controlul administrativ pentru bovine, în vederea acordării Plăților Naționale Directe Complementare ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2009, 10:39
(18790 vizualizări - 1 comentariu)


Elevă de la Colegiul «Mihai Viteazul», diagnosticată cu gripă porcină

Alertă în Ialomița. Primul caz de gripă porcină dintr-o unitate de învățămînt a fost confirmat astăzi la Slobozia. Probele prelevate unei eleve a Colegiului «Mihai Viteazul», suspectă de infectarea cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2009, 19:59
(16784 vizualizări - 0 comentarii)


Jaf armat cu pușca de vînătoare

Un scenariu desprins din filmele de acțiune s-a petrecut marți, 15 septembrie 2009, în comuna Bucu. Un individ necunoscut a pătruns într-un magazin din localitate amenințînd vînzătoarea cu o armă. Amenințarea ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2009, 18:35
(17133 vizualizări - 1 comentariu)


Pichetare de «probă» la Prefectură

Federația Sindicatelor Libere din Învățămînt Ialomița a pichetat marți, 15 septembrie 2009, Prefectura Ialomița într-o nouă încercare de a atrage atenția asupra problemelor cu care se confruntă școlile ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2009, 18:31
(16037 vizualizări - 0 comentarii)


«Ridicați barierele!»

«Ridicați barierele!»

«Ridicați barierele!», așa își începe deputatul PNL Cristina Pocora comunicatul de presă remis presei cu ocazia deschiderii noului an școlar. Deputatul liberal, contestatar declarat al introducerii taxei ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2009, 12:26
(18848 vizualizări - 1 comentariu)


S-a certat cu părinții și a plecat de acasă

S-a certat cu părinții și a plecat de acasă

Joi, 10 spetembrie, în jurul orelor 15,30, polițiștii feteșteni au fost sesizați de o femeie în vîrstă de 33 de ani, din localitate, despre faptul că fiul său minor, Iordan Dănuț Dumitrel, de 14 ani, a ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2009, 18:17
(19906 vizualizări - 7 comentarii)


Treversarea neregulamentară l-a costat viața

Joi seara, 10 septembrie, în comuna Ion Roată, un accident rutier s-a soldat cu decesul unei persoane. Victima, un bărbat de 52 de ani, din localitate, s-a angajat în traversarea străzii în fugă, prin loc ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2009, 18:16
(17865 vizualizări - 1 comentariu)


Copilul dispărut de la Urziceni a fost găsit

Minorul Pîrvu Mihăiță Alin, dispărut de la domiciliu din data de 6 septembrie 2009, a fost găsit. Copilul a fost depistat în gara Ploiești, în după-amiaza zilei de 9 septembrie, de polițiștii prahoveni ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2009, 18:15
(20050 vizualizări - 1 comentariu)


A fugit de acasă

A fugit de acasă

Marți, 8 septembrie, la miezul nopții, un cetățean din Urziceni a anunțat dispariția fiului său minor, Mihăiță Alin Pîrvu, în vîrstă de 10 ani. Bărbatul a povestit polițiștilor că fiul său a plecat de la ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 17:47
(19666 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrînă înșelată

Marți, 8 septembrie 2009, în jurul orelor 13,30, o bătrînă în vîrstă de 81 ani, din Slobozia, a sesizat Poliția asupra faptului că un bărbat necunoscut, ce s-a recomandat ca fiind un prieten al ginerelui ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 17:42
(19124 vizualizări - 1 comentariu)


Firmele, răpuse de criză

Criza economică face ravagii printre agenții economici din Ialomița. Rezistă cine poate și radiază cine vrea să evite falimentul. Și, pentru ca tabloul să fie și mai dezolant, prea puține societăți comercială ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 13:35
(18464 vizualizări - 0 comentarii)


A fost prins după ce a furat dintr-un magazin

Luni, 7 septembrie 2009, la primele ore ale dimineții, un bărbat din Slobozia a fost depistat de jandarmi după ce furase mai multe șepci dintr-un magazin. «În jurul orelor 8,00, subofițerul jandarm ce se ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 11:07
(17477 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului crește alarmant

Fenomenul șomajului pare de necontrolat în Ialomița. Numărul șomerilor crește de la o zi la alta, iar autoritățile privesc neputincioase la «înghețarea» pieței forței de muncă la nivelul județului. Ultimele ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 11:07
(18458 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Nick Touring

În dimineața zilei de marți, 8 septembrie, în jurul orelor 07,00, pompierii și polițiștii ialomițeni au fost sesizați prin 112 cu privire la izbucnirea unui incendiu la sediul biroului unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 09:02
(18142 vizualizări - 1 comentariu)


Podul de la Albești, mai scump cu 1,3 milioane lei

Podul de la Albești, mai scump cu 1,3 milioane lei

Reabilitarea podului rutier de la Albești, una dintre prioritățile administrației Ciupercă, s-a scumpit brusc. Începute la sfîrșitul anului 2008, lucrările au fost estimate la suma de 3,9 miliane lei noi ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 09:01
(17731 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția pentru Tineret a organizat «Tabăra Tematică Valori și Tradiții Ialomițene» la Amara

În perioada 3-9 septembrie 2009, s-a desfășurat la Centrul de Agrement Amara- Pavilioane, «Tabăra Tematică Valori și Tradiții Ialomițene». Acțiunea a fost organizată de Direcția pentru Tineret Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 09:00
(46566 vizualizări - 0 comentarii)


Weekend de foc pentru pompierii ialomițeni

Locuința unui cetățean din comuna Jilavele a fost cuprinsă de flăcări în dimineața zilei de sîmbătă, 5 septembrie, după ce materialele combustibile depozitate în podul casei s-au aprins de la un scurtcircuit ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 08:59
(17398 vizualizări - 0 comentarii)


Treninguri și parfumuri contrafăcute, vîndute la colț de stradă în Slobozia

La finele săptămînii precedente, vineri, 4 septembrie, jandarmii slobozeni au surprins un bărbat din comuna Bărbulești în timp ce vindea, fără documente legale, costume de trening și parfumuri. Tînărul ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2009, 08:58
(18782 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean sprijină artele. Artele marțiale!

Consiliul Județean sprijină artele. Artele marțiale!

La începutul acestei săptămîni Consiliul Județean Ialomița a anunțat în cadrul unei conferințe de presă organizate la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia cofinanțarea unui proiect de promovare ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:58
(18511 vizualizări - 0 comentarii)


Eșecul unei întîlniri marca Stavăr

Săptămîna precedentă, în sala de ședințe a Inspectoratului Școlar Județean, s-a desfășurat sau cel puțin trebuia să se desfășoare la orele 10,00, ședința de constituire a Consiliului Consultativ al IȘJ ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:56
(19699 vizualizări - 0 comentarii)


100 de amenzi pentru prostituție

În ultima jumătate de an, numărul prostituatelor surprinse de autorități practicînd «cea mai veche meserie din lume» a crescut de peste 10 ori. Potrivit datelor oficiale, numărul de sancțiuni aplicate doar ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:53
(20076 vizualizări - 0 comentarii)


Programe alternative pentru copii și adolescenți

În cursul acestei săptămîni, Biserica Adventistă de Ziua a Șaptea, în parteneriat cu Primăria Slobozia, organizează o serie de activități de vacanță destinate atragerii copiilor și adolescenților. «Inițiativa ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:51
(19679 vizualizări - 0 comentarii)


Decontarea cheltuielilor din Sănătate, în impas

Casa Județeană de Sănătate Ialomița a anunțat că în condițiile actuale, instituția nu mai poate asigura decontarea cheltuielilor din Sănătate. Potrivit declarațiilor directorului CJAS, Mihai Geantă, cheltuielile ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:49
(20372 vizualizări - 0 comentarii)


Deținuți în vizită la Casa Memorială «Ionel Perlea»

Săptămîna precedentă, vineri, 28 august, un grup de deținuți încarcerați în Penitenciarul cu Regim de Maximă Siguranță Slobozia a fost în vizită la Casa Memorială «Ionel Perlea» din comuna Ograda. Scopul ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:48
(20005 vizualizări - 0 comentarii)


Un american, cetățean de onoare al Sloboziei

Un american, cetățean de onoare al Sloboziei

«Pe tărîm știintific, unul din cei mai cunoscuți slobozeni, atît în țară cît și peste hotare, este domnul Mircea Constantin Popescu.
Născut la Slobozia, în data de 18 martie 1937, domnul Mircea Constantin ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 19:28
(20404 vizualizări - 0 comentarii)


Record de amenzi pentru polițistii comunitari

Vara aceasta, activitatea polițistilor comunitari din Slobozia a atins un nou vîrf de sarcină. Potrivit declarațiilor directorului acestui serviciu, Laurențiu Abaza, în luna august s-a înregistrat un număr ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2009, 18:59
(19397 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
casă Cocora în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 [email protected] în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! @ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Mary în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cetatean în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița AlexDan în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Iulia în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Scolar în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Marius în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 cetatean în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon Novac Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 Antoine în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...