Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Mai puțin de două săptămîni pînă la primul clopoțel

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Pe 17 septembrie, școlile din Ialomița se pregătesc să-și redeschidă porțile. Au aceleași săli cu aspect neplăcut, igienizate la nesfîrșit, și aceleași bănci rupte, reparate la fiecare început de an școlar. În clase a pătruns o aromă de iz penal și vine de la catedră. Mai sînt cîteva săptămîni pînă cînd se sună de intrare, iar în școli au început schimbările. Pe criterii de «competență», alți directori preiau frîiele acelorași insituții firave și fără personalitate, incapabile să le ofere elevilor o educație exemplară...

Începe tăvălugul schimbărilor
Directori de partid pentru școli apolitice
Noul an școlar aduce schimbări în structurile de conducere din școlile ialomițene. Pînă în prezent, schimbările sînt confirmate doar în cinci unități de învățămînt. De la 1 septembrie, patru licee ialomițene  și o școală generală vor avea alți directori. «Sînt directori competenți!» ne-a declarat Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean. Surse din cadrul Inspectoratului Școlar Județean susțin însă că noii directori fie sînt membri PSD, fie simpatizanți ai partidului...
Directori penali la conducerea școlilor Aflate pe ultima sută de metri în ceea ce privește pregătirile pentru noul an școlar,  instituțiile de învățămînt din Ialomița își schimbă directorii. «Decizia a fost luată în cadrul unei ședințe a Consiliului de Administrație și are la bază un temei solid» după cum ne-a declarat Otilia Dumitru, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Deocamdată, doar cinci unități de învățămînt din Ialomița vor avea șefi noi. Este vorba despre Liceul Pedagogic «Matei Basarab», Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza», Grupul Școlar «Mihai Eminescu», din Slobozia, precum și Grupul Școlar Agricol Țăndărei și Școala Generală Nr. 2 «Spiru Haret» Țăndărei. La Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia va fi numită Adriana Dumitru, profesor de pedagogie. Cercetată penal sub acuzația de «luare de mită», Nica Balaciu nu va rămîne fără funcție. Ea o va înlocui pe Maria Geantă la conducerea Grupului Școlar «Mihai Eminescu» Slobozia. Profesoara de matematică Claudia Băcanu va fi numită director al Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia, în locul profesorului de economie Marian Ezeanu. În schimb, inspectorul de matematică Cristina Vardianu va prelua ștafeta de director al Grupului Școlar Agricol Țăndărei, de la fosta conducere, profesoara de istorie Doina Dragomir. Locul Cristinei Vardianu va fi luat de Costică Strezoiu, care a negat numirea sa în funcția de inspector de specialitate în cadrul IȘJ Ialomița. «Nu am ce să vă spun despre acestă numire, pentru că nu există... Cînd o să fiu numit în funcție vă chem la mine la birou și dau declarații!» ne-a declarat Costică Strezoiu. Pe lista schimbărilor se arată că profesorul de sport Victor Chiriță, actualul director al Școlii Generale «Spiru Haret» din Țăndărei, va fi înlocuit de învățătoarea Nicoleta Toma. Decizia a fost luată întrucît Nicoleta Toma a refuzat funcția de inspector de specialitate în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița...
Activiștii de partid, directori de top Despre schimbările din sistem, Otilia Dumitru, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, a adăugat  faptul că toate s-au făcut strict după criterii de «competență». «Potrivit rapoartelor de evaluare, noii directori sînt niște oameni competenți care știu să-și facă treaba ca la carte!» ne-a declarat Otilia Dumitru. Surse din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au declarat însă că numirile au culoare politică, în mare parte roșie. Noii directori sînt fie membri ai PSD, fie simpatizanți ai partidului. De exemplu, Nica Balaciu a făcut campanie electorală pentru Alexandru Stoica, candidatul USL la Primăria Slobozia, în timp ce la Țăndărei Cristian Roman n-ar fi cîștigat cursa electorală fără sprijinul învățătoarei Nicoleta Toma... Să mai spunem că dna Claudia Băcanu este soția viceprimarului Sloboziei, Valentin Băcanu, membru de vază al PSD? Nu mai spunem, că nu-i frumos...

Scandal la Sălcioara
Un director de nota 3
În timp ce conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița schimbă directorii ca pe șosete, ca să aibă și acoliții PSD o funcție, la Sălcioara directorul Ilie Maria este contestat public. Deși anonimă, sesizarea este bine documentată și face acuzații grave. Conducerea IȘJ Ialomița cunoaște situația, dar o consideră «un conflict politic».
Tîrlă fără cîini cu directorul Ilie Sesizarea, semnată cu mult curaj «un grup de profesori și părinți», reflectă activitatea directorului Marian Ilie de la ocuparea postului în 2010 și pînă în prezent. Conform informațiilor prezentate, aceasta și-a obținut definitivatul după două tentative eșuate tocmai în Argeș, conduce școala în mod discreționar, fără a consulta consiliul de administrație și «face școala de rușine lăudîndu-se peste tot că va ieși la pensie din funcția de director pentru că are prieteni sus-puși, cîștigați cu cadouri grele și bani de vacanțe, în speță pe doamna inspector general Dumitru Otilia și staful ei din Inspectorat și din PSD». Însă cel mai mare «păcat» de care este acuzată doamna Ilie este acela că are rezultate dezastruoase la disciplina pe care o predă, Matematica. «În privința rezultatelor la evaluarea națională, la disciplina Matematică se obțin rezultate dezastruoase de ani la rînd, fără să fie luată nicio măsură. Drept dovadă, anul acesta (...) s-a obținut o medie pe clasă sub 3, 10 elevi din 15 obținînd note de 3, 2 și chiar 3-4 elevi au luat nota 1». Din cauza situației pe care semnatarii sesizării o consideră explozivă, părinții preferă să-și transfere copiii la școala din Lehliu Gară, județul Călărași, după ce termină ciclul primar «tocmai din dorința de a nu ajunge pe mîna doamnei director».
Otilia se spală pe mîini Situația semnalată de către semnatarii sesizării este cunoscută la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Dumitru Otilia, șefa instituției și unul dintre cei nominalizați în sesizare, consideră însă că ceea ce se întîmplă la Sălcioara este un conflict politic. «Deocamdată este singura soluție pe care o avem pentru școala Sălcioara. Dacă ei au o altă propunere, să vină cu ea și o luăm în calcul. Oricum, este un conflict politic, alimentat de la nivelul administrației locale...» declară Otilia Dumitru. Reamintim că la Sălcioara, actualul primar Frițu Ionel a părăsit, înainte de debutul campaniei electorale, PSD pentru a candida pe listele API.

Șantierele din curtea școlilor
Noul an școlar începe în mai puțin de o lună, iar cele peste 90 de unități de învățămînt din Ialomița sînt încă la stadiul de șantier. Se igienizează, se reabilitează, se schimbă mobilierul... Totul ca elevii să învețe în cele mai bune condiții. Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița dau asigurări că nicio școală din județ nu va pierde startul anul acesta. Îi vom crede pe cuvînt abia după data de 10 septembrie...
Macarale rîd în soare «Toate școlile din județul Ialomița vor fi pregătite la cheie pentru începerea noului an școlar. Nu vor fi probleme!» ne asigură Otilia Dumitru, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Rămîne însă de văzut cîte din cele 93 de școli generale și licee ialomițene vor fi pregătite să-și primească elevii începînd cu data de 17 septembrie 2012. În momentul de față, toate instituțiile de învățămînt din județul Ialomița sînt transformate în șantiere. Se igienizează, se reabilitează sau se schimbă mobilierul... În funcție de nevoile fiecărui imobil. Deci, riscul ca cel puțin o școală să piardă startul este extrem de mare. Cel mai la îndemînă exemplu este Școala Generală cu Clasele I-VIII din Săveni. Intrată în reabilitare în  anul 2007, insituția de învățămînt cu 8 săli de clasă nu este terminată nici pînă în momentul de față. «Nu sînt fonduri suficiente pentru finalizarea construcției...» susține Otilia Dumitru. Tocmai de aceea, cei peste 400 de elevi din localitate vor învăța înghesuiți în imobilul vechii școli încă un an. Tot din lipsă de fonduri, elevii Liceului de Artă «Ionel Perlea», ai Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» și ai Liceului Teoretic «Carol I» Fetești nu vor beneficia nici în acest an școlar de campusurile ridicate în curțile unităților de învățămînt, transformate în ruine. Și exemplele pot continua...
Vom avea clase pregătitoare Școlile ialomițene stau însă ceva mai bine în ceea ce privește organizarea claselor pregătitoare. Cu o întîrziere, de cîteva săptămîni, a montării mobilierului special pentru elevi, toate cele 116 clase pregătitoare vor fi puse la punct cel tîrziu pînă pe data de 5 septembrie. Cel puțin așa promit oficialii din învățămîntul ialomițean. În momentul de față, sînt pregătite pentru începerea școlii doar jumătate din numărul de clase. Întîrzierea a fost cauzată de firma producătoare, și anume Eurodidactica București. Societatea s-a angajat să onoreze comenzi cărora n-a mai putut să le facă față. «A fost firma care a lucrat cel mai ieftin și tocmai de aceea s-a apelat la serviciile sale, însă s-a aglomerat cu comenzile...» declară surse din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Vorbim despre un număr de 2046 de băncuțe, în valoare totală de peste 300000 de lei. În fiecare din cele 116 clase formate în școlile ialomițene vor învăța un număr de cîte 18 elevi, iar cursurile vor fi susținute de 119 cadre didactice special pregătite pentru a preda școlarilor înscriși în clasele pregătitoare...

3 Septembrie 2012, 16:09 (21969 vizualizări - 17 comentarii)

Citiți și:
Epurări politice în învățămîntul ialomițean
«Grupul infracțional» al Otiliei Dumitru rămîne la catedră
Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Comentariile cititorilor:


Profesor CNMV:
(3 Septembrie 2012, 17:40)
Cu CNMV-ul s-a rezolvat: Buzu că e pnl și-atât! Competeța și-a dovedit-o la 2-3 încercări anterioare... Director! Adjunctă, fala cancelariei: tender cristina, ca să se salveze elevii și să- și crească copilul, având, crede ea, timp liber mai mult! Doar șeful Buzu, îi e prieten!! Nu e frincu, e copia lui fidelă....buzu!
inca:
(3 Septembrie 2012, 17:18)
Liceul tehnologic "Inaltarea Domnului" Slobozia va fi condus de un director doar cu definitivet si de un director adjunct , niciunul dintre ei nu este membru CNEME-conditie obligatorie de ocupare a functiei de director..

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(644 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(3176 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(407 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(222 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(343 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(459 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(451 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(388 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(518 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(479 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1335 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(932 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1128 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(598 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(1098 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(578 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1194 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(1132 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1551 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(1066 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1286 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2414 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1353 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1411 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3769 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(2070 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11535 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...