Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «ucide» bolnavii de cancer

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Peste 500 de bolnavi de cancer din Ialomița sînt condamnați la moarte chiar de doctorul care îi tratează. Vorbim despre medicul Gheorghe Lăzărescu, singurul specialist oncolog pe care județul îl are... Șef de secție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, doctorul Lăzărescu refuză categoric să le acorde tratament bolnavilor săi și să la elibereze rețete. Aceste aspecte sînt suficiente, dar vă aducem la cunoștință și faptul că, măcinați de boală, oamenii așteaptă cu orele în fața cabinetului de consultații. Doctorul Lăzărescu, așa cum îi stă în fire de ani buni, are obiceiul să întîrzie cu orele...

Lungește Doamne boala și-alungă suferința...
Scăpat printr-o minune a Celui de Sus de efectele cumplite ale unui accident vascular pe care l-a suferit acum doi ani în autobuz, în timp ce venea la Spitalul Slobozia, medicul oncolog Gheorghe Lăzărescu nu are niciun Dumnezeu cînd vine vorba despre pacienții lui... Îmbrăcat în halatul alb, doctorul îi condamnă la moarte pe bolnavii de cancer. Iată și dovada! E vineri după-amiază, e foarte cald, iar în fața cabinetului doctorului Lăzărescu din Policlinica Spitalului Slobozia e coadă, ca la piață. De patru ore, 30 de oameni așteaptă să primească medicamentele care îi vor ține în viață și luna aceasta. Sînt bătrîni, sînt bolnavi de cancer și s-au săturat să aștepte. Medicului n-au ce să-i reproșeze pentru că nemulțumiții sînt poftiți afară din cabinet, sub o ploaie de înjurături...
«Dar ai cu cine să discuți? Urlă și zbiară și dacă nu-i convine te trimite acasă și te pune pe drumuri pînă cînd vrea el...» șușotește o bătrînă, ghemuită într-un scaun cu rotile.
Ștefan Romanescu, de 68 ani, a fost diagnosticat cu cancer pulmonar anul trecut și a venit la doctorul Lăzărescu să-și ia rețeta. Răpus de boală, tremură din toate încheieturile, dar s-a obișnuit să stea în fața ușii și să așteapte cu orele... «Sînt de la ora 7 aici, dar doctorul a venit la 11, deși pe ușă e trecută ora 8. Eu ce să mai zic?...» ne-a declarat bătrînul.
Și nu este totul! În unele cazuri, doctorul Lăzărescu refuză să le acorde tratament bolnavilor de cancer, pe motiv că «legislația este stufoasă, fondurile se împuținează...», după cum doctorul însuși ne-a declarat, în timp ce consulta un pacient. Vă mai aducem la cunoștință și faptul că doctorul Lăzărescu decide care dintre bolnavii pe care, teoretic, ar trebui să-i trateze, merită să-și mai ducă zilele!
I s-a întîmplat mamei unei tinere care a suferit patru operații pe creier, din cauza unei tumori care o chinuie de cîțiva ani. Nu vom dezvălui identitatea acesteia, iar motivele sînt lesne de înțeles. Vă asigurăm însă că această întîmplare șocantă este cît se poate de adevărată... În fața cabinetului din Policlinică, care stă în permanență cu ușa închisă, mama fetei vorbește printre lacrimi. «Eu am nevoie de Teomdal pentru fata mea, dar medicul mi-a zis că nu-mi dă pentru că oricum nu mai are șanse la viață. De cînd decide el auspra vieții copilului meu?...» ne spune ea plîngînd în hohote... Și asta li se întîmplă lună de lună tuturor celor 500 de bolnavi de cancer din județul Ialomița.

Încă un oncolog
La conducerea Spitalului Slobozia reclamațiile scrise la adresa doctorului Lăzărescu nu mai contenesc. Oamenii scriu zilnic pagini întregi în care povestesc îngroziți chinurile la care sînt supuși pînă cînd primesc medicamentele care îi țin în viață... Tocmai de aceea, conducerea unității medicale a decis să aducă la spital încă un medic oncolog. Postul a fost scos la concurs, iar un candidat s-a înscris la examen. În cel mult 2 luni, Spitalul Județean de Urgență Slobozia va avea și un alt medic oncolog pentru bolnavii de cancer din Ialomița. «Am scos postul la concurs și vom avea un medic oncolog nou. Este regretabil ceea ce se întîmplă...» ne-a declarat medicul Vasile Olaru, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

7 Septembrie 2012, 16:21 (82488 vizualizări - 83 comentarii)

Comentariile cititorilor:


avram mihai:
(3 Februarie 2018, 18:27)
unii vorbesc de lazarescu ca despre un salvator,altii il injura,iar lui putin ii pasa .Am fost bolnav d cancer si de la depistarea bolii am mai trait 5 luni .Pentru ca eram sarac si nu stiam nimic despre acest individ de vreo cateva ori m/am internat la el.M erani/a purtat de grija sora mea care    a fost ofensata de nenumarate ori de lazarescu chiar si atunci cind ii comunica parerile medicilor la care eram trimis pentru analize .Eu am avut ambele picioare amputate si cand l/am rugat sa/mi dea ceva de stomac mi/a spus ca ma pot tari ppana la farmacie ca si banii mei sunt buni. Despre personalul de pe sectie ce sa va spun,o catastrofa .Am vomat 7 ore continuu pentru ca nu mi/au dat nimic pana a venit un medic de la o alta sectie si m/a vazut .de asata spun ca lazarescu e o reminiscenta a medicilor din lagarele de concentrare naziste. V/a povestit Radu Elene sora.
o ginuta:
(3 Iunie 2014, 22:21)
Felicitari redactiei INDEPENDENT! A aratat ca poate exista si reactie la atata nedreptate, chiar daca in anonimat. Oamenii se tem (inca) sa faca publice necazurile lor. Si asta pentru ca, in ciuda plangerilor oficiale, situatia nu s-a schimbat inca. Si atunci... fiecare se descurca cum crede de cuviinta. Nu sunt de acord cu injuriile, dar, sa precizam cateva lucruri: 1. Pacientii si insotitorii sunt tratati incalificabil la Oncologie. 2. Dr. Lazarescu trebuie sa-si faca datoria conform legii. Daca nu, conducerea spitalului este obligata sa ia masuri. Directorul ar trebui sa treaca zilnic pe-acolo. Este revoltator ce se intampla! Nu cred ca cineva nu are ce face decat sa scrie aberatii despre Oncologie. Este adevarat ce s-a scris aici. Daca nu credeti, convingeti/va. Si nu va doresc sa fiti pacient aici. Dar, atentie! Nu va jucati cu rabdarea si demnitatea noastra, domnule dr .Lazarescu! Cred ca ne-a ajuns cutitul la os.  - See more at: http://www.independentonline.ro/2012/09/07/-Coasa--doctorului-Lazarescu-7746?comments_page=2#sthash.nGYgOMpx.dpuf
mirela asistenta onco:
(1 Iunie 2014, 21:19)
Lazarescu, nu este doctor. Este un om bolnav, care trebuie sa plece sa-si caute sanatatea. De ani de zile in spitalul Slobozia se practica o politica de personal cum se alunga specialistii tineri, sa ramina astfel de specimene si daca se poate singuri. Sa nu aiba pacientul nici o alternativa si el sa se mai si vaite ca e singur. Va spun ca individul asta a facut o politica apriga de indepartare a doctoritei Tiganas.Era o perioada cind statea numai prin excursii in strainatate, oferite de firmele de medicamente. Voi credeti ca intimplator medicamentele de oncologie sunt asa de scumpe. Este o intreaga mafie.Schemele de tratament vin la majoritatea pacientilor de la institutul de oncologie Bucuresti el nu face mare lucru. Are o dambla sa insulte medicii de familie.A uitat citi ani a inghitit tarina pe la un dispensar intr-un satuc amarit de linga Lehliu. Acum s-a ajuns.Dati-l afara sa scape lumea de el. - See more at: http://www.independentonline.ro/2012/09/07/-Coasa--doctorului-Lazarescu-7746?comments_page=4#sthash.4HlIkId3.dpuf
o doamna:
(12 Noiembrie 2013, 11:15)
La multi ani ,domnului dr Lazarescu. Va multumesc  din suflet pentru tot
FLORENTINA:
(12 Octombrie 2013, 22:57)
Aceste mesaje de lauda sunt din partea asistentelor cu care lucreaza ca se vede clar ca traiesc bine de pe urma acestor amariti de bolnavi . realitatea este alta atat pe sectie cat si in policlinica , amul asta e un gunoi , nu are suflet vrea doar bani pentru batranete , are peste 70 de ani .Dr . ;Lazarescu
MARY:
(7 Octombrie 2012, 08:42)
Eu cred ca:D-lui dr. Lazarescu i-a ajuns cutitul la os.Sa se faca auzit de cine trebuie a incercat si asa(sa tipe, sa injure ) .ESTE UNUL DIN CEI MA BUNI SPECIALISTI DIN JUDET.NU MERITA TRATAT ASA. Din cate stiu ii place munca si asta conteaza.
Florentina:
(6 Octombrie 2012, 23:23)
Sunt printre putinele persoane care vor sa-i aduca o multumire domnului doctor.Asta pentru ca a avut grija de tatal meu pana in ultima clipa si pentru ca acum are grija si de mama.Sunt unul din copii care inca mai au o mama datorita lui.Probabil tipa,probabil injura,dar stiu un singur lucru:omul asta face tot ce este omeneste posibil,omul asta ma ajuta sa nu raman si fara mama.Asa ca in ciuda tuturor ponegririlor unora,la fel ca Sofiana si eu ii multumesc zilnic pentru tot si pentru ca exista.
cineva:
(5 Octombrie 2012, 17:41)
Oare cei ce ponegriti nu sunteti tot sectanti?Noroc cu domnii ziaristi si cu cei ce folosesc cuvinte scrise corect gramatical dar ce transmit mesaje diavolesti.Asa bine merge tara asta ca si sufletele noastre .Felicitari agramatilor sensibili si realisti.Putin bun simt celor destepti le urez  si multa multa sanatate si intelepciune.
Sfântul:
(5 Octombrie 2012, 15:49)
Ce norocoasă tipa asta, Sofia...!!
Sofiana:
(5 Octombrie 2012, 09:23)
Inainte de toate,vreau sa va spun tuturor celor care ati vizualizat si ati comentat acest articol,ca nu vreau sa intru in polemica si nici sa contrazic pe nimeni;vreau doar sa-mi exprim parerea.Va respect parerile,durerea si disperarea,asta pt ca stiu ce inseamna.Aveti dreptate,la cabinetul dr Lazarescu se sta cu orele;aveti dreptate si cand spuneti ca Dr Lazarescu tipa,l-am auzit si eu cand tipand...tipa injurand sistemul de sanatate,bolnav ,injurand birocratia,care la noi in tara,este la ea acasa.Am fost la usa Dr Lazarescu 18 luni....Am urcat pe sectie de cateva ori dimineata,pt tratament.Am vazut cat dura vizita medicala la fiecare salon,atunci am inteles de ce cobora atat de tarziu.Altadata,dimineata,am fost la Casa de Sanatate,cu o problema,l-am vazut atunci acolo si m-am intrebat cati oameni l-or astepta la usa cabinetului...Asa cum bine s-a spus aici,e singur,si e sef de sectie,si asta implica,cred eu,responsabilitati si rapoarte,aprobari de referate pt medicamente...si cine stie cata hartogareala!Nu stiu cat e de adevarat,dar am inteles ca...spitalul judetean este casa dr Lazarescu.Eu m-am alaturat dumneavoastra aici doar pt ca am vrut sa-i multumesc dr Lazarescu,o fac in fiecare zi,dupa rugaciune si ,dupa ce multumesc Lui Dumnezeu si tuturor sfintilor pe care i-am simtit aproape,zic,,multumesc dr Lazarescu,pt ca sotul meu e bine ''Ii multumesc in fiecare dimineata cand ma trezesc pt ca sotul meu e langa mine,sanatos,si pt ca fiul meu are tata,Va multumesc,doctore,pt asta am timp...Pt aruncat cu pietre,au timp altii...
spun eu:
(4 Octombrie 2012, 21:27)
omenia se cistiga prin fate nu prin cat de bine scrii.si agramati  au drept la opininie .si prosti au dreptul sa scrie asa cum stiu ei sant si ei oameni.
anonim:
(4 Octombrie 2012, 20:23)
Rusine acestui ziar, Rusine celor care nu au habar de eforturile facute de acest OM.
Mergeti la Bucuresti unde va mananca banii apoi veniti la SPITAL-SLOBOZIA sa va trateze,vindece,de parca El ar fi DUMNEZEU.
Asa am patit si eu, nu va doresc decat sanatate iar D-lui doctor Lazarescu putere de munca si rabdare in continuare.
SPUN EU:
(4 Octombrie 2012, 14:02)
NU CONTEAZA CATE CLASE AI .CONTEAZA CE-TI ESE DIN SUFLET.POTI SA FI ANALFABET DAR SA FI OM.
Pentru AGRAMAȚI:
(4 Octombrie 2012, 13:46)
Cei care nu au măcar 4 clase, să dovedească asta, să scrie și să se exprime corect, să mu mai facă paradă de ,, opinii" sectante! Nu o fi avut invățător ca lumea, săracul ,,spun eu"... Vedeți, nu numai medicii ne omoară! Analfabetismul poate fi total, și e mai puțin grav, sau poate fi parțial, care e cel mai grav că bieții proști nici nu simt durere. Sunt bătuți in cap, dar scriu pe-aici ca să nu scape ocazia să se expună!! E dureros când nu realizezi ce prost ești! Ăsta de mai jos e sectant periculos!
eu spun:
(4 Octombrie 2012, 13:25)
Din pacate domnule <eu zic>consider ca doua mini nu face fata la atat volum de munca si o fi vorbit si bune si rele si eu mam confruntat cu unele probleme legate de sanatatea mamei dar am facut fata.consider ca datoria mea copil find sa fiu cu parintele meu la fel cum a fost si el su mine la greu si la bine .eu mi-am lasat mama se cateva ori singura la cabinetul oncologic .IA FOST RAU IA FOST SETE AVEA AMETELI  ce putea Sa faca un medic singur cu atati bolnavi daua zeci de bolnavi pe zi O FI RABUFNIT SI MEDICUL CU O VORBA NELALOCUL EI  SI MAMEI ISA ADRESAT CU UN TON RIDICAT .EU AM CONSIDERAT CA ESTE OM  CU TOTI RIDICAM TONU SPUNEM VRUTE SI NEVRUTE. NU ESTE ASTA O CRIMA.DUREREA CI GRIJA TREBUIE SA O AIBA FAMILIA SA NUSI LASE SINGURI PE CEI DRAGI RAPUSI DE BOALA SA VINA LA CABINET SA STEA LA COADA .ACEST DR.LAZARESCU NU ARE PUTERI SUPRA OMENESTI ,NU POATE VEDEA MAI MULTI PACIENTI DE O DATA SI NICI NU POATE SA FIE IN MAI MULTE LOCURI O DATA .ESTE UNU SINGUR LA O ARMATA DE PACIENTI NORMAL SA MAI RABUFNESTI DUMNEVOASTRA NU RABUFNITI CAND VEZI ATATA AMAR SI DURERE SI NAI PUTERE SA FACI FATA. LA ASTA NU VATI GANDIT?
 LA PONEGRIT PRIMI ATI FOST DAR NU SE VEDE NIMIC DIN MUNCA ACELUI MEDIC.EU ADMIR SI RESPECT SECTIA ONCOLOGIE. CATI DINTRE NOI AR REUSI SA LUPTE SI SA VEZI CUM SE TOPESTE ATATEA OAMENI SI SA NU POTI SA-L AJUTI CU NIMIC.ONCOLOGIA NU DA VIATA.ONCOLOGIA DA MOARTE.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Debite către buget de peste 56 milioane de lei la finele lunii mai 2015

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la nivelul județului, arieratele bugetare rămase de recuperat la data de 31 mai 2015 erau în sumă de peste 56 milioane de lei. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 11:05
(5838 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție în forță a pompierilor în curtea Trans Oil Țăndărei

Intervenție în forță a pompierilor în curtea Trans Oil Țăndărei

3 mașini dotate cu apă și spumă, o autoscară și un echipaj SMURD au intervenit în noaptea de joi spre vineri, 4/5 iunie 2015, în curtea fostei fabrici de ulei Ultex din Țăndărei, actuală Trans Oil. Militarii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2015, 02:05
(11417 vizualizări - 0 comentarii)


Cosîmbești: Bătrînă de 89 de ani, lovită de un autoturism

Marți, 2 iunie 2015, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Cosîmbești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 28 de ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2015, 18:10
(6091 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Permis de conducere fals

Polițiștii au oprit marți, 2 iunie 2015, pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un localnic, de 25 de ani. Tînărului i-au fost solicitate actele de identitate și documentele ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2015, 15:20
(6459 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Percheziții la hoții de curent

În dimineața zilei de miercuri, 3 iunie 2015, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița efectuează 15 percheziții la persoane bănuite de furt de energie electrică și de instalații de transport ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2015, 11:25
(10188 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Dridu și Amara

Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de duminică, 31 mai a.c, la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Dridu. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de supraîncălzirea unei sobe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2015, 18:40
(4515 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu Amara incendiu


Predare de comandă la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Vineri, 29 mai 2015, la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a avut loc ceremonialul militar ocazionat de predarea-primirea comenzii și a Drapelului de Luptă al Unității. În prezența generalului ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2015, 19:10
(7226 vizualizări - 0 comentarii)


Proiecte Cargill România în Ialomița

Proiecte Cargill România în Ialomița

Cargill România a implementat două proiecte de responsabilitate socială în Ograda și Colelia, ca parte a angajamentului de a sprijini educația în zonele unde compania își desfășoară activitatea. Acțiunile ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2015, 18:25
(6241 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Măsuri de ordine și siguranță publică în minivacanța de Rusalii

Jandarmii ialomițeni vor asigura, în perioada 30 mai-1 iunie 2015, măsurile de ordine și siguranță publică necesare bunei desfășurări a activităților prilejuite de zilele comunelor Sudiți, Smirna, Grivița ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2015, 17:10
(4075 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița Rusalii


Coșereni: Beat la volan, s-a răsturnat cu mașina

Miercuri, 27 mai a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că, în afara localității Coșereni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia verificărilor efectuate, s ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 17:15
(8137 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La volan, fără permis

Polițiștii au oprit, pe raza comunei Bărbulești, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 66 de ani, din Urziceni. Din verificările efectuate în bazele de date, polițiștii au stabilit că bărbatul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 16:05
(3024 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: O persoană a fost rănită în urma unui accident rutier

Un bărbat, în vîrstă de 38 de ani, a fost rănit în dimineața zilei de joi, 28 mai 2015, după ce autotrenul pe care îl conducea a părăsit partea carosabilă și a ieșit în decor. Evenimentul s-a produs pe ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 15:40
(3761 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DJ212 accident


Poliția Rutieră Ialomița: 3 permise reținute, amenzi de 15000 de lei

Mircuri, 27 mai a.c., polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Astfel, au fost ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 13:15
(7350 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Primirea cererilor de plată pentru subvenții

Începînd cu data de 26 mai 2015, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita va prelua toate cererile de plată ale fermierilor, inclusiv pe suport de hîrtie. Cererile astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 20:15
(4003 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Neatenția era să-l coste viața

Un bărbat de 36 de ani, din Alexeni, care a traversat strada prin loc nepermis a fost victima unui accident rutier. Acesta a fost lovit de mașina unui șofer de 22 de ani. Bărbatul rănit a ajuns la spital ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 16:25
(5538 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


10 ani de la înființarea Direcției Generale Anticorupție

Pe data de 30 mai, structurile din toată țara ale Direcției Generale Anticorupție serbează 10 ani de la înființarea instituției. La nivelul județului nostru, această entitate este reprezentată de Serviciul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 14:35
(7080 vizualizări - 0 comentarii)


Cargill, alături de copiii din Colelia

La începutul acestei săptămîni, Cargill a demarat o nouă acțiune în cadrul campaniilor de susținere ale comunităților unde compania își desfășoară activitatea. Luni, 26 mai 2015, reprezentanții societății ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 13:05
(6768 vizualizări - 1 comentariu)


Cercetările în dosarul «Art» s-au finalizat. Primarul Alexandru Stoica și trei subordonați au fost trimiși în judecată!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în dosarul «Art» și au dispus trimiterea cazului spre judecare. Inculpații acestei anchete sînt Alexandru Stoica, primarul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 12:40
(8481 vizualizări - 3 comentarii)


Munteni Buzău: Doi tineri bănuiți de proxenetism, reținuți de polițiști

Polițiștii specializați în Investigarea Criminalității, împreună cu luptători din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița, au efectuat percheziții domicilare la locuințele a două ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2015, 14:40
(6445 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului doi bărbați de 27, respectiv 56 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Cei în cauză au ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2015, 12:20
(6384 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi vitezomani, sancționați

La acest sfîrșit de săptămînă, 22-24 mai a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2015, 11:10
(3431 vizualizări - 1 comentariu)


anunț angajare

SC AMZ SRL Slobozia
angajează șoferi profesioniști
condiții
-posesori permis categ. C+E
-cel puțin 1 an experiență
-deținători atestat de marfă
-fișă medicală și
aviz psihologic valabile
Constituie avantaj cunoștințe
de mecanică și întreținere camioane

Se oferă un loc de muncă stabil
și salariu atractiv

Pentru detalii sunați la
tel. 0724/000.595
adresa e-mail [email protected]

22 Mai 2015, 19:45


25 mai, Ziua Jandarmilor Ialomițeni

Luni, 25 mai, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița îmbracă strai de sărbătoare, trăind efervescența festivităților dedicate Zilei Unității. «A 120-a aniversare a drumului nostru de continuitate în ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2015, 17:50
(5922 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni păzesc «Ziua localității»

Peste 140 de jandarmi vor asigura, în perioada 21-24 mai 2015, măsurile de ordine și siguranță publică necesare bunei desfășurări a activităților prilejuite de «Ziua Municipiului Slobozia» și «Ziua Municipiului ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2015, 16:10
(5666 vizualizări - 0 comentarii)


LAPAR: Conferința Națională a Agricultorilor-2015

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România, federație reprezentativă legală a producătorilor agricoli români, organizează Conferința Națională a Agricultorilor-2015, cu tema «Agricultura Romaniei ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2015, 15:20
(4532 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Rezultatele concursurilor «Prietenii Pompierilor» și «Cu viața mea apăr viața»

Vineri, 15 mai 2015, la concursul «Prietenii Pompierilor», ce s-a adresat elevilor din clasele V-VIII, băieți și fete, s-au înscris 4 echipe (băieți și mixt) și 2 echipe (fete), reprezentante ale școlilor ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2015, 13:25
(5975 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: Incendiu la o hală

O hală ce aparține unei societăți comerciale din localitatea Fierbinți Tîrg a fost cuprinsă de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a fost generat de suprasolicitarea unui tablou electric sau de o defecțiune ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2015, 12:05
(7760 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Declarațiilor 200 și 230

Administrația Județeana a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că data de 25.05.2015 este termenul limită pentru  depunerea Declarației 200-«Declarație privind ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2015, 11:20
(5651 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: O șoferiță a ajuns cu mașina într-o curte

Slobozia: O șoferiță a ajuns cu mașina într-o curte

Accident rutier la Slobozia, în dimineața zilei de sîmbătă, 16 mai 2015. Se pare că din cauza unui alt conducător auto, o șoferiță a pierdut controlul mașinii și a intrat în gardul care împrejmuia o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2015, 17:05
(9668 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA Ialomița: Ajutor de minimis pentru agricultura ecologică

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că s-a publicat, în Monitorul Oficial, Hotărîrea de Guvern nr. 219 din 29.04.2015, privind modificarea și completarea Hotărîrii de Guvern nr ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2015, 20:25
(6049 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...