Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «ucide» bolnavii de cancer

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Peste 500 de bolnavi de cancer din Ialomița sînt condamnați la moarte chiar de doctorul care îi tratează. Vorbim despre medicul Gheorghe Lăzărescu, singurul specialist oncolog pe care județul îl are... Șef de secție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, doctorul Lăzărescu refuză categoric să le acorde tratament bolnavilor săi și să la elibereze rețete. Aceste aspecte sînt suficiente, dar vă aducem la cunoștință și faptul că, măcinați de boală, oamenii așteaptă cu orele în fața cabinetului de consultații. Doctorul Lăzărescu, așa cum îi stă în fire de ani buni, are obiceiul să întîrzie cu orele...

Lungește Doamne boala și-alungă suferința...
Scăpat printr-o minune a Celui de Sus de efectele cumplite ale unui accident vascular pe care l-a suferit acum doi ani în autobuz, în timp ce venea la Spitalul Slobozia, medicul oncolog Gheorghe Lăzărescu nu are niciun Dumnezeu cînd vine vorba despre pacienții lui... Îmbrăcat în halatul alb, doctorul îi condamnă la moarte pe bolnavii de cancer. Iată și dovada! E vineri după-amiază, e foarte cald, iar în fața cabinetului doctorului Lăzărescu din Policlinica Spitalului Slobozia e coadă, ca la piață. De patru ore, 30 de oameni așteaptă să primească medicamentele care îi vor ține în viață și luna aceasta. Sînt bătrîni, sînt bolnavi de cancer și s-au săturat să aștepte. Medicului n-au ce să-i reproșeze pentru că nemulțumiții sînt poftiți afară din cabinet, sub o ploaie de înjurături...
«Dar ai cu cine să discuți? Urlă și zbiară și dacă nu-i convine te trimite acasă și te pune pe drumuri pînă cînd vrea el...» șușotește o bătrînă, ghemuită într-un scaun cu rotile.
Ștefan Romanescu, de 68 ani, a fost diagnosticat cu cancer pulmonar anul trecut și a venit la doctorul Lăzărescu să-și ia rețeta. Răpus de boală, tremură din toate încheieturile, dar s-a obișnuit să stea în fața ușii și să așteapte cu orele... «Sînt de la ora 7 aici, dar doctorul a venit la 11, deși pe ușă e trecută ora 8. Eu ce să mai zic?...» ne-a declarat bătrînul.
Și nu este totul! În unele cazuri, doctorul Lăzărescu refuză să le acorde tratament bolnavilor de cancer, pe motiv că «legislația este stufoasă, fondurile se împuținează...», după cum doctorul însuși ne-a declarat, în timp ce consulta un pacient. Vă mai aducem la cunoștință și faptul că doctorul Lăzărescu decide care dintre bolnavii pe care, teoretic, ar trebui să-i trateze, merită să-și mai ducă zilele!
I s-a întîmplat mamei unei tinere care a suferit patru operații pe creier, din cauza unei tumori care o chinuie de cîțiva ani. Nu vom dezvălui identitatea acesteia, iar motivele sînt lesne de înțeles. Vă asigurăm însă că această întîmplare șocantă este cît se poate de adevărată... În fața cabinetului din Policlinică, care stă în permanență cu ușa închisă, mama fetei vorbește printre lacrimi. «Eu am nevoie de Teomdal pentru fata mea, dar medicul mi-a zis că nu-mi dă pentru că oricum nu mai are șanse la viață. De cînd decide el auspra vieții copilului meu?...» ne spune ea plîngînd în hohote... Și asta li se întîmplă lună de lună tuturor celor 500 de bolnavi de cancer din județul Ialomița.

Încă un oncolog
La conducerea Spitalului Slobozia reclamațiile scrise la adresa doctorului Lăzărescu nu mai contenesc. Oamenii scriu zilnic pagini întregi în care povestesc îngroziți chinurile la care sînt supuși pînă cînd primesc medicamentele care îi țin în viață... Tocmai de aceea, conducerea unității medicale a decis să aducă la spital încă un medic oncolog. Postul a fost scos la concurs, iar un candidat s-a înscris la examen. În cel mult 2 luni, Spitalul Județean de Urgență Slobozia va avea și un alt medic oncolog pentru bolnavii de cancer din Ialomița. «Am scos postul la concurs și vom avea un medic oncolog nou. Este regretabil ceea ce se întîmplă...» ne-a declarat medicul Vasile Olaru, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

7 Septembrie 2012, 16:21 (80391 vizualizări - 83 comentarii)

Comentariile cititorilor:


avram mihai:
(3 Februarie 2018, 18:27)
unii vorbesc de lazarescu ca despre un salvator,altii il injura,iar lui putin ii pasa .Am fost bolnav d cancer si de la depistarea bolii am mai trait 5 luni .Pentru ca eram sarac si nu stiam nimic despre acest individ de vreo cateva ori m/am internat la el.M erani/a purtat de grija sora mea care    a fost ofensata de nenumarate ori de lazarescu chiar si atunci cind ii comunica parerile medicilor la care eram trimis pentru analize .Eu am avut ambele picioare amputate si cand l/am rugat sa/mi dea ceva de stomac mi/a spus ca ma pot tari ppana la farmacie ca si banii mei sunt buni. Despre personalul de pe sectie ce sa va spun,o catastrofa .Am vomat 7 ore continuu pentru ca nu mi/au dat nimic pana a venit un medic de la o alta sectie si m/a vazut .de asata spun ca lazarescu e o reminiscenta a medicilor din lagarele de concentrare naziste. V/a povestit Radu Elene sora.
o ginuta:
(3 Iunie 2014, 22:21)
Felicitari redactiei INDEPENDENT! A aratat ca poate exista si reactie la atata nedreptate, chiar daca in anonimat. Oamenii se tem (inca) sa faca publice necazurile lor. Si asta pentru ca, in ciuda plangerilor oficiale, situatia nu s-a schimbat inca. Si atunci... fiecare se descurca cum crede de cuviinta. Nu sunt de acord cu injuriile, dar, sa precizam cateva lucruri: 1. Pacientii si insotitorii sunt tratati incalificabil la Oncologie. 2. Dr. Lazarescu trebuie sa-si faca datoria conform legii. Daca nu, conducerea spitalului este obligata sa ia masuri. Directorul ar trebui sa treaca zilnic pe-acolo. Este revoltator ce se intampla! Nu cred ca cineva nu are ce face decat sa scrie aberatii despre Oncologie. Este adevarat ce s-a scris aici. Daca nu credeti, convingeti/va. Si nu va doresc sa fiti pacient aici. Dar, atentie! Nu va jucati cu rabdarea si demnitatea noastra, domnule dr .Lazarescu! Cred ca ne-a ajuns cutitul la os.  - See more at: http://www.independentonline.ro/2012/09/07/-Coasa--doctorului-Lazarescu-7746?comments_page=2#sthash.nGYgOMpx.dpuf
mirela asistenta onco:
(1 Iunie 2014, 21:19)
Lazarescu, nu este doctor. Este un om bolnav, care trebuie sa plece sa-si caute sanatatea. De ani de zile in spitalul Slobozia se practica o politica de personal cum se alunga specialistii tineri, sa ramina astfel de specimene si daca se poate singuri. Sa nu aiba pacientul nici o alternativa si el sa se mai si vaite ca e singur. Va spun ca individul asta a facut o politica apriga de indepartare a doctoritei Tiganas.Era o perioada cind statea numai prin excursii in strainatate, oferite de firmele de medicamente. Voi credeti ca intimplator medicamentele de oncologie sunt asa de scumpe. Este o intreaga mafie.Schemele de tratament vin la majoritatea pacientilor de la institutul de oncologie Bucuresti el nu face mare lucru. Are o dambla sa insulte medicii de familie.A uitat citi ani a inghitit tarina pe la un dispensar intr-un satuc amarit de linga Lehliu. Acum s-a ajuns.Dati-l afara sa scape lumea de el. - See more at: http://www.independentonline.ro/2012/09/07/-Coasa--doctorului-Lazarescu-7746?comments_page=4#sthash.4HlIkId3.dpuf
o doamna:
(12 Noiembrie 2013, 11:15)
La multi ani ,domnului dr Lazarescu. Va multumesc  din suflet pentru tot
FLORENTINA:
(12 Octombrie 2013, 22:57)
Aceste mesaje de lauda sunt din partea asistentelor cu care lucreaza ca se vede clar ca traiesc bine de pe urma acestor amariti de bolnavi . realitatea este alta atat pe sectie cat si in policlinica , amul asta e un gunoi , nu are suflet vrea doar bani pentru batranete , are peste 70 de ani .Dr . ;Lazarescu
MARY:
(7 Octombrie 2012, 08:42)
Eu cred ca:D-lui dr. Lazarescu i-a ajuns cutitul la os.Sa se faca auzit de cine trebuie a incercat si asa(sa tipe, sa injure ) .ESTE UNUL DIN CEI MA BUNI SPECIALISTI DIN JUDET.NU MERITA TRATAT ASA. Din cate stiu ii place munca si asta conteaza.
Florentina:
(6 Octombrie 2012, 23:23)
Sunt printre putinele persoane care vor sa-i aduca o multumire domnului doctor.Asta pentru ca a avut grija de tatal meu pana in ultima clipa si pentru ca acum are grija si de mama.Sunt unul din copii care inca mai au o mama datorita lui.Probabil tipa,probabil injura,dar stiu un singur lucru:omul asta face tot ce este omeneste posibil,omul asta ma ajuta sa nu raman si fara mama.Asa ca in ciuda tuturor ponegririlor unora,la fel ca Sofiana si eu ii multumesc zilnic pentru tot si pentru ca exista.
cineva:
(5 Octombrie 2012, 17:41)
Oare cei ce ponegriti nu sunteti tot sectanti?Noroc cu domnii ziaristi si cu cei ce folosesc cuvinte scrise corect gramatical dar ce transmit mesaje diavolesti.Asa bine merge tara asta ca si sufletele noastre .Felicitari agramatilor sensibili si realisti.Putin bun simt celor destepti le urez  si multa multa sanatate si intelepciune.
Sfântul:
(5 Octombrie 2012, 15:49)
Ce norocoasă tipa asta, Sofia...!!
Sofiana:
(5 Octombrie 2012, 09:23)
Inainte de toate,vreau sa va spun tuturor celor care ati vizualizat si ati comentat acest articol,ca nu vreau sa intru in polemica si nici sa contrazic pe nimeni;vreau doar sa-mi exprim parerea.Va respect parerile,durerea si disperarea,asta pt ca stiu ce inseamna.Aveti dreptate,la cabinetul dr Lazarescu se sta cu orele;aveti dreptate si cand spuneti ca Dr Lazarescu tipa,l-am auzit si eu cand tipand...tipa injurand sistemul de sanatate,bolnav ,injurand birocratia,care la noi in tara,este la ea acasa.Am fost la usa Dr Lazarescu 18 luni....Am urcat pe sectie de cateva ori dimineata,pt tratament.Am vazut cat dura vizita medicala la fiecare salon,atunci am inteles de ce cobora atat de tarziu.Altadata,dimineata,am fost la Casa de Sanatate,cu o problema,l-am vazut atunci acolo si m-am intrebat cati oameni l-or astepta la usa cabinetului...Asa cum bine s-a spus aici,e singur,si e sef de sectie,si asta implica,cred eu,responsabilitati si rapoarte,aprobari de referate pt medicamente...si cine stie cata hartogareala!Nu stiu cat e de adevarat,dar am inteles ca...spitalul judetean este casa dr Lazarescu.Eu m-am alaturat dumneavoastra aici doar pt ca am vrut sa-i multumesc dr Lazarescu,o fac in fiecare zi,dupa rugaciune si ,dupa ce multumesc Lui Dumnezeu si tuturor sfintilor pe care i-am simtit aproape,zic,,multumesc dr Lazarescu,pt ca sotul meu e bine ''Ii multumesc in fiecare dimineata cand ma trezesc pt ca sotul meu e langa mine,sanatos,si pt ca fiul meu are tata,Va multumesc,doctore,pt asta am timp...Pt aruncat cu pietre,au timp altii...
spun eu:
(4 Octombrie 2012, 21:27)
omenia se cistiga prin fate nu prin cat de bine scrii.si agramati  au drept la opininie .si prosti au dreptul sa scrie asa cum stiu ei sant si ei oameni.
anonim:
(4 Octombrie 2012, 20:23)
Rusine acestui ziar, Rusine celor care nu au habar de eforturile facute de acest OM.
Mergeti la Bucuresti unde va mananca banii apoi veniti la SPITAL-SLOBOZIA sa va trateze,vindece,de parca El ar fi DUMNEZEU.
Asa am patit si eu, nu va doresc decat sanatate iar D-lui doctor Lazarescu putere de munca si rabdare in continuare.
SPUN EU:
(4 Octombrie 2012, 14:02)
NU CONTEAZA CATE CLASE AI .CONTEAZA CE-TI ESE DIN SUFLET.POTI SA FI ANALFABET DAR SA FI OM.
Pentru AGRAMAȚI:
(4 Octombrie 2012, 13:46)
Cei care nu au măcar 4 clase, să dovedească asta, să scrie și să se exprime corect, să mu mai facă paradă de ,, opinii" sectante! Nu o fi avut invățător ca lumea, săracul ,,spun eu"... Vedeți, nu numai medicii ne omoară! Analfabetismul poate fi total, și e mai puțin grav, sau poate fi parțial, care e cel mai grav că bieții proști nici nu simt durere. Sunt bătuți in cap, dar scriu pe-aici ca să nu scape ocazia să se expună!! E dureros când nu realizezi ce prost ești! Ăsta de mai jos e sectant periculos!
eu spun:
(4 Octombrie 2012, 13:25)
Din pacate domnule <eu zic>consider ca doua mini nu face fata la atat volum de munca si o fi vorbit si bune si rele si eu mam confruntat cu unele probleme legate de sanatatea mamei dar am facut fata.consider ca datoria mea copil find sa fiu cu parintele meu la fel cum a fost si el su mine la greu si la bine .eu mi-am lasat mama se cateva ori singura la cabinetul oncologic .IA FOST RAU IA FOST SETE AVEA AMETELI  ce putea Sa faca un medic singur cu atati bolnavi daua zeci de bolnavi pe zi O FI RABUFNIT SI MEDICUL CU O VORBA NELALOCUL EI  SI MAMEI ISA ADRESAT CU UN TON RIDICAT .EU AM CONSIDERAT CA ESTE OM  CU TOTI RIDICAM TONU SPUNEM VRUTE SI NEVRUTE. NU ESTE ASTA O CRIMA.DUREREA CI GRIJA TREBUIE SA O AIBA FAMILIA SA NUSI LASE SINGURI PE CEI DRAGI RAPUSI DE BOALA SA VINA LA CABINET SA STEA LA COADA .ACEST DR.LAZARESCU NU ARE PUTERI SUPRA OMENESTI ,NU POATE VEDEA MAI MULTI PACIENTI DE O DATA SI NICI NU POATE SA FIE IN MAI MULTE LOCURI O DATA .ESTE UNU SINGUR LA O ARMATA DE PACIENTI NORMAL SA MAI RABUFNESTI DUMNEVOASTRA NU RABUFNITI CAND VEZI ATATA AMAR SI DURERE SI NAI PUTERE SA FACI FATA. LA ASTA NU VATI GANDIT?
 LA PONEGRIT PRIMI ATI FOST DAR NU SE VEDE NIMIC DIN MUNCA ACELUI MEDIC.EU ADMIR SI RESPECT SECTIA ONCOLOGIE. CATI DINTRE NOI AR REUSI SA LUPTE SI SA VEZI CUM SE TOPESTE ATATEA OAMENI SI SA NU POTI SA-L AJUTI CU NIMIC.ONCOLOGIA NU DA VIATA.ONCOLOGIA DA MOARTE.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 05 Aug 2026
239 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
«Clauzele interzise», în atenția ITM

«Clauzele interzise», în atenția ITM

Potrivit reprezentanților ITM, «libertatea de voință a părților este limitată în negocierea contractului individual de muncă de prevederile art. 38 din Codul Muncii, care prevede că „salariații nu pot ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 11:52
(12225 vizualizări - 0 comentarii)


Incidente electorale

Incidente electorale

În intervalul 23 noiembrie-1 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița au fost semnalate 3 incidente electorale, cîte unul în fiecare din localitățile Slobozia, Amara și Sudiți. Aspectele sesizate au ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2009, 11:32
(13615 vizualizări - 0 comentarii)


Identificare online a parcelelor agricole

Pentru a diminua erorile privind identificarea parcelelor agricole, APIA va demara, în luna ianuarie 2010, o campanie de instruire a fermierilor privind modalitatea de identificare online a parcelelor agricole ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2009, 15:10
(17610 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrână accidentată la traversarea străzii

Bătrînă accidentată la traversarea străzii

Traversarea neregulamentară a fost cauza unui accident rutier produs în cursul zilei de marți, 1 decembrie 2009, în jurul orelor 17,30, pe DN2A, în localitatea Stejaru. Victima, o femeie în vîrstă de 8 ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2009, 12:04
(11596 vizualizări - 0 comentarii)


Circula cu numere de înmatriculare false

Pe numele unui bărbat, de 56 ani, din Urziceni, polițiștii rutieri au întocmit un dosar penal, fiind cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2009, 12:03
(15888 vizualizări - 0 comentarii)


A murit încercând să aprindă soba

A murit încercînd să aprindă soba

Seria incendiilor la gospodăriile populației, evenimente frecvente în această perioadă a anului, a debutat tragic în luna decembrie. Astfel, marți seara, 1 decembrie, în jurul orei 22.30, la locuința lui ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2009, 11:16
(14556 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea SPORT a fost actualizată!

Nu ratați cele mai noi articole despre sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

1 Decembrie 2009, 18:10
(13729 vizualizări - 0 comentarii)


Adeverințe de la APIA pentru accesarea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților pe suprafață care intenționează să acceseze credite de la băncile care au încheiat convenții cu Agenția ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2009, 13:58
(12793 vizualizări - 0 comentarii)


Grave accidente de circulație

Grave accidente de circulație

La numai o săptămînă după un grav accident rutier petrecut pe DN2A, în apropierea kilometrului 55, din care rezultau 5 victime, un alt eveniment rutier s-a petrecut duminică dimineață, în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2009, 13:48
(11622 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu puternic la Amara

Incendiu puternic la Amara

Un puternic incendiu a cuprins vineri, 27 noiembrie, în jurul orei 21,30, două anexe gospodărești din Amara. Pompierii slobozeni s-au deplasat cu operativitate la locul intervenției însă mai multe animale ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2009, 13:43
(10837 vizualizări - 0 comentarii)


Băsescu vrea să dea în judecată cotidianul Gardianul și pe Dinu Patriciu

Băsescu vrea să dea în judecată cotidianul Gardianul și pe Dinu Patriciu

Traian Băsescu a anunțat că va da în judecată pe Dinu Patriciu și cotidianul Gardianul pentru «minciună și trucarea unor filmări» și a întrebat conducerea ziarului dacă, înainte de a-l pune în circulație ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2009, 12:53
(11130 vizualizări - 2 comentarii)


Cauciucuri de 2 miliarde, furate de paznic

Cauciucuri de 2 miliarde, furate de paznic

Judecătorii slobozeni au decis joi, 26 noiembrie, arestarea a doi ialomițeni pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. Cei doi au desfășurat a adevărată «afacere» cu cauciucuri furate, în perioada aprilie ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2009, 18:46
(12256 vizualizări - 1 comentariu)


Poșta, închisă pe 1 decembrie

Poșta, închisă pe 1 decembrie

Marți, 1 decembrie 2009, toate oficiile poștale din întreaga țară vor fi închise, anunță Departamentul Relații Publice din cadrul Companiei Naționale Poșta Română. Prin același comunicat de presă, se completează ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2009, 15:22
(14816 vizualizări - 0 comentarii)


«Sindicaliștii să decidă așa cum le dictează conștiința»

«Sindicaliștii să decidă așa cum le dictează conștiința»

Elena Neagu, liderul local al UJSL Ialomița protestează împotriva intenției Confederației Sindicatelor Democratice din România de a negocia un pact politic direct cu PSD. Potrivit declarațiilor sale, la ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 18:07
(10892 vizualizări - 0 comentarii)


Un mort și un rănit într-un grav accident rutier

Marți, 24 noiembrie, la intrare în localitatea Albești, s-a petrecut un grav accident rutier. În timp ce se deplasa cu o autoutilitată, în condiții de vizibilitate redusă, conducătorul auto a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 16:38
(13192 vizualizări - 0 comentarii)


FenomenalUrziceni-Sevilla 1-0

Fenomenal
Urziceni-Sevilla 1-0

Într-un meci absolut FENOMENAL, Unirea Urziceni a învins în această seară o forță a fotbalului european, FC Sevilla. Potrivit statisticilor, Unirea Urziceni a obținut în acest sezon de Champions League ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 01:01
(16088 vizualizări - 0 comentarii)


Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

România a înregistrat cel de-al doilea deces prin gripă nouă. În doar ultimele 24 de ore, Ministerul Sănătății a confirmat infestarea cu virusul A/H1N1 a încă 190 de persoane. Ialomița se înscrie în rîndul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:17
(10402 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 10 ani, lovită de o mașină

O minoră, de doar 10 ani, din localitatea Movilița, a fost victima unui accident rutier. Copila a vrut să traverseze strada în fugă dar nu s-a asigurat, fiind lovită de o mașină condusă de un cetățean portughez ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(10862 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, identificat la Fetești

Polițiștii feteșteni au depistat sîmbătă, 21 noiembrie, în jurul prînzului, un bărbat ce era urmărit general din luna octombrie 2009. Cătălin B., de 40 ani a fost găsit de polițiști în zona unui centru ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(11610 vizualizări - 0 comentarii)


Scandalagiu beat, cu cuțitul în centrul satului

Sîmbătă, 21 noiembrie, agenții Postului de Poliție Scînteia au fost alarmați de o tînără din Slobozia despre faptul că un bărbat înarmat cu un cuțit provoacă scandal în centrul satului Iazu. Intervenind ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:11
(12310 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

La finele săptămînii precedente, vineri, 20 noiembrie, polițiștii au fost sesizați cu privire la comiterea unui furt dintr-un magazint situat pe raza localității Ion Roată. Valoarea bunurilor sustrase, ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:10
(10962 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 20 spre 21 noiembrie, în jurul oreler 1,00, un bărbat din localitatea Munteni Buzău s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins la volanul unei mașini ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:09
(10663 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un utilaj răspânditor de asfalt

Incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt

Un incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt s-a petrecut vineri, 20 noiembrie 2009, în jurul orelor 18,00, în apropierea gropii de gunoi ecologice a municipiului Slobozia, unde se executau lucrări de ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2009, 14:40
(12369 vizualizări - 0 comentarii)


PSD Ialomița, «sugar» prefectural

PSD Ialomița, «sugar» prefectural

În urmă cu o săptămînă, inflamați de entuziasmul electoral, pesediștii ialomițeni i-au remis prefectului Mădălin Teculescu o scrisoare publică în care îl acuză de grave încălcări ale legii și acțiuni de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2009, 01:13
(16562 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să mituiască un polițist

Un polițist din Țăndărei a sesizat Direcția Generală Anticorupție Ialomița asupra încercării unei persoane de a-l mitui. Bărbatul, din Vrancea, a încercat să-l mituiască pe polițist pentru ca acesta să ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2009, 16:47
(11540 vizualizări - 0 comentarii)


Minori accidentați

Minori accidentați

Miercuri, 18 noiembrie, la Slobozia, o fetiță de 8 ani a fost ușor rănită într-un accident rutier. Copilul a traversat strada prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind accidentat de o mașină ce circula ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:41
(10514 vizualizări - 0 comentarii)


Arme confiscate de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat în perioada 20 octombrie-15 noiembrie o serie de activități vizînd legalitatea deținerii și folosirii armelor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:38
(10618 vizualizări - 0 comentarii)


Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Joi și vineri, respectiv, 19 și 20 noimebrie, reprezentanții Penitenciarului Slobozia participă la o sesiune de training pentru implementarea proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 12:51
(11308 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Marți, 17 noiembrie, în urma unui filtru rutier, polițiștii din Fetești au depistat un bărbat, de 22 ani, din Bordușani, în timp ce conducea o mașină fiind în stare de ebrietate. Actual, tînărul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:12
(11894 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la înșelăciuni!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația cu privire la înșelăciunile ce se petrec în fiecare zi. Ultima produsă a constat în furtul dintr-un magazin a genții personale a vînzătoarei. Astfel, trei persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(11331 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mai baieti în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Independent? în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Maine de la ora 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Ionica în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Neseriosul în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! slobozean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! T.B. în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 extrema urgenta în Port modern la Fetești! Cetățean al judetului în Profesorii din Ialomița, procent general de promovare de 41,4% la Titularizare 2026 Mary în Fonduri pentru energie verde, turism fluvial și infrastructură socială în Ialomița Eloise în așteptăm cu aceeași nerăbdare/festivalul cu nănașa mare! Aurora în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Mary în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Port Călărași în Port modern la Fetești! #pasajladrajna în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Di(h)or în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Vasile în Port modern la Fetești! Parandarat în Port modern la Fetești! Agora în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...