Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Încă o dată, gazde darnice

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Chindia Tîrgoviște 3-3

Încă o dată, gazde darnice

Unirea Slobozia «dă pe pere ce ia pe mere», cum spunea pe vremuri un clișeu la «Fotbal, minut cu minut» celebra emisiune radiofonică. Elevii lui Marin Dună sînt lei în deplasare și băieți de treabă acasă. Partida contra Chindiei Tîrgoviște, ultima a turului, disputată sîmbătă, 1 decembrie, a fost a treia consecutivă în care, după victorii în deplasare, slobozenii pierd două puncte acasă. Și prima în care, ca o exacerbare a sportivității, văzînd neputința adversarului, echipa noastră îi dă o mînă de ajutor. Să fie de Ziua  României...

Festival de goluri sub ochii «Baciului»
Fiori de patriotism veniți de la stația stadionului, unde răsună «Deșteaptă-te române!». Fiori călduți, de vreme primăvăratică în, probabil, ultima zi blîndă a lui 2012. Timp prielnic pentru fotbal dar, din păcate, nu putem spune același lucru și despre teren, unul care arată de parcă i-ar pregăti pe jucători pentru amicalele iernii. Sub aceste auspicii și-au început confruntarea trupele conduse de Marin Dună și Eusebiu Tudor. Din înaltul oficialei priveau ochii de cunoscător ai marelui Gică Popescu, implicat actualmente în destinul Chindiei. Și «Baciul» a avut ce vedea. Tîrgoviștenii au lovit primii: Alin Petrea a profitat de o neînțelegere în apărarea slobozeană și, după niciun sfert de oră de la fluierul de start, Chindia avea 1-0. Soarta partidei avea să se schimbe rapid. Liviu Mihai verticalizează ca burghiul în brînză prin careul oaspeților și îl bate în premieră pe Dorian Perianu. Era minutul 22 și, după încă alte trei minute, Costel Roșu, unul dintre cei mai buni oameni ai turului, centrează de pe stînga și îl găsește liber în careul mic pe Gabriel Lazăr, iar «Manole» nu ezită să meșterească primul său gol în Liga a II-a. Dună exultă și să năpustește în pădurea de tricouri galbene pentru a-și îmbrățișa elevul. Uniriștii simt că se poate mai mult și chiar izbutesc mai mult în minutul 31. Viorel Gheorghe intră în careu și, deși într-un unghi greu pe dreapta, nu se precipită și cu un procedeu doar de el știut face 3-1. Spectatorii sînt în delir. Era primul meci acasă cînd ai noștri păreau să zburde spre victorie fără emoție. Cei 1500 de slobozeni din tribune aveau toate motivele în acel moment să nu regrete că aleseseră fotbalul în detrimentul porției electorale de fasole cu ciolan din centrul orașului...

«Farmecul vieții», varianta de Bărăgan
Se anunța cea mai liniștită pauză din acest sezon, însă doar dacă ar fi fost de acord și uniriștii. În penultimul minut al primei reprize o centrare venită într-o doară în careul nostru l-a găsit liber pe Romeo Soare care, cu o lovitură de cap calibrată greșit, și-a trimis mingea în proprie poartă. «Nu am cum să fiu supărat pe Romeo. La acea fază el a fost dezechilibrat și se poate spune că nu el a lovit mingea, ci mingea l-a lovit pe el...» avea să conchidă la finalul meciului antrenorul Unirii, Marin Dună. Soriții păreau că vor rămîne de partea noastră. Fundașul stînga al tîrgoviștenilor este eliminat în minutul 56. Avem din nou superioritate numerică și profităm rapid. Florin Anghel este faultat în teren de Honciu. Penalti clar și rost de încă un gol. Execută Liviu Mihai, dar trasorul pătrarului slobozean trece peste partea lui Perianu. Peste 7 minute veteranul Bobi Verdeș prinde un șut din marginea careului mare, ca pe vremuri, cînd marca și pentru Universitatea Craiova, și în lumea mondenă. Este 3-3 și în ciuda eforturilor de final ale Unirii, acesta rămîne scorul meciului. Ne rămîne să ne întoarcem la «Fotbal, minut cu minut» și la celebra «cînd nu îl tratezi cu atenție, fotbalul te pedepsește»... Pe acest considerent, mai putem adăuga că Unirea a fost cea mai pedepsită echipă a turului.

Dună mai vrea jucători
«În iarnă trebuie să mai aducem 2-3 jucători care să facă diferența. Conducerea m-a asigurat că se va rezolva. Avem nevoie de oameni tehnici pentru că printre caracteristicile fotbaliștilor din actualul lot nu se numără și tehnica» ne-a declarat antrenorul Unirii, Marin Dună, care consideră că momentul psihologic al meciului cu Chindia a fost reprezentat de ratarea loviturii de la 11 metri. Altfel, antrenorul Unirii s-a declarat mulțumit de prestația elevilor săi pe parcursul întregului tur. De partea cealaltă antrenorul Chindiei, Eusebiu Tudor a schimbat emoția jocului cu cea a revederii lui Adi Cristea și a altor elevi și colaboratori din vremea cînd conducea banca tehnică a Unirii. «Pentru mine a fost un meci deosebit, pentru că am revenit în locul unde am antrenat aproape doi ani și jumătate și de care mă leagă amintiri foarte plăcute... Cred că Unirea Slobozia în actuala formulă se află pe un drum bun, iar antrenorul Marin Dună face o treabă frumoasă!» ne-a declarat Eusebiu Tudor.

Unirea, campioană la egaluri și deplasări
Unirea a terminat acest tur de campionat pe locul 7, cu 18 puncte. Îmbucurător, dar în același timp frustrant, avînd în vedere că dacă cele trei egaluri din ultimele meciuri de acasă cu echipe mult mai slab cotate ar fi fost victorii, galben-albaștrii ocupau la finalul turului locul II, cu 24 de puncte. Chiar și așa, echipa noastră a lăsat o impresie foarte bună, fiind prima la multe capitole. Așa cum am mai spus-o, Unirea a fost campioana deplasărilor, cu 12 puncte. Acest lucru se datorează în primul rînd celor trei victorii obținute pe terenuri străine, doar Sportul Studențesc, liderul la zi, avînd tot atîtea succese. Mai mult, Unirea a marcat cele mai multe goluri în deplasare: 13. Echipa noastră este campioana turului la egaluri, cu 6 astfel rezultate. Slobozia a înregistrat și cele mai puține înfrîngeri în acest tur de campionat, două (0-3 cu Sportul și 0-1 cu Botoșani), la egalitate cu CS Otopeni. În total, trupa lui Dună a marcat 21 de goluri și a primit 18. Cele mai multe reușite, 4, le au Adrian Mihalcea și Liviu Mihai. 3 goluri a reușit Dumitru Gheorghe. Cîte 2 goluri au marcat Viorel Gheorghe, Sorin Gheorghiu, Stelian Stan. Marian Florea, Andrei Luca, Gabriel Lazăr și Augustin Ivașcă au înscris cîte un gol. Interesant este și faptul că în echipa-tip a turului se regăsesc opt jucători care au evoluat pentru Unirea și în Liga a III-a. Aceasta se prezintă în următoarea alcătuire, conformă numărului de minute bifat de fiecare fotbalist: Dobre-Stan, Lazăr, Soare, C. Toma-Macare, Roșu, Gheorghiu, L. Mihai-Mihalcea, V. Gheorghe. Slobozia a avut în tur un singur jucător integralist. Este vorba de portarul Leonida Dobre, care a bifat toate minutele, fiind urmat la acest capitol de căpitanul Romeo Soare și de Marius Macare. La polul opus se găsesc Relu Oprea și Valentin Toma, care nu au evoluat niciun minut în tur...

Unirea Slobozia 3-3 Chindia Tîrgoviște
L. Mihai (’22)                     Petrea (’13)
Lazăr (’25)                         Soare (aut., ’44)
V.Gheorghe (’31)              Verdeș (’68)
Unirea Slobozia: Dobre-Stan, Lazăr, Soare, C. Toma-Macare, Roșu, Ivașcu (Patrianca ’79), L. Mihai (Ivașcă ’83)-Mihalcea (Anghel ’36), V. Gheorghe
Rezerve: Oprea, Lorincz, Florea, Ibrian

5 Decembrie 2012, 08:28 (7634 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...?

Comentariile cititorilor:


tu?:
(17 Decembrie 2012, 22:48)
halal cultura si mai ales sportiva    raspunsul de la "eu" exact a unui frustrat prins la furat de nimicuri
eu:
(10 Decembrie 2012, 11:49)
blat a facut mama ta cand tu esrai plecat la stadion cu vecinul de la 3....infiatule
una peste alta:
(9 Decembrie 2012, 10:35)
cam târziu articolul... un blat ca la liga a II-a în romania... așa se caștiga banu în liga a II-a  ... nu superi pe nimeni... te înțelegi cu toată lumea... merge treaba... cheltuim bani de la comunitatea locală și e frumos... bravo... băieți deștepți... până la un moment dat când încep să se plângă că sa stricat căruța... vai steaua noastră cu conducători români
suporter :
(5 Decembrie 2012, 20:41)
Una peste alta Unirea a satisfacut exigentii suporteri slobozeni, situandu-se pe un onorant loc 7 la final de tur! Felicitari lui Duna si jucatorilor!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 22 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bărcănești: 3 hectare de grâu, incendiate

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 25 iunie 2020, pentru stingerea unui incediu produs într-un lan de grâu de pe raza localității Bărcănești. Flăcările au distrus aproximativ 3 hectare de grâu, cauza ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:10
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 420 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 26 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 420, cu 2 cazuri mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 16:05
(1950 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mașini de lux cu defecțiuni tehnice

În urma unei acțiuni desfășurată la Țăndărei miercuri, 24 iunie 2020, polițiștii au descoperit faptul că multe dintre mașinile de lux cu care o parte dintre cetățeni se afișează prin oraș au serioase probleme ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 17:20
(1991 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Abateri la regulile de circulație sancționate de polițiști

5 șoferi din zona Urziceni și Țăndărei au fost sancționați de polițiștii ialomițeni pentru abateri la Codul Rutier. Aceștia au fost identificați în trafic fie sub influența băuturilor alcoolice, fie fără ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 17:10
(2627 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Comandamentul pentru Situații de Urgență, activ până luni, 29 iunie 2020

Ținând cont de avertizările Administrației Naționale de Meteorologie (ANM) de instabilitate atmosferică temporar accentuată în următoarele zile, cu ploi torențiale, vijelii, descărcări electrice și grindină ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 16:40
(4680 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 418 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 25 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 418, cu 3 cazuri mai mult față de ziua precedentă, ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 16:05
(2240 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean prins cu arme neletale în portbagajul mașinii

Slobozean prins cu arme neletale în portbagajul mașinii

Un ialomițean de 45 de ani este cercetat penal de polițiști pentru săvârșirea infracțiunilor de «contrabandă calificată» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor», după ce a fost depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:55
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Fetești, arestată pentru «evaziune fiscală» și «spălarea banilor»

Marți, 23 iunie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 23 iunie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia, în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza municipiului, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:40
(1909 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la domiciliile unor funcționari publici, cercetați pentru fapte de corupție

Miercuri, 24 iunie 2020, ofițeri de Poliție Judiciară din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 15:05
(9064 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia din nou sub ape: Peste 50 de locuințe și gospodării, inundate

Slobozia din nou sub ape: Peste 50 de locuințe și gospodării, inundate

 În contextul prognozei meteorologice de ploi abundente și instabilitate atmosferică de Cod Portocaliu, pompierii militari au acționat încă din seara zilei de marți ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 12:15
(1778 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 415 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 23 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 415, cu 5 cazuri mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 16:10
(2401 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

O tânără de 20 de ani din orașul Amara a murit în după-amiaza zilei de marți, 23 iunie 2020, după ce mașina în care se afla a fost implicată într-un accident rutier, petrecut la Slobozia, în zona «Hermes ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 16:00
(5705 vizualizări - 7 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Principală din Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală din localitatea Dridu-Ialomița,  RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 15:35
(3829 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Pompierii au salvat un cal căzut într-o groapă

Movilița: Pompierii au salvat un cal căzut într-o groapă

Luni, 22 iunie 2020, în jurul orelor 17,40, pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă din comuna Movilița. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 12:40
(2480 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cantitatea de peste 700 mc de lemne, indisponibilizată de polițiști

Ialomița: Cantitatea de peste 700 mc de lemne, indisponibilizată de polițiști

În cadrul unei acțiuni de prevenire și combatere a delictelor silvice, polițiștii ialomițeni au indisponibilizat peste 700 de metri cub de material lemnos și au confiscat 6 mc de lemn de foc vândut de un ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:25
(2492 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorii, emise de polițiști la Ciochina și Albești

Polițiștii ialomițeni au emis la sfârșit de săptămână două ordine de protecție provizorii și au întocmit dosare penale sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «violență în familie» pe numele a ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:20
(3300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan. Minori surprinși în flagrant conducând vehicule!

Duminică, 21 iunie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele, în timp ce se aflau în executarea atribuțiunilor de serviciu pe raza comunei Rădulești, au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:15
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu

Accident rutier pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu

Luni, 22 iunie a.c., în jurul orelor 11,40, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu, un autoturism părăsind partea carosabilă și răsturnându-se. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 16:20
(3129 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 22 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 410, cu un caz mai mult față de ziua precedentă, duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 16:05
(1740 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța prelungește Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere prelungirea atenționărilor meteorologice de instabilitate atmosferică temporar accentuată, cu frecvente descărcări electrice, averse torențiale, grindină și vijelii, cantitățile de apă putând depăși 25-30 l/mp și pe arii restrânse 40-60 l/mp, Comandamentul pentru Situații de Urgență al RAJA Constanța rămâne activ până joi, 25 iunie 2020, orele 20,00. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 15:55
(3866 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia

Accident rutier la Slobozia

Sâmbătă, 20 iunie, a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs la Slobozia, strada Răzoare, în care au fost implicate două autoturisme. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 12:30
(1871 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Incendiu de vegetație uscată

Sâmbătă, 20 iunie, a.c., în jurul orelor 12,55, ISU Ialomița a intervenit pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată izbucnit pe raza municipiului Fetești. Incendiul a fost stins operativ de pompierii ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 12:25
(1508 vizualizări - 0 comentarii)


1921 de absolvenți ai clasei a XII-a/a XIII-a din liceele din vor susține Examenul Național de Bacalaureat 2020

Examenul Național de Bacalaureat, sesiunea iunie-iulie 2020, începe luni, 22 iunie 2020, cu proba scrisă la Limba și literatura română; miercuri, 24 iunie, va avea loc proba obligatorie a profilului ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 11:10
(4825 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 409 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Duminică, 21 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 409, cu un caz mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2020, 16:05
(2436 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Autoturism cuprins de flăcări

Slobozia Nouă: Autoturism cuprins de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit miercuri, 17 iunie 2020, pentru stingerea unui incendiu care a cuprins un automobil. Mașina era parcată pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Cel mai probabil, flăcările ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2020, 19:45
(2646 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Căzănești

Razie de amploare a polițiștilor la Căzănești

Efective de polițiști, din cadrul tuturor structurilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au efectuat o razie de amploare în orașul Căzănești. Acțiunea s-a desfășurat miercuri, 17 iunie ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2020, 19:40
(2843 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 406 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 18 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 406 cazuri de COVID-19, mai multe cu 4 față de ziua precedentă. ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2020, 16:05
(2135 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Doi chinezi suspectați de «contrabandă cu țigări», reținuți

IPJ Ialomița: Doi chinezi suspectați de «contrabandă cu țigări», reținuți

Două persoane au fost reținute si aproximativ 19600 de țigarete au fost indisponibilizate de polițiști în urma a 3 percheziții domiciliare în Ialomița și Ilfov, într-un dosar de «contrabandă». Marți, 1 ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2020, 17:20
(2679 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Permis «irlandez» contrafăcut

Marți, 16 iunie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii rutieri din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 23 de ani, din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2020, 17:10
(1744 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...