Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Gimbășani: Și-a ucis mătușa cu sânge rece

Gimbășani: Și-a ucis mătușa cu sînge rece

Un conflict iscat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 29 decembrie 2012, în sînul unei familii din localitatea Gimbășani s-a transformat într-o nenorocire. O femeie de 62 ani a sfîrșit înjunghiată cu un cuțit. Agresorul, un bărbat de 34 ani, este chiar nepotul victimei. Ucigașul este cunoscut cu probleme psihice.

A murit într-o baltă de sînge
Primele informații referitoare la crima petrecută sîmbătă după-amiază la Gimbășani scot la iveală faptul că bătrîna, de 62 ani, a mers la casa ucigașului pentru a-i acorda îngrijiri mamei sale, bunica bărbatului de 34 ani. Bunele intenții ale acesteia l-au scos din sărite pe agresor care, cuprins de mînie, a pus mîna pe un cuțit și și-a înjunghiat mătușa în umărul drept.
Leziunea provocată i-a fost fatală femeii... Lama cuțitului i-a atins o arteră, iar victima a sîngerat pînă cînd a murit.
La fața locului au fost solicitați și medicii de la Ambulanță, însă specialiștii au găsit-o pe femeie în stare de inconștiență. Au efectuat cîteva manevre de resuscitare, însă eforturile au fost zadarnice.
Cel care i-a luat viața este cunoscut de toată lumea drept bolnav psihic. Mai mult, apropiații familiei susțin că acesta nu și-a mai luat tratamentul de cîteva luni.
Cazul a intrat acum în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița și a criminaliștilor din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Ancheta este extrem de dificilă pentru oamenii legii, întrucît aceștia trebuie să demonstreze dacă ucigașul are într-adevăr probleme psihice și dacă a avut discernămînt în momentul comiterii crimei. În acest caz, el va fi internat într-un ospiciu.
Surse din cadrul anchetatorilor au declarat pentru Independent că ucigașul, imediat ce și-a înjunghiat victima, a contactat telefonic o vecină căreia i-a mărturisit nenorocirea pe care a comis-o...
În ceea ce o privește pe femeia de 62 ani, aceasta era un cunoscut cadru didactic din localitate. Trupul acesteia a fost dus la Serviciul de Medicină pentru efectuarea necropsiei.

29 Decembrie 2012, 17:43 (29530 vizualizări - 29 comentarii)

Comentariile cititorilor:


costache mihai elevul victimei:
(14 Iunie 2014, 13:47)
imi pare foarte rau de doamna neta
Mihai:
(10 Februarie 2013, 14:25)
@Anonim...din Gimbasani!? No comment. Aci se dezleaga misterul.
Anonim:
(10 Februarie 2013, 13:53)
Domnule SORIN , trebuie sa incep prin a va spune ca nu era nici cazul nici momentul sa comentati aici si sa spuneti lucruri neadevarate.Mie nu mi se pare deloc elocvent exemplul tau si cred ca ar trebui sa te abtii sau sa incetezi sa defaimezi un om si pe copilul saucare s-a nascut asa , din pacate, desi nimeni nu a vrut  asta. Avand in vedere ca esti un vinitic ,consider ca nu ai cunostinta de multe lucruri din acest sat "plin de ciudati". Tin sa iti amintesc ca faci parte din el, iar daca tu crezi ca esti o exceptie, asta nu inseamna ca intr-adevar esti.Stelica este un om muncior si bun, care nu face niciun rau nimanui , iar copilul lui cu atat mai putin. Acest specimen , cum ii spui tu, s-a alarmat si s-a ingrijorat doar pentru copilul sau, din cauza cainelui tau care putea sa ii faca rau, din cauza ta pentru ca il tii pe strada , stiind ca este un pericol pentru oameni. Lucrul asta nu se mai ia in calcul?Mi se pare normal, oamenii ii vad pe altii in loc sa tna cont intai de propria persoana. Si apropo, fiecare persoana face si isi alege ce meserie vrea, in functie de capacitatile sale, iar Stelica este foarte priceput in meseria lui.
Eu zic sa numai condamni alte persoane dupa spusele vecinilor , iar daca ceva ti se pare "ciudat " si vrei sa comentezi, ar trebui sa sustii cu argumente adevarate si satisfacatoare ceea ce zici!
biberoiu:
(7 Februarie 2013, 15:29)
este  un sat de retardati ,aici sunt cele mai ciudate incrucisari si iata rezultatul ,copii ciudati .acum urmeaza fratele sa faca ceva .
Mariana Barbulescu:
(24 Ianuarie 2013, 22:33)
Sincere  condoleante !
Mariana Barbulescu:
(24 Ianuarie 2013, 22:21)
Regret  disparitia  fulgeratoare si neasteptata , si  transmit  condoleante  familiei ! Iar lui  Gigel, care  este  si  nasul  meu , la  inmormantare  nu  am reusit sa-i spun cateva  cuvinte  de incurajare , si o  fac acum . Sa-ti  dea  D-zeu putere sa  depasesti aceasta incercare  a vietii , si  sa te gandesti ca  atunci cand  D-zeu ne cheama ,noi trebuie  sa spunem "prezent"
stefan mirela icoana:
(7 Ianuarie 2013, 18:11)
am fost eleva doamnei Ionascu Aneta,era o femeie deosebita care tot timpul stia sa puna punctul pe "i".Imi pare rau pentru dansa,nu merita o astfel de moarte.CONDOLEANTE FAMILIEI.Cat despre Marin nu sunt in masura sa judec pe nimeni,Dumnezeu este unicul care areacest drept
ion:
(3 Ianuarie 2013, 16:18)
nu este nimeni in masura sa judece  numai dumnezeu stie ce sa intamplat in acea zii mai ales ca a fost crescuti de ea parintii lui au murit de tineri este pacat de amandoi dar nu ne putem pune in fata sorti dumnezeu s-o odihneasca in pace iar despre el aveti grija cand aveti prin preajma asemenea persoane

SORIN:
(3 Ianuarie 2013, 10:57)
Are dreptate "Nea Marin". Cred că biata învățătoare s-ar răsuci în mormânt dacă ar vedea în ce hal poate scrie unul ca "Rică". "Brânză bună în burduf de câine" se referă la anumite calități pe care le posedă cineva cam zvăpăiat, unul care nu știe să și le pună în valoare, ceea ce nu cred că e în cazul lui "Rică".
Dumnezeu s-o ierte pe victimă, dar, cu toată părerea de rău, oficialitățile ar trebui să fie mai atente la asemenea exemplare cu probleme psihice. E plin satul Gimbășani de tot felul de ciudați și ciudate luate "în grijă" de anumite familii, tocmai pentru a încasa sumele acordate de stat, unele deloc de neglijat, ca să nu mai vorbesc de unii oameni cu copii cu probleme de retard, unii mai violenți ca alții. Exemplul cel mai elocvent este unul Stelică, om în toată firea care taie cozile câinilor, pune lațuri, aruncă cu sapa după oameni, unul care  până prin clasa a opta se juca cu păpușile. De ăștia nu se ocupă nimeni?! Dacă, Doamne ferește, se întâmplă ca un asemenea specimen "uman" să omoare pe cineva, cine răspunde?! Ce părere are Primăria?!  Nu are în evidență asemenea exemplare periculoase pentru societate, sau nu contează, Stelică fiind bun la toate pe la vilele omului?! Ce părere au oamenii din Cosâmbești, cu mintea la locul ei ?! Consider că asemenea specimene ar trebui examinate și eventual internate preventiv, tocmai pentru a evita  nenorociri iremediabile  produse de acești iresponsabili.
P.S.: Se pare că acest criminal inconștient mai are un frate cam tot așa de "cuminte".  P'ăsta cine-l mai "îngrijește"?!
Nea Marin:
(1 Ianuarie 2013, 19:37)
Biata învătătoare, Dumnezeu s-o ierte, dacă ar vedea cum a scris ÎN LIMBA ROMÂNÄ, un fost elev al dânsei, ar muri de durere...@RICA, esti un om sesibil, dar prost rău la scriere în limba română! În memoria devotatei tale învătătoare, abtine-te de a mai scrie în public!! Doamna a avut elevi de toate felurile. A fost un stâlp al scolii ialomitene, dintr-o generatie de aur pe care nimeni nu a stiut s-o aprecieze cât ar fi meritat! Regrete pentru această nenorocire!
cosmi:
(1 Ianuarie 2013, 18:03)
Cu mare durere in suflet,scriu aceste randuri,si nu cred ca criticile, barfele,e.t.c mai o aduc pe doamna Aneta la viata. Nu a fost invatatoarea mea ,dar a fost invatatoare ficei mele, la grupa pregatitoare Suditi, si am numai cuvinte de lauda desprea ea,se ocupa f.f.f bn de ei si aveau multe planuri dupa vacanta. Am fost prea bucurosi de a o avea pe ea profesoara,nici o critica la adresa ei. Va vom iubi mereu ,nu va vom uita niciodata. Din suflet imi pare rau ptr cele intamplate

RICA:
(1 Ianuarie 2013, 15:20)
Am primit vestea cu adanca tristete,uimit fiind de cele petrecute an satul an care am copilarit. DN   NETA ,  mi a fost anvatatoare si ami spunea mereu , Branza buna an burduf de caine .sant fara cuvinte  DUMNEZEU S O IERTE PE DN ANVATATOARE ODIHNEASCA SE AN PACE. CONDOLEANTE FAMILIEI , AMI PARE NESPUS DE RAU ...
Mihaiu Alexandru:
(31 Decembrie 2012, 16:51)
Dumnezeu s-o ierte
creattzza..rotaru georgiana:
(30 Decembrie 2012, 22:44)
imi pare f rau pt ce s.a intamplat ...mai ales pt toate vorbele rauracioase kare au aparut...ii sustin din tot sufletul pe nea gigel si pe mamaia mitica...pt pierderea enorma a celei ce a fost o buna indrumatoare un suflet bun si bland...doamna invatatoare ionascu aneta...dar in acelasi timp il sprijin si pe marin  kre nu e de vina ka sa nascut cu o boala pshica si sper k va putea fi tratat intr-un loc special bolii lui...raul a fost facut nu ar trebiu sa ne mai dam cu parera k nu santem in masura ...dumnezeu e sus si ne vede pe toti.
geo:
(30 Decembrie 2012, 22:34)
dumnezeu s.o ierte

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
228 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Precizări privind noile măsuri fiscale aprobate de Guvernul României

Prin actul normativ sunt aduse o serie de modificări și completări Legii nr. 207/2015 privind Codul de procedură fiscală necesare pentru reglementarea obligației de raportare de către furnizorii de servicii ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 15:00
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Vineri, 20 mai 2022, se oprește apa în Cartierul Buliga din Fetești!

Vineri, 20 mai 2022, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din Cartierul Buliga/Fetești. Astfel, în intervalul orar 08,00- ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 15:00
(18222 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Jandarmii ialomițeni, la datorie

IJJ Ialomița: Jandarmii ialomițeni, la datorie

Aproximativ 140 de jandarmi ialomițeni vor asigura măsuri de ordine și siguranță publică pe timpul desfășurării manifestărilor sportive, religioase și cultural-artistice care vor avea loc în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 14:45
(12262 vizualizări - 0 comentarii)


Efectivele de pisică sălbatică, râs și lup, evaluate de APM Ialomița

În baza atribuțiilor ce îi revin conform legislației în vigoare, autoritatea publică centrală pentru protecția mediului realizează studiile de evaluare a stării resurselor biologice pentru stabilirea cotelor ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2022, 17:55
(7726 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 18 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27169, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de marți, 17 mai ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2022, 16:20
(2255 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Reținut pentru «viol»

Luni, 16 mai a.c., polițiștii ialomițeni au reținut, pe bază de ordonanță, un bărbat de 49 de ani, domiciliat în localitatea Borănești. Acesta este acuzat că, în noaptea de 13/14 aprilie a.c., ar fi violat ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 18:20
(2396 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Ghidul fiscal al contribuabililor care realizează venituri din închirieri a fost actualizat

Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) a actualizat Ghidul fiscal al contribuabililor persoanelor fizice care realizează venituri din închirierea și subînchirierea bunurilor mobile și imobile ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 18:00
(13047 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Campania de depunere a Cererilor de plată aferente anului 2022, la final

Agenția de Plăți si Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice încheierea Campaniei de depunere fără penalități a Cererilor Unice de Plată. Astfel, în perioada 1 martie-1 ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 16:40
(11787 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Marți, 17 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27165, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 16 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 16:15
(2028 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă, organizată la Slobozia

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 20 mai 2022, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia, în incinta Centrului Cultural «Ionel ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 14:00
(9908 vizualizări - 0 comentarii)


Moaștele Sfântului Ioan Botezătorul, la Urziceni

În anul în care se împlinesc 20 de ani de la sfințirea bisericii cunoscută drept Catedrala Urziceni, racla cu un fragment din moaștele Sfântului Ioan Botezătorul va sosi în oraș. Evenimentul se desfășoară ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2022, 02:05
(11267 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Bullying în școala mea-aleg să mă implic»

IPJ Ialomița: «Bullying în școala mea-aleg să mă implic»

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile preventive la sfârșitul săptămânii preventive. Aceștia s-au întâlnit cu elevii de liceu și cadrele didactice în cadrul proiectului «Bullying în școala mea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 17:20
(9805 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină mistuită de flăcări la Manasia, incendiu la un stâlp electric la Fetești, casă cuprinsă de foc la Borănești

Mașină mistuită de flăcări la Manasia, incendiu la un stâlp electric la Fetești, casă cuprinsă de foc la Borănești

Duminică, 15 mai a.c., un echipaj de pompieri din Urziceni a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu produs la un autoturism abandonat de câteva zile pe ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 16:50
(3752 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 16 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27161, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 15 mai a ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 16:30
(4085 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri 20 mai 2022, este termenul de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 15:20
(12815 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Aproape 100000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-14.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 97283 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2022, 15:05
(15461 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 15 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27161, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 14 mai ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2022, 16:50
(2058 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 cazuri noi de COVID-19

Sâmbătă, 14 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27161, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de vineri, 13 mai ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2022, 16:20
(4219 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Lovită de mașină pe trecerea de pietoni

Vineri, 13 mai a.c., o tânără de 15 ani, din Țăndărei, a ajuns la spital fiind victima unui accident rutier. Fata a fost lovită de un camion în timp ce traversa strada, regulamentar, pe trecerea de pietoni ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 19:20
(3485 vizualizări - 3 comentarii)


Programul «Tinerii și Hristos», în liceele din Urziceni

Programul «Tinerii și Hristos», în liceele din Urziceni

Joi, 12 mai 2022, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în contextul Anului Omagial și Comemorativ 2022, Protopopiatul Urziceni a organizat, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 17:00
(10931 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 13 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27156, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de joi, 12 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 16:20
(1815 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Perioada de autorecenzare se prelungește până pe 27 mai 2022

Direcția Județeană de Statistică Ialomița informează cu privire la faptul că perioada de autorecenzare pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 se prelungește până la data de 27 mai 2022. Recenzarea ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 15:00
(25049 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Noaptea Muzeelor», supravegheată de pompieri

Sâmbătă, 14 mai a.c., se va desfășura evenimentul cultural «Noaptea Muzeelor». Pentru a asigura un nivel ridicat de siguranță pentru participanți și patrimoniul adăpostit de muzeele din municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 14:45
(8081 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil electrocutat după ce s-a urcat pe vagonul unui tren

Fetești: Copil electrocutat după ce s-a urcat pe vagonul unui tren

Joi, 12 mai a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență, generată de producerea unei electrocutări a unui copil, în vârstă de 12 ani, care s-a ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2022, 10:30
(15042 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Curs de calificare profesională pentru deținuți

Penitenciarul Slobozia: Curs de calificare profesională pentru deținuți

Joi, 12 mai a.c., Penitenciarul Slobozia, în parteneriat cu Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Centrul Regional de Formare Profesională a Adulților Călărași, a demarat cursul ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2022, 19:30
(17920 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Joi, 12 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27154, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de miercuri, 11 mai a ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2022, 16:15
(2827 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi pentru dezastrul ecologic de la Borănești

Printr-o adresă oficială, Inspectoratul de Poliție a Județului Ialomița înștiința DSVSA Ialomița asupra faptului că, în data de 21.04.2022, urmare a unei sesizări primite, reprezentanții Gărzii Naționale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 18:10
(8650 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Miercuri, 11 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27152, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de marți, 10 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:50
(1956 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Luna mai, luna concursurilor cu elevi

Ca în fiecare an, luna mai este dedicată unor activități extrașcolare pe care ISU Ialomița le desfășoară cu elevi de toate vârstele din județ. Concursul cu tematică în domeniul apărării împotriva incendiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2022, 16:40
(2682 vizualizări - 0 comentarii)


«SEMINARII WEB», un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală a dezvoltat un nou serviciu electronic, «SEMINARII WEB», care va fi pus la dispoziția contribuabililor începând cu luna mai 2022. Prin intermediul acestui serviciu ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2022, 21:20
(6834 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...