Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cursuri fără perdea

Scandal sexual la Școala Generală Valea Ciorii

Scandal sexual la Școala Generală cu Clasele I-VIII din Valea Ciorii. Patru băieți de clasa a VII-a sînt acuzați că s-ar fi dezbrăcat în timpul unei ore de curs și și-au arătat organele genitale în fața colegilor, fără ca profesorii să ia atitudine. Este reclamația pe care a făcut-o la Poliție, înainte de vacanța de iarnă, mătușa uneia dintre elevele martore a comportamentului obscen. Oamenii legii au demarat o anchetă și au demontat, una cîte una, acuzațiile «din lipsă de probe». Oricît de neadevărată ar părea întîmplarea, din cauza poveștii cu tentă sexuală directorul instituției de învățămînt de la Valea Ciorii a demisionat și refuză dialogul...

Lecția de obscenități
Incidentul cu tentă sexuală de la Școala Generală cu Clasele I-VIII Valea Ciorii s-ar fi petrecut cu cîteva zile înainte ca primul semestru să se încheie. Patru adolescenți, în vîrstă de 13 ani, elevi în clasa a VII-a din cadrul unității de învățămînt, sînt acuzați că și-ar fi aratat organele genitale, în fața colegilor, în timpul unei ore de curs fără ca profesorii să ia atitudine. Comportamentul deplasat al celor patru băieți a lăsat-o fără cuvinte pe una dintre colegele acestora. Îngrozită, adolescenta a povestit acasă tot ceea ce a văzut la școală. O mătușă și-a făcut curaj și a sunat la 112, unde a reclamat gestul obscen al colegilor nepoatei sale. Timp de cîteva zile, polițiștii i-au audiat pe cei patru adolescenți, dar și pe profesorii și părinții acestora. Rezultatul a fost unul negativ. Cele semnalate în urma reclamației nu s-au confirmat, «din lipsă de probe». «Datele consemnate de polițiști în urma anchetei demarate la școala din Valea Ciorii nu confirmă cele reclamate. Vom raporta toate datele atît unității de învățămînt, cît și Direcției Generale de Asistență și Protecție a Copilului Ialomița» ne-a declarat inspectorul Daniela Salaoru, purtătorul de cuvînt al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

Demisie la ordin
Oricît de ireală ar părea «din lipsă de probe» povestea plină de obscenități a celor patru elevi  din Valea Ciorii, nu înseamnă că reclamațiile sînt lipsite de un sîmbure de adevăr. Imediat ce scandalul a părăsit curtea școlii, profesorul de educație fizică Cristina Dumitru, director al instituției de învățămînt, și-a semnat demisia. Mai mult, oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin că nu este prima dată cînd la Școala Generală din Valea Ciorii elevii fac gesturi obscene în timpul orelor de curs. «Nu este prima dată cînd avem semnale că la Valea Ciorii se întîmplă asemenea lucruri. Am avertizat-o în repetate rînduri pe fosta doamnă directoare să ia atitudine și să nu lase lucrurile să scape de sub control. A preferat să-și de demisia, în loc să facă treabă...» a declarat Otilia Dumitru, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Ialomița. Reporterii Independent au încercat să obțină un punct de vedere și din partea fostului director al școlii din Valea Ciorii, însă profesoara Cristina Dumitru a refuzat categoric orice dialog. Singura care a făcut declarații cu privire la întîmplarea cu tentă sexuală a fost Ana-Maria Marcu, noul director al Școlii Generale cu Clasele
I-VIII din Valea Ciorii. «Nici noi nu știm ce să spunem despre acest lucru... Vom face și noi anchetă să vedem despre ce este vorba. Dacă elevii vor fi găsiți vinovați vor fi, evident, sancționați...» susține Ana-Maria Marcu.

Evaluare la toate materiile
Elevii ialomițeni de clasa a VI-a și cei care au intrat în toamna trecută în clasa a V-a vor termina ciclul gimnazial în clasa a IX-a. La finalul celor 5 ani de studiu, ei vor susține un examen de admitere la liceu din toate materiile pe care le-au învățat la școală. Sînt schimbările pe care le aduce noua Lege a Educației în ceea ce privește învățămîntul gimnazial...
Dormi liniștit, Ministerul vegheză pentru tine Noua Lege a Educației aduce schimbări majore în ceea ce privește învățămîntul gimnazial. O dată intrați în clasa a V-a, elevii vor termina gimnaziul în clasa a IX-a, care devine obligatorie, și nu în clasa a VIII-a așa cum se face în prezent. Regula se aplică generațiilor care acum studiază în clasa a VI-a și celor care toamna trecută au intrat în clasa a V-a. Mai mult, la finalul ciclului gimnazial elevii vor susține o evaluare la toate materiile pe care le-au învățat în cei 5 ani de școală. «La finalul clasei a IX-a vor susține un examen scris la limba și literatura română, o probă scrisă trans-disciplinară la matematică, fizică, chimie și biologie, o probă scrisă la o limbă de circulație internațională, precum și două probe practice de utilizare a calculatorului și de evaluare a competențelor civice și sociale» a explicat Otilia Dumitru, inspectorul școlar general. Rezultatele obținute de elevi vor fi trecute într-un portofoliu educațional, pe baza căruia elevii se vor putea înscrie la liceu...

22 Ianuarie 2013, 09:48 (26123 vizualizări - 17 comentarii)

Comentariile cititorilor:


SORIN:
(24 Ianuarie 2013, 12:27)
Vă spargeți în figuri cu DOOM 2 care, face confuzii de neiertat. De exemplu, la "cuvinte greșite"
susține ca variantă corectă "anticameră", iar ca formă greșită "antecameră". Confundă marfa cu ambalajul: antecameră este camera de dinainte, secretariatul unui cabinet directoral de exemplu, iar anticamera este camera de vizavi. De asemenea acceptă forma "geantă" atunci când e vorba de janta auto, dând vina pe Dex, total greșit. Dacă Academia Română a ajuns să accepte forme "încetățenite" din listele- menu ale restaurantelor e de rău, și e păcat că oameni cu o pregătire superioară, probabil, acceptă orice li se bagă sub nas, fără a trece prin filtrul propriilor cunoștințe
lingvistice anumite forme gramaticale. D'aia se duce dracu' școala românească adevărată. După cine să se "ia" analfabeții noștri copii de liceu și nu numai?! După cadre didactice de tip panopticum?!
Nea Mărin şi Gogu:
(23 Ianuarie 2013, 22:22)
Bă arogantule, ciufut, IO!  Ești cam  plin de propria-ți suficiență! Ciocul mic că nu ești nici tu vreun perfect!  Dă cuiva să-ți corecteze redactarea frazei! Are dreptate, Adriana! Ai o exprimare de chinez care a asistat la ceva cursuri de limba română! Legat de articol, nu vă inflamați inutil! Sunt pline liceele de elevi vulgari. Lucrurile au scăpat definitiv de sub control. Învățământul e în comă. ISJ-ul  nu mai are autoritate din cauza multor compromisuri și incompetență. Regulile sunt călcate pe față. Îți râd în nas dacă sesizezi ceva....
Adriana:
(23 Ianuarie 2013, 20:35)
#io, nu esti nici tu un hipercorect! Vezi coerenta, topica normala, printre altele! Si, pâna la urma, lasa oamenii sa se confrunte chiar pe probleme lingvistice! Nu-ti convine, nu citi! Articularea sau nearticularea INTENTIONATA, are efect stilistic, daca ai citit vreo carte! Printre altele, esti un semidoct. De acord cu acel vb. Unipersonal, in anumite situatii.
mircea:
(23 Ianuarie 2013, 20:15)
@o...am  citit ''postarea'' ta, insipida, inodora, incolora, vrei sa tii o lectie de gramatica? n-ai decat, dar nu faci alceva decat sa devii plictisitor, aici este vorba de educatia data de manelari, copiilor lor, copii pentru care, valoarea inseamna sa ai bani fara numar si sa se dezbrace in curu gol, de parca ar avea ceva de aratat, si, pana la urma, asta-i o boala, se cheama eschibitionism daca nu ma insel....una peste alta draga ''io'', daca vrei sa spui ceva, spune cu cuvintele tale, nu incerca sa te dai destept facand analize gramaticale...pe bune
io:
(23 Ianuarie 2013, 19:55)
Pentru Adriana:

Draga d-na, Sorin are dreptate. La prezent indicativ, DOOM-ul editat in 2010 (ed. revazuta si adaugita) zice doar 3 sg. "trebuie", la prezent - indicativ.  Doar la conjunctiv prezent si la indicativ - imperfect si viitor, exista variatii de nr., la pers. a III-a. Ia mai uitati-va!

Plus ca, daca veti fi fiind (sper ca n-aveti nimic impotriva prezumtivului meu) aceeasi Adriana din toate postarile "semnate" astfel, aveti o problema cu articularea substantivelor, printre altele.

P.S. (pentru amandoi sus-numitii) Oricum, dezbaterea de aici nu era despre cata gramatica stie fiecare, ci despre niste aberatii ale sistemului (ALCATUIT DIN OAMENI) care naste MONSTRI! Asadar, haideti sa nu batem campii, caci este contraproductiv!
mircea:
(23 Ianuarie 2013, 17:45)
maii oameni buni, cand pentru parinti si profesori, implinirea sufleteasca si culturala este mesajul transmis de guta, adrian minune, salam sau cine stie ce ''cantaret'' cu iz de mezel, la ce va asteptati?...
Homer:
(23 Ianuarie 2013, 16:45)
Sorine, oi fi tu buricul pamântului, inclusiv la gramatica( parerea ta!), dar mai pune-te la curent cu noile reguli. DOOM2. Ai mai fost prins in flagrant! Repet: DOOM2, daca stii ce înseamna!
Adriana:
(23 Ianuarie 2013, 16:37)
@sorin cauta noile reglementari legate de conjugate vb A TREBUI. Daca tu ierti greseala cu DATI-I, si eu te inteleg cu A TREBUI. Omul S-A CORECTAT. CORECTAREA DE LA....ÎI APARTINE!!! Hai, pa!
Nea Marin- Gogu simuleaza!:
(23 Ianuarie 2013, 12:38)
Scoala româneasca e ceva mai sus, ca nu sunt multe judete ca Ialomita! Doar un judet e ultimul! Oricum, s-au luat masuri. Bacul 2013 va întoarce lista invers. Mai dăm vreo două SIMULARI(fraierii care dau, ca sunt admise si interpretari ale notiunii "simulati"!)...să vedeti rezultate în iunie! Până atunci, simulati...tot!
SORIN:
(23 Ianuarie 2013, 12:04)
@Adriana și Tot profesor CNMV. Dragă Adriana: ELEVII și ... lor TREBUIE disciplinați. Verbul a trebui, în situația de față, NU SE CONJUGĂ. Dacă ar fi să păstrăm forma exemplului tău, ar însemna să folosim: noi trebuim (să fim) disciplinați, evident de altcineva, total incorect. Nu trebuie să te simți nasol, fiindcă la limba română sunt foarte bun. În traducere liberă, după forma scrisă de tine, elevii și profesorii lor, SUNT NECESARI disciplinați. Sorry!
Bravo, dom' "profesor, halal exprimare în scris din partea unui cadru didactic. Corect: DAȚI-I.
Nu mai postați, fraților, tot felul de agramatisme, că vă execută elevii făcând sex în timpul orelor!
Vasile:
(23 Ianuarie 2013, 10:44)
Ba boilor, educati-va avortonii inainte sa-i trimiteti la scoala. Treaba profesorilor nu e sa-i pazeasca pe toti dezaxatii .
slobozean :
(22 Ianuarie 2013, 18:29)
Cam la acest nivel a ajuns scoala romaneasca. Saracii copii doar il confirma prin gesturile lor .
......:
(22 Ianuarie 2013, 13:54)
« Dati-i...» Indignarea!
Tot profesor CNMV:
(22 Ianuarie 2013, 13:40)
Pardon! Erau patru cu fofoloancele la vedere! În decembrie! Într-o scoala, în sala de clasa! Cu profesor la catedra! Cum o fi ajuns LA CATEDRA? O fi si titular si cu gradul I. Da-ti-i GRADATIE DE MERIT, ca asa un exemplar, mai rar!
Profesor :
(22 Ianuarie 2013, 13:15)
Care mai aveti ceva carte, de-adevaratelea, care mai sunteti profesori, nu mamaligi, nu permiteti asemenea orori în ora voastra! O sa va bata elevii si voi veti întoarce si obrazul celalalt, numai « sa nu se afle, ca ne facem de râs» De fala când a fost scoala il?!! Halal profesor la Valea Ciorii! Sa se holbeze la maruntaile unor pusti dezaxati si sa taca!! Ce ore facea individul, zis profesor? Cum atragea el elevii la lectie, daca acestora le-a venit subit ideea sa-si dea pantalonii jos!?? E incredibil! Auzi! Nu sunt probe! De fapt, ce sa mai judecam pe elevi când un ditamai profesoara modifica note si directorul si inspectorul o iau in brate! Nu se poate uita asa ceva. A fost si aici un fel « uite fundul, ca nimeni nu-mi va face nimic»! Si asa a si fost!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
226 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(685 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(3323 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(445 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(248 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(368 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(499 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(505 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(419 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(556 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(498 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1391 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(977 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1171 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(631 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(1134 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(585 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1235 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(1178 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1621 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(1115 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1318 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2498 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1408 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1459 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3822 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4429 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(2115 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11538 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...