Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Noua Republică» de week-end

Politică la firul ierbii

«Noua Republică» de week-end

Filiala locală a Partidului «Noua Republică» a organizat la Slobozia un expozeu cu tema «Sclavie sau libertate», susținut de președintele partidului, Mihail Neamțu. Evenimentul s-a desfășurat într-o sală de conferințe situată la Casa Modei din Slobozia, sîmbătă, 13 iulie, de la orele 18,00. La eveniment au participat membrii filialei, apropiați ai acestora, reprezentanți ai presei și Elisia Stan, care s-a declarat «interesată să activeze în organizația de femei a filialei»... Întîlnirea a fost precedată de o conferință de presă la care au participat, alături de Mihail Neamțu, secretarul general al partidului, Cazimir Țino și  președintele filialei locale a partidului, Iulian Adrian Mihăilă.

Politica națională, vorbită nemțește
Mihail Neamțu a vorbit în cadrul conferinței de la Slobozia aproximativ o oră. Pe baza discursului său am tras o serie de concluzii pe care le considerăm pertinente și vi le prezentăm după cum urmează. Mihail Neamțu e punctual și vag politicos: «Mă bucur să mă aflu aici, într-un județ cu 200 de mii de locuitori, cam cît unul dintre sectoarele Bucureștiului...». Mihail Neamțu e președintele celui mai tînăr partid din România: «„Noua Republică“ e un partid unic pentru că s-a născut pe internet și, ulterior, a coborît în stradă, colectînd semnături!». Mihail Neamțu e un deschizător de drumuri: «În 17 septembrie 2011 nimeni nu vorbea despre mișcarea la firul ierbii, nimeni nu vorbea despre cetățenia activă, nimeni nu vorbea despre despărțirea de fesenism...». Mihail Neamțu are un partid care lansează trendul: «După modelul lansat de noi au urmat Inițiativa Civică de Centru-Dreapta, Forța Civică, Mișcarea Populară... Am fost copiați binișor în ultimele luni!». Mihail Neamțu are pedegree politic: «Partidul „Noua Republică“ a reușit să convingă mai bine decît banii și televiziunile mogului Voiculescu. Partenerii noștri, conservatorii europeni, din familia cărora facem parte din 10 iulie, au înțeles că investesc într-un partid căruia i-a fost testat bunul ADN politic (...)». Mihail Neamțu are un discurs seducător: «Viitorul este de partea noastră.Viitorul va fi construit de „Noua Republică“ și nu de partide care, practic, nu reușesc decît să revopsească un gard! (...)». Mihail Neamțu crede într-o Românie europeană: «„Noua Republică“ spune că vrem o Europă a națiunilor libere, o Europă a pieței libere, o Europă a cetățenilor liberi (...)». Mihail Neamțu e o enciclopedie ambulantă: «Modul în care te naști spune multe despre modul în care vei trăi...». Mihail Neamțu are un discurs tradiționalist: «Definiția familiei o vedem non-negociabilă, ea fiind uniunea dintre un bărbat și o femeie, nu altceva!». Mihail Neamțu e necruțător: «Salutăm decizia magistraților de a-i ura „La mulți ani!“ domnului Fenechiu și sperăm că nu se vor opri la acest demnitar. Credem că Dragnea, patronul politic al PSD, linia Ponta, și unul dintre cei mai importanți pușcăriabili ai actualului guvern va fi luat la întrebări (...)». Mihail Neamțu e un lider național: «Sîntem astăzi, cu o participare redusă la vot, un partid de 4 la sută! Dar ceea ce este semnificativ e că am crescut cu sută la sută în fiecare lună!». Mihail Neamțu e ambițios și aplicat: «Sîntem un partid al tradiției, dar și al reformei. Vrem o țară în care statul slujește cetățeanul, nu cetățenii sînt pentru a sluji statul!». Mihail Neamțu e unic și irepetabil: «Este semnificativ să te sui într-un tren, pînă la Moisei, de exemplu, și să-ți plătești singur drumul. Este foarte important cum te educi pe tine, ca om politic, la începutul carierei de om politic.  Pentru că ulterior va fi foarte tentant să spui: „Bonjour, popor! Hai, mai dă-mi!“».

Și politica locală, vorbită românește
La Slobozia, filiala «Noii Republici» a apărut la două luni după nașterea sa oficială ca o asociație pașnică. Potrivit președintelui filialei,  Iulian Adrian Mihăilă, inițiativa sa a fost susținută cu 800 de semnături, «cu CNP-uri reale!». Ca partid însă, «filiala nu are decît vreo zece membri». Cotizația pentru calitatea de membru al filialei este de 20 de lei pentru persoanele din mediul urban, «că sîntem partid de dreapta» și de 10 lei pentru studenți și persoanele din mediul rural. Deocamdată, filiala are doar sediu și organizație județeană, dar staff-ul acesteia spune că duce «tratative cu cineva de la Urziceni». Pentru că e conștientă de lipsa sa de aderență la electoratul urban pe care îl targhetează, filiala a luat inițiativa de a-l ruga pe președintele Mihail Neamțu să conferențieze la Slobozia, «ca să demonstrăm că nu sîntem un județ roșu». Conferința nu s-a putut organiza decît în week-end «pentru că numai azi i-a permis programul președintelui...». La conferință, după cum v-am spus, au participat, atît cît am putut noi vedea,  membrii filialei, apropiați ai acestora și... Elisia Stan, «care muncește la București!». Elisia Stan a venit punctuală, înainte de orele 18,00, s-a întreținut politicos cu președintele Neamțu și a avut timp să precizeze că «are două slujbe, la București, una ca agent de turism, una ca proprietar de agenție de turism». Mișcat de interesul pentru «Noua Republică», președintele Neamțu a semnalat disponibilitatea doamnei secretarului general al partidului, Țino, pentru ca acesta «să o poată implica în organizația din Ialomița». Domnul Tino i-a prezentat cele 14 sau 17 documente programatice ale partidului, printre care și cel anti-corupție, și i-a sugerat, mai în glumă, mai în serios, să realizeze și ea unul «pe turism». Doamna Stan nu a refuzat, pentru că slujba a învățat-o că nu e politicos să faci asta, dar a precizat încă o dată că e interesată «de un rol în organizația de femei, dacă mai e postul liber...». Iar reporterul Independent a consemnat pentru electoratul urban al domnul Neamțu și aceste amănunte aparent sordide, pentru ca nu cumva acesta să înțeleagă, Doamne-ferește, că mai întîi a fost oul politic și abia apoi a apărut fazanul electoral de mediu urban...

19 Iulie 2013, 15:46 (10245 vizualizări - 26 comentarii)

Comentariile cititorilor:


cata:
(30 Iulie 2013, 19:41)
hai frate...cum sa pui botu la harneala ,,porcusorului,, astuia  ???
Andra:
(26 Iulie 2013, 07:51)
@mircea, spre surprinderea ta nu "mi-am facut carnet" la niciun partid dar asta nu inseamna ca trebuie "sa pup mana" stangii odioase si atata timp cat mi te adresezi mi se pare politicos sa-ti raspund!
mircea:
(25 Iulie 2013, 19:17)
@puscasu....tot cam la fel suna...cat despre atoate stiitoarea si simtitoarea andra...vad ca nici tu nu te lasi...da-i in continiuare cu pupaturi, cine stie...poate ...poate...apropo, la cate partide ti-ai facut carnet????
SORIN:
(25 Iulie 2013, 09:23)
Vă atrag, respectuos, atenția asupra unei realități dureroase pentru țara asta. Dacă lăudăm un tânăr politician prin diplomele sale, reamintesc uitucilor că țara asta a fost JEFUITĂ de mari universitari, mari experți în drept constituțional și internațional, plagiatori sau nu, de mari experți în macroeconomie care acuma dau sfaturi, după ce au FURAT aproape tot ce se putea fura din țara asta frumoasă și bogată/Cum n-a fost ea niciodată bre, nea "mike". Nu Ceaușescu a făcut totul în țara asta, ci locuitorii ei, prin muncă, de-a lungul multor ani de suferințe. Credeți că e normal să luăm apărarea HOȚILOR care au adus România, efectiv, la sapa de lemn?! Ce usele, ce pedele, ce ppdd, ce mama dracu', chiar ne-am tâmpit, lăsându-ne luați de valul ESCROCILOR?!
puscasu' marin:
(25 Iulie 2013, 00:06)
@mircea: dar Miscarea Populara (hai sa fim seriosi!) cum sună?
Andra:
(24 Iulie 2013, 18:19)
@mircea, .. "Luptă, luptă si dă-i, si dă-i si luptă... si eu mă-nțeledzi tocmai acuma să remâi pe dinafară.." Nu te lasi neicusorule si pace!
mircea:
(24 Iulie 2013, 17:58)
nu vi se pare ca aceasta titulatura, 'noua republica' are totusi un iz fascist?...
mike:
(24 Iulie 2013, 15:50)
Comentariul lui ,,sorin'' indica, indubitabil, ca el bea din apa servita la robinete, oamenilor din Slobozia...de catre  usl-asii nemrnici!
Adrian:
(24 Iulie 2013, 11:46)
Cei care vor să se inscrie in Noua Republică, pot trece in fiecare dimineața pe la sediul partidului, situat în ansamblul Casa Modei in latura dinspre Prefectură
gigi:
(24 Iulie 2013, 01:05)
Vreau sa devin membru departid. Unde si la cine ma adresez
citoyen:
(23 Iulie 2013, 22:14)
Dincolo de impresiile pe care le-a lasat aceasta conferinta, trebuie sa recunoastem ca numai dreapta mai poate salva tara asta. Socialismul si-a demonstrat desuetudinea si anacronismul.
Andra:
(23 Iulie 2013, 19:20)
@mircea, nu-i pot cataloga drept oportunisti pt ca nu mi-au demonstrat acest lucru.Ai o mare problema in a pune etichete unor oameni pe care nu-i cunosti.Imi pare rau dar nu pot fi de acord cu tine indiferent cat de mult incerci sa-mi impui parerile tale.Sloganul din spatele lor, mie personal imi transmite un mesaj curat.Inca o data iti repet faptul ca am dreptul sa opinez altfel decat tine si ca respect opiniile tuturor atata timp cat nu ma jignesc.
mircea:
(23 Iulie 2013, 18:34)
@andra...ok, poate gresesc, poate nu, dar, nu poti sa nu recunosti ca acesti oameni sunt doar niste oportunisti de cea mai joasa speta, ca, pentru un loc mai aproape de ciolan ar fi in stare de orice....priveste afisul din spatele lor...si spune-mi de cate ori jigneste sloganul lor....? dupa parerea mea...cred ca toti, nu numai astia doi,sunt niste jigodii, inca nu am cunoscut omul politic care sa vrea sa faca ceva pentru tara sau...pentru cei care prin votul lor l-au facut reprezentantul lor.
Andra:
(23 Iulie 2013, 09:25)
@mircea, daca o persoana nu gandeste ca tine nu trebuie s-o jignesti.Inainte de a comenta la acest articol m-am documentat despre Mihail Neamtu si am aflat ca s-a nascut intr-o familie modesta(deci nu este "baiat de bani gata"), a fost olimpic pe tara la filozofie, ca are masterate si doctorate la universitati de prestigiu din lume, ca a scris multe carti, ca este un tanar foarte cult.Ca tie sau altora nu va place faptul ca exista o alternativa la actualii conducatori(plagiatori, repetenti, turnatori, penali)este fix problema ta si a lor, asta nu inseamna ca eu nu am dreptul sa am opinii, sa gandesc altfel decat voi.A analiza viata, munca, studiile cuiva din felul in care "a iesit intr-o poza" spune multe despre cei care o fac!
mircea:
(22 Iulie 2013, 21:46)
@andra...daca gandesti asa, esti jalnica, sunt foarte multi profesionisi care isi fac studiile in tara si sunt foarte buni in meseria lor, nu-i stii pentru ca nu sunt 'politiciei', adica precum cacarezele astea doua din fotografie(superb instantaneu), incerca sa citesti ce scrie pe afisul din spatele lor...cat de tampit trebuie sa fii sa crezi ei chiar asa sunt, chair asta fac si chiar asta vor?...

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
12 Iul 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ordin de protecție emis după ce un slobozean și-ar fi agresat soția

Polițiștii din Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul o femeie, în vârstă de 51 de ani, din Slobozia, ar fi fost agresată fizic de soțul său. În urma verificărilor s-a stabilit faptul că între cei ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2023, 18:10
(3340 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 19,30, polițiștii din Căzănești, în timp ce acționau într-un filtru rutier pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2023, 18:05
(2672 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 85,97 milioane de lei în perioada ianuarie-noiembrie 2023

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-noiembrie 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de 85,97 milioane ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2023, 17:30
(9051 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ședință a Colegiului Prefectural

Instituția Prefectului Ialomița: Ședință a Colegiului Prefectural

Miercuri, 20 decembrie 2023, prefectul județului Ialomița a prezidat ședința Colegiului Prefectural. În cadrul întâlnirii au fost prezentate rapoarte privind starea factorilor de mediu, pentru anul 202 ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2023, 15:00
(4341 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 37 kg de articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Urziceni: 37 kg de articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au desfășurat mai multe activități de control pe raza de competență, în baza Planului de acțiune «PIROTEHNIC 2023/2024», ocazie cu care au depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2023, 13:55
(5393 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 19 decembrie 2023, în jurul orelor 20,30, polițiștii rutieri, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier, ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2023, 13:45
(3393 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 27 decembrie 2023, termen-limită pentru depunerea Formularului 390

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scopuri de TVA, conform art. 316 sau 317 din Legea 227/2015, că miercuri, 27 decembrie 2023, este termenul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2023, 12:30
(12565 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul USR Claudiu Năsui: «PSD și PNL și-au înfipt nulitățile în funcțiile de conducere ale ASF, falimentele tot românii le plătesc!»

Deputatul USR Claudiu Năsui acuză PSD și PNL că și-au împărțit cu cinism posturile de conducere de la ASF. Au numit în funcții persoane cu o pregătire precară în domeniu, oameni care nu pot răspunde la ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2023, 18:40
(17501 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 1,1 miliarde de lei, încasate la bugetul de stat în perioada ianuarie-noiembrie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, de la începutul anului și până la 30 noiembrie 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului de peste 1,1 miliarde de ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2023, 17:10
(5765 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate la Școala Nr. 3 Slobozia

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate la Școala Nr. 3 Slobozia

Luni, 18 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități preventive în cadrul Școlii Gimnaziale Nr. 3 din Slobozia. Acțiunea s-a derulat în cadrul Programului «Școala Altfel» al unității ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2023, 15:00
(6045 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, posibil drogat la volan

Sâmbătă, 16 decembrie a.c., în jurul orelor 10,30, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit în trafic un șofer, în vârstă de 30 de ani, din Bărbulești, în vederea verificării documentelor personale precum ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 15:40
(5125 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA Constanța în perioada Sărbătorilor de Iarnă

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada Sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, casieriile RAJA și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 13:30
(12604 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la un adăpost de animale din Urziceni, la o anexă din Andrășești și la o casă din Malu. A luat foc un camion!

Două echipaje de pompieri au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la un adăpost de animale în Urziceni. La locul solicitării au fost alocate două autospeciale de stingere cu apă și spumă. Au ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 13:25
(17432 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Crunți, Urziceni, Slobozia și Țăndărei

Vineri, 15 decembrie a.c., în jurul orei 8,00, trei echipaje de la Stația de Pompieri Fetești, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD, au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 13:20
(5102 vizualizări - 0 comentarii)


MF/ANAF oferă suport în vederea completării și depunerii Declarației 112

În Monitorul Oficial, Partea I nr. 1112 și din 1112 Bis din 11 decembrie 2023 a fost publicat Ordinul nr. 1.994/880/1.181/4.594/2023 pentru aprobarea modelului, conținutului, modalității de depunere și ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 12:55
(9438 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Joi, 21 decembrie 2023, termen-limită de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 21 decembrie 2023, este termenul-limită de depunere a unor declarații fiscală, respectiv Formularul 100-«Declarație ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2023, 12:40
(15124 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Conducea un autoturism neînmatriculat

Joi, 14 decembrie a.c., polițiștii au depistat în trafic pe raza orașului Fierbinți-Târg un tânăr, de 20 de ani, din Sinești, în timp ce conducea un autoturism neînmatriculat. Oamenii legii au întocmit ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2023, 17:10
(4267 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan sub efectul substanțelor interzise

Doi tineri, de 21 și 25 de ani, domiciliați pe raza orașelor Țăndărei și Urziceni, s-au ales cu dosare penale după ce au fost opriți în trafic de polițiști, iar în urma testelor anti-drog, oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2023, 17:00
(4150 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: Spectacol de Crăciun la Sala «Europa»

Protopopiatul Slobozia: Spectacol de Crăciun la Sala «Europa»

Joi, 14 decembrie 2023, în apropierea Marelui Praznic al Nașterii Domnului, Protopopiatul Slobozia a organizat ediția a XI-a a Spectacolului de Crăciun «E vremea colindelor». Evenimentul s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2023, 12:50
(4235 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 20 decembrie 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 20 decembrie 2023, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații: Formularul 010 ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2023, 12:40
(10883 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia: «Crăciun la Muzeu»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia și Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia organizează spectacolul «Crăciun la Muzeu». Evenimentul se desfășoară luni, 18 decembrie ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2023, 17:50
(17093 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive ale polițiștilor în școli

Miercuri, 13 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat activități în 6 unități de învățământ în domeniul prevenirii delincvenței juvenile, faptelor cu violență și victimizării minorilor Astfel ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2023, 16:40
(3780 vizualizări - 0 comentarii)


Perchiziții domiciliare la Stelnica

Miercuri,13 decembrie a.c., polițiștii din Stelnica, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au pus în aplicare două mandate de percheziție domiciliară, pe raza comunei Stelnica, la ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2023, 16:20
(4206 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificări aduse Formularului 112

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin prin Legea nr. 296/2023 au fost aduse unele modificări care vizează regimul fiscal aplicabil persoanelor fizice care ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2023, 16:25
(5672 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări de TVA în valoare de peste 7,17 milioane de lei în luna noiembrie a anului 2023

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna noiembrie 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 7,17 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2023, 13:25
(8392 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un copac

Pompierii din Slobozia au intervenit marți, 12 decembrie a.c., în cazul unui accident rutier în care a fost implicat un autoturism ce a ieșit în afara părții carosabile și a intrat într-un copac. În urma ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2023, 00:30
(6221 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,11 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor efectuate în luna noiembrie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la faptul că, în urma inspecțiilor și verificărilor efectuate pe parcursul lunii noiembrie 2023, valoarea sumelor stabilite suplimentar ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2023, 17:50
(12158 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor la Școala Gimnazială Gheorghe Lazăr

Acțiuni preventive ale polițiștilor la Școala Gimnazială Gheorghe Lazăr

Luni, 11 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară au desfășurat activități informativ-preventive la Școala Gimnazială Gheorghe Lazăr. În cadrul activităților au fost prezentate aspecte ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2023, 17:40
(4085 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Drogat la volan

Un tânăr de 19 ani, domiciliat în Bărbulești, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost oprit în trafic de polițiști, iar oamenii legii au constatat că șoferul nu avea permis de conducere. De asemenea, ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2023, 17:25
(2894 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Fetești

Luni, 11 decembrie a.c., pompierii din Fetești au intervenit în cazul unui accident rutier produs pe raza municipiului Fetești, în eveniment fiind implicate două autoturisme. În urma accidentului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2023, 13:30
(4069 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ultimele comentarii
Curiosul în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» ca la noi.... în Administrațiile locale din Ialomița, fără soluții pentru relocarea elevilor școlilor reabilitate prin Programul «ELENA» CRISTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Manu în Primarul Vasile Câmpulungeanu, somat de Prefectură să demoleze construcțiile din ferma proprie, ridicate ilegal pe islazul comunal @Ana A în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» dan în Bacalaureat 2026, probă de foc pentru elevii ialomițeni: promovare sub media națională! autoturism RABLA în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 Mary în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia George în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Cetățean în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia #Mimi în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Iulia în Administrațiile locale din Ialomița, fără soluții pentru relocarea elevilor școlilor reabilitate prin Programul «ELENA» nemultumitu' în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Mary în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia CETATEAN în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Deea în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia localnic în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Moro Meteo în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia R în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Ionica în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...