Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (619294 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Viorel:
(1 Ianuarie 2016, 21:18)
Lasane cu cartile tale Obreja te-ai nascut si tu din cenusa, sunt en carti cu mult mai bune de cat ce recomanzi tu sau ce cititi voi astia ...... !!!
Robert Obreja:
(31 Decembrie 2015, 17:45)
Va recomand sa cititi cartea ''De la idee la bani'' a lui Napoleon Hill, unul din cei mai influenti ganditori americani.  Cartea este un best seller vandut in peste 60 de milioane de exemplare care datorita sfaturilor practice din paginile ei a schimbat destinul multor femei si barbati din lumea intreaga, indiferent de domeniu de activitate. Acesta dezvaluie secretele succesului celor mai bogati oameni ai planetei dupa ce le-a studiat in detaliu vreme de mai multi ani. Suntem oameni, avem multe slabiciuni, e firesc. Totul depinde de noi pentru a realiza ceva in viata, totul pleaca de la subconstient, pe acesta trebuie sa il modelam si sa il directionam spre succes . Sunt 2 cai: daca il ''hranim'' zi de zi cu ganduri pozitive, vom avea succes in orice domeniu, alternativa e sa il influentam negativ si ne va duce la esec, la pierzanie. Puterea subconstientului este fantastica, el ne dirijeaza viata de zi cu zi si poate infaptui miracole daca invatam sa il controlam in directia in care dorim. Inlocuiti din vocabularul vostru de zi cu zi ''Nu pot sa fac asta'  cu ''Eu pot'' si veti vedea diferenta. Cand veti ajunge sa va doriti foarte mult ceva si sa credeti cu adevarat ca asa va fi, tot universul va complota sa se infaptuiasca iar rezultatele vor fi miraculoase . Trebuie sa fim deschisi la orice oportunitate ni se iveste, sa o analizam, sa ne dorim cu adevarat din toata fiinta sa ni se indeplineasca visul, oricare ar fi el, si sa avem credinta ca acesta se va indeplini indiferent de obstacolele intalnite pentru ca vom face totul ca el sa devina realitate. Recomandarea mea e sa studiati in detaliu afacerea Organo Gold, sa studiati cu atentie planul de marketing al afacerii, bonusurile pe care le puteti castiga, incercati produsele o perioada de timp si veti vedea beneficiile lor pe propriul organism, ganoderma are intr-adevar proprietati fantastice pentru sanatate. Si nu uitati ca oricine o poate face, totul se invata pe parcurs, nu sunteti singur, aveti o intreaga
Robert Obreja:
(31 Decembrie 2015, 11:44)
Eu personal mi-am facut un blog pentru promovarea afacerii pe internet, afacereacafeaorganogold.bogspot.ro se numeste. Nu am renuntat la serviciul la care sunt angajat, fac aceasta afacere în timpul liber, am incredere in produse si in sistemul afacerii si cel mai mult imi place ca stiu ca depinde doar de mine daca voi avea rezultate sau nu, imi doream o astfel afacere care nu cere o investitie prea mare si prin care voi avea succes daca voi ajuta cât mai multa lume sa aibă succes. Prezentările la care ai participat sunt făcute de oameni, care nu sunt perfect i. Am fost si eu la multe prezentari, si la alte companii din MLM, nu doar la Organo Gold, in general la majoritatea dintre ele, se exagerează, se fac promisiuni, sunt agresive..., nici mie nu imi place acest lucru, sunt de parere ca daca totul ar fi explicat clar si obiectiv, fara exagerari ar avea mai mult succes orice companie din MLM. Oricine poate face aceasta afacere indiferent de pregatire. Important e sa se înțeleagă sistemul, nu vei avea succes si nu vei ajunge la acel venit pasiv daca nu ajuți fiecare persoana inscrisa de tine sa aibă succes si sa castige bani, iar aceste persoane sa faca la rândul lor acelasi lucru cu persoanele înscrise de ele. Banii vin din echipa pe care ti-o formezi, de asta nu trebuie sa te opresti niciodată din dezvoltarea echipei tale, acelasi lucru il fac si persoanele înscrise mai sus de tine, te ajuta sa te dezvolta si sa castigi bani, altfel nu castiga nici ele. Totul se construieste in timp si cu perseverență, cu multa munca, banii nu vin peste noapte la fel ca in orice afacere, fie clasica fie MLM.
anonim:
(30 Decembrie 2015, 19:30)
Mizerabila este reclama pe care o faceti voi la acele intruniri,agresivitatea acesteia,manipularea oamenilordisperati,promisiunile superbombastice...totul este rubin ,diamant,mii de euro promisi lunar...domnilor credeti ca cineva care munceste din greu nu ar vrea sa cistige cu si din vorbe bani frumosi ?,credeti si spuneti ca toti ceilalti care au alt job sint niste prosti incapabili sa inteleaga mlm-urile ,niste incuiati!(sau cel putin asa pretind expozantii dvs care ne explica cum au renuntat ei la cistiguri certe de 50000euro ptr a intra in aceasta "minunata"afacere!Domnilor, cei care produc aceasta cafea muncesc...daca si ei nu ar fi "incuiati" si ar sta doar de vorbs,ma intreb ce ati mai face voi?
cristina:
(30 Decembrie 2015, 02:07)
Serios? Pai spune de ce nu recomanzi? De ce doar atât poți spune? De ce nu reusesti sa spui mai mult daca esti asa convinsă? Ajuta-ne si pe noi si lumineaza-ne! Aceleasi comenantarii de doi bani! Cu ce te ajuta sa faci comentariile astea? Argumentează si ne poți ajuta! Daca nu ar castiga oamenii bani din MLM, din aceaste afaceri, nu s-ar mai fi dezvoltat asa de mult,nu ar mai fi atât de multe lume din intreaga lume implicată în asta. Studiază bine ce inseamna MLM, faci comparatie cu ce iti ofera aceasta afacere si după aia poți comenta si argumenta. Fara sa spui nimic nu ne ajuta cu nimic. Afacerea are o dezvoltare rapida si la noi ca in toate cele 50 de tari unde e deschisa oficial. Cine e deschis la minte si stie sa se informeze va profita din plin aceasta oportunitate! Restul va comenta doar...
Alina:
(30 Decembrie 2015, 00:19)
Mai mare mizerie ce faceti voi nu cred ca exista am avut ocazia si nu recomand !!!! PS. Nici nu recomand !!!!! Iluzii !!!!!
Anonim:
(27 Decembrie 2015, 21:14)
Tu cu ce te ocupi ma? Poate si pentru mine e o mare mizerie ce faci tu zi de zi.
Anonim:
(27 Decembrie 2015, 19:20)
S-a mai trezit unul care nu avea ce face si simtea nevoia sa comenteze, mizerii sunt persoanele care  stiu doar sa jigneasca fara sa nu aiba nimic de spus concret, habar nu au despre ce este vorba, dar le place sa atace si sa spurce in stanga si in dreapta. Te simti mai bine acum? Nu ti-a cerut nimeni tie MA sa intre intr-un anumit MLM. Lipsa de educatie, de informatie, placerea de a face rau celor din jur, ii caracterizeaza pe multi din pacate. Nu trebuie sa fie de acord toata lumea cu ceva, e liber sa faca fiecare ce vrea, dar mi se pare firesc sa te documentezi inainte de a face o afirmatie si sa aduci argumente, nu sa ataci si sa injosesti pe cei de langa tine care vor mai mult de la viata, care cred cu adevarat in ceva si muncesc pentru asta.
Laurentiu :
(27 Decembrie 2015, 14:03)
Mai lasane ma cu MLM-ul tau bagati familia in mizeria asta !!!!
Anonim:
(26 Decembrie 2015, 12:57)
Alta care stie sa jigneasca zecile de milioane de persoane din intrega lume care fac MLM, ii cunoaste ea personal pe toti si a ajuns la concluzia ca sunt retardati. a pus un diagnostic. Tu cu ce te ocupi? Sa vedem daca iti gasim si tie diagnosticul potrivit? Daca tu nu poti si nu crezi, nu inseamna ca nu poate fi adevarat pentru toata lumea. E usor sa jignesti din spatele unui monitor. Ca sa fie constructive comentariile de aici incearca sa detaliezi si motivele pentru care ai ajuns tu la concluzia respectiva. In viata toti avem un vis, avem iluzii, ti se vand iluzii la tot pasul, depinde numai de tine sa le transformi in realitate sau nu.
Lili:
(26 Decembrie 2015, 02:00)
Sunt o familie de retardati, care vand iluziii....... , ati auzit bine ILUZIII.
Robert Obreja:
(24 Decembrie 2015, 14:56)
Organo Gold se numeste compania, Iulya, nu 'organul', 'organele' cum se rezuma toate comentariile tale, tu ai alte probleme si te intereseaza altceva se pare, nu cred ca iti gasesti rezolvare aici. Fa un efort si argumenteaza ceea ce ai de spus, nu vad halucinatii in ceea ce am spus, in caz contrar mi se par inutile,  deplasate si de prost gust comentariile tale de pe aici, sunt alte cai de ati rezolva promele si interesele tale daca iti doresti asta.
Iulya :
(24 Decembrie 2015, 00:44)
Deaja aveti halucinatii !!!! Bravo succes organelor !!!!!
Robert Obreja:
(22 Decembrie 2015, 19:42)
Am observat din comentarii ceea ce stiam deja, ca popor noi romanii suntem foarte putin toleranti, daca incerci sa faci ceva diferit fata de majoritatea chiar daca vrei sa faci un bine, esti pus la colt, se arunca cu pietre, fara sa te informezi intai si sa respecti drepturile si libertatile semenilor tai. Titulaturi ca si CARITAS cu ganoderma,  Apostolii Organo Gold, Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma, ar putea sa le faca si persoanelor care castiga bani frumosi din afaceri MLM, cunoscute in Romania, gen Avon, Oriflame, Amway, Herbalife, etc, dar oamenii le-au acceptat cu timpul si chiar consuma produsele acestora, sunt multumiti de ele si castiga sume consistente lunar din asta . Diferenta este ca aceste firme sunt de zeci de ani in lume, iar Organo Gold este de abia 5 ani aparuta, a avut o crestere fantactica in schimb, cautati in engleza clasamente MLM pe google in lume, la noi in tara este si mai la inceput, e abia lansata oficial, si a fost multa reticenta, e firesc, asa a fost si pentru celelalte firme cand au inceput. Oamenii nu inteleg sistemul MLM,  nu pacaleste nimeni pe nimeni sa intre in afacere, sa ii ia banii cuiva, dimpotriva intentiile si cheia succesului este de ajuta sa se dezvolte si sa castige bani persoana pe care o alegi sa se inscrie la tine in echipa. Degeaba inscrii multe persoane, cumpara fiecare un pachet de inscriere in afacere de exemplu, daca pe viitor nu le ajuti sa se dezvolte si sa recomande afacerea mai departe, nu castiga nimeni nimic asa pe termen lung, asa ca atat tu care inscrii persoana si toti cei deasupra ta, cei care te-au inscris pe tine, pana la nivelul cel mai de sus au interes sa te ajute ca tu sa faci bani si sa prosperi, altfel nu castiga. Toti trebuie sa fim o echipa, asta e frumusetea, depindem unii de altii, asa ca interesul tuturor partenerilor este ca sa te ajute sa iti dezvolti si tu o echipa, sa castigi bani si sa faci acelasi lucru cu echipa ta.
robert obreja:
(22 Decembrie 2015, 12:21)
Eu unul m-am inscris recent in aceasta afacere, tu ai prins perioada de prelansare, era la inceput afacerea, nu era deschisa oficial si la noi, nu auzise prea multa lume de aceasta cafea, multi nu credeau ca se va deschide vreodata piata si la noi oficial, au fost numeroase piedici, tu convingeai probabil persoanele sa vina la coffe club, ajungeau apoi acasa, cautau detalii pe net si vedeau comentarii rautacioase ca aici, ca e teapa, ca e piramidal, etc. Lumea e reticenta in general in Romania, multi nu stiu ce inseamna MLM, multi nu le vina sa creada ca pot exista si alte metode de a castiga bani in afara de serviciul clasic unde mergi 8 ore pe zi sau mai multe si unde primesti in general o suma fixa de bani, care abia iti ajunge sa supravietuiesti la noi. E nevoie de multa munca de educatie, pasiune, rabdare, orice afacere se construieste pe termen lung, nu cred ca a avut cineva succes peste noapte in orice afacere, fie clasica fie MLM. Important e sa crezi in visul tau si sa nu renunti niciodata, depinde de la persoana cum se organizeaza si se dezvolta,sunt si multe persoane care nu au avut succes decat dupa un an si ceva de zile in aceasta afacere, dovada e ca s-a ajuns si la noi la un rulaj de 200 000 de euro lunar si compania a decis sa se deschida oficial si in Romania, daca acele persoane nu ar fi luptat indiferent de obstacole si nu ar fi castigat bani nu s-ar fi ajuns aici iar afacerea creste de la luna la luna. Personal folosesc si un blog de prezentare a afacerii pe langa coffe club, pentru a inscrie persoane din intreaga tara si din toata lumea, cauta pe google robert obreja afacerea cafea organo gold, cei care se inscriu la mine in echipa ii ajut sa isi faca gratis si ei un blog daca nu se descurca si asa sansele de promovare a afacerii pe facebook,in diferite grupuri, in site-urile de anunturi gratuite etc cresc foarte mult.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Cadavrul unui bărbat, descoperit în plină stradă

Slobozia: Cadavrul unui bărbat, descoperit în plină stradă

Trupul neînsuflețit al unui bărbat a fost descoperit în dimineața zilei de joi, 27 noiembrie 2014, în zona bulevardului Chimiei. O anchetă a fost deschisă în acest caz. La fața locului s-au deplasat polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2014, 11:40
(4991 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Bani și automobile de lux, confiscate de la proxeneți

În urma celor 19 percheziții efectuate,  polițiștii au depistat și ridicat în vederea continuării cercetărilor  20000 de euro și 5000 de lei. Totodată, 4 autoturisme de lux au fost indisponibilizate ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2014, 00:23
(9870 vizualizări - 2 comentarii)


Țăndărei: A luat foc încercînd să aprindă soba

Un tînăr, de 28 de ani, din Țăndărei, s-a ales cu arsuri pe 20% din suprafața corpului după ce a încercat să aprindă focul în sobă. Un echipaj SMURD s-a deplasat de urgență la fața locului și, după ce i ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 21:05
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proxeneți trimiși în judecată

Procurorii din Slobozia au dispus trimiterea în judecată sub acuzația de proxenetism a inculpaților Doinița Chivuța Manole și Mihai Ciprian Petre. Ambii sînt în prezent arestați preventiv. Cei doi sînt ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 19:55
(4083 vizualizări - 0 comentarii)


«Enel Asistență» pentru toți ialomițenii

În premieră pentru piața energetică din România, Enel lansează, în parteneriat cu Europ Assistance, serviciul «Enel Asistență-un sistem de servicii de asistență care va oferi clienților rezidențiali o experiență ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 19:20
(4611 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Va fi judecat pentru «furt calificat»

Un tînăr a fost trimis în judecată de procurorii din Slobozia după ce inițial a fost arestat la solicitarea acelorași anchetatori, sub acuzația de «furt calificat». El este acuzat că a furat 2000 de lei ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 18:40
(4599 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Autoturism cuprins de flăcări

Un autoturism a luat foc pe raza orașului Amara. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de scînteile produse în urma unor lucrări de sudură executate de un cetățean în apropierea autoturismului staționat ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 18:15
(4779 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Urziceni: «Țepuită» la telefon

O femeie, de 52 de ani, din Urziceni a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost victima unei înșelăciuni prin metoda apelului telefonic. Partea vătămată a fost sunată pe telefonul fix de către un ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 17:05
(3933 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Înșelat pentru un loc de muncă

Un ialomițean, de 47 de ani, din comuna Vlădeni, a sunat la Poliție după ce a plătit un comision de 290 de lei pentru a i se facilita obținerea unui loc de muncă în străinătate. Oamenii legii au în această ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 16:20
(5961 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, 5 victime

Polițiștii Serviciului Rutier investighează modul în care s-au produs recent 3 accidente de circulație. În urma evenimentelor, cinci persoane au fost rănite, avînd nevoie de îngrijiri medicale.
Printre ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 15:40
(4950 vizualizări - 0 comentarii)


Monument de cult, reabilitat cu sprijinul Asociației «Ialomița Vest»

Monument de cult, reabilitat cu sprijinul Asociației «Ialomița Vest»

Biserica din satul ialomițean Hagiești, care poartă hramul «Sfîntul Nicolae», monument de cult ce datează din anul 1703, va intra într-un amplu program de reabilitare. Totul cu ajutorul eforturilor ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 13:40
(4694 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii, cu ochii în patru după șoferii contravenienți

Acțiunile polițiștilor de depistare a participanților la trafic indisciplinați au continuat și zilele acestea în Ialomița. Șoferii prinși în stare de ilegalitate au fost trași la răspundere. Astfel, oamenii ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 10:35
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor pe raza județului

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 09:50
(5262 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie pentru depistarea cancerului de sîn, la Ciulnița și Bucu

Campania de testări gratuite la sate pentru depistarea cancerului de sîn «Ai toate motivele» continuă. La acest sfîrșit de săptămînă, 22-23 noiembrie 2014, carava va fi în localitățile Ciulnița și Bucu ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2014, 11:40
(6412 vizualizări - 0 comentarii)


20 noiembrie-Sfântul Cuvios Grigorie Decapolitul

20 noiembrie-Sfîntul Cuvios Grigorie Decapolitul

Azi, 20 noiembrie, calendarul ortodox îl prăznuiește pe Sfîntul Cuvios Grigorie Decapolitul. Sfîntul Grigorie Decapolitul, ales în ceata sfinților lui Dumnezeu, se bucură de o cinstire deosebită printre ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2014, 10:15
(6479 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copii de 15 și 16 ani, prinși în flagrant la furat

Poliția Slobozia a fost sesizată prin 112 de către un localnic cu privire la faptul că a surprins doi tineri în timp ce încercau să pătrundă în incinta unei firme, situată pe raza muicipiului. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 18:10
(4029 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Prevenirea infracțiunilor comise cu violență, temă propusă elevilor Școlii Ciulnița

În cursul zilei de luni, 17 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni, împreună cu reprezentanții DGASPC, ai Serviciului Probațiune, ai Inspectoratului Județean de Jandarmi, ai DSP Ialomița, ai Asociației ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 17:20
(6929 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: La 17 ani, fără permis, prins la volanul unui vehicul

Polițiștii au depistat pe raza municipiului Urziceni un tînăr, în vârstă de 17 ani, din localitate. Acesta se afla la volanul unui autoturism, fără a deține permis de conducere pentru vreo categorie de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 16:20
(5077 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Coșereni și Borănești

Poliția a fost sesizată luni, 17 noiembrie a.c., cu privire la faptul că, pe raza comunei Coșereni, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 15:45
(6512 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii octombrie 2014, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7340 șomeri, din care 1840 șomeri indemnizați, respectiv 5500 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 14:50
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Bătrână căzută în fântână

Traian: Bătrînă căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în dimineața zilei de marți, 18 noiembrie 2014, în jurul orei 8,35, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei femei, în vîrstă de 75 ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 13:20
(3730 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Înecat în lac

Luni seara, 17 noiembrie 2014, în jurul orei 19,00, un cetățean a văzut un cadavru plutind în apa unui lac din apropierea municipiului Slobozia. Bărbatul a sunat la 112, iar în scurt timp un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 13:05
(5908 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia înecat


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania prin EURES

EURES România dispune de 77 de posturi pentru lucrătorii calificați în domeniul hotelier-gastronomic care doresc să desfășoare o activitate sezonieră în Germania. Pentru aceste locuri de muncă se va organiza ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 10:20
(8567 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: O femeie a murit intoxicată cu fum ca urmare a unui incendiu

O femeie în vîrstă de 52 de ani și-a găsit sfîrșitul, cel mai probabil, intoxicată cu fum în propria locuință din comuna Scînteia. Incendiul a fost anunțat la orele 19,45, iar la locul intervenției s-au ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 15:05
(10924 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Steluțe printre Stele»

Direcția Municipală pentru Culură, Învățămînt, Sport și Tineret Slobozia vă invită marți, 25 noiembrie 2014, la concursul de interpretare vocală «Steluțe printre Stele». La eveniment vor participa cîștigătorii ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 13:45
(4751 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Confirmare de focar al Bolii de Newcastle sau pseudopestă aviară la Grivița

În data de 7 noiembrie 2014, DSVSA Ialomița a fost înștiințată despre creșterea procentului de mortalitate peste limitele tehnologice la o exploatație de păsări-pui carne, cu un efectiv de populare de ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 12:40
(8453 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție foto

Vineri, 14 noiembrie a.c., la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, va fi vernisată o expoziție de fotografii militare. Evenimentul este organizat de Muzeul Militar Național «Regele Ferdinand ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 11:15
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Un șofer beat a lovit o femeie pe trecerea de pietoni. A părăsit locul accidentului!

Luni, 10 noiembrie a.c., Poliția Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că un pieton a fost acroșat de un autoturism, iar conducătorul auto a părăsit locul accidentului. Polițiștii au demarat rapid ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 10:50
(6850 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene cinci conducători auto, cu  vîrste cuprinse între 22 și 44 de ani, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 10:05
(3312 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 7-9 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 09:25
(4542 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...