Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (609326 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Viorel:
(1 Ianuarie 2016, 21:18)
Lasane cu cartile tale Obreja te-ai nascut si tu din cenusa, sunt en carti cu mult mai bune de cat ce recomanzi tu sau ce cititi voi astia ...... !!!
Robert Obreja:
(31 Decembrie 2015, 17:45)
Va recomand sa cititi cartea ''De la idee la bani'' a lui Napoleon Hill, unul din cei mai influenti ganditori americani.  Cartea este un best seller vandut in peste 60 de milioane de exemplare care datorita sfaturilor practice din paginile ei a schimbat destinul multor femei si barbati din lumea intreaga, indiferent de domeniu de activitate. Acesta dezvaluie secretele succesului celor mai bogati oameni ai planetei dupa ce le-a studiat in detaliu vreme de mai multi ani. Suntem oameni, avem multe slabiciuni, e firesc. Totul depinde de noi pentru a realiza ceva in viata, totul pleaca de la subconstient, pe acesta trebuie sa il modelam si sa il directionam spre succes . Sunt 2 cai: daca il ''hranim'' zi de zi cu ganduri pozitive, vom avea succes in orice domeniu, alternativa e sa il influentam negativ si ne va duce la esec, la pierzanie. Puterea subconstientului este fantastica, el ne dirijeaza viata de zi cu zi si poate infaptui miracole daca invatam sa il controlam in directia in care dorim. Inlocuiti din vocabularul vostru de zi cu zi ''Nu pot sa fac asta'  cu ''Eu pot'' si veti vedea diferenta. Cand veti ajunge sa va doriti foarte mult ceva si sa credeti cu adevarat ca asa va fi, tot universul va complota sa se infaptuiasca iar rezultatele vor fi miraculoase . Trebuie sa fim deschisi la orice oportunitate ni se iveste, sa o analizam, sa ne dorim cu adevarat din toata fiinta sa ni se indeplineasca visul, oricare ar fi el, si sa avem credinta ca acesta se va indeplini indiferent de obstacolele intalnite pentru ca vom face totul ca el sa devina realitate. Recomandarea mea e sa studiati in detaliu afacerea Organo Gold, sa studiati cu atentie planul de marketing al afacerii, bonusurile pe care le puteti castiga, incercati produsele o perioada de timp si veti vedea beneficiile lor pe propriul organism, ganoderma are intr-adevar proprietati fantastice pentru sanatate. Si nu uitati ca oricine o poate face, totul se invata pe parcurs, nu sunteti singur, aveti o intreaga
Robert Obreja:
(31 Decembrie 2015, 11:44)
Eu personal mi-am facut un blog pentru promovarea afacerii pe internet, afacereacafeaorganogold.bogspot.ro se numeste. Nu am renuntat la serviciul la care sunt angajat, fac aceasta afacere în timpul liber, am incredere in produse si in sistemul afacerii si cel mai mult imi place ca stiu ca depinde doar de mine daca voi avea rezultate sau nu, imi doream o astfel afacere care nu cere o investitie prea mare si prin care voi avea succes daca voi ajuta cât mai multa lume sa aibă succes. Prezentările la care ai participat sunt făcute de oameni, care nu sunt perfect i. Am fost si eu la multe prezentari, si la alte companii din MLM, nu doar la Organo Gold, in general la majoritatea dintre ele, se exagerează, se fac promisiuni, sunt agresive..., nici mie nu imi place acest lucru, sunt de parere ca daca totul ar fi explicat clar si obiectiv, fara exagerari ar avea mai mult succes orice companie din MLM. Oricine poate face aceasta afacere indiferent de pregatire. Important e sa se înțeleagă sistemul, nu vei avea succes si nu vei ajunge la acel venit pasiv daca nu ajuți fiecare persoana inscrisa de tine sa aibă succes si sa castige bani, iar aceste persoane sa faca la rândul lor acelasi lucru cu persoanele înscrise de ele. Banii vin din echipa pe care ti-o formezi, de asta nu trebuie sa te opresti niciodată din dezvoltarea echipei tale, acelasi lucru il fac si persoanele înscrise mai sus de tine, te ajuta sa te dezvolta si sa castigi bani, altfel nu castiga nici ele. Totul se construieste in timp si cu perseverență, cu multa munca, banii nu vin peste noapte la fel ca in orice afacere, fie clasica fie MLM.
anonim:
(30 Decembrie 2015, 19:30)
Mizerabila este reclama pe care o faceti voi la acele intruniri,agresivitatea acesteia,manipularea oamenilordisperati,promisiunile superbombastice...totul este rubin ,diamant,mii de euro promisi lunar...domnilor credeti ca cineva care munceste din greu nu ar vrea sa cistige cu si din vorbe bani frumosi ?,credeti si spuneti ca toti ceilalti care au alt job sint niste prosti incapabili sa inteleaga mlm-urile ,niste incuiati!(sau cel putin asa pretind expozantii dvs care ne explica cum au renuntat ei la cistiguri certe de 50000euro ptr a intra in aceasta "minunata"afacere!Domnilor, cei care produc aceasta cafea muncesc...daca si ei nu ar fi "incuiati" si ar sta doar de vorbs,ma intreb ce ati mai face voi?
cristina:
(30 Decembrie 2015, 02:07)
Serios? Pai spune de ce nu recomanzi? De ce doar atât poți spune? De ce nu reusesti sa spui mai mult daca esti asa convinsă? Ajuta-ne si pe noi si lumineaza-ne! Aceleasi comenantarii de doi bani! Cu ce te ajuta sa faci comentariile astea? Argumentează si ne poți ajuta! Daca nu ar castiga oamenii bani din MLM, din aceaste afaceri, nu s-ar mai fi dezvoltat asa de mult,nu ar mai fi atât de multe lume din intreaga lume implicată în asta. Studiază bine ce inseamna MLM, faci comparatie cu ce iti ofera aceasta afacere si după aia poți comenta si argumenta. Fara sa spui nimic nu ne ajuta cu nimic. Afacerea are o dezvoltare rapida si la noi ca in toate cele 50 de tari unde e deschisa oficial. Cine e deschis la minte si stie sa se informeze va profita din plin aceasta oportunitate! Restul va comenta doar...
Alina:
(30 Decembrie 2015, 00:19)
Mai mare mizerie ce faceti voi nu cred ca exista am avut ocazia si nu recomand !!!! PS. Nici nu recomand !!!!! Iluzii !!!!!
Anonim:
(27 Decembrie 2015, 21:14)
Tu cu ce te ocupi ma? Poate si pentru mine e o mare mizerie ce faci tu zi de zi.
Anonim:
(27 Decembrie 2015, 19:20)
S-a mai trezit unul care nu avea ce face si simtea nevoia sa comenteze, mizerii sunt persoanele care  stiu doar sa jigneasca fara sa nu aiba nimic de spus concret, habar nu au despre ce este vorba, dar le place sa atace si sa spurce in stanga si in dreapta. Te simti mai bine acum? Nu ti-a cerut nimeni tie MA sa intre intr-un anumit MLM. Lipsa de educatie, de informatie, placerea de a face rau celor din jur, ii caracterizeaza pe multi din pacate. Nu trebuie sa fie de acord toata lumea cu ceva, e liber sa faca fiecare ce vrea, dar mi se pare firesc sa te documentezi inainte de a face o afirmatie si sa aduci argumente, nu sa ataci si sa injosesti pe cei de langa tine care vor mai mult de la viata, care cred cu adevarat in ceva si muncesc pentru asta.
Laurentiu :
(27 Decembrie 2015, 14:03)
Mai lasane ma cu MLM-ul tau bagati familia in mizeria asta !!!!
Anonim:
(26 Decembrie 2015, 12:57)
Alta care stie sa jigneasca zecile de milioane de persoane din intrega lume care fac MLM, ii cunoaste ea personal pe toti si a ajuns la concluzia ca sunt retardati. a pus un diagnostic. Tu cu ce te ocupi? Sa vedem daca iti gasim si tie diagnosticul potrivit? Daca tu nu poti si nu crezi, nu inseamna ca nu poate fi adevarat pentru toata lumea. E usor sa jignesti din spatele unui monitor. Ca sa fie constructive comentariile de aici incearca sa detaliezi si motivele pentru care ai ajuns tu la concluzia respectiva. In viata toti avem un vis, avem iluzii, ti se vand iluzii la tot pasul, depinde numai de tine sa le transformi in realitate sau nu.
Lili:
(26 Decembrie 2015, 02:00)
Sunt o familie de retardati, care vand iluziii....... , ati auzit bine ILUZIII.
Robert Obreja:
(24 Decembrie 2015, 14:56)
Organo Gold se numeste compania, Iulya, nu 'organul', 'organele' cum se rezuma toate comentariile tale, tu ai alte probleme si te intereseaza altceva se pare, nu cred ca iti gasesti rezolvare aici. Fa un efort si argumenteaza ceea ce ai de spus, nu vad halucinatii in ceea ce am spus, in caz contrar mi se par inutile,  deplasate si de prost gust comentariile tale de pe aici, sunt alte cai de ati rezolva promele si interesele tale daca iti doresti asta.
Iulya :
(24 Decembrie 2015, 00:44)
Deaja aveti halucinatii !!!! Bravo succes organelor !!!!!
Robert Obreja:
(22 Decembrie 2015, 19:42)
Am observat din comentarii ceea ce stiam deja, ca popor noi romanii suntem foarte putin toleranti, daca incerci sa faci ceva diferit fata de majoritatea chiar daca vrei sa faci un bine, esti pus la colt, se arunca cu pietre, fara sa te informezi intai si sa respecti drepturile si libertatile semenilor tai. Titulaturi ca si CARITAS cu ganoderma,  Apostolii Organo Gold, Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma, ar putea sa le faca si persoanelor care castiga bani frumosi din afaceri MLM, cunoscute in Romania, gen Avon, Oriflame, Amway, Herbalife, etc, dar oamenii le-au acceptat cu timpul si chiar consuma produsele acestora, sunt multumiti de ele si castiga sume consistente lunar din asta . Diferenta este ca aceste firme sunt de zeci de ani in lume, iar Organo Gold este de abia 5 ani aparuta, a avut o crestere fantactica in schimb, cautati in engleza clasamente MLM pe google in lume, la noi in tara este si mai la inceput, e abia lansata oficial, si a fost multa reticenta, e firesc, asa a fost si pentru celelalte firme cand au inceput. Oamenii nu inteleg sistemul MLM,  nu pacaleste nimeni pe nimeni sa intre in afacere, sa ii ia banii cuiva, dimpotriva intentiile si cheia succesului este de ajuta sa se dezvolte si sa castige bani persoana pe care o alegi sa se inscrie la tine in echipa. Degeaba inscrii multe persoane, cumpara fiecare un pachet de inscriere in afacere de exemplu, daca pe viitor nu le ajuti sa se dezvolte si sa recomande afacerea mai departe, nu castiga nimeni nimic asa pe termen lung, asa ca atat tu care inscrii persoana si toti cei deasupra ta, cei care te-au inscris pe tine, pana la nivelul cel mai de sus au interes sa te ajute ca tu sa faci bani si sa prosperi, altfel nu castiga. Toti trebuie sa fim o echipa, asta e frumusetea, depindem unii de altii, asa ca interesul tuturor partenerilor este ca sa te ajute sa iti dezvolti si tu o echipa, sa castigi bani si sa faci acelasi lucru cu echipa ta.
robert obreja:
(22 Decembrie 2015, 12:21)
Eu unul m-am inscris recent in aceasta afacere, tu ai prins perioada de prelansare, era la inceput afacerea, nu era deschisa oficial si la noi, nu auzise prea multa lume de aceasta cafea, multi nu credeau ca se va deschide vreodata piata si la noi oficial, au fost numeroase piedici, tu convingeai probabil persoanele sa vina la coffe club, ajungeau apoi acasa, cautau detalii pe net si vedeau comentarii rautacioase ca aici, ca e teapa, ca e piramidal, etc. Lumea e reticenta in general in Romania, multi nu stiu ce inseamna MLM, multi nu le vina sa creada ca pot exista si alte metode de a castiga bani in afara de serviciul clasic unde mergi 8 ore pe zi sau mai multe si unde primesti in general o suma fixa de bani, care abia iti ajunge sa supravietuiesti la noi. E nevoie de multa munca de educatie, pasiune, rabdare, orice afacere se construieste pe termen lung, nu cred ca a avut cineva succes peste noapte in orice afacere, fie clasica fie MLM. Important e sa crezi in visul tau si sa nu renunti niciodata, depinde de la persoana cum se organizeaza si se dezvolta,sunt si multe persoane care nu au avut succes decat dupa un an si ceva de zile in aceasta afacere, dovada e ca s-a ajuns si la noi la un rulaj de 200 000 de euro lunar si compania a decis sa se deschida oficial si in Romania, daca acele persoane nu ar fi luptat indiferent de obstacole si nu ar fi castigat bani nu s-ar fi ajuns aici iar afacerea creste de la luna la luna. Personal folosesc si un blog de prezentare a afacerii pe langa coffe club, pentru a inscrie persoane din intreaga tara si din toata lumea, cauta pe google robert obreja afacerea cafea organo gold, cei care se inscriu la mine in echipa ii ajut sa isi faca gratis si ei un blog daca nu se descurca si asa sansele de promovare a afacerii pe facebook,in diferite grupuri, in site-urile de anunturi gratuite etc cresc foarte mult.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 06 Aug 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Incendiu la o casă din Dridu

Incendiu la o casă din Dridu

Sâmbătă, 18 martie a.c., în jurul orelor 22,30, pompieri dini Urziceni au fost solicitați să intervină la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Dridu. Pentru misiune ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2023, 12:20
(11948 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Vlădeni: Cadavrul unui bărbat, scos din apele râului Ialomița

Sâmbătă, 18 martie a.c., pompierii și paramedicii SMURD au intervenit pentru scoaterea unui cadavru din apele râului Ialomița, în zona localității Vlădeni. Din primele informații, trupul neînsuflețit aparține ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2023, 15:30
(10838 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 2,348 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor fiscale efectuate în luna februarie 2023

Inspectorii fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna februarie a.c., 43 inspecții fiscale, 9 controale inopinate precum și 13 verificări documentare ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2023, 12:50
(19734 vizualizări - 3 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga din Fetești!

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Turnu Severin din Fetești. În vederea executării acestor lucrări ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2023, 12:30
(11270 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Fonduri PNRR pentru înființarea perdelelor forestiere

Instituția Prefectului Ialomița: Fonduri PNRR pentru înființarea perdelelor forestiere

Joi, 16 martie 2023, prefectul județului, Constantin Marin a participat alături de deputatul Ștefan Mușoiu, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Cătălin Grigore, secretarul de stat în cadrul ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2023, 17:00
(15499 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 20 martie 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 20 martie 2023, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații fiscale: Formularul 010 ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2023, 12:50
(14091 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Donează sânge! Salvează o viață!»

Miercuri, 15 martie 2023, Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Centrul Județean de Transfuzie Ialomița au organizat o campanie de donare de sânge la sediul Căminului Cultural din localitatea Ograda ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2023, 17:25
(11725 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 31 martie 2023, termenul-limită pentru înregistrarea contractelor de închiriere

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care au aflate în derulare, la data de 1 ianuarie 2023, contracte de închiriere, că au obligația înregistrarii ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2023, 15:50
(13059 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Atenție la igienizarea terenurilor!

ISU Ialomița: Atenție la igienizarea terenurilor!

În ultimele 7 zile, pompierii ialomițeni au intervenit pentru limitarea și lichidarea unui număr de 15 incendii de vegetație uscată și stuf, produse în mai multe localități de pe raza județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2023, 13:05
(11996 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de plată aferente anului 2023 pentru schema de ajutor de stat «Sprijin pentru prima împădurire și crearea de suprafețe împădurite»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează beneficiarii Schemei de ajutor de stat «Sprijin pentru prima împădurire și crearea de suprafețe împădurite» aferentă Măsurii 8, Submăsura ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2023, 12:20
(17747 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În februarie 2023 s-a rambursat TVA în valoare de 2,65 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna februarie 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de 2,65 milioane de lei, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2023, 17:10
(12699 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Camion răsturnat în șanț

Ograda: Camion răsturnat în șanț

Marți, 14 martie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit la un accident rutier în care a fost implicat un camion, în comuna Ograda. În urma evenimentului rutier a rezultat o victimă încarcerată, dar ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2023, 13:10
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Urziceni au intervenit, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o casă în comuna Borănești. Au ars articole textile, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2023, 13:00
(11208 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Valea Ciorii, Ion Roată, Coșereni și Movilița

Accidente la Valea Ciorii, Ion Roată, Coșereni și Movilița

Vineri, 10 martie a.c., Stația de Pompieri Țăndărei a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor, la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2023, 14:20
(13089 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 88,83 milioane de lei la bugetul general consolidat, în februarie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna februarie a anului 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 88,83 milioane de lei. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2023, 14:40
(12899 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune pentru prevenirea consumului de alcool la volan

IPJ Ialomița: Acțiune pentru prevenirea consumului de alcool la volan

Joi, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat mai multe acțiuni pentru prevenirea și combaterea accidentelor rutiere cauzate de șoferii care conduc sub influența băuturilor alcoolice ori a substanțelor ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2023, 13:40
(10478 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în zona gărilor

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în zona gărilor

Joi, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat activități de prevenire a infracțiunilor în zona gărilor din Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei. Scopul activităților a constat în informarea ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2023, 13:30
(18116 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din Fetești!

În perioada 9 martie 2023, orele 23,00-10 februarie 2023, ora 06,00, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile pentru realizarea unor lucrări de racordare a noilor conducte la sistemul centralizat ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2023, 20:50
(12798 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A căzut cu mașina de pe un pod rutier

Urziceni: A căzut cu mașina de pe un pod rutier

Un grav accident s-a produs marți, 7 martie a.c., la ieșirea din Urziceni către Buzău. O mașină înmatriculată în Ialomița, în care se aflau două persoane, a căzut de pe podul rutier din zonă, într-un canal ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2023, 14:40
(12394 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Minor cercetat penal pentru furtul unei mașini

Fetești: Minor cercetat penal pentru furtul unei mașini

Luni, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au fost sesizați de un bărbat, în vârstă de 72 de ani, cu privire la faptul că a lăsat autoturismul parcat pe o stradă din Fetești pentru a merge la cumpărături ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2023, 13:00
(10498 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 10 martie 2023, termen pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește persoanelor impozabile, înregistrate în scopuri de TVA care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2023, 12:30
(21326 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 15,828 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Centrele Județene ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2023, 12:00
(23453 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,30%, rata șomajului la finele lunii ianuarie 2023

La sfârșitul lunii ianuarie 2023, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4136 șomeri (din care 2054 femei), rata șomajului fiind de 5,30%, cu 0,83% peste ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2023, 14:40
(13188 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Valea Măcrișului

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o anexă a unui ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2023, 13:05
(13623 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat omorât de tren

În dimineața zilei de sâmbătă, 4 martie a.c., un bărbat a fost lovit de trenul personal care face legătura între stațiile Slobozia Veche și Ciulnița, în zona Bazinului Olimpic din Slobozia. În urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2023, 11:00
(12743 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala Altfel» alături de jandarmii ialomițeni

«Școala Altfel» alături de jandarmii ialomițeni

În cadrul programului «Școala Altfel», în perioada 27 februarie-3 martie a.c., jandarmii ialomițeni au fost alături de elevi de la instituții de învățământ din Slobozia, Fetești și Urziceni. Copiilor le ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2023, 13:15
(8098 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 7 martie 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabiliilor înregistrați în scop de TVA, care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2023, 12:30
(14043 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Procedura de vizare a carnetelor de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, pentru obținerea sumei de bani reprezentând renta viageră agricolă aferentă anului 2022, rentierii vor solicita viza anuală în perioada ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2023, 17:40
(12395 vizualizări - 1 comentariu)


APM Ialomița: Amenzi acordate pentru arderea miriștilor

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița reamintește cetățenilor din județul Ialomița faptul că, potrivit reglementărilor legale, arderea miriștilor constituie contravenție. Astfel, persoanele fizice ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2023, 16:30
(9714 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: S-a majorat valoarea indemnizațiilor de șomaj și de stimulare a ocupării forței de muncă

Începând cu 1 martie 2023, baza de calcul a indemnizației de șomaj și a altor măsuri de stimulare a ocupării forței de muncă oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a majorat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2023, 12:30
(13345 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...