Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (620501 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Anonim:
(21 Decembrie 2015, 20:19)
...si atunci cum se explica faptul ca eu am actionat un an si jumatate in aceasta "afacere profitabila" mergind de 3-4 ori pe sapt la coffe cluburi,aducind cunostinta cu multa munca de convingere si la capatul acestei perioade m-am ales cu vreo 200 de euro (asta dupa ce am investit aproape 2000 euro in cafea,pachetepromotionale ,maoe,etc)?Imi amintesc si acum ce spuneau la inceput citiva "mentori"ai afacerii "ce,nu va place sa cistigati citeva mii de euro pe luna stind si bind cafea ?.Asta e,nu acuz pe numeni,credulitatea si prostia se platesc!
Anonim:
(20 Decembrie 2015, 18:28)
Iti recomand sa mai citesti si cate o carte de dezvoltare personala si ai sa vezi lumea altfel, cu o atitudine negativista si rautacioasa nu vei face nimic in viata, vei atrage doar lucruri negative. Cu toate rautatile voastre afacerea se dezvolta spectaculos si la noi, ii felicit inca odata pe cei care vor mai mult de la viata si lupta pentru asta. Iar aceasta cafea chiar este sanatoasa si castiga teren si in Romania, trebuie doar sa o incerci si vei vedea beneficiile pe propriul organism. Sunt deja multe persoane si la noi care nu sunt in afacere dar cumpara aceasta cafea pentru ca au fost multumiti de rezultatele ei. Organo Gold s-a lansat oficial pe 11 oct 2015 si in Romania, a fost in perioada de prelansare pana acum ca orice afacere care se lanseaza intr-o tara straina, testeaza piata la inceput sa vada daca se merita. Felicitari celor care au facut ca si Romania sa faca parte din marea familie Organo Gold alaturi de celelalte 50 de  tari in care aceasta afacere s-a lansat oficial. Cei care stiu sa profite de aceasta oportunitate ca este inca la inceput la noi in tara, vor actiona si vor valorifica fiecare clipa. Ceilalti vor ramane spectatori si comentatori la evolutia afacerii.
Anonim:
(20 Decembrie 2015, 17:38)
Si care e adevarul dupa mintea ta? Ai realizat pana acum ceva in viata? Esti multumita de tine si de realizarile tale?  Sunt si  persoane care vor mai mult de la viata, si au toata stima mea, in comparatie cu tine care vii doar cu pareri personale pe aici din prea multa frustrare probabil fara sa stii ce inseamna aceasta afacere. Ca sa incepi orice afacere trebuie sa investesti si niste bani, fa o comparatie cu o afacere clasica sa vezi cati bani te ajunge doar autorizatiile sa o deschizi. Nu promite nimeni castiguri peste noapte fara sa muncesti aici, castiga fiecare in raport de cat se implica si daca o va face din pasiune va avea cu siguranta rezultate ca in orice domeniu. Ideea de a promova afacerea prin coffe club vine de la romanca din Italia,  Angelica Enache si sotul ei, care a ajuns sa faca din aceasta afacere sa fie nr  1 pe Europa in Italia, si este in continua crestere. Datorita succesului de acolo a fost copiat sistemul si la noi de promovare si s-a dezvoltat foarte repede si in Romania asa. Referitor la Irinel Columbeanul, nu este imaginea companiei, este si el partener ca multi altii care au ales sa intre in aceasta afacere.
Iulya :
(20 Decembrie 2015, 12:51)
Ai suparat organul, doare adevarul !!!!!
anonim:
(18 Decembrie 2015, 12:20)
Inca ceva, piramida exista in orice sistem, in orice firma de exemplu, structura organizatorica porneste de la directorul general si continua pana la angajati, chiar si in religie incepe de la patriarh pana la ultimul preot, si exemplele pot continua, toate sistemele sunt piramidale. Si nu e caritas, la caritas trebuia sa bagi doar bani fara sa primesti nimic in schimb, cu iluzia ca acestia se vor multlica din banii bagati de cei de sub tine, era normal sa fie teapa si ssa se prabuseasca, nu avea sustenere economica. In aceste firme in schimb primesti produse pentru banii dati, cei care intra in sistem castiga bani in urma vanzarii produselor acelor companii, si castiga in functie de fiecare cat se implica si de echipa care reuseste sa o construiasca. Daca sistemul nu ar functiona asa bine si oamenii nu ar castiga bani, aceste firme ar dispare imediat una cate una, insa realitatea a demonstrat ca merge foarte bine si se ruleaza miliarde de euro in sceste sisteme.Avem libertatea de a alege, suntem responsabili insa de viitorul nostru in functie de deciziile pe care le luam la un moment dat in viata. Iti recomand sa te informezi tot timpul in viata. Succes!
anonim:
(18 Decembrie 2015, 12:03)
Ma deranjeaza atitudinea celor ca tine care comenteaza aiurea fara habar sa aiba despre ce e vorba. Tu stii ce inseamna MLM? In primul rand asta e diferenta, companiile care isi vand produsele in acest sistem isi fac publicitate din recomandari din persoana in persoana, nu la tv. Stii ca sunt peste 8000 de firme in intreaga lume care isi vand astfel produsele si asta de acum 60 de ani, sunt peste 80 de milioane de persoane din lumea intreaga care fac asta si castiga bani din network marketing? Oriflame, avon, amway, herbalife, etc,ai auzit de ele? Crezi ca ar fi rezistat daca nu ar fi functionat sistemul? Si totusi functioneaza, sunt mii de persoane si in Romania, care castiga bani din MLM. Daca tu nu crezi si nu poti, nu inseamna ca altii nu fac asta. 
Mihai Bucuresti:
(18 Decembrie 2015, 03:05)
Anonim ce te-ai aprins asa ????  Argumenteaza ??? Cati fraieri ai pacalit pana acum ???? Ps. Explica tu cum e cu compania asta care face atata lume fericita se observa pe toate posturile tv si prin toate ziarele se vorbeste numai de prosperitatea acestei firme !!!!!!!!
Anonim:
(15 Decembrie 2015, 23:07)
Nu inteleg cum nu ia nimeni atitudine si sterge postarea asta, am vazut tot felul de aberatii pe aici de la niste persoane care habar nu au cei cu ei. Cum e posibil sa denigrezi o companie care e deschisa oficial in 50 de tari, are rulaje de 1 miliard de euro, castiga bani din aceasta afaceri zeci de mii de persoane din intreaga lume, in america, in tarile latine, in  italia nu mai zic ce a reusit sa faca o romanca acolo, intoata europa are succes. Si ne-am trezit noi romanii ca suntem mai destepti ca straini sa denigram, sa aruncam cu noroi pana si in semenii nostri care incearca sa aiba o viata mai buna. Din cauza educatiei, intolerantei, convingerilor invechite, ne place mahalagismul si sa spurcam pe toata lumea ca le stim pe toate, de asta suntem unde suntem si cine stie cat vom mai fi. Mi-e rusine cateodata ca sunt roman din cauza unor semeni. Nu stiu cum de nu v-a dat in judecata compania inca pentru denigrarea si campania negativa dar fara fond pe care cu buna stiinta o lasati sa se faca aici.  RUUUSIIINEEE!!!
Anonim :
(13 Decembrie 2015, 13:24)
Videoclipurile cu Roxana si doamna Aneta puse pe youtube de Iri  spun totul pacat de Roxana care mai e si economist de profesie de doamna Aneta ce sa mai zic textele spun totul,sfatul meu ar fi sa mearga pe la casa pensiei poate mai gaseste ceva pe acolo succes !!! Ps. Ar fi bine ca cei care faceti acest job cu organu sa le mai dati cate un like ca la capitolul asta stau prost !!!
Iulya :
(6 Decembrie 2015, 14:58)
Am fost invitata de o buna prietena am participat la acel coffe dar ma abtin pot sa-ti spun ca in afara de prietenii in ghilimele pe retelele de socializare este o investitie care nu isi are rostul mai bine investesti acei bani in cu totul altaceva sau chiar sai cheltui pe ceva ce iti este de folos tie sau familiei tale. PS. Da intradevar este piramidal cumperi acel pachet, faci comenzi lunare, umbli prin baruri cu termosul de apa calda dupa tine din acele pliculete de ,,cafea,, (ness) curat extrem de scumpa pe care tu o platesti incepi sa iti inviti la inceput prieteni sa o bea , daca nu reusesti sa pacalesti nici unul sa intre si el in joc deaja incepi sa pierzi si ai sa pierzi din prietenii adevarati nu din cei care ai faci din accest joc piramidal si pierzi timp pretios prin baruri sa incerci sa gasesti visatori care doresc castiguri peste noapte sau cate un mercedes negru !!! Dar cel mai bine e sa mergi sa te convingi singur .
Anonimul 69:
(5 Decembrie 2015, 21:23)
In seara aceasta mi sa propus si miea o asemenea afacere , voi ce zicet este o afacere de tip piramidal sau ,o afacere de marfa de tip piramidala ,profit cat?. Columbianul cat?.In buzunarelul nostru cat, in buzunarul lor cat?.Pana la ce numar cat?.......Rog adaugati un comentariu
Iulya :
(5 Decembrie 2015, 19:00)
Sunte-ti fantastici daca a aparut si Iri cu my organo e clar,  Elita asta din Romania nu v-ati orientat si voi la o persoana mai importanta ca la nea Iri organu nu mai este demult daca nu a reusit sa faca persoana de langa el fericita si a plecat, poate pe lumea de dincolo reuseste sa faca fericiti pe mai multi bravo voua asa e cand stai in livingul casei si te filmezi !!! Apropo am inteles ca a acceptat pentru o suma modica sa apara in poze cu spuma organo romania  bai hahalerelor la rulajul vostru si la banii care ai luati pe luna sume de 10-13000 cum le spuneti la creduli trebuia sa plusati si voi si poate reclama va facea Simona Halep nu nenea care il cauta fiscul pe acasa asa ca cu elita asta de la varful organo sigur nu mai auzim de voi pe la anul !!!!
Anonim:
(20 Noiembrie 2015, 22:05)
Buna ziua daca esti asa curioasa poti sa faci putin oral si tu si misa voastra pe   ,, dreptate ,, !!! Nu mai gasiti prosti !!!!
dreptate:
(19 Noiembrie 2015, 20:55)
Buna ziua. Sunt curioasa sa aflu cei care comenteaza aici contra unui presupus caritas cu ganoderma realizeaza ca aici pe forum este implicat intr'un caritas direct care umple buzunarul altuia?
Anghel Eduard:
(13 Noiembrie 2015, 01:32)
http://angheleduard.myorganogold.com/ro-ro/ pentru hateri :* :* :* 

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
239 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Polițiștii, pe urmele șoferilor beți la volan

Trei șoferi, aflați în stare de ebrietate, au fost depistați conducînd pe șosele județului. Primii doi au fost identificați de polițiști la Slobozia, iar celălalt în zona Vlădeni. Aceștia aveau valori ale ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2015, 17:40
(5346 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Element de muniție, descoperit în curte

Un proiectil de artilerie exploziv de calibru 76 mm a fost descoperit de un cetățean din localitatea Valea Ciorii, în timp ce săpa în curtea casei. Evenimentul a fost anunțat la 112 miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 14:10
(5236 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța comunității

Poliția Română desfășoară Acțiunea «Blocada» pentru prevenirea faptelor  antisociale și asigurarea unui trafic rutier sigur. Astfel, în perioada 20-26 august 2015, în timpul acțiunilor punctuale desfășurate ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 13:45
(4627 vizualizări - 2 comentarii)


AFIR dă undă verde pentru ultimele finanțări pentru infrastructură din PNDR 2007-2013

Pentru a asigura gestionarea eficientă a fondurilor europene nerambursabile alocate țării noastre prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Rurală 2007-2013, Agenția pentru Finanțarea Investițiilor ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 12:35
(6551 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Registru de evidență a tratamentelor cu produse de protecție a plantelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește fermierilor beneficiari ai schemelor de plăți directe că, începînd cu anul 2015, este implementată cerința legală ...[citește_toată_știrea]

27 August 2015, 12:10
(8736 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Doi copii, răniți într-un accident rutier

Doi copii, de 10 și 12 ani, pasageri ai unei mașini condusă de un bărbat de 36 de ani, din localitatea ialomițeană Gîrbovi, au fost victime ale unui accident rutier. Într-o curbă la stînga, conducătorul ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 20:05
(4533 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Țăndărei: Reținut pentru că a lovit un pieton

Un bărbat de 51 de ani, din Țăndărei, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a lovit cu mașina o tînără de 30 de ani, pe trecerea de pietoni. Fără să-i pese de victimă, șoferul a fugit de la locul accidentului ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 18:35
(5877 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 259 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 25 august 2015, sînt disponibile 259 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 17:05
(5867 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Salvat de pompieri, dintr-o fîntînă dezafectată

Un cetățean din comuna Manasia a văzut moartea cu ochii. Bărbatul se afla pe cîmp, moment în care a căzut într-o fîntînă secată, căreia îi lipsea tubul de deasupra pămîntului, adîncă de 3 metri. Speriat ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 15:25
(4951 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Contribuabilii, în contact cu noile schimbări legislative în materie fiscală

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița anunță contribuabilii din județ, persoane fizice și juridice, cu privire la organizarea unor sesiuni privind aducerea la cunoștință a acestora a noilor ...[citește_toată_știrea]

25 August 2015, 14:05
(4668 vizualizări - 0 comentarii)


4 zile de doliu la Țăndărei. Marian «Miliardaru», liderul țiganilor din oraș, a murit

Jale în lumea țigănească din Țăndărei. Marian «Miliardaru», cel mai influent lider al comunității rome din oraș, a murit în acest sfîrșit de săptămînă într-un accident de circulație, petrecut pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

23 August 2015, 14:05
(25125 vizualizări - 21 comentarii)


APIA Ialomița: Este interzisă incendierea miriștilor!

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează fermierii cu privire la obligația de a respecta normele de ecocondiționalitate (GAEC 6.2), conform cărora este interzisă arderea miriștilor și a resturilor vegetale pe terenul arabil, precum și a vegetației pajiștilor permanente ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 20:25
(3909 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat în pom

Poliția a fost sesizată joi, 20 august a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 19:15
(4966 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Minor rănit de un șofer fără permis

Un băiat, de 7 ani, din Bărbulești, a fost victima unui accident rutier petrecut pe raza localității. Acesta a fost lovit de mașina condusă de un bărbat, de 34 de ani, care nu deținea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 17:50
(5327 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Și-a omorît tatăl într-un accident rutier

Tragedie pe șoseaua care leagă localitățile Ograda și Țăndărei. Un tînăr, de 24 de ani, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un parapet de pe marginea drumului. În urma impactului, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 17:05
(6831 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Slobozia: Depistat la volan în stare de ebrietate

Un șofer, de 36 de ani, a fost prins conducînd pe șoselele Sloboziei în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,58 miligrame alcool pur în aerul expirat. Pentru fapta sa el s-a ales cu un dosar ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 15:30
(4053 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: La volan, fără permis

Polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Bordușani, un tînăr, de 27 de ani. Acesta se afla la volanul unui vehicul, fără să dețină permis auto. În această cauză a fost întocmit un dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 14:10
(4037 vizualizări - 0 comentarii)


Rezultatele Acțiunii «Blocada» în Ialomița

La nivel național, în perioada 13-19 august 2015, Poliția Română a desfășurat Acțiunea «Blocada». Este vorba despre o serie de activități polițienești specifice, cu rol în prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 13:20
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

privind organizarea
concursului de încadrare
a postului vacant de execuție
Contabil gr. II,
din cadrul Biroului Contabilitate

U.M. 01416 Slobozia organizează
concurs pentru ocuparea postului
de Contabil gradul II
din cadrul Biroului Contabilitate,
în data de 14.09.2015
(data primei probe de concurs)
Principalele cerințe ale postului sînt:
-studii medii în domeniul
financiar-contabil
-vechime în domeniul financiar-contabil
Data limită pînă la care se pot depune
dosarele de concurs
este 04.09.2015, orele 16,00.
Detalii privind condițiile generale
și specifice pentru ocuparea postului,
tipul probelor de concurs,
locul și ora desfășurării acestora,
bibliografia de concurs se pot obține
la tel. 0243/230.190, 0767/295.357
sau la sediul U.M. 01416,
Șoseaua Amara, nr. 2,
localitatea Slobozia

17 August 2015, 17:25


anunț angajare

Compania SSG Security Solutions
angajează agenți de securitate
pentru spații comerciale
Telefon 0736/908.511

17 August 2015, 13:05


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de furturi

Polițiștii din Ialomița au efectuat 4 percheziții domiciliare, pe raza comunelor Borănești și Roșiori, la persoane bănuite că ar fi comis mai multe furturi. O persoană a fost reținută. Astfel, joi, 13 august ...[citește_toată_știrea]

17 August 2015, 11:10
(4936 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii iulie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6931 șomeri, din care 1203 șomeri indemnizați, respectiv 5728 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

17 August 2015, 10:20
(3082 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul de Informare Turistică de la Slobozia a fost inaugurat

Centrul de Informare Turistică de la Slobozia a fost inaugurat

Reprezentanții Primăriei Slobozia au inaugurat vineri, 14 august 2015, Centrul de Informare Turistică. Amplasat la intrarea dinspre București a municipiului, obiectivul  își propune să le ofere celor ...[citește_toată_știrea]

14 August 2015, 15:20
(10068 vizualizări - 12 comentarii)


Amara: Slobozean beat la volan

Polițiștii au oprit pentru control, pe raza orașului Amara, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 50 de ani, din Slobozia. Întrucît conducătorul auto emana halenă alcoolică, i-a fost solicitată ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 19:20
(6795 vizualizări - 1 comentariu)


Gălățeancă de 61 de ani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

O femeie, în vîrstă de 61 de ani, din județul Galați, este cercetată de polițiști pentru «furt». Femeia este bănuită că în cursul zilei de 4 august a.c., în timp ce se afla în incinta unui supermarket de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 18:10
(6287 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la furat de porumb

Doi jandarmi din cadrul Detașamentului 3 Fetești, în timp ce se deplasau de la domiciliu, respectiv Fetești, spre locul de muncă, subunitatea Țăndărei, au surprins trei persoane din satul Lăcusteni care ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 16:20
(5861 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Munteni Buzău

Pompierii din cadrul Gărzii de intervenție Slobozia au acționat în comuna Munteni Buzău pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la  depozitul de furaje al unei societăți agricole din localitate. ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 14:45
(8076 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 249 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 12 august 2015, sînt disponibile 249 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 13:55
(5444 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

Poliția a fost sesizată luni, 10 august a.c., cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea a trei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

11 August 2015, 18:10
(5423 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși au consumat anterior băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 August 2015, 15:20
(6138 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...