Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (614982 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Anonim:
(21 Decembrie 2015, 20:19)
...si atunci cum se explica faptul ca eu am actionat un an si jumatate in aceasta "afacere profitabila" mergind de 3-4 ori pe sapt la coffe cluburi,aducind cunostinta cu multa munca de convingere si la capatul acestei perioade m-am ales cu vreo 200 de euro (asta dupa ce am investit aproape 2000 euro in cafea,pachetepromotionale ,maoe,etc)?Imi amintesc si acum ce spuneau la inceput citiva "mentori"ai afacerii "ce,nu va place sa cistigati citeva mii de euro pe luna stind si bind cafea ?.Asta e,nu acuz pe numeni,credulitatea si prostia se platesc!
Anonim:
(20 Decembrie 2015, 18:28)
Iti recomand sa mai citesti si cate o carte de dezvoltare personala si ai sa vezi lumea altfel, cu o atitudine negativista si rautacioasa nu vei face nimic in viata, vei atrage doar lucruri negative. Cu toate rautatile voastre afacerea se dezvolta spectaculos si la noi, ii felicit inca odata pe cei care vor mai mult de la viata si lupta pentru asta. Iar aceasta cafea chiar este sanatoasa si castiga teren si in Romania, trebuie doar sa o incerci si vei vedea beneficiile pe propriul organism. Sunt deja multe persoane si la noi care nu sunt in afacere dar cumpara aceasta cafea pentru ca au fost multumiti de rezultatele ei. Organo Gold s-a lansat oficial pe 11 oct 2015 si in Romania, a fost in perioada de prelansare pana acum ca orice afacere care se lanseaza intr-o tara straina, testeaza piata la inceput sa vada daca se merita. Felicitari celor care au facut ca si Romania sa faca parte din marea familie Organo Gold alaturi de celelalte 50 de  tari in care aceasta afacere s-a lansat oficial. Cei care stiu sa profite de aceasta oportunitate ca este inca la inceput la noi in tara, vor actiona si vor valorifica fiecare clipa. Ceilalti vor ramane spectatori si comentatori la evolutia afacerii.
Anonim:
(20 Decembrie 2015, 17:38)
Si care e adevarul dupa mintea ta? Ai realizat pana acum ceva in viata? Esti multumita de tine si de realizarile tale?  Sunt si  persoane care vor mai mult de la viata, si au toata stima mea, in comparatie cu tine care vii doar cu pareri personale pe aici din prea multa frustrare probabil fara sa stii ce inseamna aceasta afacere. Ca sa incepi orice afacere trebuie sa investesti si niste bani, fa o comparatie cu o afacere clasica sa vezi cati bani te ajunge doar autorizatiile sa o deschizi. Nu promite nimeni castiguri peste noapte fara sa muncesti aici, castiga fiecare in raport de cat se implica si daca o va face din pasiune va avea cu siguranta rezultate ca in orice domeniu. Ideea de a promova afacerea prin coffe club vine de la romanca din Italia,  Angelica Enache si sotul ei, care a ajuns sa faca din aceasta afacere sa fie nr  1 pe Europa in Italia, si este in continua crestere. Datorita succesului de acolo a fost copiat sistemul si la noi de promovare si s-a dezvoltat foarte repede si in Romania asa. Referitor la Irinel Columbeanul, nu este imaginea companiei, este si el partener ca multi altii care au ales sa intre in aceasta afacere.
Iulya :
(20 Decembrie 2015, 12:51)
Ai suparat organul, doare adevarul !!!!!
anonim:
(18 Decembrie 2015, 12:20)
Inca ceva, piramida exista in orice sistem, in orice firma de exemplu, structura organizatorica porneste de la directorul general si continua pana la angajati, chiar si in religie incepe de la patriarh pana la ultimul preot, si exemplele pot continua, toate sistemele sunt piramidale. Si nu e caritas, la caritas trebuia sa bagi doar bani fara sa primesti nimic in schimb, cu iluzia ca acestia se vor multlica din banii bagati de cei de sub tine, era normal sa fie teapa si ssa se prabuseasca, nu avea sustenere economica. In aceste firme in schimb primesti produse pentru banii dati, cei care intra in sistem castiga bani in urma vanzarii produselor acelor companii, si castiga in functie de fiecare cat se implica si de echipa care reuseste sa o construiasca. Daca sistemul nu ar functiona asa bine si oamenii nu ar castiga bani, aceste firme ar dispare imediat una cate una, insa realitatea a demonstrat ca merge foarte bine si se ruleaza miliarde de euro in sceste sisteme.Avem libertatea de a alege, suntem responsabili insa de viitorul nostru in functie de deciziile pe care le luam la un moment dat in viata. Iti recomand sa te informezi tot timpul in viata. Succes!
anonim:
(18 Decembrie 2015, 12:03)
Ma deranjeaza atitudinea celor ca tine care comenteaza aiurea fara habar sa aiba despre ce e vorba. Tu stii ce inseamna MLM? In primul rand asta e diferenta, companiile care isi vand produsele in acest sistem isi fac publicitate din recomandari din persoana in persoana, nu la tv. Stii ca sunt peste 8000 de firme in intreaga lume care isi vand astfel produsele si asta de acum 60 de ani, sunt peste 80 de milioane de persoane din lumea intreaga care fac asta si castiga bani din network marketing? Oriflame, avon, amway, herbalife, etc,ai auzit de ele? Crezi ca ar fi rezistat daca nu ar fi functionat sistemul? Si totusi functioneaza, sunt mii de persoane si in Romania, care castiga bani din MLM. Daca tu nu crezi si nu poti, nu inseamna ca altii nu fac asta. 
Mihai Bucuresti:
(18 Decembrie 2015, 03:05)
Anonim ce te-ai aprins asa ????  Argumenteaza ??? Cati fraieri ai pacalit pana acum ???? Ps. Explica tu cum e cu compania asta care face atata lume fericita se observa pe toate posturile tv si prin toate ziarele se vorbeste numai de prosperitatea acestei firme !!!!!!!!
Anonim:
(15 Decembrie 2015, 23:07)
Nu inteleg cum nu ia nimeni atitudine si sterge postarea asta, am vazut tot felul de aberatii pe aici de la niste persoane care habar nu au cei cu ei. Cum e posibil sa denigrezi o companie care e deschisa oficial in 50 de tari, are rulaje de 1 miliard de euro, castiga bani din aceasta afaceri zeci de mii de persoane din intreaga lume, in america, in tarile latine, in  italia nu mai zic ce a reusit sa faca o romanca acolo, intoata europa are succes. Si ne-am trezit noi romanii ca suntem mai destepti ca straini sa denigram, sa aruncam cu noroi pana si in semenii nostri care incearca sa aiba o viata mai buna. Din cauza educatiei, intolerantei, convingerilor invechite, ne place mahalagismul si sa spurcam pe toata lumea ca le stim pe toate, de asta suntem unde suntem si cine stie cat vom mai fi. Mi-e rusine cateodata ca sunt roman din cauza unor semeni. Nu stiu cum de nu v-a dat in judecata compania inca pentru denigrarea si campania negativa dar fara fond pe care cu buna stiinta o lasati sa se faca aici.  RUUUSIIINEEE!!!
Anonim :
(13 Decembrie 2015, 13:24)
Videoclipurile cu Roxana si doamna Aneta puse pe youtube de Iri  spun totul pacat de Roxana care mai e si economist de profesie de doamna Aneta ce sa mai zic textele spun totul,sfatul meu ar fi sa mearga pe la casa pensiei poate mai gaseste ceva pe acolo succes !!! Ps. Ar fi bine ca cei care faceti acest job cu organu sa le mai dati cate un like ca la capitolul asta stau prost !!!
Iulya :
(6 Decembrie 2015, 14:58)
Am fost invitata de o buna prietena am participat la acel coffe dar ma abtin pot sa-ti spun ca in afara de prietenii in ghilimele pe retelele de socializare este o investitie care nu isi are rostul mai bine investesti acei bani in cu totul altaceva sau chiar sai cheltui pe ceva ce iti este de folos tie sau familiei tale. PS. Da intradevar este piramidal cumperi acel pachet, faci comenzi lunare, umbli prin baruri cu termosul de apa calda dupa tine din acele pliculete de ,,cafea,, (ness) curat extrem de scumpa pe care tu o platesti incepi sa iti inviti la inceput prieteni sa o bea , daca nu reusesti sa pacalesti nici unul sa intre si el in joc deaja incepi sa pierzi si ai sa pierzi din prietenii adevarati nu din cei care ai faci din accest joc piramidal si pierzi timp pretios prin baruri sa incerci sa gasesti visatori care doresc castiguri peste noapte sau cate un mercedes negru !!! Dar cel mai bine e sa mergi sa te convingi singur .
Anonimul 69:
(5 Decembrie 2015, 21:23)
In seara aceasta mi sa propus si miea o asemenea afacere , voi ce zicet este o afacere de tip piramidal sau ,o afacere de marfa de tip piramidala ,profit cat?. Columbianul cat?.In buzunarelul nostru cat, in buzunarul lor cat?.Pana la ce numar cat?.......Rog adaugati un comentariu
Iulya :
(5 Decembrie 2015, 19:00)
Sunte-ti fantastici daca a aparut si Iri cu my organo e clar,  Elita asta din Romania nu v-ati orientat si voi la o persoana mai importanta ca la nea Iri organu nu mai este demult daca nu a reusit sa faca persoana de langa el fericita si a plecat, poate pe lumea de dincolo reuseste sa faca fericiti pe mai multi bravo voua asa e cand stai in livingul casei si te filmezi !!! Apropo am inteles ca a acceptat pentru o suma modica sa apara in poze cu spuma organo romania  bai hahalerelor la rulajul vostru si la banii care ai luati pe luna sume de 10-13000 cum le spuneti la creduli trebuia sa plusati si voi si poate reclama va facea Simona Halep nu nenea care il cauta fiscul pe acasa asa ca cu elita asta de la varful organo sigur nu mai auzim de voi pe la anul !!!!
Anonim:
(20 Noiembrie 2015, 22:05)
Buna ziua daca esti asa curioasa poti sa faci putin oral si tu si misa voastra pe   ,, dreptate ,, !!! Nu mai gasiti prosti !!!!
dreptate:
(19 Noiembrie 2015, 20:55)
Buna ziua. Sunt curioasa sa aflu cei care comenteaza aici contra unui presupus caritas cu ganoderma realizeaza ca aici pe forum este implicat intr'un caritas direct care umple buzunarul altuia?
Anghel Eduard:
(13 Noiembrie 2015, 01:32)
http://angheleduard.myorganogold.com/ro-ro/ pentru hateri :* :* :* 

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Anunț angajare

Societatea Comercială
Amara Turism SRL
,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224

18 Iunie 2012, 11:13


Anunț angajare

Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367

16 Iunie 2012, 07:54


Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!

În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:06
(12084 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:01
(11567 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 14:04
(10989 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină

În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:39
(9609 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Jilavele: «Șofer» la 17 ani

Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:33
(10111 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:31
(9575 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 15:39
(10583 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Avem două «Școli Europene»

Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:39
(9945 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Violator încarcerat

Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:38
(8355 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:36
(7839 vizualizări - 2 comentarii)


Focar de rabie în satul ialomițean Luciu

În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:35
(10077 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate

Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:29
(9662 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:28
(7999 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 15:02
(12914 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Iunie 2012, 09:50


Sălcioara: A acroșat un biciclist și a fugit de la locul accidentului

În dimineața zilei de marți, 11 iunie a.c., pe strada Tineretului din comuna Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui biciclist. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:39
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la scurt timp după ce a furat telefoanele mobile dintr-un birou

Marți, 11 iunie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția orașului Țăndărei a fost sesizată de către o tânără de 24 ani despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din incinta clădirii unde își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:34
(8321 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Grivița: Tînăr de 36 ani, găsit spînzurat în podul casei

Luni, 11 iunie a.c., în jurul orei 12,55, un bărbat de 36 ani, din localitatea Grivița, a fost găsit spînzurat în podul casei în care locuia. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Garda Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:31
(10605 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Ordinea de stingere a datoriilor, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începînd cu data de 7 iunie 2012, potrivit OUG nr. 24/2012 a fost modificată ordinea de stingere a datoriilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:27
(10452 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați, de 37 și 52 ani, domiciliați în municipiile Slobozia și Urziceni, au fost depistați beți la volan. Întrucît emanau halenă alcoolică, au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind de 0,68 mg ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:25
(9591 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat din curtea unei bătrîne

În cadrul activităților de cercetare și investigare desfășurate de polițiștii ialomițeni cu privire la furtul mai multor obiecte metalice din curtea unei bătrîne, au fost identificați suspecții, în persoanele ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:22
(8215 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Ciochina: A adormit la volan și a intrat cu mașina într-o casă

Vineri, 8 iunie a.c., în jurul orei 14,30, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:19
(7095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Poliția Rutieră Ialomița: 16 permise reținute, amenzi de peste 60000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun și ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:18
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Candidatul PNL de la Movilița, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al comunei Movilița, a fost trimis după gratii pentru 29 de zile. El este acuzat că a oferit sume de bani unor alegători în schimbul voturilor... Alături ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2012, 09:28
(11741 vizualizări - 3 comentarii)


Amara: Nu aud, dar știu să scrie! Concursul Național de Creație Literară «Mircea Dinescu»

Se caută talentele literare dintr-o lume fără cuvinte. Sîmbătă, 9 iunie a.c., orașul-stațiune Amara va fi gazda Concursului Național de Creație Literară «Mircea Dinescu», competiția fiind adresată surzilor ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 13:54
(11121 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci persoane au sfîrșit înecate în ultimele două luni!

Doi minori și trei adulți și-au pierdut viața înghițiți de ape în ultimele două luni. Statistica sumbră i-a făcut pe pompierii ialomițeni să tragă un semnal de alarmă cu privire la prevenirea unor asemenea ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 12:02
(10350 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Pot fi introduse anunțuri on-line!

6 Iunie 2012, 10:37


Grindu: Bărbat, mort într-un accident rutier

În cursul nopții de 4 spre 5 iunie a.c., în afara comunei Grindu, s-a produs un grav accident de circulație, în urma căruia o persoană a decedat, iar alte două au fost grav rănite. Tragedia s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:29
(15718 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ultimele comentarii
Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...