Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (623985 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Mihai Bucuresti:
(9 Noiembrie 2015, 20:04)
Mr. Mormocea t-ai bagat in Snagov nu m-ai ai nimic de argumentat ????
Dona:
(4 Noiembrie 2015, 22:05)
Mai bine erati voi gunoaielor in locul celor ce s-au dus !!!!! 
Mihai Bucuresti:
(4 Noiembrie 2015, 19:46)
PANARAME !!!! NUMAI PANARAME!!!! OFICIAL TOT PANARAME ...
dona:
(28 Octombrie 2015, 19:46)
Intr-adevar trebuie sa fim luati drept idioti...va spun eu , am o buna prietena care"activeaza" de 6 luni prin aceste cluburi si a cistigat 60 euro dupa ce a cheltuit vreo 1000 euro pe mapa ,pachet si cafeaua lunara ,in afara de timp,prietenii puse sub semnul intrebarii,etc.Intrebarea mea este de ce nu ia nimeni atitudine fata de aceste sarlatanii?
Vlad:
(28 Octombrie 2015, 06:34)
Salutare! Aseara am fost invitat si eu la aceasta intalnire masonica de gradul 4. Un amic m-a sumat si mi-a spus "am o idee de afacere care iti va schimba viata! Hai sa ne vedem la o cafea la 18:30 la unirii!" Locatie la subsol intr-un bar deschis publicului in Centrul vechi al capitalei ...erau deja ceva cativa oameni acolo... Cafea cafea cafea , bani multi rau cu un minim de efort... Ti se arata ca unul din ei a avut un profit de 13.000 de euro si iti baga in cap o groaza de tampenii :) Ti se cer 300 de lei pentru a putea deveni "un antreprenor independent" in reteaua p.lii.."tot ce trebuie sa faci este sa chemi prieteni la cafea". Bullshit man! Mi se pare o nebunie ce se intampla acolo. Ti se spune ca esista o cronologie a antreprenorilor si ca odata inscris esti platit de "fiecare data cand cineva bea o cafea" :)))) las-o balta!
Nick:
(23 Octombrie 2015, 01:42)
Bai...nu am fost la vreo prezentare nu stiu prea multe despre cafeaua vietii dar va pot spune ca un coleg de serviciu care de obicei nu obisnuia decat sa ne salute dintr-o data hop top ce se trezeste omu la viata si incepe si turuie de parca i-a turnat cineva cocaina cu kg pe nas,mi s-a parut ciudat dar nu -am luat in seama din prima ne-a spus ceva de cafeaua asta dar nu am bagat de seama 3 zile la rand ne-a zapacit cu cafeaua asta,l-am luat la intrebari si mi-a zis despre ce vorba,fost consumator fiind am realizat defapt ca toata problema consta in gandorma ciuperca minune care daca  vei cauta pe internet nu vei gasi doar informatii de genuu binefacatoarea de rinichi si p.la nare nicio treaba una cu ata dar ma rog da poate are efecte pozitive aspura corpului dar in cantitati foarte mici si in doze rare dar repercursiunile care le poti avea dupa 2 cafele de genu asta nu sunt prea placute tin sa va spu ca colegul meu merge sa mai bea si el asa cu sotia de pofta adica e blushiit frt creaza dependenta fizica azi era in fibriatii.sper sa va ajute.
marian:
(12 Octombrie 2015, 06:28)
Am răsfoit din curiozitate multe articole despre mlm in românia....senzational cum pot fii cooptati în afaceri gen munca zero bani milioane foarte mulți oameni inteligenti.Din dorinta de a face bani fara un minim de efort uni devin orbi .Cred ca daca cineva ar spune ca daca mănâncă coaja de ciment ...uni ar crede doar sa ajungă bogati peste noapte.Prieteni români deschideți ochii nimic nu este pe degeaba ..vânzătorii de iluzii abia asteapta sa va ia banii fara nici o parere de rău.
Dona:
(23 Septembrie 2015, 23:19)
Dl. Mormocea  nu argumentati , v-ati ascuns , s-au trebuie sa i-au un kit in valoare de o mie si ceva de euro , pentru a afla cei 4 pasi magnifici de a ma imbogati?????
Dona:
(9 Septembrie 2015, 21:27)
Dragos, scuze dar bati campii baiatule, dupa cum au zis si altii sunteti niste ......., referitor la cei 4 pasi pe care trebuie sai urmeze credulii, ,,, visatorii,,,  pentru a se ingropa in datorii pentru asi minti prietenii ori cunostintele sa vireze bani in mizeria asta piramidala, precum si business kit-ul de care vorbesti ,,, mapa cu plicurile de magie pe care le plasati viitorilor parteneri ,,, !!!! Ps . Cred ca de la ciuperca minune v-i se trage !!! Mai schimbati si voi textele , dar bunatatea asta din voi de cand o aveti de vreti sa faceti atatia oameni fericiti  poti sa argumentezi ???????
Dragos Mormocea:
(6 Septembrie 2015, 17:49)
Salut Mihai. Nu sunt Dragos Balan cu toate ca il cunosc personal. Sunt Dragos Mormocea si se vede ca nu te-ai documentat destul inainte sa postezi. Nu am luat deloc foc insa vreau ca lumea sa se documenteze inainte de a lua o decizie. Inca nu am inteles care crezi tu ca sunt minciunile dar nici nu ma intereseaza pentru ca eu am vazut si am citit prea multe despre aceasta afacere incat sa-mi dau seama ca nu ai cum sa o poti face decat daca inveti de la cei care au deja experienta si urmezi cei 4 pasi cu care toata lumea castiga bani. Pentru cei care spun ca in Europa nu este benz-club de la Organo ii invit sa intre pe http://dreamcar.organogold.com si sa citeasca jos sa vada pentru ce zona este ;) Cei care citit comentarii date de oameni care nu s-au documentat si nici nu cred ca o vor face vreodata, va rog sa va mai interesati si sa luati decizia care este cea mai buna pentru voi. Va multumesc!
Mihai Bucuresti:
(4 Septembrie 2015, 22:22)
Ai cam luat foc, nu prea mai pune lumea botu Balane Dragos. , mai bine mergeti in Ungaria poate va lipiti la oamenii aia disperati care si-au parasit casele si fug prin toata europa ce bine era daca erati voi gunoaielor in locul lor, s-au ti-ai pozat si tu pasaportul cu viza de USA, cum a facut desteapta aia din cercul vostru vicios!!!!!
Dragos:
(4 Septembrie 2015, 20:43)
Salutare tuturor! Daca este teapa de ce la conventia internationala din 29-30 Aug. 2015 s-a anuntat lansarea in Romania? De ce din 30 Aug. site-ul este si in limba Romana? http://mormocea.myorganogold.com/ro-ro/ Daca nu credeti ca este ciuperca minune, cautati pe Google despre Ganoderma Lucidum si cititi studiile care s-au facut pe aceasta ciuperca. Cititi testimonialele persoanelor care au avut contact cu aceasta ciuperca. Chinezii, Japonezii sunt prosti ca investesc in cultivarea acestei ciuperci? Legat de Benz-Club pe mine personal nu ma deranjeaza ca este doar in alte tari momentan. Cred ca pot trai si fara Mercedes. Cei care v-ati inscris in OG pana acum si spuneti ca ati luat teapa puteti sa-mi spuneti daca pentru acea investitie initiala ati primit un Business Kit? Ati primit produse in functie de planul pe care l-ati ales singuri? Ati facut calculul la costul produselor sa vedeti ca banii pe care i-ati dat este defapt pretul produselor? Pentru cei care v-ati inscris si ati vazut ca este teapa ca ati incercat voi sa vindeti pe facebook si olx, v-ati documentat inainte sa vedeti cat de simplu este? Ati urmat toate indrumarile care le fac toti liderii din aceasta companie? Nu incercati sa reinventati roata. Faceti ceea ce fac liderii. Daca ei au succes cu ceea ce fac, inseamna ca asa merge. Ati vazut cate training-uri online sunt si cate inregistrati puteti accesa astfel incat sa faceti profesional aceasta afacere? Pentru cei care spun ca trebuie sa minta, pot sa intreb daca ati urmat exact instructiunile primite la training-uri despre cum sa inviti? Nu trebuie sa minti pentru ca fiind la inceput nu stii foarte multe lucruri despre conceptul de Coffee Club, despre afacere. Nu trebuie sa convingi pe nimeni. Ideea este ca oamenii sa vina la Coffee Club, sa vada informatia si sa o treaca prin filtrul lor personal si sa decida daca este pentru ei sau nu. ATAT! Nu arunc cu pietre insa si cei care au succes si cei care nu au succes beneficiaza de ACELASI PRODUS, ACELA
Mihai Bucuresti:
(31 August 2015, 22:08)
Tot aceleasi gunoaie la costume si rochii , tunsi si cuafate, machiate si rujate, penali si penale , chiar daca e sau nu oficial !!!!
Crina:
(29 August 2015, 13:55)
Atentie mare! Dupa 2 ani de promisiuni pare-se ca "deschid oficial" Romania! Sunt curioasa daca au nevoie de alti 2 ani sa aiba un sediu / depozit si in Romania, ca orice firma care se respecta si mai ales toate avizele ministeriale pentru produse alimentare. E drept ca avizele se pot cumpara cu cateva sute de mii de euro fara probleme...
Mihai Bucuresti:
(16 August 2015, 19:13)
Am avut ocazia sa particip si eu la asa ceva sunt cativa si prin capitala care se viseaza milionari, isi scot costumul de la naftalina sa dea bine la prostime, se aduna precum se adunau aia la delphin, dau telefoanele pe silentios sa nu perturbe activitatea la owneri au niste discursuri jalnice se folosesc de texte de doi lei o dau in carti si cd-uri a le unor experti in afaceri si alea alea, pe langa cafeaua lor va sfatuiesc sa cumparati carti si cd-uri, sa cititi sa fiti documentati, cum sa faci invitatii profesioniste, cum sa manipulezi prostimea si altele in concluzie niste gunoaie, ori sa apara pe youtube niste filmulete cu profesionistii astia !!!   Luativa notite de aici visatorilor!!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
78 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Un cioban de 59 de ani a fost călcat de tren în dimineața zilei de luni, 4 iunie 2018. Bărbatul a încercat să traverseze linia de cale ferată din zona localității Valea Ciorii, moment în care a fost lovit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2018, 15:57
(6178 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Joi, 31 mai 2018, Protopopiatul Slobozia a oferit unui număr de 65 copii, beneficiari ai Biroului de Asistență Socială, dar și de la școlile partenere (Școala Gimnazială «Sfântul Nicolae» Bucu, Școala ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 20:20
(5409 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Restaurant închis din cauza neregulilor

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au desfășurat ample controale în timpul minivacanței de Rusalii. În urma verificărilor, din cauza neregulilor privind respectarea ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 19:20
(4682 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 4-8 iunie 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:55
(7062 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități dedicate zilei de 1 Iunie

În apropierea Zilei Internaționale a Copilului, reprezentanții Protopopiatului Slobozia, în parteneriat cu grădinițele «Pinocchio» și «Lumea Copiilor» din oraș au organizat o manifestare dedicată acestui ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:40
(5066 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: A fost găsit trupul copilului înecat în râul Ialomița

Pompierii ialomițeni au reușit să descopere cadavrul copilului de 10 ani, din localitatea Broșteni, care s-a înecat miercuri, 23 mai 2018, în apele râului Ialomița. Trupul neînsuflețit al băiatului a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 22:42
(6364 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă împotriva «violenței în familie»

În cadrul activităților dedicate «Săptămânii prevenirii criminalității», polițiștii ialomițeni au desfășurat o campanie de informare și prevenire a violenței domestice. Aceștia au purtat mai multe discuții ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 20:10
(4999 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 29-31 mai 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:35
(7057 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița, alături de copii

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat o campanie de informare cu scopul de a reduce numărul accidentelor de circulație în care sunt victime copiii. Oamenii legii au stat de vorbă cu preșcolarii ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:25
(5479 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale privind pesticidele din legume

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat în primul trimestru al acestui an verificări privind cantitățile de pesticide din fructele și legumele aduse din import și ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:10
(4570 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Un tânăr din Fetești a ajuns principalul suspect într-o amplă anchetă privind traficul și distribuția de droguri, instrumentată de procurorii DIICOT din Slobozia. Acesta a fost arestat în urmă cu o săptămână ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 11:05
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a lovit cumnata cu o toporișcă

O femeie a fost la un pas de moarte după ce cumnatul său, băut bine, a lovit-o de mai multe ori în cap cu o toporișcă. Bărbatul este recidivist  și  a fost arestat preventiv pentru 30 de zile ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 14:30
(3891 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Copil de 10 ani, înecat în apele râului Ialomița

Reprezentanții ISU din cadrul Detașamentului Urziceni au intervenit pentru scoaterea la mal a unui copil de 10 ani, din Broșteni, înecat în râul Ialomița. Acesta plecase la scăldat împreună cu un prieten ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:25
(5814 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Sanitarii Pricepuți», la start

Reprezentanții Crucea Roșie Ialomița organizează o nouă ediție a concursului de prim ajutor dedicat elevilor, «Sanitarii pricepuți». Evenimentul adună la start elevi de gimnaziu și liceu din tot județul ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:20
(4274 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Încep înscrierile în instituțiile de învățământ ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează o campanie de înscriere a candidaților interesați să ocupe un loc în cadrul școlilor de agenți și ofițeri pe care MAI le are la nivel național ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:05
(5584 vizualizări - 0 comentarii)


Căutat de autoritățile germane, prins la Ograda

Polițiștii ialomițeni au identificat un tânăr, de 28 de ani, din comuna Ograda, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare, acesta fiind acuzat de comiterea ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:25
(4531 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de artă plastică a artiștilor ialomițeni la Călărași

Uniunea Artiștilor Plastici filiala Ialomița organizează vineri, 25 mai 2018, o expoziție dedicată Centenarului «Marii Uniri», în incinta Muzeului Municipal Urziceni. ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:15
(4467 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani
în transport mărfuri
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa
de e-mail
[email protected]
sau la sediul societății din Cosâmbești,
șos. Slobozia-Țăndărei, nr.154

Relații suplimentare se pot obține
și la tel. 0749/162.458

22 Mai 2018, 20:05


Finala concursului «Zărzărică, Zărzărea», desfășurată la Slobozia

Vineri, 25 mai 2018, Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița va găzdui finala celei de a 26-a ediții a concursului de folclor «Zărzărică, Zărzărea». În competiție vor intra cele mai bune ansambluri ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 19:55
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița la «Zilele Sloboziei»

Verificări amănunțite în rândurile comercianților de produse alimentare care au participat la manifestările dedicate «Zilelor Sloboziei». Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 19:40
(3912 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Servicii Publice Slobozia SRL
cu sediul în str. Lujerului, nr. 3,
loc. Slobozia, jud. Ialomița

angajează paznic
cu atestat de pază, cu normă întreagă,
pentru punctul de lucru
Cimitirul Uman Bora
Relații la telefon 0735/309.947

22 Mai 2018, 11:05


Slobozia: Și-a petrecut noaptea în canalul în care a căzut

Slobozia: Și-a petrecut noaptea în canalul în care a căzut

Un bărbat de 65 de ani, din Slobozia, și-a petrecut noaptea trecută în canalul pluvial în care a căzut, neputând să iasă de acolo. Canalul se află situat la marginea Sloboziei, într-o zonă foarte puțin ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2018, 14:59
(7520 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, E-Distribuție Dobrogea SA anunță faptul că, în perioada 21-26 mai 2018, în localitățile Munteni Buzău, Gârbovi, Nicolești ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 18:50
(5885 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Măsuri pentru ecocondiționalitate

Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură informează cu privire la faptul că pe site-ul instituției, ce poate fi accesat la adresa www.apia.org.ro a fost lansat «Ghidul fermierului ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 18:05
(6290 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Doi bărbați, în vârstă de 47 și 48 de ani, cu domiciliile în Fetești și Giurgeni, au fost sancționați de polițiști, fiind prinși pescuind ilegal în apele Brațului Borcea al Dunării. Aceștia foloseau unelte ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 17:40
(3928 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: 3 bombe au fost descoperite la groapa de gunoi

Săveni: 3 bombe au fost descoperite la groapa de gunoi

Pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au ridicat  de la groapa de gunoi a comunei Săveni 3 elemente de muniție rămase neexplodate, de calibrul 152 mm. Alte două proiectile ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 15:52
(5037 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Olanda

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES, oferă 75 de locuri de muncă sezoniere în agricultură, de «muncitori în grădinărit-25 posturi», «procesori bulbi ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2018, 12:40
(3883 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Competiția micilor pompieri

Elevii de gimnaziu din 4 localități ialomițene au participat joi, 17 mai 2018, la faza județeană a concursului «Prietenii Pompierilor». Competiția s-a desfășurat în incintele Liceului de Arte «Ionel Perlea ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2018, 18:20
(3637 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități preventive, susținute de polițiști

Efecte de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează în aceste zile acțiuni preventive în școlile și grădinițele din județ. Scopul activităților este acela de a le ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2018, 18:05
(4795 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat marți, 15 mai a.c., un ialomițean, de 45 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice fără a poseda permis de conucere pentru vreo categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2018, 17:10
(3493 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...