Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (609134 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Mihai Bucuresti:
(9 Noiembrie 2015, 20:04)
Mr. Mormocea t-ai bagat in Snagov nu m-ai ai nimic de argumentat ????
Dona:
(4 Noiembrie 2015, 22:05)
Mai bine erati voi gunoaielor in locul celor ce s-au dus !!!!! 
Mihai Bucuresti:
(4 Noiembrie 2015, 19:46)
PANARAME !!!! NUMAI PANARAME!!!! OFICIAL TOT PANARAME ...
dona:
(28 Octombrie 2015, 19:46)
Intr-adevar trebuie sa fim luati drept idioti...va spun eu , am o buna prietena care"activeaza" de 6 luni prin aceste cluburi si a cistigat 60 euro dupa ce a cheltuit vreo 1000 euro pe mapa ,pachet si cafeaua lunara ,in afara de timp,prietenii puse sub semnul intrebarii,etc.Intrebarea mea este de ce nu ia nimeni atitudine fata de aceste sarlatanii?
Vlad:
(28 Octombrie 2015, 06:34)
Salutare! Aseara am fost invitat si eu la aceasta intalnire masonica de gradul 4. Un amic m-a sumat si mi-a spus "am o idee de afacere care iti va schimba viata! Hai sa ne vedem la o cafea la 18:30 la unirii!" Locatie la subsol intr-un bar deschis publicului in Centrul vechi al capitalei ...erau deja ceva cativa oameni acolo... Cafea cafea cafea , bani multi rau cu un minim de efort... Ti se arata ca unul din ei a avut un profit de 13.000 de euro si iti baga in cap o groaza de tampenii :) Ti se cer 300 de lei pentru a putea deveni "un antreprenor independent" in reteaua p.lii.."tot ce trebuie sa faci este sa chemi prieteni la cafea". Bullshit man! Mi se pare o nebunie ce se intampla acolo. Ti se spune ca esista o cronologie a antreprenorilor si ca odata inscris esti platit de "fiecare data cand cineva bea o cafea" :)))) las-o balta!
Nick:
(23 Octombrie 2015, 01:42)
Bai...nu am fost la vreo prezentare nu stiu prea multe despre cafeaua vietii dar va pot spune ca un coleg de serviciu care de obicei nu obisnuia decat sa ne salute dintr-o data hop top ce se trezeste omu la viata si incepe si turuie de parca i-a turnat cineva cocaina cu kg pe nas,mi s-a parut ciudat dar nu -am luat in seama din prima ne-a spus ceva de cafeaua asta dar nu am bagat de seama 3 zile la rand ne-a zapacit cu cafeaua asta,l-am luat la intrebari si mi-a zis despre ce vorba,fost consumator fiind am realizat defapt ca toata problema consta in gandorma ciuperca minune care daca  vei cauta pe internet nu vei gasi doar informatii de genuu binefacatoarea de rinichi si p.la nare nicio treaba una cu ata dar ma rog da poate are efecte pozitive aspura corpului dar in cantitati foarte mici si in doze rare dar repercursiunile care le poti avea dupa 2 cafele de genu asta nu sunt prea placute tin sa va spu ca colegul meu merge sa mai bea si el asa cu sotia de pofta adica e blushiit frt creaza dependenta fizica azi era in fibriatii.sper sa va ajute.
marian:
(12 Octombrie 2015, 06:28)
Am răsfoit din curiozitate multe articole despre mlm in românia....senzational cum pot fii cooptati în afaceri gen munca zero bani milioane foarte mulți oameni inteligenti.Din dorinta de a face bani fara un minim de efort uni devin orbi .Cred ca daca cineva ar spune ca daca mănâncă coaja de ciment ...uni ar crede doar sa ajungă bogati peste noapte.Prieteni români deschideți ochii nimic nu este pe degeaba ..vânzătorii de iluzii abia asteapta sa va ia banii fara nici o parere de rău.
Dona:
(23 Septembrie 2015, 23:19)
Dl. Mormocea  nu argumentati , v-ati ascuns , s-au trebuie sa i-au un kit in valoare de o mie si ceva de euro , pentru a afla cei 4 pasi magnifici de a ma imbogati?????
Dona:
(9 Septembrie 2015, 21:27)
Dragos, scuze dar bati campii baiatule, dupa cum au zis si altii sunteti niste ......., referitor la cei 4 pasi pe care trebuie sai urmeze credulii, ,,, visatorii,,,  pentru a se ingropa in datorii pentru asi minti prietenii ori cunostintele sa vireze bani in mizeria asta piramidala, precum si business kit-ul de care vorbesti ,,, mapa cu plicurile de magie pe care le plasati viitorilor parteneri ,,, !!!! Ps . Cred ca de la ciuperca minune v-i se trage !!! Mai schimbati si voi textele , dar bunatatea asta din voi de cand o aveti de vreti sa faceti atatia oameni fericiti  poti sa argumentezi ???????
Dragos Mormocea:
(6 Septembrie 2015, 17:49)
Salut Mihai. Nu sunt Dragos Balan cu toate ca il cunosc personal. Sunt Dragos Mormocea si se vede ca nu te-ai documentat destul inainte sa postezi. Nu am luat deloc foc insa vreau ca lumea sa se documenteze inainte de a lua o decizie. Inca nu am inteles care crezi tu ca sunt minciunile dar nici nu ma intereseaza pentru ca eu am vazut si am citit prea multe despre aceasta afacere incat sa-mi dau seama ca nu ai cum sa o poti face decat daca inveti de la cei care au deja experienta si urmezi cei 4 pasi cu care toata lumea castiga bani. Pentru cei care spun ca in Europa nu este benz-club de la Organo ii invit sa intre pe http://dreamcar.organogold.com si sa citeasca jos sa vada pentru ce zona este ;) Cei care citit comentarii date de oameni care nu s-au documentat si nici nu cred ca o vor face vreodata, va rog sa va mai interesati si sa luati decizia care este cea mai buna pentru voi. Va multumesc!
Mihai Bucuresti:
(4 Septembrie 2015, 22:22)
Ai cam luat foc, nu prea mai pune lumea botu Balane Dragos. , mai bine mergeti in Ungaria poate va lipiti la oamenii aia disperati care si-au parasit casele si fug prin toata europa ce bine era daca erati voi gunoaielor in locul lor, s-au ti-ai pozat si tu pasaportul cu viza de USA, cum a facut desteapta aia din cercul vostru vicios!!!!!
Dragos:
(4 Septembrie 2015, 20:43)
Salutare tuturor! Daca este teapa de ce la conventia internationala din 29-30 Aug. 2015 s-a anuntat lansarea in Romania? De ce din 30 Aug. site-ul este si in limba Romana? http://mormocea.myorganogold.com/ro-ro/ Daca nu credeti ca este ciuperca minune, cautati pe Google despre Ganoderma Lucidum si cititi studiile care s-au facut pe aceasta ciuperca. Cititi testimonialele persoanelor care au avut contact cu aceasta ciuperca. Chinezii, Japonezii sunt prosti ca investesc in cultivarea acestei ciuperci? Legat de Benz-Club pe mine personal nu ma deranjeaza ca este doar in alte tari momentan. Cred ca pot trai si fara Mercedes. Cei care v-ati inscris in OG pana acum si spuneti ca ati luat teapa puteti sa-mi spuneti daca pentru acea investitie initiala ati primit un Business Kit? Ati primit produse in functie de planul pe care l-ati ales singuri? Ati facut calculul la costul produselor sa vedeti ca banii pe care i-ati dat este defapt pretul produselor? Pentru cei care v-ati inscris si ati vazut ca este teapa ca ati incercat voi sa vindeti pe facebook si olx, v-ati documentat inainte sa vedeti cat de simplu este? Ati urmat toate indrumarile care le fac toti liderii din aceasta companie? Nu incercati sa reinventati roata. Faceti ceea ce fac liderii. Daca ei au succes cu ceea ce fac, inseamna ca asa merge. Ati vazut cate training-uri online sunt si cate inregistrati puteti accesa astfel incat sa faceti profesional aceasta afacere? Pentru cei care spun ca trebuie sa minta, pot sa intreb daca ati urmat exact instructiunile primite la training-uri despre cum sa inviti? Nu trebuie sa minti pentru ca fiind la inceput nu stii foarte multe lucruri despre conceptul de Coffee Club, despre afacere. Nu trebuie sa convingi pe nimeni. Ideea este ca oamenii sa vina la Coffee Club, sa vada informatia si sa o treaca prin filtrul lor personal si sa decida daca este pentru ei sau nu. ATAT! Nu arunc cu pietre insa si cei care au succes si cei care nu au succes beneficiaza de ACELASI PRODUS, ACELA
Mihai Bucuresti:
(31 August 2015, 22:08)
Tot aceleasi gunoaie la costume si rochii , tunsi si cuafate, machiate si rujate, penali si penale , chiar daca e sau nu oficial !!!!
Crina:
(29 August 2015, 13:55)
Atentie mare! Dupa 2 ani de promisiuni pare-se ca "deschid oficial" Romania! Sunt curioasa daca au nevoie de alti 2 ani sa aiba un sediu / depozit si in Romania, ca orice firma care se respecta si mai ales toate avizele ministeriale pentru produse alimentare. E drept ca avizele se pot cumpara cu cateva sute de mii de euro fara probleme...
Mihai Bucuresti:
(16 August 2015, 19:13)
Am avut ocazia sa particip si eu la asa ceva sunt cativa si prin capitala care se viseaza milionari, isi scot costumul de la naftalina sa dea bine la prostime, se aduna precum se adunau aia la delphin, dau telefoanele pe silentios sa nu perturbe activitatea la owneri au niste discursuri jalnice se folosesc de texte de doi lei o dau in carti si cd-uri a le unor experti in afaceri si alea alea, pe langa cafeaua lor va sfatuiesc sa cumparati carti si cd-uri, sa cititi sa fiti documentati, cum sa faci invitatii profesioniste, cum sa manipulezi prostimea si altele in concluzie niste gunoaie, ori sa apara pe youtube niste filmulete cu profesionistii astia !!!   Luativa notite de aici visatorilor!!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 06 Aug 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Reciclatorii de deșeuri, sub lupa Poliției

Peste 600 sancțiuni au fost aplicate și 12 tone de materiale reciclabile au fost confiscate de la începutul lunii februarie pînă în prezent, în timpul unor acțiuni în sistem integrat, desfășurate pe raza ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2011, 19:48
(9413 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2011, 21:10
(5162 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: I-a furat lucerna din curte

Un bărbat din Amara a sesizat polițiștilor ialomițeni, luni, 18 aprilie, faptul că din curtea locuinței i-au fost furate 300 kg de lucernă. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit că hoțul a intrat ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2011, 20:33
(8867 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Amara furt


Armășești: Infractor încarcerat

Polițiștii din Armășești au prins luni, 18 aprilie, un bărbat de 43 ani din localitate pe numele căruia exista un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 6 luni. Bărbatul a fost arestat și dus ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2011, 20:33
(8636 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer băut, la volan

Noaptea trecută (18/19 aprilie), puțin după miezul nopții, polițiștii slobozeni au oprit în trafic pentru un control de rutină o mașină condusă de un prahovean, în vîrstă de 54 ani. Fiindcă mirosea a alcool ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2011, 20:33
(6673 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiatorul de la Cocora a fost reținut

Polițiștii ialomițeni l-au reținut pe bărbatul care a incendiat casa femeii din Cocora. Pe scurt, pe fondul unor discuții contradictorii cu concubina sa, individul de 49 ani a profitat de faptul că se afla ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2011, 20:26
(10713 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Cocora incendiu


Urziceni: Amenzi pentru nereguli în trafic

Luni, 18 aprilie, la Urziceni și pe raza comunelor arondate municipiului polițiștii au organizat o acțiune ce a vizat în principal reducerea numărului de accidente rutiere. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2011, 20:20
(6776 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la Ograda

Accident mortal la Ograda

Marți, 18 aprilie a.c., în jurul orei 20.15, Poliția a fost sesizată despre producerea unui eveniment rutier în localitatea Ograda, soldat cu decesul unei persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2011, 10:15
(13140 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Movilița: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un alt autoturism

Movilița: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un alt autoturism

Două persoane au fost rănite într-un accident rutier petrecut în după-amiaza zilei de luni, 18 aprilie, în apropierea localității Movilița.
Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2011, 16:48
(8500 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 dosare penale pentru șoferi beți la volan

În week-end-ul precedent, polițiștii ialomițeni au întocmit nu mai puțin de 6 dosare penale pe numele unor conducători auto care au fost prinși băuți la volan.
Astfel, aflați în traficul din Amara, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2011, 16:39
(7619 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: A rămas fără haine și bani într-o parcare

Duminică, 17 aprilie, un bărbat de 53 ani din Focșani a staționat într-o parcare de pe raza comunei Sinești. Aflați în zonă, agenții postului de poliție l-au avertizat pe șofer că lăsînd mașina neasigurată ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2011, 16:30
(8631 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești furt


Fetești: Au furat capacele de canalizare

Patru tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 19 ani au fost prinși de polițiștii feteșteni după ce au furat mai multe capace de la canalizarea orașului. Hoții au fost prinși în noaptea de 17 aprilie, pe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2011, 16:25
(8781 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiști în căutarea infractorilor

Polițiștii slobozeni, feteșteni dar și ai posturilor arondate celor două municipii au desfășurat sîmbătă, 16 aprilie, o acțiune de amploare în mai multe localități ale județului. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2011, 16:23
(8020 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 100 de amenzi de Sărbătoarea «Floriilor»

10 infracțiuni și peste 100 de amenzi sînt rezultatele sumare ale acțiunilor polițienești desfășurate duminică, 17 aprilie, cu ocazia zilei «Floriilor». Cele mai multe amenzi, 71, au fost aplicate pentru ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2011, 16:22
(6562 vizualizări - 0 comentarii)


Ivănești: Hoț reținut

Sîmbătă, 16 aprilie, un bărbat de 52 ani din localitatea Ivănești a reclamat polițiștilor că din locuință i-au dispărut mai multe bunuri. Din verificările ulterioare, polițiștii au stabilit că hoțul era ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2011, 16:20
(7392 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ivănești furt


Cocora: A dat foc casei concubinei

Casa unui cetățean din Gheorghe Doja a fost cuprinsă de flăcări,duminică, 17 aprilie. Incendiul a fost anunțat pompierilor prin 112. Cu toate eforturile pompierilor, pereții a patru camere au fost degradați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2011, 15:58
(9794 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier cu două victime

Movilița: Accident rutier cu două victime

În dimineața zilei de vineri, 15 aprilie, o șoferiță imprudentă a provocat un accident rutier. Incidentul s-a produs în afara localității Movilița și s-a soldat cu vătămarea corporală a două persoane.
...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:36
(9318 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Fugar reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au prins joi, 14 aprilie, un bărbat de 35 ani pe numele căruia Tribunalul Ialomița emisese un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Bărbatul a fost arestat și urmează să ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:32
(6497 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni urmărit


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

În perioada anterioară Sărbătorilor Pascale, polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru prevenirea furturilor de animale și păsări. În acest sens, joi, 14 aprilie, polițiștii, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:30
(8890 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vânzarea de telefoane mobile contrafăcute

Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vînzarea de telefoane mobile contrafăcute

Polițiștii slobozeni cercetează cinci tineri pentru vînzarea de telefoane contrafăcute. Astfel, în cadrul unei acțiuni, au fost depistați 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, care aveau asupra ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 15:33
(6208 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat sămînța de porumb de la ferma unde erau angajați

Polițiștii feteșteni au fost sesizați miercuri, 13 aprilie, de către administratorul unei firme din localitate despre faptul că dintr-un depozit al fermei au dispărut mai mulți saci de sămînță de porumb ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:57
(8598 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Sărbători Pascale păzite de jandarmi

«Cu prilejul Sărbătorilor Pascale, peste 80 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la nouă lăcașe de cult de pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:42
(10041 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși de polițiști

Doi tineri de 16, respectiv 18 ani, sînt cercetați pentru furt după ce au sustras dintr-un imobil din localitate bunuri în valoare de 13000 lei. Furtul a fost anunțat polițiștilor, miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:15
(8019 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Bărbulești: Percheziții domiciliare

Miercuri, 13 aprilie, la Bărbulești a fost organizată o acțiune de amploare a Poliției. Au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, fiind verificate și 10 mașini, în timp ce 20 de persoane au fost legitimate ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:11
(13621 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A falsificat documentele fiscale pentru a-și justifica marfa

Un moldovean de 37 ani a fost prins ieri, 13 aprilie, de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta mărfuri a căror provenință era falsificată. Individul a fost oprit de polițiști în zona Sinești, solicitîndu ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:08
(10822 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni fals


Amara: Acțiune în trafic

Miercuri, 13 aprilie, la Amara, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune ce a vizat disciplinizarea traficului rutier. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în verificarea a peste 50 de vehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:06
(10731 vizualizări - 5 comentarii)


Alexeni: I-au furat porumbul din hambar

Miercuri, 13 aprilie, un bătrîn de 84 ani a anunțat Poliția că din hambarul situat în curtea casei sale au dispărut mai multe unelte agricole și mai mulți saci de porumb. În urma cercetărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:05
(10187 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Amara: Căruțaș amendat pentru transport de fier vechi

250 kg de fier vechi, transportate fără documente de un căruțaș din Amara, au adus bărbatului o amendă de 1000 lei. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni în timp ce se deplasa cu căruța pe șoseaua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:00
(8555 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat banii șoferului

Un șofer al unei firme de transport persoane a sesizat polițiștilor ialomițeni că a fost victima unei infracțiuni. Bărbatul a reclamat, marți, 12 aprilie, că doi tineri i-au furat 400 lei, bani proveniți ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 14:55
(9121 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pământ

Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pămînt

Polițiștii efectuează cercetări privind trei persoane care au fost depistate în timp ce sustrăgeau cablu electrice de la puțurile de apă ce aparțineau unei societăți comerciale cu sediul în Fetești. În ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:41
(9822 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...