Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (614146 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Sonia :
(13 Octombrie 2014, 13:14)
Este penibil totul ,incepand de la modul cum aratati cu degetul aratator nici voi nu stiti de ce ,asa cum fac doar papagalii!
Marius:
(8 Octombrie 2014, 14:59)
Toti care sunteti atat de inversunati " sa moara capra vecinului", incercati sa iubiti, aratati mai multa dragoste, fiti recunoscatori pentru ceea ce vi se intampla zilnic si NU mai judecati. "Dragostea este singura forta creativa". daca iubesti , viata ti se va schimba, vei fi mai fericit si mai putin sceptic. Toti avem puterea de a alege si cel mai important lucru este sa credem.  Hai sa incercam sa atragem lucrurile bune in viata noastra, sa nu mai fim rai. Nu castigam nimic. Schimbati-va atitudinea , aratatile celor care vor sa vada calea, lasati-i sa aleaga si va rog UITATI DE CAPRA VECINULUI.
adrian:
(11 Septembrie 2014, 20:24)
Buna seara tuturor, eu beau aceasta cafea de aproximativ 4 luni, ma simt excelent de la ea, am foarte multa energie, nu am avut o raceala de 4 luni, intr-un cuvant sunt extrem de multumit de ea.Legat de oportunitatea de a face bani cu aceasta cafea , se pot face dar nu e tocmai floare la ureche, eu am experienta de 10 ani in vanzari si am vandut toata cafeaua cu profit iar acum ajut si alti parteneri Organo Gold sa isi vanda cafeaua.In creearea de retele de consumatori nu e tocmai usor, inca la romani e mentalitatea : "azi bag banii in afacere maiine sunt milionar" lucrurile nu se intampla asa niciunde in lume milionarii de peste noapte au ani de munca in spate si ani in care au invatat aceasta meserie de "network marketing", dar din punctul meu de vedere tot e mai bine decat sa lucrez la un patron care ma da afara in momentul in care ii spui ca a scos pe gura o porcarie pe care tu trebuie sa o executi.Recomandarea mea daca va hotarati sa faceti network marketing part time pana ajungeti sa castigati mai mult decat castigati full time la job, apoi sa va dedicati full time in network marketing, dar trebuie sa o invatati ca pe orice alta meserie.
Ana:
(8 Septembrie 2014, 23:46)
Ingrediente: Cafea Arabica instant – pulbere Ganoderma lucidum - extract Ginseng ( Panax ginseng ) – extract Moringa oleifera – pulbere Cactusul Nopal (Opuntia ficus-indica ) – extract Fasole alba ( Phaseolus vulgaris ) – extract Seminte de struguri – extract Colagen L- carnitina Calciu L- treonina Koenzima Q10 Informatii nutritive: Doza de servire: 1 plic (4,5 grame) Numarul dozelor per cutie: 13 Doza de servire                                              *necesarul zilnic % Valoarea energetica 16,47 kcal                                0,23% Carbohidrati                 3,29g                                      1,22% Zahar                                -                                                 - Grasimi                            -             
Ana:
(8 Septembrie 2014, 23:44)
hmm... uite am mai gasit pe un site ceva... : Cafea cu Ganoderma Ayura Herbal Instant Black Cofee Mix 4,5g/plic x 13 plicuri/cutie PRET: 29 RON sau 2,23 RON/plic Savurati cafeaua neagra ce contine bine-cunoscute ingrediente naturale care au o actiune benefica asupra organismului dumneavoastra. In acest produs deosebit veti descoperi aroma clasica a celei mai fine cafea din lume; imbina savoarea naturala a cafelei cu efectele curative ale ingredientelor naturale din compozitie. Savurind aceasta cafea unica veti experimenta perfectiunea gustului si placerea consumului de cafea.  Ayura Herbal Instant Black Cofee cu ganoderma si plante medicinale actioneaza benefic asupra organismului prin neutralizarea acizilor din organism, stimuleaza sistemul nervos central, inima, vasele de singe, atenueaza arsurile la stomac, datorita efectului diuretic ajuta functionarea rinichilor. Taninii din continutul cafelei dilata peretii vaselor de singe astfel stimuleaza circulatia. Produsul poate fi consumat si de catre persoanele hipertensive si cele carora cafeaua obisnuita le produce acid la stomac. Cafeaua neagra instant Ayura  Herbal este un produs unic deoarece pe linga clasica ciuperca ganoderma, contine in plus o multime de ingrediente naturale esentiale pentru buna functionare a organismului dumeavoastra. Ingrediente: Cafea Arabica instant – pulbere Ganoderma lucidum - extract Ginseng ( Panax ginseng ) – extract Moringa oleifera – pulbere Cactusul Nopal (Opuntia ficus-indica ) – extract Fasole alba ( Phaseolus vulgaris ) – extract Seminte de struguri – extract Colagen L- carnitina Calciu L- treonina Koenzima Q10 Informatii nutritive: Doza de servire: 1 plic (4,5 grame) Numarul dozelor per cutie: 13 Doza de servire                                            
Radu:
(7 Septembrie 2014, 15:27)
of offf mai bacau! nu nici macar nu esti funny.. e de plans in cazul tau! :(  fara cafea pentru tine ca te agita ;)  PS: Un tip beat la un bar cere la chelner sa ii serveasca 3 cafele. - Trei cafele? - Da, una pentru mine, una pentru tine si alta pentru ma-ta. A doua zi, acelas tip beat cere la acelasi chelner: - Trei cafele.. - Trei?... - Da .. TREI .... una pentru mine, una pentru tine si alta pentru ma-ta. Chelnerul nu a mai putut sa se abtina, a sarit peste masa si l-a snopit in bataie pe betivan. O zi mai tarziu, apare tipul plin de vanatai la bar. Chelnerul ironic il intreaba: - Trei cafele?.... - Nu, raspunde betivanul. Doar doua: una pentru mine si una pentru ma-ta. Pentru tine nu, ca te agita.
Bacau:
(5 Septembrie 2014, 12:36)
Si apropost, este si niste fraeri acolo care vorbesc de multi bani... sa facem o japca sa ii luoam. cine se baga :)
Bacau:
(4 Septembrie 2014, 19:26)
Deci am citit pana la Pagina 8 , nam mai putut  "Noi"  si inca vro 2 se pare cas din bacau   M-a invitat si pe mine un prost ca nu pot sa`i zic altfel la o intrunire unde se fac bani , cam atat stiam eu Ajung acolo niste maimutoi mai mici ca mn la 4 ace imi povesteau de ce tari is ei cate milioane au in cont ferarry , vile piscine si viata buna !!!!!! pt toate astea trebuie sa cumpar un pachet de-al lor sau o sa ajung sa muncesc pe 8 milioane toata viata mea :))))) Si mai funny a fost cand mi-au repetat de vro 5 ori ca e gratis cafeaua care mi`o ofera ei , adica 1/3 dintr-un pahar de unica folosinta !! (  din momentu ala mi-am dat seama cu cine am de-a face ) Eu nu stau deloc rau cu banii dar un ban in plus nu strica niciodata si m-am dus sa vad ce e , ce m-a impresionat a fost ca unu din ei ( sefu fraeerilor ) a venit cu prietena lui si aia era cam dezbracata si m-am cam holbat la ea  ca altceva naveam ce face , buna femeia oricum daca vede mesaju poate se gandeste ca sunt altii mai potenti decat amaratu ala :)) O adunatura de prostovani cai bateam pe toti eu singur .Se plimba prin diferite orase mici , mintind lumea . Cel mai mult mi-a placut de femeia aluia pe aia as fi dat 1400-1600 de euro , aia era singuru "lucru" care facea banii respectivi  Stiu un fraeer care a pus botu la vrajeala lor si o mai fi si altii , oricum eu propun sa`i chemam noi pe ei sa le promitem marea cu sarea si talharie tata , japca si de bani si de cafea si fara haine sa`i lasam in fundu gol sa plece acasa .  Deci "noi" asta  s-ar putea sa fie Marius Herciu despre care vorbeam adineauri  si mai erau vro 2 acoliti de-al lui , are vro 2 sclavi de genu care latra cum vrea el   are si ceva clip pe youtube oricum omu E VARZA !!!  
Andrei:
(2 Septembrie 2014, 22:18)
Deci sa inteleg ca acum tu ma inveti cum sa imi cheltui eu banii si in ce sa ii investesc eventual si ce cafea sa beau, si asta nu e tot...tu imi spui si ce stiu eu si ce nu stiu... adica tu imi spui mie ce cumpar si beau ca eu habar nu am... dar tu stii de fapt ce este in plicurile alea ca eu nu stiu.... si apropo ca vad ca esti desteapta... spune-mi si mie ce inseamna caritas asta ca eu sunt mai prost.... macar da search pe google si lumineaza-ma. sanatate si bea tu ce cafea vrei si lasa-ne pe noi restul populatiei sa bem ce vrem nu ne mai spune si invata tu... vezi-ti de viata ta. oricum nu te-a intrebat nimeni nimic.
Alina:
(1 Septembrie 2014, 14:35)
Mai Andrei ,pe langa faptul ca e un maaaaare Caritas aici cumperi o gramada de cafea despre care nu stii nimic ,neavizata si dai de la inceput o caruta de bani pe care omul ii investeste in altceva.Un om are nevoie de atatea zilnic nu doar de cafea.Din partea mea poti sa bei toata cafeaua din Organo Gold ,daca iti incape in burta.Pofta buna!
Andrei:
(1 Septembrie 2014, 11:19)
da si iti impune sau te obliga pe tine cineva sa bei Iacobs? sau Doncafe? nu, asa ca fiecare alege ce marca de cafea consuma, eu consum Organo Gold... care e problema?
Alina:
(31 August 2014, 21:42)
O punga de cafea e 5 lei si face 100 de cafele!Nu a venit Organo Gold sa ne aduca acum cafea.Cafea este pe toate drumurile si ffffffff ieftina.,Andrei
Andrei:
(31 August 2014, 11:48)
din ce s-a retras? :))) e simpli daca la tonomat o cafea costa 1 leu la organo gold paharul de cafea costa 50 de euro centi deci 2 lei si un pic.... cine vrea sa ii dovedesc asta pot si astept pe cineva sa imi demonstreze contrariul. e alegerea fiecaruia ce marca de cafea bea!
Ana:
(30 August 2014, 11:40)
In primul rand modul tau de exprimare lasa mult de dorit.Totul este bataie de joc din partea ta iar daca ai investit Victor si este clar ca este teapa ,nu vei gasi nici un adept sa vina sa investeasca daca tu te adresezi asa.vei avea doar de pierdut.In rest nu ai de ce sa ne convingi ca am deja o prietena care a dat bani si necastigand nimic i-a venit mintea la cap si s-a retras.
viorel:
(30 August 2014, 08:54)
 nu am o minte bolnava draga Ana, ci pur si simplu am fost la coffe club,am vazut aceasta afacere si la fel am spus e o mare porcarie!  " NU EXCROCHERIE " .  Dar totusi am inceput sa pun intrebari in stanga si in dreapta si am inceput sa inteleg despre ce e vorba... Sunt o persoana trecuta prin viata si am fost si tepuit ( de prieteni )  :)    .   E prima afacere de acest gen in care m-am bagat si am incredere in aceasta afacere. Trebuie doar timp si rabdare ca sa construiesti reteaua din spate . Cine spune ca s-ia luat teapa ,ori minte ori nu a facut nimic ca sa recupereze banii. Banii nu vin "stand " !!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 61 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18319, fiind înregistrate 61 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2021, 16:10
(7155 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni și Bărbulești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 4 noiembrie a.c., pe raza municipiului Urziceni și a comunei Bărbulești, pentru prevenirea răspândirii virusului SARS-CoV-2, combaterea încălcărilor la ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 16:10
(5737 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18258, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 15:50
(5226 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Fetești Oraș și Vlașca

Abonații RAJA Constanța din cartierele Fetești Oraș și Vlașca ale municipiului Fetești sunt afectați de lipsa apei vineri, 5 noiembrie 2021, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru executarea lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 13:10
(4059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

În dimineața zilei de vineri, 5 noiembrie a.c., în jurul orei 9,25, două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 12:40
(5065 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


AJFP Ialomița: 30 noiembrie 2021, termenul limită pentru conectarea caselor de marcat la ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita reamintește operatorilor economici utilizatori de aparate de marcat electronice fiscale încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii că ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 11:25
(12153 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18155, fiind înregistrate 101 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 15:50
(4514 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Dosar penal pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni au emis miercuri, 3 noiembrie 2021, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din comuna Traian care și-ar fi lovit soția. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 13:05
(4307 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri, au acționat în ultimele 24 de ore pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a infectării cu virusul C ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 12:50
(3417 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutor minimis plante aromatice

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a autorizat la plată ajutorul de minimis aferent programului de susținere a producției de plante aromatice ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 10:50
(3965 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18054, fiind înregistrate 188 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 15:50
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: 113 kg de caras și scrumbie, confiscate de polițiști

Marți, 2 noiembrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Axintele au depistat, în flagrant, doi bărbați de 45 și 48 ani, din județul Prahova, care comercializau pește fără ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:15
(4825 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 3-5 noiembrie 2021, în anumite zone din localitățile Slobozia, Fetești ( ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:10
(6583 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea măsurilor de protecție sanitară, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 2 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au verificat 232 de locații, 81 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:05
(2054 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Șofer din Brăila, alcoolemie de 2,86 mg/l

În urma unei acțiuni desfășurată luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, în zona localității Misleanu, pe DN2A, un bărbat de 53 de ani, din județul Brăila. Acesta se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 16:10
(4537 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Intervenții ale polițiștilor în urma apelurilor la 112

Luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii au intervenit la 66 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 8 infracțiuni și au aplicat 243 de sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:50
(2016 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancționați pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni privind modul în care cetățenii județului respectă măsurile de protecție sanitară. Cu această ocazie, 63 de persoane au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:40
(3115 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 110 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17866, fiind înregistrate 110 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:20
(2742 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

Luni, 1 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Din evenimentul rutier a rezultat o victimă conștientă și neîncarcerată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 12:20
(6089 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 18 octombrie-01 noiembrie 2021, a fost autorizat la plată în cadrul Campaniei de plăți în avans pentru anul 2021 un număr ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 10:55
(11382 vizualizări - 0 comentarii)


Un minor la volan a produs un accident la Bărbulești

Sâmbătă, 30 octombrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe raza comunei Bărbulești s-a produs un ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:35
(4780 vizualizări - 0 comentarii)


Petreceri private la Alexeni și Bărbulești, întrerupte și amendate de polițiști

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, respectiv pentru verificarea modului în care sunt respectate reglementările ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:25
(4809 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna noiembrie 2021

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 1 noiembrie 2021, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,75%, 4,25% și 4,65%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:15
(8871 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 128 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17756, fiind înregistrate 128 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:05
(10138 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de la intersecția străzilor Călărași cu Nucilor din municipiul Fetești, RAJA Constanța a ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 13:15
(3921 vizualizări - 0 comentarii)


Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Boala infecțioasă COVID-19 i-a luat viața profesorului de lupte Nicolae Pârvu, din localitatea Perieți. Acesta a decedat în dimineața zilei de luni, 1 noiembrie 2021, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:40
(10394 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021,  ora 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea»Slobozia, va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:25
(9054 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții la 5 accidente rutiere

În dimineața zilei de luni, 1 noiembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:10
(3210 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 93 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 31 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17628, fiind înregistrate 93 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2021, 16:40
(7280 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 86 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17535, fiind înregistrate 86 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 17:05
(5299 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...