Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (620808 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Ioana :
(28 August 2014, 00:34)
Asta e o retea de tip mafiot gen caritas si ponzi care pacaleste lumea iar organele abilitate nu iau nici o masura de a estompa flagelul ci din contra ii favorizeaza pe infractori. motivatia se stie. i
Ana:
(26 August 2014, 21:02)
Doamne ce minti bolnave aveti cei inscrisi in Organo Gold!
viorel:
(25 August 2014, 20:39)
Foarte multe comentari despre noua mare smecherie ORGANOGOLD : cu ce va excrocat dragilor!? Eu sunt una dintre gaste care momentan nu a castigat nimic. Dar totusi nu ma simt furat, pacalit, excrocat!!! Sunteti patetici dragilor ! Aruncati cu gunoaie,minunat! Eu sunt drogat si indoctrinat de organo gold si o sa imi vand si casa si nevasta. Si daca asta ma va face fericit, treaba buna..... traiasca ORGANO GOLD !!!:))))
Radu:
(25 August 2014, 13:27)
Stiam eu ca-i distractie maxima-n ialomita :D  eu sunt membru Organo Gold si ma distez teribil cand vad atatea lucruri haotice spuse de oameni avand informatie aproximativa si cum isi imagineaza ei ca e atunci cand iti iei cafea Organo Gold si cum ar trebui sa le verse cineva o galeata cu bani in cap, numai ca si-au luat o cafea cu ganoderma! :))  multi nici macar n-au idee ce inseamna de fapt network marketing, cum functioneaza, de ce unii oameni fac bani asa in general si de ce pe ei i-a pedepsit dumnezeu la munca pe cateva zeci de milioane/luna pentru 8-10ore/zi intr-un job pe care cei mai multi si-l urasc! :(  sincer ma ofer sa va dau o cafea mocca si sa va explic despre ce este vorba in Organo Gold.. eu sunt acum membru in 4 companii de network marketing (una chiar e romaneasca :D ) pe langa jobul de 8ore/zi (care job nu ma face sa rad cand ma duc la el in fiecare dimineata ;) ) dar nu m-a obligat nimeni sa-mi iau cafea de 500E si chiar mai mult.. sa o si ofer spre sampling altora ;) deci daca aveti drum in bucuresti cu cea mai mare placere va stau la dispozitie sa va explic mai multe, indiferent care e parerea/experienta anterioara ;)
Gigi:
(21 August 2014, 18:54)
Si domnule Eddy bati campii cu castiguri de o mie de ero pe luna.Aberezi nene ,oamenii astea si-au pierdut banii si nu si-au recuperat nimic AU LUAT TEAPA!
Gigi:
(21 August 2014, 18:51)
Iar t,u  Domnule Eddy nici nu ma mai cobor la nivelul tau scazut sa iti mai raspund ca se vede ce fel de om esti.Chiar,. nu stiu ce cauti pe forumul asta .Nu iti vad rostul!
Gigi :
(21 August 2014, 18:45)
Eu domnule Eddy nu te-am jignit si daca nui cunosti ce inseamna incult  mai bine nu mai scrie.Esti un mare mincinos nu se castiga nimic din escrocheria asta!Am un prieten inscris la voi care moare de foame!Si incurci lucrurile.Ganoderma o fi buna dar nu are treaba cu Organo Gold plin de mizerii.Imi privoci sila domnule Eddy!
Eddy:
(21 August 2014, 01:11)
Si apropo... am tot vazut persoane care sunt impotriva acestor produse "chimice" care contin tot felul de nebunii dar asta nu v-a oprit citez "ma duc sa le beau cafeaua la fraierii aia" si multe altele de genu' deci daca e moca... ce daca e chimica hai sa le facem paguba la fraieri ca oricum e gratis... asa faceti voi acestia si la alegeri daca ti-a dat pixu sau sapca stii cu cine sa votezi! sa va fie rusine pentru simplu fapt ca existati si faceti umbra pamantului asta efectiv degeaba. si cu asta chiar am incheiat... ca stiti cum e vorba aia... nu te pune cu prostu ca are creierul odihnit... hai pa!
Eddy:
(21 August 2014, 00:52)
Si ca sa raspund si lui CristinaM... Wow, ce precizie! Cum ai determinat 0.001% ...Ai folosit si integrale sau doar radacina patrata? Ai inclus si statisticile de anul trecut sau doar din 2014? Se pare ca si tu ai citit pe diagonala...  iar pentru cei care au vazut ei pe plicuri ce contine cafeaua aia sulfati si fosfati de alama sau ce dracu e acolo... am rugamintea sa puneti lincul unei poze unde ati vazut voi... pentru a vedea toti aici... dovada e dovada nu vorbe ca sunt satul de astia din conducerea tarii cu vorbe... fapte!
Eddy:
(21 August 2014, 00:43)
sau sa faca ceva pentru tara asta stau si comenteaza spunandu-mi mie ca eu nu am drept sa comentez... uite o treaba inteligenta ar fii sa pornesti tu GIGI un ONG in care sa ii iei si pe prietenii tai si te pui impotriva astora cu Ganoderma.... macar faci bani din asta nu stai ca prostu si vorbesti in necunostinta de cauza si imi spui mie ca eu nu am ce sa comentez si pana la urma escrocii respectivi nu cred ca obliga pe cineva sa faca asta.... ce inteleg eu din spusele reporterilor de altfel. deci prost nu este cel care cere... prost e cel care da pana la urma si de regula eu cand gresesc cu ceva imi asum greseala si de asemenea platesc pentru greseala respectiva. fiecare alege cum vrea sa traiasca! nu mai imi bat capul ca nu am cu cine... Va doresc o seara frumoasa... o viata linistita fara ganoderma si multa minte... mai ales tie Gigi...
Eddy:
(21 August 2014, 00:39)
da.. nu o sa ma implic in discutiile voastre... pana la urma e alegerea fiecaruia ce consuma, ce cumpara, ce da gratis... omul prost se prosteste, omul destept isi vede de treaba.... ideea e ca voi comentati aici poate fara sa fii vazut defapt ce se intampla acolo sau fara sa fii gustat din acele produse cum nici eu nu am facut-o, deci nu contest nici gustul sau continutul acelor plicuri... totusi este o mare ipocrizie aici deoarece o parte din aceste persoane care comenteaza probabil sunt in organo gold si sunt atacate impotriva crezului lor si al visului lor fie ca sunt "spalati pe creier" sau nu, celelalte care ataca si jignesc afacerea respectiva probabil sunt oameni care altceva mai bun nu au de facut... care probabil sau sigur lucreaza 8, 10, 12 ore pe zi pentru un salariu de rahat din care trebuie sa intretina familia dar vor sa atentioneze populatia de potentialii inamici ai Romaniei care dau cafea gratuita ca lumea sa dea 1400 de euro sa cumpere si sunt sigur aici ca nu o cafea poate cateva zeci de kilograme pentru ca domnii reporteri au spus cat costa pachetele dar au omis sa spuna ce contin ele din cate vad... problema reala este ca persoanele care sunt impotriva acestei cafele sau piramide sau ce dracu o fii, in loc sa faca ceva pentru tara asta nu pentru prostii care au 1400 de euro de aruncat ci pentru oamenii care castiga 1000 de lei pe luna muncind 8, 10 sau 12 ore ... comenteaza impotriva catorva persoane care dau cafea gratuita si pe care domnii reporteri au gandit ca este cel mai important lucru de care sufera tara NOASTRA care de fapt este vanduta de hoti si oameni care nu prostesc si fura 100 de oameni dar fura o tara intreaga... asta este problema mea... Cat despre dumneata domnule GIGI cum si numele arata ca esti un incult! Daca tu vrei sa crezi ca am dat 1400 de euro pe cafea este problema ta dar pentru ca un om nu este de acord ca oamenii ca dumitale in loc sa citeasca o carte sau sa faca ceva pentru tara asta sta si comenteaza spunandu-mi mie
Gigi:
(20 August 2014, 16:55)
Tu Eddy nu ai nici un drept sa comentezi.Nu inseamna ca noi cei ce nu suntem de acord cu Organo Gold suntem saraci ,ci nu aruncam banii pe fereastra ca tine.Iii investim in ce trebuie ca avem mai multa minte.Asa ca pastreaza pentru tine aberatiile.Totul este o mare escrocherie iar dispertarea voastra este distractiva pt noi.Nu oricie poate fii pacalit!Sac!
Eddy:
(20 August 2014, 16:27)
Scuze pentru lincul de mai jos... aici: https://www.youtube.com/watch?v=u53bqc3Y39A
CristinaM:
(20 August 2014, 14:34)
Wow, ce precizie! Cum ai determinat 85%? Ai folosit si integrale sau doar radacina patrata? Ai inclus si statisticile de anul trecut sau doar din 2014? Se pare ca si tu ai citit pe diagonala... nimeni nu pune la indoiala calitatile ganodermei. NIMENI! este o ciuperca minunata! Noi spunem doar 2 lucruri: plicurile cu cafeaua organului contin 0,001% ganoderma, deci e doar o iluzie ca band lichidul asta, faci bine organismului tau si mai spunem: sa promovezi de fapt intrarea de 1400 euro, ca sa iti recuperezi din banii aruncati nu este o afacere sanatoasa cum zici tu MLM. In orice MLM legal sunt diverse kituri dar puterea sta in vanzarea produsului, care genereaza un comision, personal si de grup. E normal sa fie asa! In schimb la organicii astia dai 1400 euro primesti 1400 plicuri pe care intr-un an le tot distribui, faci cadou, cum vrei tu (poti sa si vinzi, daca gasesti fraierii, cu 1 euro plicul, nu te opreste nimeni!). Dar daca nu ai nici un fraierit care sa dea 1400 euro, nu recuperezi veci pururi investitia. Bei cafeaua, o faci cadou si asta este, ai aruncat 1400 euro. Understand? Ca poate tu intelegi engleza, cei de aici nu prea stiu (:D)... Acum intelegi esenta comentariilor noastre? Cand mai mergem sa bem lichide miraculoase pe gratis, ca tot au inca sute de plicuri de facut cadou, altfel expira, te luam cu noi! In ce oras esti?
Radu:
(20 August 2014, 13:00)
Eddy cu mare placere eu am cafea ;) sper doar ca esti din bucuresti :D nice video! despre asta e vorba.. despre ganoderma! da' lumea a tinut minte doar ca tre' sa arunce 1400E sau de piramide.. si nici macar de alea din egipt :D

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
239 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Incendii la Bărcănești și Alexeni

În cursul zilei de sâmbătă, 29 februarie a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o casă din comuna Bărcănești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:35
(2682 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente, patru răniți

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii slobozeni au intervenit la un accident de circulație produs pe raza municipiul Slobozia, soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:30
(2480 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori, beți și fără permise la volan

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au intervenit  la un accident de circulație produs între un autoturism și un moped în localitatea Smirna, soldat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:25
(2923 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Ca în fiecare an de 1 Martie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au oferit flori și mărțișoare doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Mai multe echipaje de poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:20
(1874 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 83 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, luni, 2 martie 2020, 83 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 17:25
(2678 vizualizări - 0 comentarii)


Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Duminică, 1 martie 2020, Gabriel Cateliu a fost prezentat oficial drept candidat al Alianței USR PLUS pentru funcția de primar al municipiului Urziceni la Alegerile Locale din iunie 2020. La evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 16:50
(6358 vizualizări - 0 comentarii)


Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman, lider național în retailul materialelor de construcții și al amenajărilor interioare, cu capital 100% românesc, inaugurează vineri, 6 martie 2020, magazinul din Slobozia, ajungând astfel la o rețea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 15:20
(4448 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Dedeman


Ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, achiziționați de Agenția Națională Antidrog

Anul acesta, Agenția Națională Antidrog (ANA) a achiziționat 144 de perechi de ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, dar și starea de intoxicare cu acestea, ce vor deveni parte ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:35
(4562 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din municipiul Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:20
(5045 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacolul aniversar «Din inimă pentru Mama»

Duminică, 1 martie 2020, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, ediția a IX-a a spectacolului aniversar «Din inimă pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 12:50
(2625 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 73 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 28 februarie 2020, 73 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 19:20
(5715 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Prima lună de primăvară debutează la Muzeul Național al Agriculturii cu o expoziție de pictură. Sub denumirea «Armonii de primăvară», artista Cecilia Nițu își va expune pe simezele din cadrul Muzeulului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:40
(3010 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor peste 223 de locuri de muncă. Persoanele interesate pot obține mai multe detalii la sediul instituției din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:25
(3041 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 2-6 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:20
(6851 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Surprins beat la volan, a refuzat recoltarea de sânge

Joi, 27 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, ce conducea un autoturism pe raza localității Broșteni, aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:20
(3435 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești și în localitățile învecinate

Joi, 27 februarie a.c., polițiști ialomițeni au efectuat o razie pe raza municipiului Fetești, dar și a comunelor arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:15
(4046 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 65 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, joi, 26 februarie 2020, 65 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 19:10
(3523 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Cu ocazia «Zilei Modiale a Scriitorului», marți, 3 martie 2020, de la orele 14,30, la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va lansa volumul de poezii «Scaunul cu trei picioare ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:35
(3901 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Lilieci: O persoană moartă pe loc, alte patru rănite!

Miercuri, 26 februarie 2020, în jurul orei 6,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs pe DN2, în localitatea Lilieci, soldat cu decesul unei persoane ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:20
(4296 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Lilieci accident


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii feteșteni au desfășurat miercuri, 26 februarie a.c., activități de prevenire a evenimentelor rutiere, precum și a furturilor din locuințe, în cadrul campaniilor «Viața are prioritate!» și «Hoții ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:10
(2265 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 41 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, miercuri, 26 februarie 2020, 41 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane. Pe localități ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 19:30
(3738 vizualizări - 0 comentarii)


Razie cu percheziții la Bărbulești și Jilavele

10 percheziții domiciliare, articole pirotehnice ridicate de polițiști, 127 de sancțiuni contravenționale aplicate și o infracțiune constatată în flagrant, este bilanțul unei acțiuni de amploare desfășurată ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 18:10
(3135 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Viața are prioritate»

Polițiștii slobozeni au aplicat marți, 25 februarie a.c., peste 30 de sancțiuni contravenționale, în cadrul unei acțiuni operative desfășurate în cadrul campaniei de prevenire a evenimentelor rutiere « ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 16:20
(2137 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Scânteia, Piersica și Condeești

ISU Ialomița: Incendii la Scânteia, Piersica și Condeești

În curzul zilei de marți, 25 februarie 2020, în jurul orelor 12,35, pompierii ialomițeni au intervenit  pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o hală metalică din comuna Scânteia. La locul ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2020, 14:40
(4080 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 9 persoane, izolate la domiciliu la Fetești, Urziceni, Manasia, Amara și Dridu. Alte 4 persoane, izolate la domiciliu sub supraveghere medicală!

Având în vedere situația epidemiologică creată de numeroasele cazuri de coronavirus confirmate în regiunile Lombardia și Veneto din nordul  Italiei,  precum și numărul mare de cetățeni români ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 21:15
(6352 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Spărgător de mașini, reținut pentru 24 de ore

Polițiștii slobozeni au identificat un bărbat, de 28 de ani, bănuit de comiterea mai multor infracțiuni de «tentativă la furt calificat», fapte săvârșite în noaptea de 23/24 februarie 2020. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:50
(1940 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri ialomițeni, prinși la volan fără permis

Doi ialomițeni de 20, respectiv 30 de ani, au fost depistați de polițiști luni, 24 februarie a.c., conducând autoturisme pe drumurile publice fără a deține permise de conducere pentru vreo categorie de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:40
(2306 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amendat de 3 ori pentru comerț ilegal cu porci

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează toți cetățenii județului că, în scopul prevenirii reapariției de focare de pestă porcină africană pe teritoriul județului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:15
(2574 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA SA Constanța: Avarie pe strada Călărași din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 75 mm, de pe strada Călărași din Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 25 februarie ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2020, 18:10
(4694 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, un decedat și patru răniți

La sfârșitul de săptămână precedent, 21-23 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la patru accidente de circulație, soldate cu decesul unui persoane și rănirea a altor patru. Primul accident ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2020, 19:40
(1735 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...