Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (622993 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Ioana :
(28 August 2014, 00:34)
Asta e o retea de tip mafiot gen caritas si ponzi care pacaleste lumea iar organele abilitate nu iau nici o masura de a estompa flagelul ci din contra ii favorizeaza pe infractori. motivatia se stie. i
Ana:
(26 August 2014, 21:02)
Doamne ce minti bolnave aveti cei inscrisi in Organo Gold!
viorel:
(25 August 2014, 20:39)
Foarte multe comentari despre noua mare smecherie ORGANOGOLD : cu ce va excrocat dragilor!? Eu sunt una dintre gaste care momentan nu a castigat nimic. Dar totusi nu ma simt furat, pacalit, excrocat!!! Sunteti patetici dragilor ! Aruncati cu gunoaie,minunat! Eu sunt drogat si indoctrinat de organo gold si o sa imi vand si casa si nevasta. Si daca asta ma va face fericit, treaba buna..... traiasca ORGANO GOLD !!!:))))
Radu:
(25 August 2014, 13:27)
Stiam eu ca-i distractie maxima-n ialomita :D  eu sunt membru Organo Gold si ma distez teribil cand vad atatea lucruri haotice spuse de oameni avand informatie aproximativa si cum isi imagineaza ei ca e atunci cand iti iei cafea Organo Gold si cum ar trebui sa le verse cineva o galeata cu bani in cap, numai ca si-au luat o cafea cu ganoderma! :))  multi nici macar n-au idee ce inseamna de fapt network marketing, cum functioneaza, de ce unii oameni fac bani asa in general si de ce pe ei i-a pedepsit dumnezeu la munca pe cateva zeci de milioane/luna pentru 8-10ore/zi intr-un job pe care cei mai multi si-l urasc! :(  sincer ma ofer sa va dau o cafea mocca si sa va explic despre ce este vorba in Organo Gold.. eu sunt acum membru in 4 companii de network marketing (una chiar e romaneasca :D ) pe langa jobul de 8ore/zi (care job nu ma face sa rad cand ma duc la el in fiecare dimineata ;) ) dar nu m-a obligat nimeni sa-mi iau cafea de 500E si chiar mai mult.. sa o si ofer spre sampling altora ;) deci daca aveti drum in bucuresti cu cea mai mare placere va stau la dispozitie sa va explic mai multe, indiferent care e parerea/experienta anterioara ;)
Gigi:
(21 August 2014, 18:54)
Si domnule Eddy bati campii cu castiguri de o mie de ero pe luna.Aberezi nene ,oamenii astea si-au pierdut banii si nu si-au recuperat nimic AU LUAT TEAPA!
Gigi:
(21 August 2014, 18:51)
Iar t,u  Domnule Eddy nici nu ma mai cobor la nivelul tau scazut sa iti mai raspund ca se vede ce fel de om esti.Chiar,. nu stiu ce cauti pe forumul asta .Nu iti vad rostul!
Gigi :
(21 August 2014, 18:45)
Eu domnule Eddy nu te-am jignit si daca nui cunosti ce inseamna incult  mai bine nu mai scrie.Esti un mare mincinos nu se castiga nimic din escrocheria asta!Am un prieten inscris la voi care moare de foame!Si incurci lucrurile.Ganoderma o fi buna dar nu are treaba cu Organo Gold plin de mizerii.Imi privoci sila domnule Eddy!
Eddy:
(21 August 2014, 01:11)
Si apropo... am tot vazut persoane care sunt impotriva acestor produse "chimice" care contin tot felul de nebunii dar asta nu v-a oprit citez "ma duc sa le beau cafeaua la fraierii aia" si multe altele de genu' deci daca e moca... ce daca e chimica hai sa le facem paguba la fraieri ca oricum e gratis... asa faceti voi acestia si la alegeri daca ti-a dat pixu sau sapca stii cu cine sa votezi! sa va fie rusine pentru simplu fapt ca existati si faceti umbra pamantului asta efectiv degeaba. si cu asta chiar am incheiat... ca stiti cum e vorba aia... nu te pune cu prostu ca are creierul odihnit... hai pa!
Eddy:
(21 August 2014, 00:52)
Si ca sa raspund si lui CristinaM... Wow, ce precizie! Cum ai determinat 0.001% ...Ai folosit si integrale sau doar radacina patrata? Ai inclus si statisticile de anul trecut sau doar din 2014? Se pare ca si tu ai citit pe diagonala...  iar pentru cei care au vazut ei pe plicuri ce contine cafeaua aia sulfati si fosfati de alama sau ce dracu e acolo... am rugamintea sa puneti lincul unei poze unde ati vazut voi... pentru a vedea toti aici... dovada e dovada nu vorbe ca sunt satul de astia din conducerea tarii cu vorbe... fapte!
Eddy:
(21 August 2014, 00:43)
sau sa faca ceva pentru tara asta stau si comenteaza spunandu-mi mie ca eu nu am drept sa comentez... uite o treaba inteligenta ar fii sa pornesti tu GIGI un ONG in care sa ii iei si pe prietenii tai si te pui impotriva astora cu Ganoderma.... macar faci bani din asta nu stai ca prostu si vorbesti in necunostinta de cauza si imi spui mie ca eu nu am ce sa comentez si pana la urma escrocii respectivi nu cred ca obliga pe cineva sa faca asta.... ce inteleg eu din spusele reporterilor de altfel. deci prost nu este cel care cere... prost e cel care da pana la urma si de regula eu cand gresesc cu ceva imi asum greseala si de asemenea platesc pentru greseala respectiva. fiecare alege cum vrea sa traiasca! nu mai imi bat capul ca nu am cu cine... Va doresc o seara frumoasa... o viata linistita fara ganoderma si multa minte... mai ales tie Gigi...
Eddy:
(21 August 2014, 00:39)
da.. nu o sa ma implic in discutiile voastre... pana la urma e alegerea fiecaruia ce consuma, ce cumpara, ce da gratis... omul prost se prosteste, omul destept isi vede de treaba.... ideea e ca voi comentati aici poate fara sa fii vazut defapt ce se intampla acolo sau fara sa fii gustat din acele produse cum nici eu nu am facut-o, deci nu contest nici gustul sau continutul acelor plicuri... totusi este o mare ipocrizie aici deoarece o parte din aceste persoane care comenteaza probabil sunt in organo gold si sunt atacate impotriva crezului lor si al visului lor fie ca sunt "spalati pe creier" sau nu, celelalte care ataca si jignesc afacerea respectiva probabil sunt oameni care altceva mai bun nu au de facut... care probabil sau sigur lucreaza 8, 10, 12 ore pe zi pentru un salariu de rahat din care trebuie sa intretina familia dar vor sa atentioneze populatia de potentialii inamici ai Romaniei care dau cafea gratuita ca lumea sa dea 1400 de euro sa cumpere si sunt sigur aici ca nu o cafea poate cateva zeci de kilograme pentru ca domnii reporteri au spus cat costa pachetele dar au omis sa spuna ce contin ele din cate vad... problema reala este ca persoanele care sunt impotriva acestei cafele sau piramide sau ce dracu o fii, in loc sa faca ceva pentru tara asta nu pentru prostii care au 1400 de euro de aruncat ci pentru oamenii care castiga 1000 de lei pe luna muncind 8, 10 sau 12 ore ... comenteaza impotriva catorva persoane care dau cafea gratuita si pe care domnii reporteri au gandit ca este cel mai important lucru de care sufera tara NOASTRA care de fapt este vanduta de hoti si oameni care nu prostesc si fura 100 de oameni dar fura o tara intreaga... asta este problema mea... Cat despre dumneata domnule GIGI cum si numele arata ca esti un incult! Daca tu vrei sa crezi ca am dat 1400 de euro pe cafea este problema ta dar pentru ca un om nu este de acord ca oamenii ca dumitale in loc sa citeasca o carte sau sa faca ceva pentru tara asta sta si comenteaza spunandu-mi mie
Gigi:
(20 August 2014, 16:55)
Tu Eddy nu ai nici un drept sa comentezi.Nu inseamna ca noi cei ce nu suntem de acord cu Organo Gold suntem saraci ,ci nu aruncam banii pe fereastra ca tine.Iii investim in ce trebuie ca avem mai multa minte.Asa ca pastreaza pentru tine aberatiile.Totul este o mare escrocherie iar dispertarea voastra este distractiva pt noi.Nu oricie poate fii pacalit!Sac!
Eddy:
(20 August 2014, 16:27)
Scuze pentru lincul de mai jos... aici: https://www.youtube.com/watch?v=u53bqc3Y39A
CristinaM:
(20 August 2014, 14:34)
Wow, ce precizie! Cum ai determinat 85%? Ai folosit si integrale sau doar radacina patrata? Ai inclus si statisticile de anul trecut sau doar din 2014? Se pare ca si tu ai citit pe diagonala... nimeni nu pune la indoiala calitatile ganodermei. NIMENI! este o ciuperca minunata! Noi spunem doar 2 lucruri: plicurile cu cafeaua organului contin 0,001% ganoderma, deci e doar o iluzie ca band lichidul asta, faci bine organismului tau si mai spunem: sa promovezi de fapt intrarea de 1400 euro, ca sa iti recuperezi din banii aruncati nu este o afacere sanatoasa cum zici tu MLM. In orice MLM legal sunt diverse kituri dar puterea sta in vanzarea produsului, care genereaza un comision, personal si de grup. E normal sa fie asa! In schimb la organicii astia dai 1400 euro primesti 1400 plicuri pe care intr-un an le tot distribui, faci cadou, cum vrei tu (poti sa si vinzi, daca gasesti fraierii, cu 1 euro plicul, nu te opreste nimeni!). Dar daca nu ai nici un fraierit care sa dea 1400 euro, nu recuperezi veci pururi investitia. Bei cafeaua, o faci cadou si asta este, ai aruncat 1400 euro. Understand? Ca poate tu intelegi engleza, cei de aici nu prea stiu (:D)... Acum intelegi esenta comentariilor noastre? Cand mai mergem sa bem lichide miraculoase pe gratis, ca tot au inca sute de plicuri de facut cadou, altfel expira, te luam cu noi! In ce oras esti?
Radu:
(20 August 2014, 13:00)
Eddy cu mare placere eu am cafea ;) sper doar ca esti din bucuresti :D nice video! despre asta e vorba.. despre ganoderma! da' lumea a tinut minte doar ca tre' sa arunce 1400E sau de piramide.. si nici macar de alea din egipt :D

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
225 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2017

Având în vedere că anul școlar 2016-2017 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2017 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 15:10
(6467 vizualizări - 0 comentarii)


Dezinsecție la Slobozia

În perioada 8-26 mai 2017, între orele 22,00-06,00, Primăria municipiului Slobozia va executa lucrări de dezinsecție pe domeniul public (parcuri, scuaruri, zone verzi, canale termice, zone de agrement, ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 10:35
(5150 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în zona Fetești. Un tren de marfă s-a ciocnit cu un autotrailer!

Un tren de marfă, care circula pe ruta Constanța-București, a fost implicat într-un accident feroviar, în zona trecerii de cale ferată dintre Fetești și Movila. Garnitura s-a ciocnit de un autotrailer care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 20:20
(8931 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz joi, 4.05.2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești, strada ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 19:35
(12419 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A lovit un copil pe trecerea de pietoni. Șoferul din Buzău a fugit de la locul accidentului!

Un bărbat, de 68 de ani, din județul Buzău, bănuit de comiterea infracțiunilor de «vătămare corporală din culpă» și «părăsirea locului accidentului», a fost identificat de către polițiști. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 17:05
(7104 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Dosare respinse în programul «Casa Verde»

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță titularii de dosare depuse în cadrul  Programului «Casa Verde» clasic-Programul privind instalarea sistemelor de încălzire care utilizează energie ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 14:40
(7722 vizualizări - 2 comentarii)


Scandal la Bărcănești. Un polițist a fost rănit!

Un incident petrecut în minivacanța de 1 mai s-a consemnat pe raza localității Bărcănești. Din primele informații, se pare că la un botez desfășurat în comună mai multe persoane au provocat un scandal, ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 20:45
(5597 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 70,58%, procent de promovare la Definitivat

Inspectoratul Județean Ialomița anunță creșterea procentului de promovare la examentul anual de Definitivat. Din cei 92 de candidați înscriși, au susținut examenul doar 68. Conform datelor furnizate de ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 19:20
(6106 vizualizări - 2 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița vă face cunoscut faptul că joi, 4 mai  2017, orele 10,00, organizează la sediul instituției o întâlnire de lucru cu contribuabilii în vederea mediatizării ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 18:05
(6575 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie de 1 mai

Aproximativ 300 de polițiști din Ialomița vor fi la datorie în minivacanța de 1 mai. Oamenii legii vor asigura ordinea publică și vor supraveghea traficul rutier, pentru a preveni producerea accidentelor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:45
(5801 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă»

În data de 28 aprilie, la nivel mondial, se sărbătorește «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă». Evenimentul a fost marcat anul acesta și la Slobozia, de către reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:10
(6772 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură inedită la Muzeul Agriculturii

Elevii din Ialomița care participă la Olimpiada Județeană de Arte Plastice, Istoria Artei și Arhitectură își expun lucrările la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Evenimentul se desfășoară marți ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 18:05
(5819 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de inspectorii DSVSA Ialomița

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat în această perioadă o serie de acțiuni de control la firmele care abatorizează și procesează produse din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 17:20
(6082 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Țăndărei, reținut pentru furturi comise în Franța

Polițiștii ialomițeni au reușit să identifice un bărbat, de 35 de ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile din Franța au emis un mandat european de arestare. Acesta a comis mai multe furturi pe ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 21:30
(6251 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se oprește furnizarea de gaz

Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 28 aprilie 2017, între orele 8,00 și 15,00, furnizarea de gaz pe strada Ialomiței, din Slobozia, va fi întreruptă din cauza unor lucrări de reparație și întreținere ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 20:15
(4999 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert «Veniți de luați lumină!»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează joi, 4 mai 2017, a treia ediție a concertului «Veniți de luați lumină!». Evenimentul se desfășoară la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 19:05
(6356 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat după ce și-a înjunghiat soția

Procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Grigore Nicolae, pentru săvârșirea infracțiunii de «tentativă ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 17:15
(7731 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat suplimentar în ultimele 48 de ore în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:35
(6128 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori cu condamnări, arestați

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:05
(5873 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Și tu poți deveni polițist! Admitere 2017

Cei care își doresc o carieră în Poliția Română se pot înscrie în instituțiile de învățământ ale Ministerului Afacerilor Interne. Anul acesta, persoanele interesate de cariera de polițist se pot înscriere ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 15:55
(6203 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții într-un dosar de evaziune fiscală

Miercuri, 26 aprilie 2017,  polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București și cei de la Direcția Operațiuni Speciale efectuează 32 percheziții în București și în 4 județe, într-un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 14:25
(7103 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești, Manasia și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz, marți, 25 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 19:35
(8784 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Veteranilor de Război»

Miercuri, 26 aprilie 2017, în organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și Primăriei Slobozia, va fi organizată «Ziua Veteranilor de Război». ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 17:45
(4738 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Termen pentru depunerea situațiilor financiare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați ca au fost publicate principalele aspecte legate de întocmirea și depunerea situațiilor financiare pentru anul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 15:35
(4646 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concluziile desprinse în urma exercițiului național «PROCIV 2017»

În data de 21 aprilie a.c, la sediul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență a avut loc o conferință de presă, în cadrul căreia au fost prezentate concluziile desprinse în urma exercițiului național ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 14:40
(5398 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Slobozia țintește o nouă victorie. Cu optimism, spre Cernavodă!

Sâmbătă, 22 aprilie a.c., de la orele 17,00, Unirea Slobozia se confruntă în deplasare cu Axiopolis Cernavodă. Înaintea jocului, conducerea Clubului a organizat o conferință de presă la care au participat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 21:25
(4676 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz în Slobozia, luni, 24 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:50
(5245 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stop violenței!

Polițiștii ialomițeni au lansat un mesaj preventiv și informativ prin care încearcă să reducă fenomenul violenței. Oamenii legii precizează faptul că violența, indiferent de formă, este nejustificată. ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:35
(4915 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău și Traian

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:25
(7147 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița  a desfășurat, în trimestrul I 2017, în domeniul relațiilor de muncă, 322 de acțiuni de control  în urma cărora  au fost dispuse 472 de măsuri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 17:20
(4002 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...