Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (606549 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


euNUsuntProst:
(3 Iulie 2014, 15:47)
vedeti , oameni buni, ca a mai aparut o shmekereala; se numeste "LibertaGia" cam asa ceva- astia iti promit iar cariere de nisip pe plaja.. :))) ca dai clickuri pentru vizionare si primesti..cucu'- iti dai si datele personale si platesti niste bani, ca de..ca sa fi bogat la banca trebuie, TREBUIE sa platesti un pachet(si astia sunt cu pachete bronz, silver, gold...), aceleasi cuvinte,conotatie de valoare a cuvintelor, lucru psihologic ce te face sa crezi ca esti bogat(curata iluzie); trebuie oamenii sa inteleaga ca aurul, argintul..au valoare daca e in mana(nu minciuna) si nu daca se numeste pachetul GOLD; acelasi lucru si cu banii, valoarea lor e data prin conventie de oameni si shmekerita/deturnata de bancheri; aveti grija si cu astia ca pute! :)
Rodica:
(1 Iulie 2014, 15:37)
Ion, 90% este caritasul, doar 10% este pretul produsului... Iar produsul... e sublim dar lipseste cu desavarsire! :)
Ion:
(30 Iunie 2014, 21:33)
Am fost si eu la o intalnire din asta Misa unde ti se promite ca ajungi cel putin Bill Gates. Ce pot sa spun este doar ca mi se pare halucinant ca inca mai sunt persoane care cred ca se pot imbogatii peste noapte. Dragilor lasati aburelile unora si puneti mana si munciti. Cat despre cafea este mizera. Nu e buna absolut deloc. Are un gust oribil. Prefer o cafea buna facuta la espresso. Pretul este exagerat de mare totusi tind sa cred ca 70% din pret este ambalajul.
euNUsuntProst:
(30 Iunie 2014, 11:38)
ca bine zice si Rodica: intalniri de TAINA; chiar mai organoGoldistilor, de ce atata secretomanie?! de ce nu va faceti reclama in massmedia? ia raspundeti si la asta cu  ceva solid  nu shmekerii ca ziceti ca sunteti doldora de bani si e o afacere prospera; eu am un tipar de afacere cu care va asemanati-herbalife-la agresivitatea vanzatorului din strada(niciodata nu mi-au placut) numai ca aia chiar vand produse."normale" si isi iau comisionul din consultanta si alte activitati pe care le organizeaza pentru consumatori si colaboratori(as incerca si eu cu ei ca le ofer potentialilor clienti consultanta de personal trainer-nutritie si astfel justific pretul produsului) si toata lumea stie de afacerea/suplimentele herbalife; voi cum justificati mah un pret asa mare ca noi toti vedem ca il justificati numai cu "shmekereala" ?
Rodica:
(29 Iunie 2014, 21:56)
Beneficii? Care ar fi acestea? Am baut si eu cateva cafele la intalnirile de taina si ma mai duc! E ca si Nesscaffe 3 in 1 cu 39 de bani pliculetzul la Carrefour! Acum sunt convinsa ca cineva va scrie ca trebuie sa beau zilnic timp de 3 luni ca sa simt ceva! Si ce ar trebui sa simt de fapt? Oricum avand in vedere ca pliculetzele og contin 0,0001% ganoderma... trebuie baute cateva tone ca sa simti ceva!
Gigi:
(29 Iunie 2014, 15:11)
Eu, Aonoim am consumat de la un prieten si nu imi plac sub nici o forma.Cafeaua  ieftina de pe piata este de o calitate net superioara.Si prietenul  meu mai este si dator la intretinere 5000 ron.Buna treaba!
Anonim:
(29 Iunie 2014, 13:26)
Tzeapa sau nu, eu ma bucur in fiecare zi de beneficiile pe care le aduc aceste produse asupra sanatatii mele! Nu va obliga nimeni sa cumparati, sa consumati sau sa va dati cu parerea. Doar cei care au consumat stiu si inteleg ca sunt produse de o calitate superioara, restul doar credeti ca le stiti pe toate! No ofence!
Gigi:
(28 Iunie 2014, 17:00)
O mare teapa!
Gogu:
(27 Iunie 2014, 12:36)
Oameni buni, nu va lasati inselati de aceasta escrocherie... cititi articolele despre delfinari.. sistemul este acelasi, difera doar sumele si produsul. Exemplu: delfinarii vindeau niste cartii pe vreo 2000 euro si la fel te zapaceau de creier, explicandu-ti la acele traininguri cat de usor se pot face banii si ce repede te poti imbogati. Organo Gold Gourmet pastreaza sistemul, dar modifica sumele si sub masca acelei cafea-minune urmareste sa-ti ia banii.
Ana:
(27 Iunie 2014, 11:52)
Asa este Cristina M.Daca oamenii ar avea minte nu ar arunca banii pe asemenea prostii.Dar se pare ca saracia si iluzia  ca s-ar imbogati peste noapte le goleste creierele.
MISU:
(27 Iunie 2014, 11:26)
CUNOSC PE CINEVA CARE SE LUPTA DE MULT TIMP S A SI RIDICE BANI CARE SE VAD IN CONT PE CALCULATOR SI CAND A FOST LA BANCA  SA SI RIDICE BANI DUPA APROAPE 6 LUNI BANCA  NU A PUTUT EELIBERA NICI UN BAN .NU SE PUTEA  UMBLA LA  CONT PTR NU EXISTA NICI UN BAN. SPUNEA EL CA NUSTIU CE CERERE  SA FACA  IN BEUGIA  PRIN MAFIOTI INTERMEDIARI  DIN  BUCURESTI  SI DE ATUNCI TOT ASTEAPTA  SI A BAGAT  O GROAZA  DE BANI   PE CARE NU CRED  CA  VA RECUPERA  .ADRIANE  DACA  STI TU  MODAUITATEA  DE ATI RIDICA  BANI  SPUNENE  SI NOUA CHIAR TE ROG  VERIFICATI CONTUL  SI INTREABA   CIND  ITI  RIDICI  BANI  .ASTEPT  VESTI DE LA  TINE   CA TE  VAD  OM INTELIGENT  DAR  ASTIA   CU  OG    V AU   CREIERUL  NU GANDITI  DECAT   LA  BANI  . SA  STI  CA DIN  BANI  TAI SI A ALTORA  TRAIESC  CAPI  [MAFIOTI]   PRIN  MARI COMISIOANE NU CE VA DA EI  VOUA  .ADRIANE   TE ROG RASPUNDEM   SA STIE SI PRIETENUL MEU  CUM POATE SA SI  RIDICE  BANI                                PTR ADRIAN
CristinaM:
(26 Iunie 2014, 23:16)
Cristina imi pare rau daca ai frustrari legate de doua Cristine... Nu cred ca e asa o tragedie! Ceea ce semnalam noi aici este important, nu coincidenta de nume! Nu contestam ca se castiga bani prin distributia acestor prafuri pentru bautorii de lichide dubioase, e normal ca daca ai convins pe cineva sa cumpere 1400 de pliculetze cu 1400 euro, sa ai si tu un comision. Noi contestam continutul pliculetzelor, un fel de nes de 2 bani care se vinde scump. Si de ce se cumpara? Pentru ca oamenii sunt indusi in eroare si cad in plasa sarlatanilor... Si mai contestam piramida ilegala care se afla in spatele acestui sistem si in care piramida sunt inghitite 80% din incasari! :)
euNUsuntProst:
(26 Iunie 2014, 13:25)
adrian, tu vrei sa zici ca ai gasit oameni pe care sa ii convingi sa cumpere OG spunandu-le si exagerandu-le niste proprietati pe care produsele acestea nu le au!!! daca vrei sa pacalesti/sa minti poti sa o faci; daca nu ai prieteni e usor sa faci asta; treaba e ca o sa convingi niste persoane pe care le aveai la capitolul prieteni...ai facultate , vorbesti limbi straine, gasesti de lucru oricand  ca ce?!!? si..ce cifre REALE vezi mah tu acolo?!?!? chiar crezi ca noi suntem cretini?!?!? treziti-va oamenilor!!! voi nu produceti mah nimic !!! crezi ca lucrurile pe lumea asta merg doar din luat de aici si vandut mai departe?!!!! tu crezi ca merg negustoriile pentru oricine?! cei mai multi negustori sunt cu niste caractere de rahat, "sclavii banului";  optiunile sunt ale tale, ai mereu de ales: mai multi bani-mai putini prieteni, mai multi prieteni-mai putini bani.. CIFRE REALE sunt faptul ca nu cumperi prietenie cu bani, prietenii iti pot face rost de bani la nevoie, banii astia de hartie nu sunt ceva REAL; ei reprezinta printre altele o "conventie" intre oameni propusa de  bancheri ;) vrei bani reali..trocul cu produse de consum, metale pretioase/semipretioase cu valoarea lor economica ce au valoare prin ele insele, daca intelegi(valorificare in industrie a metalelor), troc direct nu cu moneda echivalenta=bani..si astfel nu ar mai fi devalorizari masive; mare "culturist" unde era!!! ne invata cum sa gasim fericirea!! :)))) in OG!!! omul nu are nevoie de bani-niste shmekeri ne fac sa credem asta, e  o iluzie, o foarte buna iluzie- omul are nevoie de aer , apa, alimente..iubire! nu mai vinde iluzii de aliment cu proprietati terapeutice...ba dimpotriva e OG asta!!!
Gigi:
(25 Iunie 2014, 17:24)
Bine ,Adrian du-te mai departe spre imbogatirea de care spui tu si noi vom merge mai departe la serviciu de unde stim o data clara de salariu.Este nesimtire si bataie de joc sa vorbesti asa despre cei ce muncesc cinstit la un serviciu normal.Oamenii au familii si copiii de crescut au nevoie de siguranta nu sa aruce bani in piramide si sa alerge cu termosuri pe strada.
adrian:
(25 Iunie 2014, 10:04)
buna ziua, sunt partener organo gold de trei luni din Arad, si am facut bani cu aceasta cefea mai ptini la inceput dar am incasat in cond bani reali nu povesti, organo gold este calea spre bani rapizi cine nu crede e problema lui eu o sa fac organo gold si niciodata nu o sa mai lucrez pentru vreun patron ca sa isi bata joc de mine. Apropo am o facultate si vorbesc 4 limbi straine job imi gasesc orcand dar cu aceasta opportunitate nu te intalnesti zilnic asa e clar.daca pentru libertatea ta nu vrei sa cheltui 265 de euro e treaba fiecaruia eu am vazut cifre reale am 10 ani experienta in vanzari noi oricum mergem inainte si poate sa spuna cine ce vrea.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 06 Aug 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești, ultima oră: Ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență

Primarul Feteștiului, Gheorghe Catrinoiu, a convocat duminică seara, 4 iulie a.c., o nouă ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență, avînd în vedere creșterea în continuare a cotelor brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 13:47
(26733 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînără prinsă în flagrant în timp ce fura dintr-o geantă

Polițiștii din Urziceni au surprins în flagrant o tînără cînd încerca să fure dintr-o geantă o sumă de bani. Tînăra de 23 de ani, din Urziceni, a fost surprinsă cînd deja deschisese geanta unei bătrîne ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(17656 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoață


Slobozia: Trei prahoveni, depistați în trafic cu carne de cal

Cei trei au fost depistați în trafic de polițiști transportînd cu un autoturism carnea provenită din sacrificarea animalelor. Caii erau tranșați și puși în mai mulți saci. Întrebat despre conținutul sacilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(18195 vizualizări - 0 comentarii)


Reținuți de polițiști pentru executarea pedepselor cu închisoarea

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, împreună cu polițiști din Coșereni și Gîrbovi, au reușit depistarea unui bărbat, de 37 de ani, din localitatea Coșereni și a unui tînăr, de 25 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:32
(10154 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu neacordare de prioritate

Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată că pe strada Călărași din localitate, la intersecția cu Breteaua A2, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:29
(23920 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


O fetiță de doar trei luni a murit într-un accident rutier

Un copil de doar trei luni și-a pierdut viața și alte trei persoane au fost grav rănite într-un cumplit accident rutier, petrecut în seara zilei de joi, 1 iulie. Accidentul s-a petrecut lîngă localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:19
(22322 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șofer băut la volan

Joi, 1 iulie, polițiștii Serviciului Rutier au depistat în trafic, în apropierea municipiului Urziceni, un șofer aflat la volanul unei mașini în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:17
(20034 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mașinile străine, în vizorul poliției

Polițiștii orașului Țăndărei au desfășurat joi, 1 iulie, o acțiune pe raza orașului Țăndărei. Pe parcursul acțiunii, polițiștii au oprit și controlat în trafic peste 50 de autoturisme și au legitimat 6 ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:15
(18488 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, ultimul loc pe țară la angajări

În cadrul unei statistici prezentate de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, Ialomița ocupă ultimul loc în ceea ce privește numărul angajărilor.
În topul angajărilor, pe ultimele trei locuri ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 13:39
(14528 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițiștii, în zonele afectate de inundații

Efective din cadrul Poliției Municipiului Fetești și ale posturilor de poliție limitrofe acționează, în sistem integrat, alături de Inspectoratul pentru Situații de Urgență, Inspectoratul Județean de Jandarmi ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 12:55
(17944 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru producătorii de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit suma de 17,9 milioane lei, aferentă cererilor depuse de către producătorii deținători de cotă care au livrat lapte în anul de cotă 2008-2009. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:24
(19903 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amenzi de la Consiliul Concurenței pentru 5 unități de service auto

Consiliul Concurenței a amendat cu 1094366 lei (echivalentul a aproximativ 252000 euro), cinci societăți comerciale ce își desfășoară activitatea pe piața întreținerii și reparării autovehiculelor din municipiul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:14
(26284 vizualizări - 2 comentarii)


Trîmbița Apocalipsei la PNL Ialomița sau Joia neagră a României

PNL Ialomița a inaugurat joi, 1 iulie 2010, șirul conferințelor de presă bilunare. La întîlnirea cu presa au participat președintele PNL Ialomița, Ioan Martin și deputatul PNL Cristina Pocora. Alături de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 18:01
(20666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț prins chiar de proprietarul de la care vroia să fure

Un slobozean a reușit să prindă un tînăr hoț care tocmai încerca să pătrundă în casa sa. Evenimentul s-a petrecut miercuri, 30 iunie, dis de dimineață Poliția fiind sesizată asupra încercării de furt. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:32
(13968 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia hoț


Stelnica: Autoutilitara a dat cu spatele și a accidentat un bătrîn

În cursul dimineții de miercuri, 30 iunie a.c., în jurul orei 10.00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 asupra producerii unui accident. Astfel, pe Drumul Comunal 91, în localitatea Stelnica, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:23
(11966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica accident


Slobozia: Două bătrîne, înșelate de un necunoscut

În urmă cu cîteva zile, două bătrîne din Slobozia au sesizat Poliția după ce au fost victime ale unor înșelăciuni. Modul de operare este relativ nou chiar și pentru polițiști, victimele fiind abordate de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 14:13
(20646 vizualizări - 0 comentarii)


Borcea a rupt digul în cartierul feteștean Buliga

Un dig de apărare al cartierului feteștean Buliga, aflat pe brațul Borcea al Dunării, s-a spart, miercuri seară, 30 iunie a.c., pe o distanță de aproximativ șase-șapte metri. Spărtura se află la o distanță ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 10:35
(19982 vizualizări - 0 comentarii)


Impozit suplimentar pe clădiri, majorare impozit pe mașini

Guvernul a adoptat o Ordonanță de Urgență prin care modifică mai multe articole din Legea nr. 571/2003, privind Codul fiscal, pentru a majora impozitul pe clădiri și autovehicule. Este vorba despre proprietarii ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 07:01
(16637 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: impozite


CSM Slobozia, locul IV la Cupa României Sabie Masculin-echipe seniori

CSM Slobozia, locul IV la Cupa României Sabie Masculin-echipe seniori

Echipa de sabie masculin a CSM Slobozia a fost foarte aproape de podium la Cupa României, competiție rezervată echipelor de seniori și desfășurată la Sala Polivalentă din Iași, în perioada 23-25 iunie ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 18:58
(18886 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Gabriel Liiceanu, «Întâlnire cu un necunoscut»

Slobozia: Gabriel Liiceanu, «Întîlnire cu un necunoscut»

Miercuri, 7 iulie a.c., de la ora 14.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia va fi gazda unui eveniment deosebit. Gabriel Liiceanu își va lansa cartea «Întîlnire cu un necunoscut», lansarea ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 18:10
(9067 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: Amenzi de peste 72000 de lei

Peste 40 de polițiști au acționat în sistem integrat pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Acțiunile s-au derulat în perioada 25-27 iunie a.c., efectivele angrenate acționînd în filtre pe toate arterele ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:25
(13689 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoț urmărit, prins de polițiști

Un tînăr, de 23 de ani, din Fetești, se sustrăgea arestării din data de 16 iunie a.c., tînărul fiind condamnat cu închisoarea pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. Polițiștii din cadrul Serviciului de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:15
(11771 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


Ciochina: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Unui bărbat, de 53 de ani, din Ciochina, polițiștii i-au depistat o armă cu aer comprimat, calibru 4,5 mm. În cadrul acțiunii desfășurate marți, 29 iunie, pentru depistarea persoanelor care dețin arme în ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:06
(15051 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina armă


Urziceni: «Șofer» fără permis

Un tînăr de 22 de ani, din Urziceni, a fost surprins în trafic de polițiști conducînd un autoturism fără a deține permis. Marți, 29 iunie a.c., în jurul orei 22.30, mașina condusă de tînăr a fost oprită ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:01
(18305 vizualizări - 0 comentarii)


Campania Marea Debarasare în Ialomița: Puțin peste 1,2 tone de deșeuri electrice și electronice colectate

La sfîrșitul acestei saptamîni, respectiv pe 25 si 26 iunie a.c., Ministerul Mediului și Pădurilor, împreună cu asociațiile colective și reciclatorii au desfășurat cea de-a doua ediție din acest an a Campaniei ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 16:52
(11522 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 20:01
(11461 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 19:42
(10799 vizualizări - 0 comentarii)


LAPAR: Stare de urgență națională în agricultură

«Precipitațiile abundente și zilnice din ultimele două săptămîni au produs pentru agricultorii din țara noastră o situație dezastruoasă, întrucît nu pot demara campania de recoltare a cerealelor și a rapiței ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 19:13
(14538 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie de 49 de ani, dispărută de la domiciliu

O slobozeancă, de 49 de ani, a dispărut de la domiciliu. Femeia a plecat de acasă din Slobozia, duminică, în jurul orelor 9,00 și pînă în acest moment nu a mai revenit. De mai bine de două zile polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2010, 19:12
(21819 vizualizări - 0 comentarii)


A sunat la 112 să spună că un polițist este beat

Întrucît a fost prins de polițiștii rutieri conducînd sub influența băuturilor alcoolice, un șofer a apelat numărul de urgență 112, anunțînd că agentul de poliție este beat. S-a întîmplat în dimineața zilei ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2010, 14:14
(20914 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: 112 beat la volan


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă autoturism Seat Ibiza în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Eu în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Deșteaptă-te ROMÂNE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Fascinat în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița NELAMURITULE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Azi, miercuri, de la 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Cel care i nelamurit în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! mai baieti în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Independent? în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Maine de la ora 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...