Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (617282 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Cristina*:
(24 Iunie 2014, 15:24)
Cristina, este frustrant sa fie doua persoane cu aceeasi id pe acelasi forum.. eu nu sunt decord sa il numim pe "noi" tigan chiar daca poate este.. nici nu imi place sa fim mai duri decat e cazul.. eu folosesc de mult timp pe acest formul numele Cristina, e numele meu.. mie imi apartin mesajele care au fost publicate cu acest id intre 16 aprilie si 8 mai.. apoi cineva a folosit acelasi id dar majoritatea mesajelor nu imi apartin.. da, am explicat ce fel de oameni am vazut la “cafeaua” la care am fost invitata si am explicat de ce e acesta “afacere” o “scama” cum ii zic eu, piramida cum ii zice codul penal.. dar am folosit intotdeauna umorul, nu etichetarile, nu abordarea agresiva.. din acest moment voi folosi id-ul Cristina* ca sa existe o diferentiere.. sper sa nu il mai utilizeze si altcineva.. oricum, in ultima vreme  “noi” face singur toata “munca grea” .. ca numai daca il lasam sa scrie el, asa convins si arogant ceea ce gandeste si deja orice om normal isi da seama care e lumea care se aduna acolo, care e nivelul de educatie si apoi decide daca vrea sau nu sa faca parte dintr-un asemenea grup.. 
Cristina:
(23 Iunie 2014, 00:26)
Ah, "noi", ti-au dat pasaport de tzigan? Mai sa fie!
euNUsuntProst:
(22 Iunie 2014, 22:00)
"noi", tu iar freci mentolul sa miroasa frumos da' nu tine shmekeria acilea cu noi, mai ales cu romancele noastre bataioase :) ; daca iti place sa o tot incasezi acilea...tu continua; organoGold e un produs ca oricare altul, nimic deosebit; ce e special, deosebit, e vrajeala tipica unora care nu au cunosc industria alimentara in intregul ei ci doar gargara de marketing; daca ar fi fost un produs bun nu ar fi avut nevoie de atatea lamuriri si nic de tehnici complicate de marketing, pur si simplu s-ar vinde ca painea calda; tehnica de marketing e specifica americana , vrand sa faca din tantzar ..elefant! e buna pentru cine stie ca are 10-15 persoane pe care le poate fraieri si in felul acesta isi scoate banii investiti ca altfel...   PS: ce imi plac romancele noastre !!! :)
Ana:
(22 Iunie 2014, 14:01)
Da ,Noi rusine ca nu ne inscriem in Organo Gold ca firma asta ne reprezinta tara.Hai ca esti penibil si esti roman toata ziua nu te mai da mare ca ne faci si de ras.Cu romani ca tine  ne rade Occidentul.Si mai esti si ofticos rau.Asa putem sa scriem toti ca suntem din nu stiu ce tara,hai sa nu fim penibili.Atunci chiar nu te intelegem ce tot aperi piramida asta .parca ar fi fondata de tine ce tot ne umpli cu gogosi despre cafele minune.stai acolo unde esti si vezi-ti de treaba.Ti-e rusine sa spui ca ai investit si ai luat plasa?
noi:
(22 Iunie 2014, 02:28)
Nu sunt cetatean roman.Rusine poporul roman este un popor intelegent aici ...........sa aveti bafta si la bune si la rele .
Gigi:
(21 Iunie 2014, 16:03)
Hai Noi iar bati campii si jignesti oamenii?Nu vezi ca spui doar prostii?Nici nu stii despre ce vorbesti si o iei pe aratura.Treaba este clara totul este o noua teapa de care s-au lamurit cei din alte tari si au adus-o si la noi sa se intepe fraierii.Sincer m-am saturat de piramide si hotii ,fuga la munca ,Noi!
Cristina:
(20 Iunie 2014, 17:00)
Eu ma gandeam sa promovam acest forum si pe retelele de socializare, sa cunoasca toata lumea metodele dubioase prin care aceasta afacere se dezvolta, ce parere aveti? Si cred ca ar fi cazul sa existe si semnalari la Protectia Consumatorului si catre alte organe abilitate, caci produsul este indoielnic si nu a fost aprobat pe teritoriul Romaniei, din cate stiu eu. Asa cum au luat 250.000 amenda in Italia, poate se trezesc si in Romania cu o amenda de 1 milion de lei (noi) ca sa se invete minte. Unde, propun eu, amenda sa fie platita de catre colaboratori, inclusiv de catre "noi" care e asa de pro-organ ca nu mai stie de el... Sa ii vedem cum scot fiecare inca 1400 euro din buzunar ca sa plateasca amenda :) Supunem la vot?
Rodica:
(19 Iunie 2014, 17:28)
Olala "noi" stii cum e vorba poetului, "prostul daca nu-i fudul, parca nu e prost destul"... adica ai plecat din Romania sa hranesti vaci pe alte meleaguri si acum vii sa ne inveti pe noi marketing si structuri de afaceri? Vezi-ti in continuare de coada vacilor pe te miri ce meleaguri si nu mai jigni oamenii de bine care contesta Organul de Aur, din 2 motive deja enumerate: ganoderma este doar o acoperire iar caritasul mascat a fost pus pe tapet explicit de mai multi utilizatori... Las-o balta, retrage-te in glorie!
euNUsuntProst:
(19 Iunie 2014, 13:22)
"noi", nu mai promite tu ca atunci candajungi in Italia.. ca de promisiuni nu avem nevoie si se vede treaba ca sti sa aburesti oamenii;esti mandru de tine?nu ma mir-mandria e un defect "amice"! cine esti  tu mai teleleule, ce ai facut tu pana acum ca acum vedem si singuri ce faci, cu ce te ocupi? nu  vad legatura cu caii si cainii ca nu iti doresc moartea, am zis cum ai aparut "intamplator" asa sa dispari shmekere; restul..cu redactori, demisie.. gargara; pun pariu ca bun de munca nu esti, doar de vorba (munca inseamna sa "pui osu' la treaba");
noi:
(19 Iunie 2014, 04:07)
Io- te reprezinta ........la voi la romani este o vorba nu mor caii cand vor caniid" inginer"
noi :
(19 Iunie 2014, 04:01)
Eu as dori cristina sa scrii si tu o l.straina asa bafta si citeste ce scrii ca departe esti de denumirea articolului cand ajung in italia iti promit ca intreb siti trimit si copia ai gadit pe net conventia de la roma ? Stii care sunt vanzarile in 2014 in italia acum cauta pe net si vezi scuze eu sunt cine sunt si ma mandresc cu asta si la noi ospitalitatea se pretueste nu se barfeste punei demisia sefului tau pe masa e mai simplu daca redactorul la voi nu este imputernicit Respect fata de tine ......
Gigi:
(18 Iunie 2014, 18:28)
Mai,Noi pune mana pe cartea de gramatica!Esti varza cu toate!
Cristina:
(18 Iunie 2014, 17:13)
noi, eu ti-am mai explicat odata ca singurul care trebuie sa invete esti tu.. inteleg aroganta necunoscatorului, dar deja ne-ai plictisit.. tu nu pricepi ca nimeni pe acest formul nu e interesat de opinia unui om care nu stie nici sa scrie? vad ca insisti ca e ceva legal in schema voastra, dar nu noua trebuie sa ne spui.. du-te la Autoritatea pentru Concurență și Piață in Italia si spunele ca sunt needucati si ca nu se pricep.. ca ei v-au amendat cu 250.000 euro tocmai pt ca sunteti un fel de caritas mascat si in plus nici nu demonstrati calitatile "miraculoase" ale produselor voastre.. aici nu zice nimeni ca ciuperca nu e buna, lumea zice doar ca voi va folositi de povestea acelei ciuperci ca sa pronovati un produs fara valoare curativa... atat.. si nu zicem noi, cei din acest forum, zic autoritatile italiene care de altfel va si amendeaza.. noua oricum nu ne place inlocuitorul vostru de cafea.. in plus, tu nu poti fi redactor.. un redactor trebuie in primul rand sa scrie corect.. iar apoi sa cunoasca structura unei afaceri media.. adica sa inteleaga ca un redactor nu are putere executiva, adica nu poate da pe nimeni afara.. deci nu te mai gandi tu la redactori ca nu e cine.. 
euNUsunt Prost:
(18 Iunie 2014, 16:30)
pt. "noi": ce muncesti baiatu'? dai cu sapa,cari cu carca in constructii? vrei sa spui ca ai fost la serviciu sau..ai mai shmekerit niste oameni visatori sau tot la fel de "perversi mental" ca tine;si acuma "amice" iti mai spun io niste shmekerii de "marketing": se numeste "Organo Gold" , doua cuvinte cu rezonanta de1.organic(nu are nimic in comun cu organic/bio,vezi silicatul de aluminiu)2.Aur-rezonanta psihica extraordinara, un element cu proprietati extrordinare,benefice..samd. ; apoi..daca intamplator ai dat de noi..intamplator sa dispari shmekere; si pentru ca ne spui noua "rusine" si incerci sa pacalesti oamenii spunandu-le adevarul doar pe jumatate, doar partea frumoasa a shmekeriei organoGold , pentru ca imi spui mie ca mai trebuie sa fac o facultate si ca nu am loc in industria alimentara.."mars!" ; d.p.d.v. legal.. OrganoGold este acoperita numai ca felul in care fac trepadusii ca tine marketing si vanzare.. ne face pe noi sa va asemanam cu Caritas mai shmekere de prin alte tari , de unde esti tu, ca ai fugit de la tine din tara sa ne vinzi noua gogosi acilea; e adevarat ca exista pe lumea asta lupi si oi dar exista si caini, berbeci si ciobani; mare grija ca te belim shmekere! :)
noi:
(18 Iunie 2014, 03:35)
Muncind am ramas in urma si vati dat drumul la comentari imi pare rau d "eu nu sunt prost dar mai trebuie sa faci inca o facultate si fugi din industria alimentara nu ai loc daca eu nefiind roman am gasit cafea cu ganoderma aprobata si avizata pe piata romaniei de protectia consumatorului si ministerul sanatatii la firma GANO EXEL special pentru voi am cautat pe internet pentru VOI cei ce nu stiti ce inseamna certificat ecocer injiner in industria alimentara .rodica stai acasa ana,gigi.laura studiiati dati de rusine poporul roman am foarte multi prieteni romani mii rusine sa-i anunt .am dat de voi intamplator sunt de acord ca nu va place e normal sa nu va placa sunt f.multe tipuri de cafea pe piata fiecare bea cei place studiati invatati cititi apoi comentati nu este vorba de companie dar de necunostinta de cauza si persoana care a facut comparatie ar trebuie sa citeasca mult pentru a intelege caritas ce inseamna si ganoderma daca eram redactor il eliberam din fuctie. rusine

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cosmbâmbești: 5 persoane au fost rănite într-un accident rutier

Cosmbâmbești: 5 persoane au fost rănite într-un accident rutier

Pompierii din Slobozia au intervenit în ziua de sâmbătă, 16 ianuarie a.c., în localitatea Cosâmbești, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier, produs în urma impactului dintre două ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2021, 15:15
(3075 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: 26 de persoane au fost amendate pentru că au participat la un priveghi, fără a respecta măsurile de protecție sanitară

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele s-au sesizat din oficiu, cu privire la apariția în spațiul public a unor imagini de la un priveghi ce a avut loc în seara de 13 ianuarie a ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2021, 14:48
(3900 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Întreruperi programate ale furnizării energiei electrice

E-Distribuție Dobrogea informează faptul că, în perioada 18-22 ianuarie a.c., pe raza județului Ialomița vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice. Întreruperea curentului electric ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 17:40
(5808 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 3 mașini, implicate într-un accident rutier

Urziceni: 3 mașini, implicate într-un accident rutier

În ziua de vineri, 15 ianuarie a.c., pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație, în eveniment fiind implicate 3 autoturisme. În urma impactului dintre cele 3 mașini a rezultat rănirea ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 16:15
(2270 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


ISU Ialomița: Recomandări privind utilizarea surselor de încălzire în zilele geroase

Potrivit unei informări a Administrației Naționale de Meteorologie, și în județul Ialomița se vor înregistra temperaturi foarte scăzute. Astfel, în intervalul 16-20 ianuarie 20201, pe parcursul nopților ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 16:10
(5333 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 44 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 15 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7314, cu 44 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 15:50
(2501 vizualizări - 0 comentarii)


Luceafărul poeziei românești, cinstit la Catedrala Urziceni

Luceafărul poeziei românești, cinstit la Catedrala Urziceni

Poetul național Mihai Eminescu spunea: «Biserica lui Mateiu Basarab și Varlaam, Maica spirituală a neamului românesc, care a născut unitatea limbei și unitatea etnică a poporului, ea care domnește puternică dincolo de granițele noastre și e azilul de mântuire națională în țări unde românul nu are stat, ce va deveni ea în mâna tagmei patriotice? Peste tot credințele vechi mor, un materialism brutal le ia locul, cultura secolului, mână în mână cu sărăcia claselor lucrătoare, amenință toată clădirea măreață a civilizației creștine» ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 15:05
(3804 vizualizări - 0 comentarii)


ENGIE Romania, o nouă ofertă de energie electrică

ENGIE România lansează o nouă ofertă de energie electrică, care se poate contracta simplu, on-line-ENGIE Star. În contextul eliminării, de la 1 ianuarie 2021, a prețurilor reglementate la energie ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2021, 13:50
(4372 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Salariul de bază minim brut-2300 de lei

Conform HG nr. 4 din 13 ianuarie 2021, publicată în Monitorul Oficial nr. 40/13.01.2021 începând cu data de 13 ianuarie 2021, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată, prevăzut la art. 164 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 21:25
(4340 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, surprins de radar cu 153 km/h. Nu avea permis de conducere!

În cursul zilei de miercuri, 13 ianuarie 2021, în jurul orelor 17,00,  polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe DN2A-E60, un șofer ce se deplasa din direcția Slobozia către Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 17:40
(4283 vizualizări - 1 comentariu)


Căzănești: Petrecere de logodnă, întreruptă de polițiști

82 de efective de poliție și poliție locală au fost la datorie în ultimele 24 de ore, împreună cu jandarmi și reprezentanți ai altor instituții cu atribuții de control, pentru verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 17:25
(2094 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 14 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7270, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 16:10
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noua Declarație unică 212

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabili interesați că Declarația unică (D112) a fost modificată prin Ordinul președintelui ANAF nr. 14 din 7 ianuarie 2021 pentru aprobarea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2021, 14:35
(2053 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER INTERNATIONAL SA
PL URZICENI angajează personal
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre cei mai mari
angajatori din Urziceni și angajăm următoarele categorii de personal:
• Electrician
• Stivuitorist
• Controlor calitate
• Mecanic întreținere
și reparații utilaje
• Operator chimist
• Muncitor necalificat

Oferim:
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport.

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal la
poarta societății din localitatea Urziceni,
DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)

14 Ianuarie 2021, 14:10


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 33000 de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 130 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 17:05
(3450 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în Campania 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă autorizarea plății regulare pentru Campania 2020, până la acest moment fiind autorizați la plată un număr de 760465 fermieri, reprezentând ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 16:05
(2618 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 13 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7242, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 15:55
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 ianuarie 2021, termen limită pentru depunerea a 12 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 ianuarie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 «Declarație ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 14:10
(3197 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de peste 113000 de lei

În intervalul 03.12.2020-07.01.2021, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat acțivități specifice pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare. Prin personalul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 13:55
(1871 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:20
(1712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:15
(1869 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori. ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:20
(2438 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2266 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2975 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2366 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2054 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2847 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(11194 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2541 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...