Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (624012 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Cristina*:
(24 Iunie 2014, 15:24)
Cristina, este frustrant sa fie doua persoane cu aceeasi id pe acelasi forum.. eu nu sunt decord sa il numim pe "noi" tigan chiar daca poate este.. nici nu imi place sa fim mai duri decat e cazul.. eu folosesc de mult timp pe acest formul numele Cristina, e numele meu.. mie imi apartin mesajele care au fost publicate cu acest id intre 16 aprilie si 8 mai.. apoi cineva a folosit acelasi id dar majoritatea mesajelor nu imi apartin.. da, am explicat ce fel de oameni am vazut la “cafeaua” la care am fost invitata si am explicat de ce e acesta “afacere” o “scama” cum ii zic eu, piramida cum ii zice codul penal.. dar am folosit intotdeauna umorul, nu etichetarile, nu abordarea agresiva.. din acest moment voi folosi id-ul Cristina* ca sa existe o diferentiere.. sper sa nu il mai utilizeze si altcineva.. oricum, in ultima vreme  “noi” face singur toata “munca grea” .. ca numai daca il lasam sa scrie el, asa convins si arogant ceea ce gandeste si deja orice om normal isi da seama care e lumea care se aduna acolo, care e nivelul de educatie si apoi decide daca vrea sau nu sa faca parte dintr-un asemenea grup.. 
Cristina:
(23 Iunie 2014, 00:26)
Ah, "noi", ti-au dat pasaport de tzigan? Mai sa fie!
euNUsuntProst:
(22 Iunie 2014, 22:00)
"noi", tu iar freci mentolul sa miroasa frumos da' nu tine shmekeria acilea cu noi, mai ales cu romancele noastre bataioase :) ; daca iti place sa o tot incasezi acilea...tu continua; organoGold e un produs ca oricare altul, nimic deosebit; ce e special, deosebit, e vrajeala tipica unora care nu au cunosc industria alimentara in intregul ei ci doar gargara de marketing; daca ar fi fost un produs bun nu ar fi avut nevoie de atatea lamuriri si nic de tehnici complicate de marketing, pur si simplu s-ar vinde ca painea calda; tehnica de marketing e specifica americana , vrand sa faca din tantzar ..elefant! e buna pentru cine stie ca are 10-15 persoane pe care le poate fraieri si in felul acesta isi scoate banii investiti ca altfel...   PS: ce imi plac romancele noastre !!! :)
Ana:
(22 Iunie 2014, 14:01)
Da ,Noi rusine ca nu ne inscriem in Organo Gold ca firma asta ne reprezinta tara.Hai ca esti penibil si esti roman toata ziua nu te mai da mare ca ne faci si de ras.Cu romani ca tine  ne rade Occidentul.Si mai esti si ofticos rau.Asa putem sa scriem toti ca suntem din nu stiu ce tara,hai sa nu fim penibili.Atunci chiar nu te intelegem ce tot aperi piramida asta .parca ar fi fondata de tine ce tot ne umpli cu gogosi despre cafele minune.stai acolo unde esti si vezi-ti de treaba.Ti-e rusine sa spui ca ai investit si ai luat plasa?
noi:
(22 Iunie 2014, 02:28)
Nu sunt cetatean roman.Rusine poporul roman este un popor intelegent aici ...........sa aveti bafta si la bune si la rele .
Gigi:
(21 Iunie 2014, 16:03)
Hai Noi iar bati campii si jignesti oamenii?Nu vezi ca spui doar prostii?Nici nu stii despre ce vorbesti si o iei pe aratura.Treaba este clara totul este o noua teapa de care s-au lamurit cei din alte tari si au adus-o si la noi sa se intepe fraierii.Sincer m-am saturat de piramide si hotii ,fuga la munca ,Noi!
Cristina:
(20 Iunie 2014, 17:00)
Eu ma gandeam sa promovam acest forum si pe retelele de socializare, sa cunoasca toata lumea metodele dubioase prin care aceasta afacere se dezvolta, ce parere aveti? Si cred ca ar fi cazul sa existe si semnalari la Protectia Consumatorului si catre alte organe abilitate, caci produsul este indoielnic si nu a fost aprobat pe teritoriul Romaniei, din cate stiu eu. Asa cum au luat 250.000 amenda in Italia, poate se trezesc si in Romania cu o amenda de 1 milion de lei (noi) ca sa se invete minte. Unde, propun eu, amenda sa fie platita de catre colaboratori, inclusiv de catre "noi" care e asa de pro-organ ca nu mai stie de el... Sa ii vedem cum scot fiecare inca 1400 euro din buzunar ca sa plateasca amenda :) Supunem la vot?
Rodica:
(19 Iunie 2014, 17:28)
Olala "noi" stii cum e vorba poetului, "prostul daca nu-i fudul, parca nu e prost destul"... adica ai plecat din Romania sa hranesti vaci pe alte meleaguri si acum vii sa ne inveti pe noi marketing si structuri de afaceri? Vezi-ti in continuare de coada vacilor pe te miri ce meleaguri si nu mai jigni oamenii de bine care contesta Organul de Aur, din 2 motive deja enumerate: ganoderma este doar o acoperire iar caritasul mascat a fost pus pe tapet explicit de mai multi utilizatori... Las-o balta, retrage-te in glorie!
euNUsuntProst:
(19 Iunie 2014, 13:22)
"noi", nu mai promite tu ca atunci candajungi in Italia.. ca de promisiuni nu avem nevoie si se vede treaba ca sti sa aburesti oamenii;esti mandru de tine?nu ma mir-mandria e un defect "amice"! cine esti  tu mai teleleule, ce ai facut tu pana acum ca acum vedem si singuri ce faci, cu ce te ocupi? nu  vad legatura cu caii si cainii ca nu iti doresc moartea, am zis cum ai aparut "intamplator" asa sa dispari shmekere; restul..cu redactori, demisie.. gargara; pun pariu ca bun de munca nu esti, doar de vorba (munca inseamna sa "pui osu' la treaba");
noi:
(19 Iunie 2014, 04:07)
Io- te reprezinta ........la voi la romani este o vorba nu mor caii cand vor caniid" inginer"
noi :
(19 Iunie 2014, 04:01)
Eu as dori cristina sa scrii si tu o l.straina asa bafta si citeste ce scrii ca departe esti de denumirea articolului cand ajung in italia iti promit ca intreb siti trimit si copia ai gadit pe net conventia de la roma ? Stii care sunt vanzarile in 2014 in italia acum cauta pe net si vezi scuze eu sunt cine sunt si ma mandresc cu asta si la noi ospitalitatea se pretueste nu se barfeste punei demisia sefului tau pe masa e mai simplu daca redactorul la voi nu este imputernicit Respect fata de tine ......
Gigi:
(18 Iunie 2014, 18:28)
Mai,Noi pune mana pe cartea de gramatica!Esti varza cu toate!
Cristina:
(18 Iunie 2014, 17:13)
noi, eu ti-am mai explicat odata ca singurul care trebuie sa invete esti tu.. inteleg aroganta necunoscatorului, dar deja ne-ai plictisit.. tu nu pricepi ca nimeni pe acest formul nu e interesat de opinia unui om care nu stie nici sa scrie? vad ca insisti ca e ceva legal in schema voastra, dar nu noua trebuie sa ne spui.. du-te la Autoritatea pentru Concurență și Piață in Italia si spunele ca sunt needucati si ca nu se pricep.. ca ei v-au amendat cu 250.000 euro tocmai pt ca sunteti un fel de caritas mascat si in plus nici nu demonstrati calitatile "miraculoase" ale produselor voastre.. aici nu zice nimeni ca ciuperca nu e buna, lumea zice doar ca voi va folositi de povestea acelei ciuperci ca sa pronovati un produs fara valoare curativa... atat.. si nu zicem noi, cei din acest forum, zic autoritatile italiene care de altfel va si amendeaza.. noua oricum nu ne place inlocuitorul vostru de cafea.. in plus, tu nu poti fi redactor.. un redactor trebuie in primul rand sa scrie corect.. iar apoi sa cunoasca structura unei afaceri media.. adica sa inteleaga ca un redactor nu are putere executiva, adica nu poate da pe nimeni afara.. deci nu te mai gandi tu la redactori ca nu e cine.. 
euNUsunt Prost:
(18 Iunie 2014, 16:30)
pt. "noi": ce muncesti baiatu'? dai cu sapa,cari cu carca in constructii? vrei sa spui ca ai fost la serviciu sau..ai mai shmekerit niste oameni visatori sau tot la fel de "perversi mental" ca tine;si acuma "amice" iti mai spun io niste shmekerii de "marketing": se numeste "Organo Gold" , doua cuvinte cu rezonanta de1.organic(nu are nimic in comun cu organic/bio,vezi silicatul de aluminiu)2.Aur-rezonanta psihica extraordinara, un element cu proprietati extrordinare,benefice..samd. ; apoi..daca intamplator ai dat de noi..intamplator sa dispari shmekere; si pentru ca ne spui noua "rusine" si incerci sa pacalesti oamenii spunandu-le adevarul doar pe jumatate, doar partea frumoasa a shmekeriei organoGold , pentru ca imi spui mie ca mai trebuie sa fac o facultate si ca nu am loc in industria alimentara.."mars!" ; d.p.d.v. legal.. OrganoGold este acoperita numai ca felul in care fac trepadusii ca tine marketing si vanzare.. ne face pe noi sa va asemanam cu Caritas mai shmekere de prin alte tari , de unde esti tu, ca ai fugit de la tine din tara sa ne vinzi noua gogosi acilea; e adevarat ca exista pe lumea asta lupi si oi dar exista si caini, berbeci si ciobani; mare grija ca te belim shmekere! :)
noi:
(18 Iunie 2014, 03:35)
Muncind am ramas in urma si vati dat drumul la comentari imi pare rau d "eu nu sunt prost dar mai trebuie sa faci inca o facultate si fugi din industria alimentara nu ai loc daca eu nefiind roman am gasit cafea cu ganoderma aprobata si avizata pe piata romaniei de protectia consumatorului si ministerul sanatatii la firma GANO EXEL special pentru voi am cautat pe internet pentru VOI cei ce nu stiti ce inseamna certificat ecocer injiner in industria alimentara .rodica stai acasa ana,gigi.laura studiiati dati de rusine poporul roman am foarte multi prieteni romani mii rusine sa-i anunt .am dat de voi intamplator sunt de acord ca nu va place e normal sa nu va placa sunt f.multe tipuri de cafea pe piata fiecare bea cei place studiati invatati cititi apoi comentati nu este vorba de companie dar de necunostinta de cauza si persoana care a facut comparatie ar trebuie sa citeasca mult pentru a intelege caritas ce inseamna si ganoderma daca eram redactor il eliberam din fuctie. rusine

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
77 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 29 iulie 2018, pe DN2 (E85), la ieșirea din municipiul Urziceni către Buzău. În urma impactului dintre o autotuilitară și un autoturism, șase persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2018, 19:50
(9048 vizualizări - 0 comentarii)


Accidentele de muncă, în atenția ITM Ialomița

În primele 6 luni ale anului 2018, Compartimentul Securitate și Sănătate în Muncă a cercetat 27 evenimente, pentru care au fost întocmite dosare de cercetare și în care au fost implicați 28 de lucrători ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 17:10
(8356 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Pesta Porcină a anulat sărbătorirea «Zilei Imnului»

«Având în vedere multiplele activități aflate în desfășurare la nivel județean în vederea limitării răspândirii virusului de pestă porcină africană, vă informăm că manifestările dedicate „Zilei Imnului ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 13:55
(8892 vizualizări - 2 comentarii)


Bărbat din Fetești, victimă a unei «tentative de înșelăciune»

Un bărbat din Fetești a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de «tentativă de înșelăciune». Victima a fost abordată de un bărbat, care ar fi încercat să îi vândă o bijuterie. Fapta a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:30
(7565 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat marți, 24 iulie a.c., doi ialomițeni de 25 și 36 de ani, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice fără a poseda permis de conucere pentru vreo categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:25
(6879 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate cu profil agricol
angajează
lucrători în agricultură
-producție/fermă de legume
cu contract de muncă sau zilieri
se oferă 2000-2500 lei/lună
se asigură transport

Relații la telefon 0722/642.137

25 Iulie 2018, 17:20


Urmărită internațional pentru «complicitate la trafic de persoane», depistată în Ialomița

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat o femeie care era urmărită internațional pentru săvârșirea infracțiunii de «complicitate la trafic de persoane», faptă comisă în Olanda. Astfel ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:15
(8163 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Analiza de risc la securitate fizică

Începând cu data de 1 iulie 2018, toate unitățile sunt obligate să aibă analiza de risc la securitatea fizică. Începând cu data de 1 iulie 2018, și-a încetat efectele amânarea termenului până la care unitățile ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:10
(8310 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

CDI Transport Persoane București
angajează șoferi
cu categoria D și card tahograf
din Ialomița sau împrejurimi
Pe lângă salariu, oferim cazare și masă
Relații la telefon 0730/333.453

25 Iulie 2018, 17:05


Focar de Pestă Porcină Africană, confirmat de autorități în satul Luciu

Autoritățile din Ialomița au confirmat prezența unui nou focar de Pestă Porcină Africană pe raza județului. Acesta a fost identificat într-o gospodărie de pe raza satului Luciu, comuna Gura Ialomiței. ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 14:46
(7374 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Grav accident la Țăndărei, în zona popasului Chirana, în această dimineață. Un bărbat a murit după ce mașina în care se afla s-a lovit de un tir încărcat cu cereale. Tirul a luat foc. Traficul a fost blocat ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 10:55
(8004 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Percheziții la domiciliile contrabandiștilor cu țigări

Percheziții în comuna Axintele. Polițiștii au descins la locuințele a trei localnici, cu vârste cuprinse între 30 și 56 de ani, suspectați că ar face contrabandă cu țigări. În locuințele acestora au fost ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:25
(7987 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arme deținute ilegal

Un bărbat de 42 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce în locuința sa au fost descoperite un pistol cu bile de cauciuc și o pușcă de vânătoare. Bărbatul avea permisul de port armă expirat. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:10
(6110 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de 36 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni desfășurată pe șoselele județului. Peste 160 de mașini au fost verificate, fiind aplicate 112 sancțiuni contravenționale. Valoarea totală a amenzilor a depășit ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 18:45
(5611 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparație și întreținere a rețelelor de electricitate, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperi programate ale curentului electric pe raza județului Ialomița. Astfel, în perioada ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:35
(10006 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița oferă șomerilor, în această săptămână, 377 de noi locuri de muncă. Domeniile vizate sunt serviciile sau administrația publică. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:25
(6948 vizualizări - 0 comentarii)


Distrigaz Sud Rețele: Lucrări programate la rețeaua de gaze

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:15
(8817 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: S-a prelungit termenul de depunere al Declarației Unice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii cu privire la faptul că termenul de depunere al Declarației Unice s-a prelungit până la data de 31 iulie 2018. Decizia a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 12:09
(9106 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: O bătrână a murit sub roțile unei mașini

Accident mortal la Movilița în seara zilei de miercuri, 18 iulie 2018. O bătrână de 70 de ani a fost călcată de mașina condusă de un tânăr de 21 de ani. În urma accidentului, femeia a murit pe loc. La fața ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 01:58
(11357 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Șofer mort într-un accident rutier

Un tânăr de 32 de ani din Galați a murit miercuri, 18 iulie 2018, pe DN2, în apropiere de localitatea Ciocârlia. Acesta a intrat cu mașina pe care o conducea într-un cap de pod din beton. Trupul neînsuflețit ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2018, 20:20
(7181 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Sprijin financiar pentru absolvenții care se angajează

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță faptul că absolvenții promoției 2018 vor beneficia de un ajutor financiar, denumit «sprijin de inserție», în valoare de 1500 de lei. Condiția ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2018, 20:05
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


Distrigaz Sud Rețele: Atenție, se închide gazul!

Miercuri, 18 iulie 2017, Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării gazelor naturale în Țăndărei, pe strada București, ca urmare a lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor. Intervenția se ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2018, 19:17
(6423 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Făcea contrabandă cu arme aduse din Europa

Țăndărei: Făcea contrabandă cu arme aduse din Europa

Un bărbat de etnie romă, în vârstă de 46 de ani, domiciliat în Țăndărei este principalul suspect al unui dosar penal privind fapte de «contrabandă calificată cu arme». În urma unei percheziții desfășurată ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2018, 19:09
(6731 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A murit în urma unui infarct

Un bărbat de 55 de ani a murit luni, 16 iulie 2018, în timp ce mergea pe bicicletă, în municipiul Slobozia. Cel mai probabil, omul a suferit un infarct. El a fost descoperit în stare de inconștiență, căzut ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2018, 17:45
(9188 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Prins în flagrant în timp ce încerca să fure dintr-o mașină

Un tânăr de 17 ani, din Urziceni, a fost surprins de către polițiști în timp ce încerca să pătrundă într-un autoturism parcat. Marți, 10 iulie a.c., Poliția a fost sesizată, în miezul nopții, cu privire ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2018, 17:25
(10113 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru că încercat să vândă tutun

Urziceni: Reținut pentru că încercat să vândă tutun

Marți, 10 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în flagrant un bărbat din Urziceni, bănuit că ar fi încercat să comercializeze o cantitate de tutun transportată cu ajutorul autoturismului propriu ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2018, 17:20
(7704 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2018, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5317 șomeri, din care 702 șomeri indemnizați, respectiv 4615 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 20:20
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Marea Unire în viziunea celor mici»

Luni, 9 iulie 2018, Protopopiatul Slobozia a desfășurat prima activitate din proiectul educațional «Clubul de vară», aflat la cea de a IV-a ediție. Astfel, în parteneriat cu Biblioteca Județeană «Ștefan ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 19:05
(6890 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii stabilite prin lege, cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2018, în perioada 18-29 iunie 2018 , s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 18:50
(6182 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 176000 de lei, 18 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 29 iunie-1 iulie a.c., polițiștii au intervenit la 72 de evenimente și au aplicat peste 600 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 176500 de lei, iar pentru ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2018, 18:05
(6622 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...