Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (608235 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Cristina*:
(24 Iunie 2014, 15:24)
Cristina, este frustrant sa fie doua persoane cu aceeasi id pe acelasi forum.. eu nu sunt decord sa il numim pe "noi" tigan chiar daca poate este.. nici nu imi place sa fim mai duri decat e cazul.. eu folosesc de mult timp pe acest formul numele Cristina, e numele meu.. mie imi apartin mesajele care au fost publicate cu acest id intre 16 aprilie si 8 mai.. apoi cineva a folosit acelasi id dar majoritatea mesajelor nu imi apartin.. da, am explicat ce fel de oameni am vazut la “cafeaua” la care am fost invitata si am explicat de ce e acesta “afacere” o “scama” cum ii zic eu, piramida cum ii zice codul penal.. dar am folosit intotdeauna umorul, nu etichetarile, nu abordarea agresiva.. din acest moment voi folosi id-ul Cristina* ca sa existe o diferentiere.. sper sa nu il mai utilizeze si altcineva.. oricum, in ultima vreme  “noi” face singur toata “munca grea” .. ca numai daca il lasam sa scrie el, asa convins si arogant ceea ce gandeste si deja orice om normal isi da seama care e lumea care se aduna acolo, care e nivelul de educatie si apoi decide daca vrea sau nu sa faca parte dintr-un asemenea grup.. 
Cristina:
(23 Iunie 2014, 00:26)
Ah, "noi", ti-au dat pasaport de tzigan? Mai sa fie!
euNUsuntProst:
(22 Iunie 2014, 22:00)
"noi", tu iar freci mentolul sa miroasa frumos da' nu tine shmekeria acilea cu noi, mai ales cu romancele noastre bataioase :) ; daca iti place sa o tot incasezi acilea...tu continua; organoGold e un produs ca oricare altul, nimic deosebit; ce e special, deosebit, e vrajeala tipica unora care nu au cunosc industria alimentara in intregul ei ci doar gargara de marketing; daca ar fi fost un produs bun nu ar fi avut nevoie de atatea lamuriri si nic de tehnici complicate de marketing, pur si simplu s-ar vinde ca painea calda; tehnica de marketing e specifica americana , vrand sa faca din tantzar ..elefant! e buna pentru cine stie ca are 10-15 persoane pe care le poate fraieri si in felul acesta isi scoate banii investiti ca altfel...   PS: ce imi plac romancele noastre !!! :)
Ana:
(22 Iunie 2014, 14:01)
Da ,Noi rusine ca nu ne inscriem in Organo Gold ca firma asta ne reprezinta tara.Hai ca esti penibil si esti roman toata ziua nu te mai da mare ca ne faci si de ras.Cu romani ca tine  ne rade Occidentul.Si mai esti si ofticos rau.Asa putem sa scriem toti ca suntem din nu stiu ce tara,hai sa nu fim penibili.Atunci chiar nu te intelegem ce tot aperi piramida asta .parca ar fi fondata de tine ce tot ne umpli cu gogosi despre cafele minune.stai acolo unde esti si vezi-ti de treaba.Ti-e rusine sa spui ca ai investit si ai luat plasa?
noi:
(22 Iunie 2014, 02:28)
Nu sunt cetatean roman.Rusine poporul roman este un popor intelegent aici ...........sa aveti bafta si la bune si la rele .
Gigi:
(21 Iunie 2014, 16:03)
Hai Noi iar bati campii si jignesti oamenii?Nu vezi ca spui doar prostii?Nici nu stii despre ce vorbesti si o iei pe aratura.Treaba este clara totul este o noua teapa de care s-au lamurit cei din alte tari si au adus-o si la noi sa se intepe fraierii.Sincer m-am saturat de piramide si hotii ,fuga la munca ,Noi!
Cristina:
(20 Iunie 2014, 17:00)
Eu ma gandeam sa promovam acest forum si pe retelele de socializare, sa cunoasca toata lumea metodele dubioase prin care aceasta afacere se dezvolta, ce parere aveti? Si cred ca ar fi cazul sa existe si semnalari la Protectia Consumatorului si catre alte organe abilitate, caci produsul este indoielnic si nu a fost aprobat pe teritoriul Romaniei, din cate stiu eu. Asa cum au luat 250.000 amenda in Italia, poate se trezesc si in Romania cu o amenda de 1 milion de lei (noi) ca sa se invete minte. Unde, propun eu, amenda sa fie platita de catre colaboratori, inclusiv de catre "noi" care e asa de pro-organ ca nu mai stie de el... Sa ii vedem cum scot fiecare inca 1400 euro din buzunar ca sa plateasca amenda :) Supunem la vot?
Rodica:
(19 Iunie 2014, 17:28)
Olala "noi" stii cum e vorba poetului, "prostul daca nu-i fudul, parca nu e prost destul"... adica ai plecat din Romania sa hranesti vaci pe alte meleaguri si acum vii sa ne inveti pe noi marketing si structuri de afaceri? Vezi-ti in continuare de coada vacilor pe te miri ce meleaguri si nu mai jigni oamenii de bine care contesta Organul de Aur, din 2 motive deja enumerate: ganoderma este doar o acoperire iar caritasul mascat a fost pus pe tapet explicit de mai multi utilizatori... Las-o balta, retrage-te in glorie!
euNUsuntProst:
(19 Iunie 2014, 13:22)
"noi", nu mai promite tu ca atunci candajungi in Italia.. ca de promisiuni nu avem nevoie si se vede treaba ca sti sa aburesti oamenii;esti mandru de tine?nu ma mir-mandria e un defect "amice"! cine esti  tu mai teleleule, ce ai facut tu pana acum ca acum vedem si singuri ce faci, cu ce te ocupi? nu  vad legatura cu caii si cainii ca nu iti doresc moartea, am zis cum ai aparut "intamplator" asa sa dispari shmekere; restul..cu redactori, demisie.. gargara; pun pariu ca bun de munca nu esti, doar de vorba (munca inseamna sa "pui osu' la treaba");
noi:
(19 Iunie 2014, 04:07)
Io- te reprezinta ........la voi la romani este o vorba nu mor caii cand vor caniid" inginer"
noi :
(19 Iunie 2014, 04:01)
Eu as dori cristina sa scrii si tu o l.straina asa bafta si citeste ce scrii ca departe esti de denumirea articolului cand ajung in italia iti promit ca intreb siti trimit si copia ai gadit pe net conventia de la roma ? Stii care sunt vanzarile in 2014 in italia acum cauta pe net si vezi scuze eu sunt cine sunt si ma mandresc cu asta si la noi ospitalitatea se pretueste nu se barfeste punei demisia sefului tau pe masa e mai simplu daca redactorul la voi nu este imputernicit Respect fata de tine ......
Gigi:
(18 Iunie 2014, 18:28)
Mai,Noi pune mana pe cartea de gramatica!Esti varza cu toate!
Cristina:
(18 Iunie 2014, 17:13)
noi, eu ti-am mai explicat odata ca singurul care trebuie sa invete esti tu.. inteleg aroganta necunoscatorului, dar deja ne-ai plictisit.. tu nu pricepi ca nimeni pe acest formul nu e interesat de opinia unui om care nu stie nici sa scrie? vad ca insisti ca e ceva legal in schema voastra, dar nu noua trebuie sa ne spui.. du-te la Autoritatea pentru Concurență și Piață in Italia si spunele ca sunt needucati si ca nu se pricep.. ca ei v-au amendat cu 250.000 euro tocmai pt ca sunteti un fel de caritas mascat si in plus nici nu demonstrati calitatile "miraculoase" ale produselor voastre.. aici nu zice nimeni ca ciuperca nu e buna, lumea zice doar ca voi va folositi de povestea acelei ciuperci ca sa pronovati un produs fara valoare curativa... atat.. si nu zicem noi, cei din acest forum, zic autoritatile italiene care de altfel va si amendeaza.. noua oricum nu ne place inlocuitorul vostru de cafea.. in plus, tu nu poti fi redactor.. un redactor trebuie in primul rand sa scrie corect.. iar apoi sa cunoasca structura unei afaceri media.. adica sa inteleaga ca un redactor nu are putere executiva, adica nu poate da pe nimeni afara.. deci nu te mai gandi tu la redactori ca nu e cine.. 
euNUsunt Prost:
(18 Iunie 2014, 16:30)
pt. "noi": ce muncesti baiatu'? dai cu sapa,cari cu carca in constructii? vrei sa spui ca ai fost la serviciu sau..ai mai shmekerit niste oameni visatori sau tot la fel de "perversi mental" ca tine;si acuma "amice" iti mai spun io niste shmekerii de "marketing": se numeste "Organo Gold" , doua cuvinte cu rezonanta de1.organic(nu are nimic in comun cu organic/bio,vezi silicatul de aluminiu)2.Aur-rezonanta psihica extraordinara, un element cu proprietati extrordinare,benefice..samd. ; apoi..daca intamplator ai dat de noi..intamplator sa dispari shmekere; si pentru ca ne spui noua "rusine" si incerci sa pacalesti oamenii spunandu-le adevarul doar pe jumatate, doar partea frumoasa a shmekeriei organoGold , pentru ca imi spui mie ca mai trebuie sa fac o facultate si ca nu am loc in industria alimentara.."mars!" ; d.p.d.v. legal.. OrganoGold este acoperita numai ca felul in care fac trepadusii ca tine marketing si vanzare.. ne face pe noi sa va asemanam cu Caritas mai shmekere de prin alte tari , de unde esti tu, ca ai fugit de la tine din tara sa ne vinzi noua gogosi acilea; e adevarat ca exista pe lumea asta lupi si oi dar exista si caini, berbeci si ciobani; mare grija ca te belim shmekere! :)
noi:
(18 Iunie 2014, 03:35)
Muncind am ramas in urma si vati dat drumul la comentari imi pare rau d "eu nu sunt prost dar mai trebuie sa faci inca o facultate si fugi din industria alimentara nu ai loc daca eu nefiind roman am gasit cafea cu ganoderma aprobata si avizata pe piata romaniei de protectia consumatorului si ministerul sanatatii la firma GANO EXEL special pentru voi am cautat pe internet pentru VOI cei ce nu stiti ce inseamna certificat ecocer injiner in industria alimentara .rodica stai acasa ana,gigi.laura studiiati dati de rusine poporul roman am foarte multi prieteni romani mii rusine sa-i anunt .am dat de voi intamplator sunt de acord ca nu va place e normal sa nu va placa sunt f.multe tipuri de cafea pe piata fiecare bea cei place studiati invatati cititi apoi comentati nu este vorba de companie dar de necunostinta de cauza si persoana care a facut comparatie ar trebuie sa citeasca mult pentru a intelege caritas ce inseamna si ganoderma daca eram redactor il eliberam din fuctie. rusine

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 06 Aug 2026
243 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Asociația Orașelor din România, împotriva desființării spitalelor

Asociația Orașelor din România, împotriva desființării spitalelor

Președintele Asociației Orașelor din România, primarul orașului Săliște-Sibiu, Teodor Dumitru Banciu, a declarat că «primarii orașelor din România se declară îngrijorați și nu susțin procesul de reorganizare ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:09
(6613 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Bătrînă de 82 de ani, găsită inconștientă în propria locuință

Asta au descoperit subofițerii echipajului de prim ajutor și descarcerare de la Garda Slobozia, după deschiderea forțată a ușii apartamentului. Aceștia au fost alertați duminică, 6 februarie a.c., în jurul ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:01
(10005 vizualizări - 0 comentarii)


Patru Frați: A luat foc Cantonul

Patru Frați: A luat foc Cantonul

Focul a izbucnit vineri, 4 februarie, în jurul orei 10.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni fiind solicitați pentru a acționa la stingerea flăcărilor. Clădirea, aparținînd Direcției Silvice Ialomița ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 13:56
(8281 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Tatăl beat și-a bătut fiul pînă l-a băgat în spital

Joi după-amiază, la ora 18.50, o femeie din comuna Maia a sesizat telefonic polițiștii din cadrul Postului de Poliție Maia, cu privire la faptul că la locuința vecinilor săi a avut loc o altercație, între ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 16:24
(10563 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia scandal


Căzănești: Fără permis, la volan

Polițiștii din Căzănești, în timp ce efectuau serviciul de patrulare, au identificat în trafic la intersecția DN2A-E60 cu DJ203E, un autoturism condus de un bărbat, de 57 de ani, domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 14:23
(7975 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat caloriferele din curte

În cursul zilei de joi, 3 februarie a.c., în jurul orei 10.40, agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați de un bărbat, de 31 de ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 11:16
(8936 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Ialomița: Amenzi de peste 27000 de lei de la Poliția Rutieră

În ultimele 24 de ore, echipajele de poliție rutieră au acționat pe principalele artere intens circulate, cît și în zonele urbane, pentru monitorizarea și fluidizarea traficului dar și pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2011, 07:21
(7543 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Țăndărei: Furt de energie electrică

În urma unei razii desfășurată în orașul Țăndărei, 14 gospodării au fost depistate racordate ilegal la rețeaua de distribuție a energiei electrice. Astfel, în intervalul orar 7.00-10.00, efective sporite ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 18:36
(14630 vizualizări - 7 comentarii)


Acțiune pentru verificarea taximetriștilor

În dimineața zilei de vineri, 4 februarie a.c., în intervalul orar 7.00-9.00, polițiști din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Investigare a Fraudelor au organizat o acțiune pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 17:42
(8821 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii recrutează

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de bacalaureat (sau în curs de absolvire a liceului) pentru instituțiile militare de învățămînt din Ministerul ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 15:09
(12079 vizualizări - 1 comentariu)


Adîncata: Doi frați gemeni s-au luat la bătaie chiar de ziua lor

Polițiștii din Adîncata au fost sesizați asupra situației de vecini. Ulterior, s-a stabilit că cei doi frați gemeni, după ce au consumat băuturi alcoolice sărbătorindu-și ziua de naștere, pe fondul unor ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 14:12
(10518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Adâncata scandal


Guvern: Stimularea înființării de microîntreprinderi de către tineri

Executivul a adoptat o Ordonanța de Urgență pentru stimularea înființării și dezvoltării microîntreprinderilor de către întreprinzătorii tineri. «Guvernul va sprijini înființarea a cel puțin 1100 de firme ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 13:52
(10527 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Sabie descoperită în mașina unor tineri

O echipă de siguranță publică a depistat în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un tînăr de 26 de ani, din Căzănești, ce se deplasa la volanul unui autoturism, însoțit de alți doi prieteni de 17, respectiv ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 11:08
(8551 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia sabie


Mihail Kogălniceanu: Armă de tir deținută ilegal de un bătrîn de 70 de ani

În cursul zilei de miercuri, 2 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat, de 70 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu care deținea ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 10:27
(14069 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Prinși în flagrant la tăiat de pomi

Miercuri, 2 februarie a.c., în intervalul orar 12.00-17.00, efective mărite din cadrul Poliției Municipiului Fetești împreună cu agenții posturilor de poliție limitrofe și în colaborare cu un echipaj din ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 09:16
(10151 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Movilița: Șofer beat la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu au depistat un bucureștean, de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe DN2-E85, în localitatea Movilița, avînd o concentrație alcoolică ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 08:07
(9176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia în colaborare cu Inspectoratul Județean de Jandarmi au participat miercuri, 2 februarie, la mai multe acțiuni organizate în municipiul reședință ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2011, 07:16
(10076 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Înșelăciune prin SMS

Miercuri, 2 februarie, în jurul orei 17.00, o femeie de 37 de ani din localitatea Mărculești a reclamat la poliție faptul că, în dimineața aceleași zile, a primit pe telefonul mobil un mesaj prin care era ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 17:46
(10897 vizualizări - 0 comentarii)


Sorin Iordache și Irina Nițu, campionii de la Brăila

Sorin Iordache și Irina Nițu, campionii de la Brăila

Începînd cu 31 ianuarie, la Brăila s-a disputat un puternic turneu de Categoria 1 la tenis de cîmp, «Trofeul IȘJ-DJTS Brăila 2011», la care au participat și cîțiva juniori slobozeni. La 14 ani fete a cîștigat ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 12:14
(12470 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Din nou furturi

Marți, 1 februarie a.c., în jurul orei 18.30, polițiștii slobozeni au depistat doi bărbați de 25, respectiv 51 de ani, domiciliați în comuna Munteni-Buzău și în municipiul Slobozia în timp ce sustrăgeau ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 11:08
(8636 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt Ialomița


Bărbulești: Șofer urmărit de polițiști

În cursul dimineții de marți, 1 februarie, în jurul orei 10.30, polițiștii din Urziceni au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în străinătate. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 09:46
(11620 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Buzoian beat la volan și fără permis

Un buzoian de 29 de ani este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce acesta s-a urcat la volanul unui autoturism fără a poseda permis de conducere și sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 08:34
(10026 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: L-a acroșat o mașină!

Marți seara, 1 februarie a.c., în jurul orei 19.00, pe DN2, în localitatea Lilieci s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 07:21
(12077 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


ITM Ialomița: Angajatori prinși cu «munca la negru»

Inspecția muncii a inițiat, începînd cu 27 ianuarie 2011, o campanie la nivel național privind identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată în domenii susceptibile utilizării frecvente a acesteia ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 14:21
(10739 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Furturile dau bătăi de cap polițiștilor

În urma activităților desfășurate în cazul unui furt comis sîmbătă, 29 ianuarie a.c., din sediul unei firme de pe raza municipiului Fetești, faptă ce figura în evidențele Poliției cu autori necunoscuți ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 11:41
(8065 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Ialomița: Doi morți într-un accident pe DN2, în apropiere de Sinești

În cursul dimineții de miercuri, 2 februarie, în jurul orei 7.15, pe DN2, în afara localității Sinești s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul a două persoane și rănirea unei alteia ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:23
(12975 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Slobozia: Manifestare expozițională «Femina Star»

Camera de Comerț Industrie și Agricultură Ialomița, în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița, organizează a XII-a ediție a manifestării expoziționale Femina Star&Salonul Mireselor. Acțiunea are un ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:19
(8291 vizualizări - 0 comentarii)


«Lucrezi pămîntul, depui cererea de sprijin și accesezi fonduri europene! APIA te așteaptă!»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează, începînd cu 1 februarie 2011, campania «Lucrezi pămîntul, depui cererea de sprijin și accesezi fonduri europene! APIA te așteaptă!». În cadrul ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:17
(10491 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Simulare la depunerea Declarației 112

25 februarie este termenul limită pînă la care poate fi depusă declarația unică privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența nominală a persoanelor asigurate ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:13
(7102 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 09:05
(4892 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă autoturism Seat Ibiza în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...