Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (611301 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Cristina*:
(24 Iunie 2014, 15:24)
Cristina, este frustrant sa fie doua persoane cu aceeasi id pe acelasi forum.. eu nu sunt decord sa il numim pe "noi" tigan chiar daca poate este.. nici nu imi place sa fim mai duri decat e cazul.. eu folosesc de mult timp pe acest formul numele Cristina, e numele meu.. mie imi apartin mesajele care au fost publicate cu acest id intre 16 aprilie si 8 mai.. apoi cineva a folosit acelasi id dar majoritatea mesajelor nu imi apartin.. da, am explicat ce fel de oameni am vazut la “cafeaua” la care am fost invitata si am explicat de ce e acesta “afacere” o “scama” cum ii zic eu, piramida cum ii zice codul penal.. dar am folosit intotdeauna umorul, nu etichetarile, nu abordarea agresiva.. din acest moment voi folosi id-ul Cristina* ca sa existe o diferentiere.. sper sa nu il mai utilizeze si altcineva.. oricum, in ultima vreme  “noi” face singur toata “munca grea” .. ca numai daca il lasam sa scrie el, asa convins si arogant ceea ce gandeste si deja orice om normal isi da seama care e lumea care se aduna acolo, care e nivelul de educatie si apoi decide daca vrea sau nu sa faca parte dintr-un asemenea grup.. 
Cristina:
(23 Iunie 2014, 00:26)
Ah, "noi", ti-au dat pasaport de tzigan? Mai sa fie!
euNUsuntProst:
(22 Iunie 2014, 22:00)
"noi", tu iar freci mentolul sa miroasa frumos da' nu tine shmekeria acilea cu noi, mai ales cu romancele noastre bataioase :) ; daca iti place sa o tot incasezi acilea...tu continua; organoGold e un produs ca oricare altul, nimic deosebit; ce e special, deosebit, e vrajeala tipica unora care nu au cunosc industria alimentara in intregul ei ci doar gargara de marketing; daca ar fi fost un produs bun nu ar fi avut nevoie de atatea lamuriri si nic de tehnici complicate de marketing, pur si simplu s-ar vinde ca painea calda; tehnica de marketing e specifica americana , vrand sa faca din tantzar ..elefant! e buna pentru cine stie ca are 10-15 persoane pe care le poate fraieri si in felul acesta isi scoate banii investiti ca altfel...   PS: ce imi plac romancele noastre !!! :)
Ana:
(22 Iunie 2014, 14:01)
Da ,Noi rusine ca nu ne inscriem in Organo Gold ca firma asta ne reprezinta tara.Hai ca esti penibil si esti roman toata ziua nu te mai da mare ca ne faci si de ras.Cu romani ca tine  ne rade Occidentul.Si mai esti si ofticos rau.Asa putem sa scriem toti ca suntem din nu stiu ce tara,hai sa nu fim penibili.Atunci chiar nu te intelegem ce tot aperi piramida asta .parca ar fi fondata de tine ce tot ne umpli cu gogosi despre cafele minune.stai acolo unde esti si vezi-ti de treaba.Ti-e rusine sa spui ca ai investit si ai luat plasa?
noi:
(22 Iunie 2014, 02:28)
Nu sunt cetatean roman.Rusine poporul roman este un popor intelegent aici ...........sa aveti bafta si la bune si la rele .
Gigi:
(21 Iunie 2014, 16:03)
Hai Noi iar bati campii si jignesti oamenii?Nu vezi ca spui doar prostii?Nici nu stii despre ce vorbesti si o iei pe aratura.Treaba este clara totul este o noua teapa de care s-au lamurit cei din alte tari si au adus-o si la noi sa se intepe fraierii.Sincer m-am saturat de piramide si hotii ,fuga la munca ,Noi!
Cristina:
(20 Iunie 2014, 17:00)
Eu ma gandeam sa promovam acest forum si pe retelele de socializare, sa cunoasca toata lumea metodele dubioase prin care aceasta afacere se dezvolta, ce parere aveti? Si cred ca ar fi cazul sa existe si semnalari la Protectia Consumatorului si catre alte organe abilitate, caci produsul este indoielnic si nu a fost aprobat pe teritoriul Romaniei, din cate stiu eu. Asa cum au luat 250.000 amenda in Italia, poate se trezesc si in Romania cu o amenda de 1 milion de lei (noi) ca sa se invete minte. Unde, propun eu, amenda sa fie platita de catre colaboratori, inclusiv de catre "noi" care e asa de pro-organ ca nu mai stie de el... Sa ii vedem cum scot fiecare inca 1400 euro din buzunar ca sa plateasca amenda :) Supunem la vot?
Rodica:
(19 Iunie 2014, 17:28)
Olala "noi" stii cum e vorba poetului, "prostul daca nu-i fudul, parca nu e prost destul"... adica ai plecat din Romania sa hranesti vaci pe alte meleaguri si acum vii sa ne inveti pe noi marketing si structuri de afaceri? Vezi-ti in continuare de coada vacilor pe te miri ce meleaguri si nu mai jigni oamenii de bine care contesta Organul de Aur, din 2 motive deja enumerate: ganoderma este doar o acoperire iar caritasul mascat a fost pus pe tapet explicit de mai multi utilizatori... Las-o balta, retrage-te in glorie!
euNUsuntProst:
(19 Iunie 2014, 13:22)
"noi", nu mai promite tu ca atunci candajungi in Italia.. ca de promisiuni nu avem nevoie si se vede treaba ca sti sa aburesti oamenii;esti mandru de tine?nu ma mir-mandria e un defect "amice"! cine esti  tu mai teleleule, ce ai facut tu pana acum ca acum vedem si singuri ce faci, cu ce te ocupi? nu  vad legatura cu caii si cainii ca nu iti doresc moartea, am zis cum ai aparut "intamplator" asa sa dispari shmekere; restul..cu redactori, demisie.. gargara; pun pariu ca bun de munca nu esti, doar de vorba (munca inseamna sa "pui osu' la treaba");
noi:
(19 Iunie 2014, 04:07)
Io- te reprezinta ........la voi la romani este o vorba nu mor caii cand vor caniid" inginer"
noi :
(19 Iunie 2014, 04:01)
Eu as dori cristina sa scrii si tu o l.straina asa bafta si citeste ce scrii ca departe esti de denumirea articolului cand ajung in italia iti promit ca intreb siti trimit si copia ai gadit pe net conventia de la roma ? Stii care sunt vanzarile in 2014 in italia acum cauta pe net si vezi scuze eu sunt cine sunt si ma mandresc cu asta si la noi ospitalitatea se pretueste nu se barfeste punei demisia sefului tau pe masa e mai simplu daca redactorul la voi nu este imputernicit Respect fata de tine ......
Gigi:
(18 Iunie 2014, 18:28)
Mai,Noi pune mana pe cartea de gramatica!Esti varza cu toate!
Cristina:
(18 Iunie 2014, 17:13)
noi, eu ti-am mai explicat odata ca singurul care trebuie sa invete esti tu.. inteleg aroganta necunoscatorului, dar deja ne-ai plictisit.. tu nu pricepi ca nimeni pe acest formul nu e interesat de opinia unui om care nu stie nici sa scrie? vad ca insisti ca e ceva legal in schema voastra, dar nu noua trebuie sa ne spui.. du-te la Autoritatea pentru Concurență și Piață in Italia si spunele ca sunt needucati si ca nu se pricep.. ca ei v-au amendat cu 250.000 euro tocmai pt ca sunteti un fel de caritas mascat si in plus nici nu demonstrati calitatile "miraculoase" ale produselor voastre.. aici nu zice nimeni ca ciuperca nu e buna, lumea zice doar ca voi va folositi de povestea acelei ciuperci ca sa pronovati un produs fara valoare curativa... atat.. si nu zicem noi, cei din acest forum, zic autoritatile italiene care de altfel va si amendeaza.. noua oricum nu ne place inlocuitorul vostru de cafea.. in plus, tu nu poti fi redactor.. un redactor trebuie in primul rand sa scrie corect.. iar apoi sa cunoasca structura unei afaceri media.. adica sa inteleaga ca un redactor nu are putere executiva, adica nu poate da pe nimeni afara.. deci nu te mai gandi tu la redactori ca nu e cine.. 
euNUsunt Prost:
(18 Iunie 2014, 16:30)
pt. "noi": ce muncesti baiatu'? dai cu sapa,cari cu carca in constructii? vrei sa spui ca ai fost la serviciu sau..ai mai shmekerit niste oameni visatori sau tot la fel de "perversi mental" ca tine;si acuma "amice" iti mai spun io niste shmekerii de "marketing": se numeste "Organo Gold" , doua cuvinte cu rezonanta de1.organic(nu are nimic in comun cu organic/bio,vezi silicatul de aluminiu)2.Aur-rezonanta psihica extraordinara, un element cu proprietati extrordinare,benefice..samd. ; apoi..daca intamplator ai dat de noi..intamplator sa dispari shmekere; si pentru ca ne spui noua "rusine" si incerci sa pacalesti oamenii spunandu-le adevarul doar pe jumatate, doar partea frumoasa a shmekeriei organoGold , pentru ca imi spui mie ca mai trebuie sa fac o facultate si ca nu am loc in industria alimentara.."mars!" ; d.p.d.v. legal.. OrganoGold este acoperita numai ca felul in care fac trepadusii ca tine marketing si vanzare.. ne face pe noi sa va asemanam cu Caritas mai shmekere de prin alte tari , de unde esti tu, ca ai fugit de la tine din tara sa ne vinzi noua gogosi acilea; e adevarat ca exista pe lumea asta lupi si oi dar exista si caini, berbeci si ciobani; mare grija ca te belim shmekere! :)
noi:
(18 Iunie 2014, 03:35)
Muncind am ramas in urma si vati dat drumul la comentari imi pare rau d "eu nu sunt prost dar mai trebuie sa faci inca o facultate si fugi din industria alimentara nu ai loc daca eu nefiind roman am gasit cafea cu ganoderma aprobata si avizata pe piata romaniei de protectia consumatorului si ministerul sanatatii la firma GANO EXEL special pentru voi am cautat pe internet pentru VOI cei ce nu stiti ce inseamna certificat ecocer injiner in industria alimentara .rodica stai acasa ana,gigi.laura studiiati dati de rusine poporul roman am foarte multi prieteni romani mii rusine sa-i anunt .am dat de voi intamplator sunt de acord ca nu va place e normal sa nu va placa sunt f.multe tipuri de cafea pe piata fiecare bea cei place studiati invatati cititi apoi comentati nu este vorba de companie dar de necunostinta de cauza si persoana care a facut comparatie ar trebuie sa citeasca mult pentru a intelege caritas ce inseamna si ganoderma daca eram redactor il eliberam din fuctie. rusine

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 6 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29298, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de luni, 5 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 16:15
(2357 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un muncitor care lucra la reabilitarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a căzut de la etajul al treilea al unității medicale luni, 5 septembrie 2022. Muncitorul se află la Unitatea de Primiri Urgențe ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 17:20
(15179 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Luni, 5 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29265, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de duminică, 4 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 16:50
(2854 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 7 accidente, 24 de persoane rănite

ISU Ialomița: 7 accidente, 24 de persoane rănite

Două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs vineri, 2 septembrie 2022, în jurul orelor 16,20. În nefericitul eveniment a fost implicat un autoturism, în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 15:55
(3500 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între localitățile Țăndărei și Ograda

Accident rutier între localitățile Țăndărei și Ograda

Duminică, 4 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit în cazul unui accident rutier produs între localitățile Țăndărei și Ograda, pe DN2A, în care au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2022, 19:15
(11554 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 4 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29256, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 3 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2022, 16:35
(1904 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 3 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29251, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de vineri, 2 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2022, 16:55
(2369 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tribuna oficială a Stadionului «1 Mai», distrusă de un fulger

Slobozia: Tribuna oficială a Stadionului «1 Mai», distrusă de un fulger

Un puternic incendiu a fost produs în noaptea de vineri spre sâmbătă, 2/3 septembrie a.c., la Slobozia. Flăcările au distrus tribuna oficială a Stadionului «1 Mai». Reprezentanții Clubului Sportiv Municipal ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2022, 11:30
(6575 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 2 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29235, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de joi, 1 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 17:05
(2017 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat de 53 de ani din Slobozia, înecat în apele Mării Negre

Un bărbat de 53 de ani din Slobozia, aflat în vacanță pe litoralul Mării Negre, în stațiunea Jupiter, și-a pierdut viața în ziua de vineri, 2 septembrie 2022. Bărbatul nu a respectat steagul roșu arborat ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 15:30
(4993 vizualizări - 1 comentariu)


Educația-prioritate a Bisericii: Acțiune a Protopopiatului Urziceni

Educația-prioritate a Bisericii: Acțiune a Protopopiatului Urziceni

Din dorința de a veni în sprijinul părinților deoarece mai sunt câteva zile până la începerea noului an școlar, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a oferit vineri, 2 septembrie ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 15:10
(20538 vizualizări - 0 comentarii)


Statistică sumbră a Poliției Rutiere Ialomița: 39 de accidente soldate cu decesul a 34 de persoane și rănirea gravă a altor 17!

Acțiunile polițiștilor de la Rutieră au drept scop prevenirea evenimentelor grave din trafic, iar respectarea regulilor de circulație de către toți participanții la trafic ar reduce semnificativ tragediile ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 14:05
(6104 vizualizări - 1 comentariu)


O zi de tabără la Jandarmeria Ialomița

O zi de tabără la Jandarmeria Ialomița

Întrucât la 1 septembrie se împlinesc 129 de ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale, jandarmii ialomițeni au sărbătorit alături de copii de la grupul de cateheză «Doar noi?» al Parohiei Sfântul Nicolae ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 22:20
(4445 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în comuna Gheorghe Doja

Două percheziții domiciliare s-au desfășurat joi, 1 septembrie a.c., în localitatea ialomițeană Gheorghe Doja. Descinderile au fost organizate de Poliția Capitalei într-un dosar ce vizează fapte de evaziune ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 16:30
(3632 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Joi, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29219, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de miercuri, 31 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 16:15
(1906 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții ale pompierilor ialomițeni: Accident în apropiere de Urziceni, incendiu la Gheorghe Lazăr

Trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit la un accident rutier, în care au fost implicate două autotrenuri, în urma căruia a rezultat o victimă. În sprijinul acestora a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 13:25
(5375 vizualizări - 0 comentarii)


«Slobozia», distrusă de un șofer grăbit

«Slobozia», distrusă de un șofer grăbit

Literele volumetrice care alcătuiau numele reședinței județului au fost distruse în urma unui accident rutier produs joi, 1 septembrie 2022. Cel care a produs accidentul este șoferul unui BMW. Acesta venea ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 13:00
(3665 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA: Sprijin financiar de 26,046 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Ministerul Agriculturii și dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 11:50
(5917 vizualizări - 0 comentarii)


Smirna: Polițiștii ialomițeni, printre copii

Smirna: Polițiștii ialomițeni, printre copii

Marți, 30 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, împreună cu polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat în localitatea Smirna activități ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 18:50
(3408 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evenimente la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Vineri, 2 septembrie 2022, de la orele 13,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» se va vernisa expoziția artiștilor Daniela Frumușeanu, Georgeta Hlihor, Maria Manceanu Bogatu și Mihai Hlihor. În continuare ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 16:55
(6156 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29200, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de marți, 30 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 16:45
(1907 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sancțiuni la unitățile de învățământ

Premergător începerii anului școlar, specialiștii Inspecției de Prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au desfășurat controale de prevenire ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 16:30
(11453 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Miercuri, 31 august 2022, prefectul județului Ialomița a convocat ședința Colegiului Prefectural. Astfel, în cadrul ședinței, a fost adusă la cunoștință o informare privind siguranța elevilor și personalului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 15:20
(9840 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 24 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 30 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29181, fiind înregistrate 24 de cazuri noi față de ziua de luni, 29 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 16:40
(3978 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Incendiu la o boxă din subsolul unui bloc

Două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu produs la o boxă aflată la subsolul unui bloc de locuințe, în Urziceni ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 15:55
(10858 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Accident pe Autostrada A2

Un accident soldat cu două victime s-a produs luni, 29 august a.c., în jurul orelor 14,20, pe Autostrada A2, km 144. Un echipaj de pompieri din Fetești a intervenit în scurt timp, în accident fiind implicate ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 15:50
(2254 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 51,59 milioane de lei, în primele 7 luni din 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-iulie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 51,59 milioane de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 17:50
(8636 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 29 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29157, fiind înregistrate 29 de cazuri noi față de ziua de duminică, 28 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 16:25
(5113 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Gura Ialomiței

Duminică, 28 august 2022, un echipaj de pompieri din Țăndărei a intervenit la un accident rutier produs între un autoturism și o motocicletă, în comuna Gura Ialomiței. În sprijin a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 15:20
(7650 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o hală în Ograda, combină în flăcări la Jilavele

Trei echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o hală de producție în comuna Ograda ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 15:10
(4804 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...