Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (614651 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


anonim:
(7 Martie 2016, 19:36)
Posibilitatile sunt urmatoarele: 1, Itit cauti slujba necalificata in Occident, sau in profesia ta. Castigi mai multi bani decat in Romania, faci economii, ii aduci acasa si i investesti. 2, Inveti ca sa obtii o slujba buna, bine platita : manager, avocat, etc.
Robert Obreja:
(7 Martie 2016, 14:37)
Referitor la timpul de lucru, toti cei care au o afacere clasica stiu si pot confirma ca acea afacere le ocupă tot timpul si numai au chiar deloc timp pentru ei, muncesc deobicei mult mai multe ore decat un angajat obisnuit. In orice MLM in general in schimb ai nevoie de o ora jumate doua pe zi, in care aduci invitați la prezentari pentru a le face cunostinta cu produsele si afacerea, la Organo se foloseste coffe club pentru ca e vorba de cafea, oamenii revista cafeau, socializeaza, afla in mare despre afacere iar cei interesati sunt invitați la business meeting unde se prezintă afacerea in detaliu. Si se mai foloseste coffe club pentru ca a avut un mare succes acest mod de prezentare si a adus Italia pe primul loc in Europa ca vânzări in Organo Gold. Nu am nici o garantie ca voi castiga bani si eu, dar e singura sansa pe care o am acum de a-mi schimba viața, o voi face dedicat pe langa servici seara macar timp de 3 ani de zile si voi trage concluziile dupa aceea. Daca nu va merge asta pentru mine voi încerca alte variante si tot imi voi îndeplini visele pana la urma. STIU DOAR CA DACA NU FAC NIMIC NU VOI OBTINE NIMIC. Si daca stiti voi alte alternative mai bune va sunt recunoscător daca ni le impartasiti si noua si ne faceti si un bine asa.
Robert Obreja:
(7 Martie 2016, 14:11)
Se pare ca m-ati inteles gresit. Am facut comparatie cu variantele pe care le am in acest moment de a-mi schimba viața si a nu mai depinde de bani. Un servici clasic nu m-a ajutat pana acum si nu are cum sa ma ajute nici in viitor pentru ca oricât as castiga salariul este limitat, nu am vazut oameni sa se îmbogățească din servici cel putin in Romania decat daca au facut ceva ilegal. Alta varianta ar fi sa incep o afacere clasica, dar pentru asta am nevoie sa investesc in general o suma mare de bani pe care nu ii am si chiar daca i-as avea sau as face cumva rost de ea, imi asum un risc foarte mare, nu am nici o garantie ca afacerea va functiona si voi castiga mult din ea, in general intr-o afacere dureaza cativa ani pana reusesti sa iti acoperi investitia abia dupa poate intri pe profit, este daca va functiona. Pe cand in Organo investitia este mult mai mica, astfel si riscul asumat scade, dar nu imi poate garanta nimeni in nici un MLM ca voi castiga sigur bani si fara multe munca, e o afacere si asta, in viata nu poti avea garantii pentru nimic, iar facil poti castiga doar la loto unde e vorba de noroc, stiu doar ca sistemul functioneaza, multe persoane si-au schimbat viața si ca tot ce ar trebui sa fac ca sa castig si eu ar trebui sa urmez pasii făcuți de ei.
anonim:
(7 Martie 2016, 11:26)
E ceva ciudat in logica dvs,dle Obreja!Salariul dvs de la serviciu(unde presupun ca munciti cel putin opt ore/zi) nu va permite sa inceoeti o afacere,un credit de asemenea dar o ora si jumatate/zi la discutii in cafenele(credeti-ma stiu ce se face acolo ptr ca am fost si eu invitata de citevs ori!)va asigura o afacere de succes sui un venit minunat!Chiar credeti ca ceilalti oameni nu si-ar dori sa cistige atit de facil?
Robert Obreja:
(6 Martie 2016, 19:44)
Eu unul refuz sa accept ideea de a merge zi de zi la un servici pana a ajunge la o pensie din care abia poti supravietui in Romania. Refuz sa imi pierd marea majoritate a timpului dintr-o zi mergand la un servici prin care nu voi reusi niciodata sa am casa, masina mea fara a apela la credit bancar. Din 24 de ore cat are o zi, daca scad dormitul, mersul la munca, alte activitati zilnice mai raman cu 2-3 ore pentru mine si la asta se reduce viata noastra. Iubesc prea mult libertatea dupa cum am spus si nu vreau sa traiesc toata viata dupa regulile altora doar pentru simplul fapt ca depindem de bani. Am terminat si eu o facultate, dar acest lucru nu iti garanteaza si nu te ajuta prea tare dupa cum bine stiti si ati trait pe propria piele majoritatea in Romania. Stiu ca trebuie neaparat sa fac ceva sa schimb asta, stiu ca daca ma resemnez si accept situatia nu se va schimba nimic in bine pentru mine.  Avem o singura viata si imi doresc sa fiu fericit si sa o traiesc asa cum vreau eu. Am ales sa fac Organo Gold pentru ca am vazut multe persoane din lumea intreaga care si-au schimbat viata, iar daca ei au reusit, daca sistemul a functionat pentru ei, avand aceleasi produse si acelasi plan de marketing, mi-am zis ca trebuie sa functioneze si pentru mine daca vreau cu adevarat sa ma implic in asta cu adevarat. M-am decis sa incep aceasta afacere decat sa regret mai tarziu ca nu am facut nimic si ca nu mi-am dat aceasta sansa, prefer sa lucrez 2 ore pe zi timp de 3 ani de zile si sa fac tot ce depinde de mine aplicand tot ceea ce au facut cei care deja au rezultate, daca a mers pentru ei trebuie sa mearga si pentru mine pentru ca stiu ca imi doresc mult sa obtin liberatatea financiara. Si o fac pentru ca asa cum a spus si Oana peste 3 ani voi fi in aceeasi situatie ca acum daca nu fac nimic sa schimb ceva.
Robert Obreja:
(6 Martie 2016, 16:36)
Tot ce ai de facut este sa gasesti pentru inceput 2 persoane serioase si pozitive care vor sa inceapa afacerea si sa castige pe termen lung, iar pentru asta ai nevoie sa mergi o ora jumate pe zi la acele coffe-cluburi, unde persoanele invitate de tine degusta produsele si afla in mare despre oportunitate. Nu vor fi interesati toti, va fi o selectie naturala, numai cei care isi doresc cu adevarat o schimbare, doar de acei oameni ai tu nevoie, cei care vor avea succes in viata iau in general decizii rapid si se tin de ele fara sa le mai schimbe pana nu reusesc indiferent de obstacole, nu tin cont de parerile negativiste si nu se lasa influentati usor, ceilalti iau decizii greu si le schimba des la orice infuenta venita din exterior.  Odata gasiti cei 2 oameni inseamna ca ai Sponsorizat 2 persoane, tot ce trebuie sa faci dupa aia este sa ii Instruiesti, sa ii inveti sa sponsorizeze fiecare din ei cate 2 persoane, altfel vei obtine 4 oameni pe nivelul al doilea, 8 pe nivelul al treilea, 16 pe nivelul al patrulea in structura ta si tot asa se inmulteste cu 2 puteti continua voi si veti vedea la ce cifre se poate ajunge in adancime, dar toate astea in timp nu peste noapte si cu foarte multa munca. Banii multi in orice MLM vin din dezvoltarea acestei structuri si din rulajul de produse obtinut din aceste structuri, de asta oricine are sansa sa il depaseasca pe cel care l-a inscris daca munceste mai mult si se implica. Va recomand si eu sa cititi acele carti pe care le-a recomandat Oana inainte de a incepe o afacere tip MLM, veti intelege mai bine ce inseamna MLM si cum trebuie facut totul profesionist, si eu aveam reticente despre MLM inainte de a le citi si credeam ca toti care fac asta incearca doar sa ma pacaleasca si sa imi ia banii iar totul e doar o iluzie frumos construita.  Dar am inteles acum ca este una din cele mai bune metode pentru multi de a-si schimba cu adevarat viata daca vor asta, totul depinde de noi. Am ales si eu sa fac asta si sa ma implic minim
Robert Obreja:
(6 Martie 2016, 16:00)
Chiar daca par sabloane sunt principii si reguli generale dupa care s-au calauzit toti cei care au realizat ceva maret in viata, fie ca au facut averi, fie ca au schimbat isoria, etc, ... Personal imi doresc libertate din toate punctele de vedere si am inteles ca nu pot avea acest lucru in viata asta daca nu am suficienti bani ca sa nu mai depind de ei. Iar daca merg zi de zi la un servici am realizat ca  nu am nici o sansa sa se intample asta vreodata. Ca sa imi deschid o afacere e nevoie de bani multi pe care nu ii am si chiar daca i-as gasi facand un credit de exemplu nu am nici o garantie ca va functiona. In MLM ai avantajul ca investitia este in general mica si poate face oricine un sacrificiu daca vrea sa inceapa. Am ales sa fac Organo Gold in primul rand echipei care s-a format in Romania, orice afacere oricat de buna ar fi nu ar avea nici o valoare fara niste leaderi buni, fara persoane care stiu sa formeze echipe si sa le conduca spre succes. Pe scurt ce am inteles eu ca trebuie sa fac in aceasta afacere este ca nu trebuie sa vand produse. Sunt 2 lucruri pe care trebuie sa le fac: sa Sponsorizez si sa Instruiesc. Sa SPONSORIZEZ inseamna sa gasesc persoane serioare si motivate care vor sa munceasca o ora jumatate pe zi timp de minim 2-3 ani pentru a-si schimba viata, iar dupa ce le gasesc trebuie sa le INSTRUIESC sa faca acelasi lucru si tot asa. Din punctul meu de vedere cred ca merita sa fac acest efort timp de minim 3 ani daca stiu ca la sfarsit as putea avea sansa sa imi castig acea libertate dupa care visez.
anonim :
(6 Martie 2016, 14:06)
Mai scutiti-ne d-le Obreja cu discursurile dvs mereu aceleasi,rigide,propovaduitoare!Chiar nu reusiti sa aduceti niste argumente cu propriile dvs cuvinte,nu reusiti sa ne transmiteti o parere personala in maniera proprie?De aceea nu convinget,folositi un limbaj rigid,sabloane pe care le folosesc toti cei din OG,orice ati spune pare copy-paste!!!O afacere cu marionete in loc de oameni inteligenti care gindesc,au opinii proprii,isi folosesc mintea,cunostintele ,imaginatia,NU vrem!
Robert Obreja:
(5 Martie 2016, 23:10)
Ca sa castigi in MLM sau in orice alta afacere sau domeniu, in primul rand ai nevoie de o motivatie foarte puternica de a reusi, de dorinta, perseverenta, multa munca si implicare, etc... In general in afacerile de tip MLM nu intra si au succes persoanele care deja au situatie financiara buna, pentru ca ei au deja banii si nu mai sunt motivati...Daca alergi disperat dupa vecini nu vei castiga nimic....Ca sunt si persoane in MLM care nu stiu cum si nu vor nici sa invete cum sa faca aceasta meserie profesionist, nu putem schimba asta, oamenii sunt diferiti...  Trebuie sa intelegeti ca este o MESERIE si daca vei invata sa o faci PROFESIONIST iti poate schimba cu adevarat viata. Iar ca sa devii profesionist in aceasta meserie e nevoie de timp, e nevoie de studiu, de deprinderea unor abilitati, de multa practica, etc... Iar marele avantaj al afacerilor MLM este ca le pot incepe oricine indiferent de varsta sau experienta anterioara, oricine poate avea succes daca invata sa o faca profesionist, este o intreaga echipa in spate gata sa il ajute si sa il instruiasca, nu trebuie sa faca altceva decat sa urmeze pasii celor care deja au reusit si castiga bani cu adevarat. Ca sa reusesti sa iti indeplinesti visele ai nevoie de un obiectiv, un vis bine definit si care sa fie sustinut de o dorinta arzatoare de a-l atinge, ai nevoie de un plan bine definit sustinut de actiune continua, ai nevoie de o minte inchisa ermetic impotriva influentelor negative si descurajante, a parerilor negative a rudelor, prietenilor, cunostintelor, etc, ai  nevoie de o prietenie cu una sau mai multe persoane care sa te incurajeze sa iti urmezi planul...Iar MLM este un vehicul care te poate ajuta sa iti atingi visele, depinde totul de tine sa reusesti.
Sergiu :
(5 Martie 2016, 17:09)
Aici ai dreptate, draga Oana, ca nu TOTI castiga din MLM. trebuie sa iti dedici timpul si energia. Dar asta nu-ti spun majoritatea vanzatorilor din start, afli numai dupa ce ti-ai cumparat primul pachet, pe multi bani. Intr-adevar poti sa castigi din MLM? dar din cei pe care eu ii cunosc, cei care castiga intr-adevar sume foarte mari s-au implicat in afacere avand o existenta solida din start. De exemplu, un medic arab, care dupa ce a facut cunostinta cu produsele de sanatate ale unui lant MLM, a cumparat din start un pachet ce l-a propulsat peste omul care l-a introdus in lant, si si-a recomndat produsele pacinetilor de rand de la cabinet. Nu le-a fortat, ci a zis : exista si aceasta varianta, atata costa. Sau este unul mare chiar in OG din Ungaria, care a fost proprietar de salon auto, iar acuma este fata de reclama al OG-ului, dar asta a vut salon auto cu 150 de angajati, si chiar daca si-a convins numai contabilul si seful de tura, ca sa cumpere de la el OrganoGold, iar aia au cumparat din politete, tot si-a scos investitia. Eu inca persoana care a inceput cu investitie minima si apoi umbla ca disperatul prin vecini nu am vazut sa se fi imbogatit. Cine vrea sa faca MLM, sa faca, Dumnezeu sa-i ajute, numai sa se faca afacerea in limitele decentei.
Oana:
(5 Martie 2016, 16:26)
Comentarii pro si contra veti gasi tot timpul despre oricine si despre orice, marea greseala este sa luati o decizie si sa va lasati influentati fara sa va documentati foarte bine inainte.  Compania Organo Gold este deja legala in peste 50 de tari si sunt deja peste jumatate de milion de persoane din lumea intreaga care au ales sa faca parte din OG. Nu oricine castiga in MLM, doar cei care se implica serios si o fac profesionist, cei care se documenteaza si se dezvolta neintrerupt, totul se construieste in timp cu foarte multa munca si perseverenta, aceasta regula e valabila in orice domeniu. Faceti orice afacere MLM pe care o alegeti 2-3 ani de zile in mod profesionist si nu la nivel de amator, implicandu-va 100% si abia dupa aceeea trageti linie si trageti concluziile daca se merita sau nu. Pentru cei care vor cu adevarat sa castige bani din MLM si sa isi schimbe viata va recomand sa cititi inainte macar aceste 2 carti de capatai in aceasta industrie, veti intelege exact cum functioneaza acest sistem si cum puteti avea succes, sunt scrise de persoane care au facut averi din MLM: Actioneaza profesionist de Eric Worre si cartea Prezentarea de 45 de secunde de Don Failla. MLM nu e varianta perfecta dar e varianta cea mai buna in acest moment pentru a va schimba viata in bine. Personal am ales dintre varianta de a merge toata viata la servici (sa traiesc mereu cu grija zilei de maine, fara suficienti bani, fara  timp liber, etc...  ) si varianta de a ma dedica 100% acestui proiect timp de 3 ani de zile si dupa care sa am posibilitatea sa ma ''pensionez'' si sa fiu in sfarsit libera si sa imi traiesc viata asa cum imi doresc.... Daca am ales bine sau nu, daca voi reusi sau nu, voi vedea peste 3 ani, insa daca nu fac nimic acum stiu sigur ca voi fi in aceeasi situatie si peste 3 ani.
Sergiu :
(5 Martie 2016, 12:24)
Apropos, de asta ce aveti de zis: http://www.cbsnews.com/news/multi-level-coffee-marketer-organo-gold-brews-up-controversy/ De ce credeti, din ce motiv nu accepta lideri de piata MLM compania OrganoGold in aceasi asociatie cu ei ? Sunt gelosi oare, sau OG-ul nu respecta nici macar acele reguli ale bunului simt si al eticii de business care reprezinta niste reguli minime chiar si pentru ceilalti distribuitori MLM ? Fiecare sa-si traga propriile concluzii.
Sergiu :
(5 Martie 2016, 11:59)
Vad ca nu mi-a aprobat site-ul comentariul cu sanctionarea in Italia: https://www.businessforhome.org/2014/03/organo-gold-asea-and-vemma-under-fire-in-italy/ E o stire din 2014, asa ca  poate fi gasita usor, e primul link care ti-l da cautarea google. Daca cuvma nu intelegi engleza, Oana : OG-ul a fost sanctionat in Italia pentru promovarea frauduloasa a produselor. Au mintit atat in privinta functionarii structurii piramidale, cat si in privinta calitatii produselor. Alte intrebari?
Sergiu :
(5 Martie 2016, 11:54)
In plus, draga Oana, am putin mai mutl habar ce inseamna MLM, organizatie, structura piramidala, schema Pozzi, strategii de marketing, decat ai tu, sau sponsorul tau din OG, din motivul foarte simplu ca edu am studiat la facultate, la specializarea management-marketing, si nu mi-am obtinut cunostintele prin gogosi vandute de tzepari. Apropos, OG-ul este foarte popular in SUA : de ce nu apare inregistrat nici structura centrala, si nici vreun agent de4 distributie OG  pe site-ul BBB? Adresa : www.bbb.org. Sa-ti zic ceva: nu pentru ca BBB-ul ar avea ceva cu MLM-ul in general, dovada fiind ca o serie de  distribuitori Amway, Forever Living products sunt listati, chiar si DXN-ul, companie rivala cu OG apare cu doua contacte. OG-ul nu este o companie respectata din cauza metodelor agresive si mincinoase de promovare, ale caror dovada este chiar comentariul tau. Nimeni nu-ti spune sa nu comercializezi OG, daca tu ai timp si devotament pentru asta, fa. Dar totusi, ar trebui facut totul in limitele decentei. Daca nu-ti place sa citesti adevarul despre compania minune si produsele ei, nu le citi, fa-ti acele milioane, dar pe oameni cu creier poti sa-i lasi in pace. Voi, cei implicati in structura, puteti spera ca nu toata lumea citeste si mai ales nu da cautare pe Internet, si lor , daca au si bani, puteti sa vandeti cafeaua voastra. Dar pe oameni care au un nivel minim de educatie sau un nivel minim de spirit critic puteti sa-i lasati in pace, pentru ca nu din ei veti deveni diamanti in cadrul retelei.
Sergiu :
(5 Martie 2016, 11:16)
Oana draga, bea-ti cafeaua aia de doi lei ( la propriu si la figurat) dar daca nu stii sa cauti cu google, mai bine lasa-ti acasa acasa aerele de superioritate pentru ca voua, organogoldistilor nu va sta bine.  Voi ar trebui sa va ocupati numai de vrajeli ieftine cu ciuperca, ca nu stiti altceva, nici macar sa cautati pe google nu stiti. Aici este primul link care ti se deschide cu google cu OrganoGold, Italy, sanctions: https://www.businessforhome.org/2014/03/organo-gold-asea-and-vemma-under-fire-in-italy/ Daca mai vrei, se gasesc linkuri cu aceste informatii. Daca nu intelegi engleza: au fost sanctionati pentru minciuna, dezinformari, atat cu privire la functionarea  sistemului de distributie, cat si in privinta efectelor medicale ale cafelei.  Ce noroc pe capul nostru, ca voi ,vanzatori de iluzii, ne cautati pe noi in mod direct, si nu pe Iohannis , Ponta sau Tiriac. Daca maine domnul Iohannis ar aparea cu mesajul " da, si eu beau OrganoGold, cautati-i pe distribuitori, cetateni buni" in cateva ore ai avea de sute de ori mai multe vanzari decat prin metoda tiganelii. oricum, pana in clipa de fata m-am intalnit cu cativa reprezentanti OG, stilul a fost la indigo, la fel cum este si stilul fanilor OG care comenteaza  aici: se castiga mult, ciuperca minune, blabla. tiganul ala care a gasit inel de "aur" chiar in fata ochilor mei si incerca sa mi-l vande. Sau si ala care m-a sunat ca am castigat nu stiu cati bani, numai trebuie sa-i trimit prin virament bancar nu stiu cat ca sa-mi deblocheze premiul era mai priceput decat voi. Asa ca putina modestie n-ar strica.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Anunț angajare

Societatea Comercială
Amara Turism SRL
,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224

18 Iunie 2012, 11:13


Anunț angajare

Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367

16 Iunie 2012, 07:54


Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!

În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:06
(12084 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:01
(11567 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 14:04
(10989 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină

În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:39
(9609 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Jilavele: «Șofer» la 17 ani

Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:33
(10111 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:31
(9575 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 15:39
(10583 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Avem două «Școli Europene»

Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:39
(9945 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Violator încarcerat

Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:38
(8355 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:36
(7839 vizualizări - 2 comentarii)


Focar de rabie în satul ialomițean Luciu

În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:35
(10077 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate

Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:29
(9662 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:28
(7999 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 15:02
(12914 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Iunie 2012, 09:50


Sălcioara: A acroșat un biciclist și a fugit de la locul accidentului

În dimineața zilei de marți, 11 iunie a.c., pe strada Tineretului din comuna Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui biciclist. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:39
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la scurt timp după ce a furat telefoanele mobile dintr-un birou

Marți, 11 iunie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția orașului Țăndărei a fost sesizată de către o tânără de 24 ani despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din incinta clădirii unde își desfășoară ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:34
(8321 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Grivița: Tînăr de 36 ani, găsit spînzurat în podul casei

Luni, 11 iunie a.c., în jurul orei 12,55, un bărbat de 36 ani, din localitatea Grivița, a fost găsit spînzurat în podul casei în care locuia. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Garda Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:31
(10605 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Ordinea de stingere a datoriilor, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începînd cu data de 7 iunie 2012, potrivit OUG nr. 24/2012 a fost modificată ordinea de stingere a datoriilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:27
(10452 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați, de 37 și 52 ani, domiciliați în municipiile Slobozia și Urziceni, au fost depistați beți la volan. Întrucît emanau halenă alcoolică, au fost testați alcoolscop, rezultatele fiind de 0,68 mg ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:25
(9591 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat din curtea unei bătrîne

În cadrul activităților de cercetare și investigare desfășurate de polițiștii ialomițeni cu privire la furtul mai multor obiecte metalice din curtea unei bătrîne, au fost identificați suspecții, în persoanele ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:22
(8215 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Ciochina: A adormit la volan și a intrat cu mașina într-o casă

Vineri, 8 iunie a.c., în jurul orei 14,30, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:19
(7095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Poliția Rutieră Ialomița: 16 permise reținute, amenzi de peste 60000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun și ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:18
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Candidatul PNL de la Movilița, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al comunei Movilița, a fost trimis după gratii pentru 29 de zile. El este acuzat că a oferit sume de bani unor alegători în schimbul voturilor... Alături ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2012, 09:28
(11741 vizualizări - 3 comentarii)


Amara: Nu aud, dar știu să scrie! Concursul Național de Creație Literară «Mircea Dinescu»

Se caută talentele literare dintr-o lume fără cuvinte. Sîmbătă, 9 iunie a.c., orașul-stațiune Amara va fi gazda Concursului Național de Creație Literară «Mircea Dinescu», competiția fiind adresată surzilor ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 13:54
(11121 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci persoane au sfîrșit înecate în ultimele două luni!

Doi minori și trei adulți și-au pierdut viața înghițiți de ape în ultimele două luni. Statistica sumbră i-a făcut pe pompierii ialomițeni să tragă un semnal de alarmă cu privire la prevenirea unor asemenea ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 12:02
(10350 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Pot fi introduse anunțuri on-line!

6 Iunie 2012, 10:37


Grindu: Bărbat, mort într-un accident rutier

În cursul nopții de 4 spre 5 iunie a.c., în afara comunei Grindu, s-a produs un grav accident de circulație, în urma căruia o persoană a decedat, iar alte două au fost grav rănite. Tragedia s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:29
(15718 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ultimele comentarii
Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...