Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (604253 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Ana:
(17 Aprilie 2014, 11:50)
Da ,Cristina sunt niste oameni disperati care viseaza cai verzi pe pereti ,saraci .Tocmai saracia ii face sa fie asa .Imi este mila sau sila nici eu nu mai stiu cand aud asa ceva.
Gabi:
(17 Aprilie 2014, 11:44)
Cei ce faceti propaganda acestei firme va faceti partasi la ceva ilegal!La o piramida in toata regula!
Ana:
(17 Aprilie 2014, 11:40)
Da ,Constantin ai zis un cuvant bun si tu PSIHOLOGIC.Dar este singurul cuvant bun pe care l-ai scris si vin sa completez.Totul se desfasoara PSIHOLOGIG pentru ca cei de acolo sunt specialisti in prostirea oamenilor iar pentru cei cu nivel de inteligenta redus merge.Promisiuni de vile ,iahturi, excursii,masini ,arata filme cu masini si vile inchiriate care nu sunt ale lor,scot pe scena oameni imbracati pompos.te scot si pe tine pe scena uite Ionescu ce tare e ca l-am tapat de bani.Aplauze ,urlete,frenezie Ionescu nu are parte de asa ceva in viata de zi cu zi.Dar aici noii prieteni care l-au tapat de bani il apluda.Si povestea cu termosul .Prietena mea alerga mereu cu termosul ala nenorocit  pe la coffee cluburi disperata.Bine ca s-a potolit ca rau mai ajunsese.
Ana:
(17 Aprilie 2014, 11:31)
Banii se obtin din munca nu din hotii.Se vede clar starea voastra de disperare ca nu mai gasiti prosti.Asa disperata era si prietena mea .I se incingea telefonul sunand toti prietenii cu care nu mai vorbise si de ani de zile suna si oameni pe care nu ii cunostea numai sa gaseasca naivi.Ajunsese saraca vai de ea.Unii ii inchideau telefonul,altii ii o refuzau din start ,iar cei care ajungeau la porcaria aia de coffee club plecau rapid razand de asa prostii de adormit copiii.Ei se lauda singuri intre ei ,aplauda la intruniri ca disperatii ,viseaza BANI de parca s-ar face milionari peste noapte.Nu pot sa cred ca exista asa ceva pe lumea asta numai un creier extrem de mic ar suprta in el asemenea tampenii.Si e3a fugea cu termosul zilnic la ora 18 zicea ca are invitati.Invitatui la ce?La minciuna.Bine ca si-a revenit  
Gelu:
(17 Aprilie 2014, 11:20)
Cristina are DREPTATE
Sanda:
(17 Aprilie 2014, 11:19)
Imi vine sa rad de ce scriu cei hipnotizati din Organo Gold.Doamne!V-ati transformat in roboti ,suntati in stare de orice numai sa distrugeti si alti oameni.Beti-va singuri prostia aia din termos ,dar nu incercati sa ii distrugati si pe altii.
Ana:
(17 Aprilie 2014, 11:16)
Oamenii inteligenti vor intelege usor despre ce este vorba.ESTE O ESCROCHERIE!este asa cum a povestit Cristina.Asa mi-a povestit si prietena mea .M-a sunat si mi-a spus ca a facut o prostie ca s-a inscris in mizeria asta si ca isi cere scuze oentru perioada cand a avut creierii spalati .A spus ca in cinci luni nu a castigat nici un ban,a avut de a face doar cu disoerati cum sunt cei de pe net si ca renunta.S-a saturat sa umble cu termesosul in mana cum a spus si Cristina si sa minta despre o cafea care contine prostii.A consumat si ea si o dor toate si si-a nenorocit stomacul.A spus ca nu mai vrea sa ia parte la prostie ,inselatorie si minciuna.Si-a sunat disperata toti prietenii sa intre in prostia asta.i-a pierdut pe toti chiar si pe sora ei care incerca sa o readuca la realitate.Sunt fericita ca prietena mea si-a revenit ca incepuse sa isi distruga viata.Ea a spus ca a cheltuit bani pe telefoane ,pachetul de start ,benzina .timp ,lurcuri pe care nu le va mai recupera niciodata,si-a pacalit prietenii.NU MAI VREA.A REVENIT CU PICIOARELE PE PAMANT
cafeasanatoasa.info:
(17 Aprilie 2014, 07:57)
Compania care a introdus Ganoderma Lucidum se numeste Gano Excel si este din Malaezia.  Proprietarul companiei este Leow Soon Seng si este micolog de meserie de prin 1985. OrganoGold incearca sa speculeze folosinduse de numele ganoderma,  murdarind numele acestei ciuperci care are atatea proprietati.
constantin-petru luca:
(17 Aprilie 2014, 05:48)
Este psihologic demonstrat ca toti cei care nu isi asuma responsabilitatea propriei vieti, actioneaza cautandu-si scuze pentru propriile esecuri, acuzand pe ceilalti si manifestand sentimentul de invidie, gandidu-se daca intradevar increderea in sine vine din disciplina si training. Este atat de facil sa gasesti scuze si sa dai un gram de vina pe ceilalti, decat sa iti vezi propriul interior care iti reflecta lumea exterioara, fara sa iti exploatezi propriul potential. Cu siguranta este mai usor sa traiesti visele si vietile celorlalti, si sa iti asumi ca atare opiniile "zgomotoase" ale altora, lasand vocile zgomotoase ale acestora sa iti acopere vocea ta interioara, fara sa fi macar sceptic si sa cercetezi, sa fii ignorant fata de propria viata. Se declara astfel doua tipologii de oameni: oameni care isi iau viata in propriile maini, si cerceteaza, si oameni care isi merita soarta. Robert KiYosaki: Oamenii bogati isi construiesc retele, ceilalti, isi cauta de lucru. Suntem bucurosi ca exista atat de multi oameni care doresc sa se angajeze, sa lucreze pentru visele celor bogati, sa isi vanda timpul en-gros, pentru a fi valorificat mai tarziu en-detail Suntem tristi ca valorile actuale nu iti permit sa oferi familiei decenta unei vieti echilibrate, si nu iti poti vedea copiii crescand pentru ca zi de zi de zi.... esti la job si muncesti in continuare pentru ceilalti, care au vise mai mari decat tine, si totusi tu esti un pion, si nu iesi din zona de comfort. Si totusi este mai simplu sa spunem una si alta, despre unul sau altul, fara sa cercetam ce ne trece prin fata    ochilor care "nu aud", si a urechilor care "nu vad" Trageti singuri concluzii unde sunteti, unde ati vrea sa fiti, si ce ati face, daca ati iesi din zona de comfort ca sa meritati mai mult. Si totusi, atitudinea negativa ar putea exprima tocmai teama, neincredere, invidie pe cei care castiga si isi doresc mai mult de la viata, atat de trist sa fie ca nu ai fost invatat la doctorat
Radu:
(16 Aprilie 2014, 23:32)
@gigi http://www.businessforhome.org/2014/03/organo-gold-asea-and-vemma-under-fire-in-italy/ ; am mai pus linku' si l'am citit bine! in premarketing e normal sa cauti sa inscrii. @ana si eu am auzit de asa ceva.. fiecare intelege MLMu' diferit si'mi pare rau ca se intampla si povesti ca ale cristinei! caffee clubu' e sa se simta bine lumea d'acolo, pana la urma.. vine lumea de la munca, ideea era sa ne relaxam la o cafea, sa se deguste produsele, prezinte ideea pe scurt, si localu' sa aibe o consumatie oarecare! si problema nu era ca n'aveau inca o casa/masina, sunt destui care n'au, da' atitudinea clar nu e cea corecta! si da, nu asa se face network marketing..
Cristina:
(16 Aprilie 2014, 20:04)
nici macar atat, ana.. pe mine m-a adus acolo unul dintre astea care s-au inscris si acolo am mai cunoscut inca 11 persoane care si ei erau de-ai lor.. se laudau unii pe altii, isi dadeau aere ca vor fi bogati, faceau aluzii indirecte ca eu nu voi fi (de genul ca ei aleg sa castige bani in timp ce ceilalti aleg sa ii serveasca pe ei care castiga ca trebe cineva sa le alimenteze si lor masina sau sa ii serveasca la restaurant).. la final a venit ploaia.. eu am scos masina din parcare, ei fugeau disperati cu rucascul cu termos in cap (sa nu ii unde).. am incarcat 4 dintre ei in masina sa ii scap de ploaie.. am intrebat unde sa ii duc, au vrut la unirii la metrou.. pe restul i-am "depasit" cand am trecut pe langa statia de tranvai.. erau pe refugiu.. cat despre servitul la restaurant, bineinteles ca nimeni nu a consuat nimic, nici macar o aluna... unuia i se rupsese rucsacul in timp ce fugea de ploaie, altul s-a chinuit un sfert de ceas sa potriveasca capacul la termos (stia ca il are stricat demult).. a! in masina i-am intrebat unde locuiesc.. 2 stateau cu parintii, unul cu fratele si al patrulea era o fata care statea cu prietenul la parintii acestuia..va dati seama cam care le e lor "profitul".. ce chirii? nu isi permit decat sefii.. 
Ana:
(16 Aprilie 2014, 17:52)
Cunosc si eu diamanti din astea care daca ii cauti nu au doi lei in buzunar.Am aflat de la prietena mea ca acele case cu care ei se lauda sunt inchiriate si masinile la fel filmele sunt puse la intruniri ca sa pacaleasca oamenii naivi.
Crina:
(16 Aprilie 2014, 17:26)
Mai bine cumpara ciocolata de la magazin din Belgia ca este delicioasa decat sa dai banii pe prostii
Gigi:
(16 Aprilie 2014, 17:16)
Cauta pe net cele doua definitii ca sunt multe de spus si invata diferentele dintre piramida si MLM.
Gigi:
(16 Aprilie 2014, 17:14)
Oamenii iti spun ca in strainatate au luat deja amenda si tu te faci ca nu stii sa citesti.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 06 Aug 2026
254 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Dosar penal pentru deținerea de substanțe toxice

În baza unui plan național de acțiune pentru prevenirea, identificarea și sancționarea faptelor de natură penală și contravențională la regimul produselor de protecție a plantelor, în cursul zilei de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:18
(33654 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant după ce au furat 120 metri de cablu

Trei bărbați, doi din orașul Fierbinți-Tîrg și unul din comuna Moara Vlăsiei, județul Ilfov, au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore și încarcerați luni, 12 aprilie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:17
(18062 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Amenința că se aruncă de pe un stîlp de electricitate

Un tînăr de 21 de ani, din comuna Săveni, a pus pe jar pompierii din Țăndărei după ce s-a cocoțat pe un stîlp de electricitate, amenințînd că se va sinucide. Evident, toată tărășenia s-a petrecut după ce ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:11
(16532 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă disponibile în Italia

Agentia Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că, la această dată, prin intermediul rețelei EURES, se fac înscrieri pentru locuri de muncă în Italia, în ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:35
(21766 vizualizări - 0 comentarii)


Neatenția unui pieton, cauza accidentului

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată prin Serviciul Național Unic Apel Urgență 112, despre faptul că în localitatea Gîrbovi a avut loc un accident ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:25
(24020 vizualizări - 0 comentarii)


Patru copii din Căzănești, autorii unui furt

În dimineața zilei de sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 9.00, Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată de un localnic, în vîrstă de 68 de ani, despre faptul că în cursul nopții, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:24
(20100 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii rutieri, permanent pe arterele din județ

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au urmărit depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent.
Cu ocazia acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(18359 vizualizări - 0 comentarii)


Fura calea ferată

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 19.00, lucrătorii Postului de Poliție Transporturi Feroviare au fost sesizați de personalul de serviciu în stația Urziceni, cu privire la faptul că aparatul de comandă ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(22441 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune în sistem integrat

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în intervalul orar 23.00-3.00, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu agenți din cadrul Postului de Poliție Gheorghe-Doja și lucrători ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(20146 vizualizări - 0 comentarii)


Și-a incendiat autoturismul

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 1.00, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că un bărbat, de 32 de ani, din municipiu, după ce a achiziționat un autoturism înmatriculat în Spania, l-a incendiat ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(22402 vizualizări - 1 comentariu)


Suspect de furt, identificat

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Grindu, au fost sesizați de un bărbat, de 59 de ani, din comuna Movilița, agent de pază la o stație de apă din localitate, despre ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:21
(20110 vizualizări - 0 comentarii)


«Mascați» la Grindu

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul prînzului, agenții Postului de Poliție Grindu aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei au solicitat sprijinul Poliției Municipiului Urziceni pentru aplanarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:06
(21107 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fierbinți-Tîrg, intervenții SMURD la Ciocîrlia și Ion Roată, animale împotmolite la Țăndărei

Incendii, salvări de animale, urgențe medicale sînt doar cîteva dintre evenimentele finalului de săptămînă ce au necesitat intervenția de urgență a pompierilor ialomițeni.
Duminică, 11 aprilie a.c., ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:00
(19091 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Alege viața»

Direcția Rutieră din cadrul IGPR a desfășurat vineri, 9 aprilie, între orele 10.00 și 20.00, o acțiune la nivel național pentru combaterea vitezei excesive și a altor abateri grave ce pun în pericol siguranța ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2010, 07:09
(21325 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaj de condoleanțe al premierului Emil Boc

Primul-ministru Emil Boc a transmis un mesaj de condoleanțe omologului său polonez Donald Tusk, pentru a-și exprima regretul față de tragicul accident în care și-au pierdut viața Președintele Poloniei, ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 17:11
(20663 vizualizări - 0 comentarii)


Trei copii, hoți de biciclete

În cadrul acțiunii executate de polițiștii din Fetești, pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor de furt, au fost depistate mai multe persoane, suspecte de comiterea unor astfel de fapte.
Așadar ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 13:42
(20471 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Vineri, 9 aprilie a.c., agenții Postului de Poliție Stelnica, în timp ce se aflau în executarea serviciului de patrulare, au depistat pe Strada Sfîntul Pantelimon din localitate, un bărbat, de 34 de ani ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 13:41
(20241 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, identificați

O patrulă de siguranță publică formată din agenți din cadrul Poliției Municipiului Fetești, agenți din cadrul Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră și din cadrul Inspectoratului Județean de ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 13:41
(21349 vizualizări - 0 comentarii)


Bursa generală a locurilor de muncă

La finele lunii în curs, respectiv în data de 23 aprilie 2010, Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează la nivel național «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2010, 15:52
(31200 vizualizări - 0 comentarii)


Conducea beat și cu permisul suspendat

În cursul nopții de joi spre vineri, respectiv 8 spre 9 aprilie, o echipă formată din polițiști slobozeni și polițiști comunitari, aflată în serviciul de patrulare pe raza municipiului reședință de județ ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2010, 15:51
(34871 vizualizări - 0 comentarii)


50 de soferi sancționați pentru viteză excesivă doar într-o singură zi

Polițiștii rutieri ialomițeni au continuat și joi, 8 aprilie a.c., activitățile de supraveghere și de control ale traficului rutier. În cadrul acțiunilor desfășurate au fost constatate peste 150 de abateri ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2010, 15:51
(34769 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni pe timp de noapte

În noaptea de 8 spre 9 aprilie, în intervalul orar 00,00-03,00, efective ale Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban și Biroului Rutier din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, în colaborare cu ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2010, 15:50
(34889 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii feteșteni au verificat legalitatea actelor de comerț

În cursul zilei de joi, 8 aprilie, timp de trei ore, polițiștii feteșteni dar și agenții posturilor de poliție limitrofe au acționat în zona de competență pentru menținerea ordinii și liniștii publice și ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2010, 15:50
(35364 vizualizări - 0 comentarii)


Haos în acordarea ajutoarelor sociale la Traian

Recent, urmare a unei dispoziții a prefectului Mădălin Teculescu, inspectorii ITM Ialomița au desfășurat o verificare amplă în cadrul administrației locale din Traian, scopul principal al controlului fiind ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2010, 16:04
(20742 vizualizări - 0 comentarii)


Prins la furat din curtea Primăriei

În cursul nopții de miercuri spre joi, respectiv 7 spre 8 aprilie a.c., agenții Postului de Poliție Miloșești aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei au oprit pentru control, la ieșirea din curtea ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2010, 15:41
(20364 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin pentru agromediu

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care intenționează să depună cereri de plată pe suprafață că pot beneficia de un sprijn suplimentar pentru măsura de agromediu ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2010, 15:39
(23619 vizualizări - 0 comentarii)


Localnici din Bărbulești, înarmați prin Slobozia

Miercuri, 7 aprilie a.c., un echipaj de poliție din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Slobozia, aflat în serviciul de patrulare pe raza municipiului, a depistat un grup format din șase ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2010, 15:38
(19791 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 400 mii de cereri pentru subvenția pe suprafață

Pînă miercuri, 7 aprilie 2010, în cadrul campaniei SAPS 2010, au fost depuse peste 400 mii de cereri de plată, pentru o suprafață de peste 1,9 milioane hectare. Potrivit datelor centralizate la nivelul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2010, 15:37
(25130 vizualizări - 0 comentarii)


5 șoferi au rămas fără carnete

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea cu fermitate a celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2010, 15:36
(33453 vizualizări - 0 comentarii)


Zece hectare de vegetație uscată și stuf au ars în apropierea lacului Iezer

Arderea necontrolată a alertat pompierii profesioniști din Garda de Intervenție Slobozia a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» miercuri, 7 aprilie a.c., la ora 18.58, și a avut ca ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2010, 11:00
(22504 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă autoturism Seat Ibiza în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Eu în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Deșteaptă-te ROMÂNE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Fascinat în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița NELAMURITULE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Azi, miercuri, de la 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Cel care i nelamurit în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! mai baieti în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Independent? în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Maine de la ora 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Ionica în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Neseriosul în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! slobozean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! T.B. în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...