Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (615351 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Ana :
(13 Aprilie 2014, 12:40)
Prietena mea imi spusese ca trebuie sa mearga si la seminarii sa isi dezvolte personaliatea.adica sa se schimbe total si sa se indeparteze de toti cei pe care i-a avut in preajma si sa se alature noilor prieteni care sa o invete arta de a pacali si mintiDeci daca nu castigi bani macar iti dezvolti personalitatea.Cata marsaviePractic cei de acolo dupa ce le iau bani fac ce vor cu acei oameni,le comanda viata.!.
Dlorin:
(13 Aprilie 2014, 12:28)
Am citit si eu articolul Pana mea -Despre cafea dulce si marketing slab si am vazut ce se petrece in coffee cluburile astea.Cititi si voi acest articol.Eu sunt contrariat de minciunile acestor oameniVeti vedea ca sunt in stare de orice ca sa va ia banii.Cand participi la aceste intalniri este foarte usor sa iti dai seama ca vei fi inselat,desi se mai intampla ca unii sa cada in cursa..
George:
(13 Aprilie 2014, 12:11)
Piramida asta este nou venita la noi ,dar daca accesati internetul si deschideti paginile despre aceasta firma din alte tari veti vedea ca peste tot scrie frauda.Acolo sunt deja f multi oameni care si-au pierdut banii si plang dupa ei.Nu va aruncati banii pe fereastra pe vise!Interesati-va mai intai despre ce este vorba .
Ana:
(13 Aprilie 2014, 11:59)
Cel mai periculos lucru este ca organixatia asta sectanta ii tine pe cei inscrisi la seminarii unde le spala creierii si le spune sa se indeparteze de toti prietenii si rudele care nu gandesc ca ei.Pacat.Eu asa mi-am pierdut deja cea mai buna prietena.Ea s-a indepartat de tot de mine cand i-am spus ca nu este bine ce face .Mi-a spus ca organizatia a invatat-o sa nu mai vorbeasca cu nici un prieten ,sa renunte la ei ca noii prieteni sunt doar cei din Organo Gold..Si uite asa ramai fara prieteni ,rude care iti vor binele si devii frate cu MANIPULEREA celor din Organo Gold.Mie mi se pare mana diavolului aici si cea a satanei.Cei din organizatie i-au spus ca nu are voie sa spuna multe lucruri printre care si faptul ca firma te pune sa aduci alti oameni in piramida ,tocmai ca sa para MLM in exteriorEra f speriata Sincer sunt ingrijorata pentru ea.Nu mai raspunde nici la telefon cand o sun.Nu stiu ce le face acolo,dar nu este bine.Probabil se semneaza ca si la alte piramide contrace cu clauze daca divulgi ce nu le convine .Nu va bagati ca deveniti sclavi ai manipularii!.
Ion:
(13 Aprilie 2014, 11:32)
CITITI Organo Gold-MLM News si vedeti adevarata fata a acestei firme sa nu mai zica nimeni ca sunt oameni care scriu de la firme concurente sau care au luat teapa ,Cei ce scriu nu s-ar baga niciodata intr-o asemenea porcarie pt ca nu pot fi hipnotizati si dusi de nas .Scriu pt cei ce inca sunt slabi sa invete sa se apere de cei rai.
Ion:
(9 Aprilie 2014, 10:18)
Cum nu este periculoasa cafeaua asta cand pe 14 martie 2014 in Italia Organo Gold a luat amenda pentru faptul ca este o cafea nociva si ca este o frauda piramidala.Acolo au fost f multe plangeri de la cei care au pierdut banii si Garda Financiara i-a amendat cu 250000 euro!HELLO .Treziti-va!
Laura:
(9 Aprilie 2014, 10:05)
Pentru cei inscrisi la Organo Gold toata lumea care spune ce se intampla acolo in realitate este de la o firma concurenta.Firmele concurente cu piramida voastra parsiva sunt magazinele care vand corect si la pret mic , autorizat cafea pe piata.Alta escrocherie cu cafea inca nu e ca sa aveti concurenta!
Gigi:
(9 Aprilie 2014, 09:57)
Cred si eu ca va deranjeaza  ca se spune adevarul!Nu mai aveti pe urma pe cine sa pacaliti.Ha.Ha Ha.
Vica:
(9 Aprilie 2014, 08:53)
Motivele sunt ca oamenii s-au saturat de piramide care le fura banii.Sunt ilegale!
smilecarli:
(8 Aprilie 2014, 15:43)
 Inversunarea voastra pe Organo Gold poate avea doar 2 explicatii: ori ati incercat, ati esuat si acum sunteti foarte frustrati si doriti sa moara si capra vecinului alaturi de a voastra, ori faceti parte din concurenta cumva si scopul vostru principal e sa denigrati o companie internationala in plina ascensiune. Aveti o exprimare foarte personala, indarjita, care depaseste logica si nu inteleg de ce. Care sunt adevaretele motive?
Anca:
(8 Aprilie 2014, 12:23)
Deja au inceput sa scrie disperati cei din Organo gold care au creierele spalate si inteligenta sub nivelul minim.Nu toata lumea e proasta.
Marco:
(7 Aprilie 2014, 12:00)
Pentru cei ce cred ca aceasta cafea este periculoasa si habar nu au ce este Ganoderma Lucidum (ciuperca Reishi): http://ciuperca-reishi.blogspot.ro/. Pentru cei care cred ca pliculetele sunt mostre, si nu ca asa este ambalata aceasta cafea: http://www.organogold.com/beverages/black-coffee/ (sachets=pliculete). Pentru cei care cred ca aceasta cafea nu este certificata: http://ganoderma-cafe.org/wp-content/uploads/2012/11/imagen78.jpg. ;Vezi, de asemenea, si: http://www.ecocertcanada.com/, ;http://matmin30.blogspot.ro/2010/06/logo-halal-malaysia.html. ;Pentru cei care cred ca Organo Gold nu este un MLM: http://www.businessforhome.org/. ;(vezi clasamentul!!!). La cei ce nu au inteles cum functioneaza, le spun ca principiul e simplu: cumperi cafea si o consumi cu prietenii. NU SE VINDE NIMIC. Despre ce chitante vorbim atunci??!! Apropos, si eu lucrez si fac asta dupa program.
Jan:
(6 Aprilie 2014, 19:51)
Alex ,dupa ce vei cumpara pachetul iti vei pierde timp ,telefoane ,prieteni care se vor indeparta ca nu aste usor sa mai convingi pe cineva sa arunce banii pe prostii.Oamenii sunt saraci ,dramuiesc banii si ii dau pe lucruri folositoare.Vei ajunge consumator si vei consuma nici tu nu stii ce .nu vei gasi alti oameni si te vei lasa.Dar daca ai bani de aruncat treaba ta.Asta este o piramida iar tu platesti de fapt intrarea in ea si ii vei imbogati pe cei din varf.Nu vei ajunge niciodata sa castigi bani nu te lasa pacalit si hipnotizat si vei participa la o ilegalitate.Piramidele sunt ilegale.Iar tu nu ai vpoie sa comercializezi nimic fara chitanta.Gandeste-te bine.Daca ai vazut ce este acolo poti vedea ce oameni sunt care viseaza imbogatire peste noapte.Ai grija MARE!Ca tu sa castigi in acest caritas trebuie sa mai fie sub tine sute de oameni.Intre timp firma cade sau fuge cu banii tai cum s-a intaplat in alte tari.AICI ESTE INSELATORIA!
Gigi:
(6 Aprilie 2014, 19:39)
Cei de acolo te conving sa fii consumator ca sa te poata tepui de cat mai multi bani si ajungi sa dai mii de euro pe niste mizerii.Treziti-vaEXISTA CAFEA IN COMERT!Este un produs ieftin si de calitate pe care il gasesti in orice magazin.Si AUTORIZAT.Cum poti sa cumperi de la o cafenea nici sediu sau magazin de desfacere nu au.Sa nu stii ce bei ,sa contina orice mizerie neverificata ,sa aiba efecte urate in final cata minte sa ai!Fiecare este responsabil de ceea ce consuma ,exact ca la ciupercile otravitoare.!
Laura:
(6 Aprilie 2014, 19:32)
Alex nu merita sa dai atatia bani pe prostiile astea.Poti lua pachete de cafea din magazin autorizate.Reactiile adversa pot aparea si in timp si poti regreta.Nici nu stii ce contin .Am inteles ca sunt periculoase si nu sunt autorizate.Plus ca ii imbogatesti pe altii care vand prostii si isi iau comision cu tine.In strainatate medicii au spus sa nu se consume ca este periculoasa.Nu contine nici o ganoderma si chiardeca ar avea ceea ce nu cred poti face ceva util cu 1300 ron si sa iei cafea cu 10 lei.Daca te simti revigorat ai grija sa nu contina vreun energizant periculos..Piramida frauduloasa ,nu arunca banii!Ai grija ,cei de acolo sunt specialisti in a prosti oamenii.Daca vrei cafea sanatoasa cu ganoderma cumpara de la cafeasanatoasa.info la pret normal si autorizata.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
225 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 4 urmăriți internațional, prinși de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Birourile de Investigații Criminale Slobozia și Fetești, în colaborare cu Secțiile Rurale de Poliție Slobozia și Grivița și Serviciul de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:47
(8915 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A furat de două ori din aceeași biserică

Polițiștii au reținut vineri, 21 septembrie a.c., un tînăr de 27 ani, din comuna Grivița, cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Suspectul a pătruns în noaptea de 19/20 septembrie ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:46
(9415 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la Amara

Incendiu la Amara

O dependință a unei gospodării din localitatea Amara a fost mistuită de flăcări în după amiaza zilei de marți, 25 septembrie. Focul a fost provocat din cauza unei pîini lăsată prea mult la cuptor... Proprietarul ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:11
(8104 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Scrimă: Iulian Teodosiu și echipa CSS Slobozia, campioni naționali de juniori la sabie

În perioada 12-16 septembrie 2012, Sala Sporturilor din Iași a găzduit Finalele Campionatului Național de Scrimă-Juniori, în organizarea FRS și DJST Iași. Pentru a doua oară consecutiv, echipa masculină ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:11
(11667 vizualizări - 2 comentarii)


Tenis de cîmp: Sorin Iordache, în primii 70 din Europa

Începînd cu 11 septembrie 2012, Sorin Iordache, tenismenul slobozean legitimat la TenisCon Slobozia, s-a aflat la Chișinău, unde a participat la două foarte puternice turnee internaționale de tenis. Într ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:10
(24051 vizualizări - 32 comentarii)


AJOFM Ialomița: 53 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de muncă Ialomița a făcut publică lista locurilor de muncă vacante la data de 21 septembrie 2012. Angajatorii pun la dispozție însă 53 de locuri de muncă... Cele ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7969 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Simpozion pe teme istorice

Baza arheologică de la Orașul de Floci a fost vineri, 21 septembrie a.c., gazda celei de-a XX-a ediție a evenimentului denumit «Zilele europene ale patrimoniului». Astfel, la ruinele fostului oraș medieval ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii vor dona sânge

Ialomița: Jandarmii vor dona sînge

Peste 100 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Județean de Jandarmi Ialomița se vor alătura campaniei «Întinde o mînă-salvează o viață», în cadrul căreia aceștia vor merge la Centrul de Transfuzii ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 17:18
(8009 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul Anual de Carte»

Lumea cărților își redeschide porțile la Slobozia. Mai sînt cel mult două săptămîni și începe «Salonul Anual de Carte». Cel mai important eveniment cultural al Ialomiței a ajuns anul acesta a la cea de ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 19:00
(8552 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Tipografii» de bani falși, trimiși la răcoare

Falsificatorii de bani din Movilița au fost trimși la închisoare. Magistrații Judecătoriei Slobozia au admis cererea procurorilor de arestare preventivă pentru 29 de zile a trei dintre cei 10 suspecți acuzați ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:57
(7694 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Două familii de țigani s-au luat la bătaie pentru fier vechi! 35 de persoane, audiate de polițiști!

Scandal de proporții în seara zilei de miercuri, 19 septembrie a.c., la Fetești. Două familii de romi din cartierul Vlașca s-au luat la bătaie din cauza mai multor componente de fier vechi pe care fiecare ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:53
(11919 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Au săpat după cablu telefonic și i-a prins Poliția

Patru «vînători de comori», cu vîrste cuprinse între 17 și 58 ani, din Fetești, au fost prinși în noaptea de 19/20 septembrie a.c. pe un cîmp din apropierea localității  Lăcusteni, în timp ce săpau ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 16:54
(8914 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Septembrie 2012, 18:23


Slobozia: Se redeschide «Salonul Național de Artă Plastică»

Casa de Cultură Municipală din Slobozia va găzdui vernisajul expoziției de pictură «Atitudini Contemporane», în cadrul Salonului Național de Artă Plastică. Evenimentul a devenit deja o tradiție în rîndul ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 18:11
(6592 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Descoperiți cu o bîtă și un cuțit în mașină

În noaptea de luni spre marți, 17/18 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia au identificat pe bulevandrul Matei Basarab doi tineri, de 21 și 27 ani, din ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:57
(6356 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Vecina i-a furat poarta!

Poliția a fost sesizată marți, 18 septembrie a.c., de către o femeie de 25 ani, din Fetești, cu privire la faptul că vecina sa i-a sustras poarta de la intrarea în curtea locuinței. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:54
(6974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident de muncă la Mînăstirea Hagieni

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că la Mînăstirea Hagieni un perete a căzut peste trei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:52
(10002 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Perimetrul unităților de învățămînt, patrulat de jandarmi

Începînd cu data de 17 septembrie, efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița revin cu misiuni specifice în zona unităților școlare. Patrulările au loc în scopul prevenirii și a contracarării ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:50
(6676 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînără de 23 ani, rănită grav într-un accident

Marți, 18 septembrie, în jurul orei 16,00, în afara comunei Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:50
(8845 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 2,860 milioane lei, 6 sesizări la Parchet

În luna august 2012, insepctorii DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,860 milioane lei, din care aproape 0,654 milioane lei au reprezentat majorări ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:48
(6858 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Vacanță pentru copii defavorizați

Protopopiatul Urziceni: Vacanță pentru copii defavorizați

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a organizat un pelerinaj pentru copiii de la grupul ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:41
(7440 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Glodeanu Siliștea și Jilavele

Un apel primit la dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență anunța izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea. La fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:29
(8791 vizualizări - 0 comentarii)


Finala Campionatului de tenis de câmp al MAI, câștigată de un jandarm slobozean

Finala Campionatului de tenis de cîmp al MAI, cîștigată de un jandarm slobozean

Finala Campionatului de tenis de cîmp al Ministerului Administrației și Internelor, care s-a desfășurat la Alba Iulia, în perioada 3-07 septembrie 2012, a fost cîștigată la categoria «sub 35 de ani» de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 16:27
(7047 vizualizări - 2 comentarii)


Un șofer beat a intrat cu mașina în stîlp la Urziceni, în timp ce un biciclist turmentat a fost acroșat la Fetești

Un bărbat de 52 ani, a aflat sub influența băuturilor alcoolice a provocat joi, 13 septembrie a.c., un accident rutier pe strada 1918 din Urziceni. În fapt, șoferul s-a urcat la volan avînd o îmbibație ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:45
(7349 vizualizări - 0 comentarii)


Scuter furat din București, găsit la Sinești

Joi, 13 septembrie, a.c., în jurul orelor 18,30, polițiștii din cadrul Secției Rurale Coșereni au organizat și executat o acțiune pe raza comunei Sinești pentru depistarea autovehiculelor ce figurează urmărite ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:40
(7371 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bătrîn de 82 ani, înșelat la telefon

În cursul zilei de joi, 13 septembrie a.c., un bărbat de 82 ani, din Fetești, a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost înșelat prin telefon de o persoană necunoscută, care s-a recomandat a fi reprezentantul ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:24
(8238 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Mai puține încasări la bugetul de stat

În luna august 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 42,29 milioane lei, cu 13,54% mai puțin decît în aceeași lună a anului trecut. Menționăm că, în luna august 2012, de la bugetul ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:21
(6729 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 28 septembrie 2012, ora 9,00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți». Evenimentul se va desfășura la ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:10
(8058 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Andrășești și Ciulnița

Incendii la Andrășești și Ciulnița

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Andrășești a fost cuprinsă de flăcări. La fața locului s-au deplasat atît pompierii militari de la Garda ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:08
(9267 vizualizări - 0 comentarii)


Persoane trimise în judecată pentru «trafic și consum ilicit de droguri» pe raza județelor Ialomița, Ilfov și a municipiului București

Două persoane, cu vîrste de 24 respectiv 34 ani, au fost trimise în judecată,  pentru comiterea infracțiunilor de trafic și consum ilicit de droguri. Așadar, polițiștii Serviciului de Combatere a ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2012, 17:05
(8109 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...