Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (613260 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Andrei:
(6 Aprilie 2014, 14:20)
Si daca tot ce se spune despre ganoderma este adevarat cat la % contine un pliculet de cafea ganoderma? Sa fim seriosi trebuie sa bei in cantitati industriale ca sa isi faca efectul.
Alex:
(6 Aprilie 2014, 14:16)
Nu sunt nici pro nici contra. Dar toata lumea care nu este de acord vorbesc de inselatorie. Cu ce iti da teapa. Si eu am fost de curand la 2-3 coffe club si nu cred nimic din ganderma ma ajuta sa slabesc, create imunitatea sau devi mai tanar. Asa cum spuneti si voi zici ca sunt hipnotizati sau drogati. Dar eu as incerca macar odata sa cumpar pachetul bronz daca iese ceva merg mai departe daca nu imi beau cafeaua care am cumparato si merg mai departe... Nu? Ce este adevarat eu care fac sala dupa 2 cafele m'am simtit super energic dar sa fie oare cafeaua sau autosugestia minti? Ce parere aveti.
Cristi:
(6 Aprilie 2014, 12:53)
Asa este!ORGANO GOLD =HOTIE.MLM sunt ok .dar Organo Gold e piramida .frauda .Ei vor sa faca sa para mlm ,dar nu este.Fugiti cand suneti invitati la coffee cluburi.Va vor inconjura toti cara fac parte din organo gold sa va zapaceasca.Nu va lasati prada acestor false oferte!
Ion:
(6 Aprilie 2014, 12:44)
Incercati sa va feriti de Organo Gold!Se vede clar ca sunt in faliment si ilegalitate!Aceasta companie pe langa faptul ca fura banii oamenilor le FURA VIATA.Ar trebui verificati ,amendati si inchisa firma.Stiu oameni care aveau familii si acum nu le mai au din cauza lor ca i-au pacalit pe prosti ca se vor imbogati.acestia au crezut si s-au indepartat de familii si prieteni mai ales de cei carora le spuneau ca nu este bine ce fac..SUNT HIPNOTIZATI!Nu mai vad realitatea,nu vad decat bani.Sper ca nu vor mai exista oameni care sa fie pacaliti INDEPARTATI DE PRIETENI.IUBITI SI FAMILII.
cafeasanatoasa.info:
(6 Aprilie 2014, 12:01)
Aceasta companie doreste sa prosteasca oamenii prin practicile lor ilegale si sa isi bata joc de cuvantul MLM. 1. Industria MLM este reglementata in Romania, iar companiile CORECTE, sunt inregistrate si platesc taxe si impozite, iar produsele sunt autorizate de Ministerul Sanatatii. 2. Compania Organo Gold a furat ideea din Malaezia, acolo este un micolog care a pus pe picioare afacerea cu ganoderma care este prezenta in toata lumea: Europa, USA si Australia, respectand toate standardele de calitate si sanatate. In USA, acesti Organo Gold au deturnat compania din Malaezia, au falimentat-o in USA, au plecat cu toate informatiile si si-au construit aceasta companie.  3. Ganoderma are multe proprietati, insa este foarte mult copiata si falsificata; peste 900 studii independente atesta acest lucru, se poate vedea aici: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=ganoderma%20lucidum
Coca:
(5 Aprilie 2014, 17:19)
Schimba-ti cafeaua ,schimba-ti viata !Aceasta este deviza celor care  distrug vietile oamenilor.Bataie de joc.Dar uite ca tine la unii fara creier care se lasa usor manipulati .
Toli:
(5 Aprilie 2014, 10:10)
Stiu multi oameni care si-au pierdut prietenii intrand in aceasta masonerie Organo Gold.Feriti-va!O sa regretati mai tarziu cand veti vrea prietenii inapoi iar ei va vor ocoli.Acesta este rezultatul creierelor spalate.Observati cum cei de la Organo Gold spun acelasi lucruri,despre ganoderma .sunt zapaciti ca acolo i-au inebunit cu lucruri despre aceasta ciuperca.Habar nu au despre ce vorbesc,repeta poezia,Ca papagalii!Nu exista nimic miraculos in cafea asta,totul este o minciuna.In plus medicii din SUA spun ca este chiar daunatoare.
Ana:
(4 Aprilie 2014, 20:18)
Tare!Cei de la Organo Gold se incurajeaza singuri unii pe altii ca nu este țeapaRidicol!Sa-și bea singuri cafeaua ,dar sa lase oamenii in pace cu prostiile lor!Li se strica treaba si urla disperati ca lupii in padure.
smilecarli:
(4 Aprilie 2014, 09:05)
Eu chiar va multumesc pentru reclama.Va incurajez sa mai scrieti articole, sa mai veniti in cafenele si chiar sa mai invitati si alti colegi gazetari care sa isi dea seama de "marea teapa" si sa scrie despre ea. Apoi ne dorim multe pagini de comentarii in urma carora oamenii sa devina curiosi despre ce inseamna Ganoderma, sa citeasca pe google cele 3 milioane de paginii despre aceasta planta care se gaseste inclusiv in plafar sub forma de capsule, apoi sa studieze despre compania Organo Gold si uite asa s-a facut reclama din gura in gura sau, mai bine zis, din tastatura in tastatura :)). Apropo de secta, noua ne-au crescut aripi, intinerim pe zi ce trece si in cadrul intalnirilor devenim frenetici,facem adevarate orgii  oameni buni, nu ati mai vazut asa dezmat!!! Veniti sa va convingeti dar luati scutul antienergetic cu voi si spada lui Jedi pentru a va apara de sectantii din prima camera care va pandesc sa va ia banii din buzunare!!! Va iubesc si va astept la o cafea pe toti, neconditionat, sa dezbatem subiectul pe fapte si pe degustarea aceste cafele , caci acesta este scopul coffe club-urilor: oamenii sa se simta bine si sa afle informatii despre o cafea noua.
Marian;:
(3 Aprilie 2014, 11:25)
Buna ziua,sincer eu beau aceasta cafea de 3 luni si chiar merge bine atat financiar cat si din punct de vedere al sanatatii.Daca aveti alt ceva de facut nu veniti la cofi club,mie chiar i-mi merge bine,va urez zile frumoase de gandire.
Mari:
(2 Aprilie 2014, 21:37)
- De ce cafeaua este ambalata in pliculete? Foarte simplu: pentru a pastra prospetimea cafelei si a ganodermei la fiecare ceasca de cafea pe care ti-o prepari (nu sunt MOSTRE!!! Pur si simplu compania Organo Gold a ales aceasta solutie de ambalare din motivul invocat mai sus). - In America pachetul Bronze costa 59$? Gresit!! In USA pachetul Bronze costa 150$ (49,95$ costa numai mapa (Business Entry Kit)) la care se mai adauga si niste taxe de livrare. Pentru cine nu crede, sa vina la un Coffee Club si sa ceara explicatii la organizatori. Vor vedea cu ochii lor aceste lucruri. Fapte si nu vorbe... - Sistem piramidal???  Caritas cu cafea??? Nimic mai neadevarat!!! La Caritas plateai niste bani (nu primeai nimic in schimb, decat o chitanta!!!) si trebuia sa vii dupa o perioada de timp sa incasezi de 6 sau de 10 ori mai multi, daca iti mai venea randul. La Organo Gold platesti un pachet de intrare si primesti in schimb CAFEA. Unde este Caritasul aici?  Bag de seama ca multa lume nu stie sau nu a aflat inca de Network Marketing. Pentru cei care nu stiu sau nu au auzit, le spun ca nu a fost inventat astazi. El functioneaza deja de peste 30 ANI. Companii precum AMWAY, NuSKYN, HERBALIFE, AVON, ORIFLAME etc. functioneaza in retele de Network Marketing. Partea buna la Organo Gold este ca sistemul ei de retea Network Marketing este cel mai performant, este ultima noutate in materie de MLM. Daca veti participa la un Business Meeting, veti intelege ca Organo Gold nu este sistem piramidal pentru faptul ca esti platit atata timp cat muncesti. Daca nu muncesti, nu esti platit! Simplu! Inainte de a trage o concluzie, luati-va informatia personal pana la capat... Participati la un Coffee Club si un Business Meeting. Nu aplecati urechea la ce spun unii neinformati... 
Gina:
(2 Aprilie 2014, 16:11)
Ai dreptate si uite a scris oameni in loc de oamenii :Biu ai trecut vreodata pe la scoala?Mai ai o multime de greseli gramaticale ,dar iti dam ca tema pt acasa sa le corectezi singur.Daca nu poti cauta pe net si ia gramatica de la capat.Este cam grea ca nu este pt oricine pe cand minciuna si hotia sunt la indemana oricui .nu?Aceste persoane le gasiti numai la Organo Gold!
Vlad:
(2 Aprilie 2014, 15:53)
Biu consuma tu ganoderma ,dar lasa-i pe altii in pace si nu le mai vinde gogosi sa iti scoti tu comision pe seama altora!
Cristina:
(2 Aprilie 2014, 15:51)
Tu Biu cred ca ai lipsit de la ora de romana dar ai invatat sa spui poezii pentru prosti si asta vad ca stii foarte bine.De ce nu te faci biolog daca ai atatea date despre ganoderma?Esti PENIBIL!
Coca:
(2 Aprilie 2014, 14:34)
Dezbinati familii si prietenii ,șarlatanilor!Ciuperca minune!MIZERII

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 61 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18319, fiind înregistrate 61 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2021, 16:10
(7155 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni și Bărbulești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 4 noiembrie a.c., pe raza municipiului Urziceni și a comunei Bărbulești, pentru prevenirea răspândirii virusului SARS-CoV-2, combaterea încălcărilor la ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 16:10
(5737 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18258, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 15:50
(5226 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Fetești Oraș și Vlașca

Abonații RAJA Constanța din cartierele Fetești Oraș și Vlașca ale municipiului Fetești sunt afectați de lipsa apei vineri, 5 noiembrie 2021, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru executarea lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 13:10
(4059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

În dimineața zilei de vineri, 5 noiembrie a.c., în jurul orei 9,25, două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 12:40
(5065 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


AJFP Ialomița: 30 noiembrie 2021, termenul limită pentru conectarea caselor de marcat la ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita reamintește operatorilor economici utilizatori de aparate de marcat electronice fiscale încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii că ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 11:25
(12153 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18155, fiind înregistrate 101 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 15:50
(4514 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Dosar penal pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni au emis miercuri, 3 noiembrie 2021, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din comuna Traian care și-ar fi lovit soția. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 13:05
(4307 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri, au acționat în ultimele 24 de ore pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a infectării cu virusul C ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 12:50
(3417 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutor minimis plante aromatice

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a autorizat la plată ajutorul de minimis aferent programului de susținere a producției de plante aromatice ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 10:50
(3965 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18054, fiind înregistrate 188 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 15:50
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: 113 kg de caras și scrumbie, confiscate de polițiști

Marți, 2 noiembrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Axintele au depistat, în flagrant, doi bărbați de 45 și 48 ani, din județul Prahova, care comercializau pește fără ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:15
(4825 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 3-5 noiembrie 2021, în anumite zone din localitățile Slobozia, Fetești ( ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:10
(6583 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea măsurilor de protecție sanitară, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 2 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au verificat 232 de locații, 81 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:05
(2054 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Șofer din Brăila, alcoolemie de 2,86 mg/l

În urma unei acțiuni desfășurată luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, în zona localității Misleanu, pe DN2A, un bărbat de 53 de ani, din județul Brăila. Acesta se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 16:10
(4537 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Intervenții ale polițiștilor în urma apelurilor la 112

Luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii au intervenit la 66 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 8 infracțiuni și au aplicat 243 de sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:50
(2016 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancționați pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni privind modul în care cetățenii județului respectă măsurile de protecție sanitară. Cu această ocazie, 63 de persoane au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:40
(3115 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 110 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17866, fiind înregistrate 110 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:20
(2742 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

Luni, 1 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Din evenimentul rutier a rezultat o victimă conștientă și neîncarcerată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 12:20
(6088 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 18 octombrie-01 noiembrie 2021, a fost autorizat la plată în cadrul Campaniei de plăți în avans pentru anul 2021 un număr ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 10:55
(11382 vizualizări - 0 comentarii)


Un minor la volan a produs un accident la Bărbulești

Sâmbătă, 30 octombrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe raza comunei Bărbulești s-a produs un ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:35
(4780 vizualizări - 0 comentarii)


Petreceri private la Alexeni și Bărbulești, întrerupte și amendate de polițiști

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, respectiv pentru verificarea modului în care sunt respectate reglementările ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:25
(4809 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna noiembrie 2021

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 1 noiembrie 2021, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,75%, 4,25% și 4,65%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:15
(8871 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 128 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17756, fiind înregistrate 128 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:05
(10138 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de la intersecția străzilor Călărași cu Nucilor din municipiul Fetești, RAJA Constanța a ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 13:15
(3921 vizualizări - 0 comentarii)


Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Boala infecțioasă COVID-19 i-a luat viața profesorului de lupte Nicolae Pârvu, din localitatea Perieți. Acesta a decedat în dimineața zilei de luni, 1 noiembrie 2021, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:40
(10394 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021,  ora 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea»Slobozia, va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:25
(9054 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții la 5 accidente rutiere

În dimineața zilei de luni, 1 noiembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:10
(3210 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 93 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 31 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17628, fiind înregistrate 93 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2021, 16:40
(7280 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 86 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17535, fiind înregistrate 86 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 17:05
(5299 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...