Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

CARITAS cu ganoderma

CARITAS cu ganoderma

De vreo trei săptămîni de zile, la Slobozia, s-a deschis un coffe-club inedit. Pe bază de recomandare intri, bei cafea și, dacă ești suficient de disperat, intri într-o afacere de tip network. E simplu, e ușor, e cafea cu ganoderma la prețuri fără concurență. Adică 265 de euro pentru pachetul bronze, 580 de euro pentru pachetul silver și 1400 de euro pentru pachetul gold...

Asociația băutorilor de cafea cu ganoderma
«Nu vreți să beți o cafea moca?». Vrem, cum să nu! Așa că la 18,30 trecute fix, ne prezentăm la Restaurantul Central din Slobozia. Înăuntru, cafea e pe bani. Întrebăm un chelner unde e cafeaua moca... Se vede pe el că-i e lehamite de mocangii ca noi, dar ne îndrumă către barul de la recepția hotelului. Acolo, cafeaua e într-adevăr gratis, dar sîntem întrebați de recomandare. Inventăm la repezeală un nume. Gazda pare contrariată, dar ne permite să ne așezăm. După 3 minute, o duduie care avea să se recomande ca fiind Ioana, asistentă medicală în devenire, ne întreabă dacă vrem o cafea șmecheră. Nu, vrem una strong, ca vecina de masă, șomeră de meserie. Serviabilă, Ioana revine și ne pasează cafeaua cerută. Are un decolteu generos, așa că bem fără să mai punem întrebări. Sîntem vreo 20 și toți facem la fel. Bem cafea moca. După o jumătate de oră, patru feluri de cafea băută, și trei imagini cu decolteul Ioanei stocate pe retină (a patra oară am ratat!), înțelegem de ce primim cafeaua gratis. «Sînt Ioana Cătălina (...) și în această seară  voi fi gazda dumneavoastră. Am să vă prezint o persoană dragă mie, pe doamna Daniela Cristocea, care va fi primul vorbitor. Ea vă va prezenta produsele și compania!». Daniela Cristocea e o doamnă între două vîrste, are o voce tabagică și a adus cafeaua cu ganoderma în Slobozia: «Compania Organo Gold a luat ființă acum 4 ani în Canada și a pătruns acum doi ani în Europa. (...) Produsele pe care le distribuie sînt cafeaua neagră, cafeaua cu lapte, cu 20% smîntînă și fructoză, recomandată și copiilor și produsul cel mai consumat, cafeaua Mocha». Doamna Daniela bea cele trei feluri de cafea, plus ceaiul verde distribuit de firmă, la orice oră din zi și din noapte. Doarme neîntoarsă, și-a reglat circulația, digestia și... ne explică cum ganoderma din cafea scanează organismul, identifică ce nu funcționează bine și repară. După Daniela, care insistă să ne tutuim, urmează o duduie care recomandă cafea latte. Băută și dimineața și seara! Vine rîndul lui Antonio Ene, bucureștean căruia doctorul i-a interzis cafeaua. Și el bea acum trei-patru cafele cu ganoderma și se simte perfect. În plus, de cînd a intrat în afacere, nu mai plătește el cafeaua, ci cafeaua îl plătește pe el.  Îl înlocuiește Rafael Feraru, fost cadru militar, actualmente lăutar, proprietar a două coffe-cluburi în București și Ploiești, unde servește gratis cafea cu ganoderma. E fericit ca un cintezoi și ne mărturisește că e un mare cafegiu: «Cafeaua cu ganoderma face din cafeaua normală, acidă, cafea alcalină și, în plus, te ajută să dormi. (...) Și, ca să nu vorbesc doar eu despre experiența mea, invit pe unul dintre dumneavoastră să povestiți despre întîlnirea dumneavoastră cu această cafea. Sau să povestiți mîine cuiva despre ce vi s-a întîmplat aici! Simplu, nu?!».

Apostolii Organo Gold
După o altă jumătate de oră de prăpovăduit deliciile cafelei și beneficiilei ciupercii ganoderma lucidum, care valora pe vremea împăraților Chinei greutatea ei în aur, partenerii Organo Gold se opresc. Sala e paralizată, ca prada șerpilor cu clopoței. Doi șomeri, nou veniți, se decid instantaneu să-și unească forțele pentru a-și deschide propriul coffe-club. Două gospodine, singure la masă, se scotocesc în poșete. Noi ne surprindem numărînd în gînd cîte zile au mai rămas pînă la salariu. Numai vecina din dreapta, impasibilă, mai comandă o cafea șmecheră. «La mine e a treia zi. Eu nu cumpăr nimic. Le beau cafeaua și mă duc acasă. Și mai vin și săptămîna viitoare!». Ne lepădăm de ea și îl urmăm pe Antonio Ene în sala de conferințe. Sîntem doar jumătate din cei care am băut cafeaua. Urmează un curs mitraliat despe Organo Gold, cafea, ca cel de-al doilea cel mai vîndut produs după petrol și pachetele bronze, silver și gold, pașaportul către un viitor mai bun... După ce ne-a promis sănătate și tinerețe veșnică cu ganoderma, Antonio Ene ne promite  bani. Munți de bani, piramide de bani, totul într-o rețea network «pe două picioare», care are un nivel de dezvoltare exploziv, care depășește Microsoft și Facebook. Intrăm în fibrilație, visăm bani, ne închipuim urcînd ierarhia Organo Gold... Sîntem safiri, rubini, diamanți, conducem Mercedes-urile oferite de firmă pentru liderii meritorii... După 40 de minute, storși de vlagă, ieșim din sală cu picioarele tremurînde. Unii rămîn să cumpere. Pachetul bronze la 265 de euro, pachetul silver, la 580 de euro și pachetul gold la 1400 de euro. Sîntem invidioși, neputința ne roade ca un vierme. Rafael Feraru e mai vesel decît la prezentare. Unul dintre amatorii de cafea gratis l-a recunoscut și l-a arvunit pentru o nuntă, toamna viitoare! Pe bani! Acasă, surfăm înnebuniți internetul, ca să aflăm mai mult. Pe youtube, Holton Buggs, vicepreședinte de vînzări la Organo Gold, promite viitorilor apostoli ai afacerii din America de Nord același lucru. Numai că acolo pachetul bronze e doar 59 de euro. Pardon, de dolari! Ne izbește gîndul că și Caritas-ul a început la fel la Slobozia. Dat dracului Antonio ăsta, pe onoarea noastră!

18 Noiembrie 2013, 06:55 (608697 vizualizări - 690 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Robert Obreja:
(17 Ianuarie 2016, 20:07)
– anual sunt inregistrate la nivel global in industria MIL, vanzari de peste 180.000.000.000 $ – aproximativ 100.000.000 de oameni la nivel global fac parte din acesta industrie – peste 200.000.000 $ sunt platiti zilnic in comisioane la nivel global in aceasta industrie. Cei care vor sa munceasca cu adevarat si vor sa construim echipe de succes  impreuna ii invit pe blogul meu afacereacafeaorganogold.blogspot.ro Nu spun ca vom castiga sume mari de bani, dar stiu ca vom face tot ce depinde de noi pentru asta, iar daca altii au reusit, cu siguranta putem reusi si noi.
Robert Obreja:
(17 Ianuarie 2016, 20:01)
Federatia Internationala a Asociatiilor de Vanzare Directa defineste o schema piramidala ilegala ca fiind o schema in care fiecare persoana recrutata plateste o taxa de inregistrare in scopul de a primi in viitor bani sau alte avantaje care deriva din taxa de inregistrare a altor persoane recrutate pe parcurs, si nu din vanzarea produselor catre consumatori. Asta inseamna CARITAS, bagi doar bani fara sa primesti un produs in schimb cum e in MLM. Si da, marea majoritate a produselor in MLM ajung la distribuitori, de asta produsele sunt distribuite din persoana in persoana si pentru asta se pot castiga foarte multi bani, nu toti care fac MLM ajung milionari, doar daca reusesti sa iti construiesti propriele echipe pe care sa le dezvolti si sa castige foarte bine iar la randul lor aceste echipe sa le inveti sa faca acelasi lucru. Ceilalti care intra in MLM doar pentru a castiga bani din vanzarea produselor catre altii vor castiga maruntisuri, nu au cum sa ajunga vreodata milionari...De asta firmele MLM ii platesc foarte bine pe cei care dezvolta echipe, pe leaderi, de asta auziti de sume colosale si vi se par ireale, dar sunt persoane care au reusit si castiga in realitate aceste sume. Companiile MLM nu sunt interesate ca tu doar sa vinzi produsele mai departe, daca era asa apelau direct doar la comertul clasic. Companiile sunt interesate in primul rand ca tu cel care recomanzi produsul mai departe sa crezi in el, sa il consumi tu in primul rand, si sa construiesti si sa dezvolti mai departe echipe prin recomadarea produsului si a afacerii si pentru asta te platesc foarte bine ca doar asa au si ele foarte mult de castigat. De asta au continuitate si sistemul functioneaza foarte bine, de asta sunt foarte multe persoane extrem de motivate, de asta se pot castiga sume fantastice...Si da, vor fi mereu noi generatii si asa piata nu va ajunge niciodata la saturatie, vor fi tot timpul persoane noi care sa intre intr-o afacere tip MLM.... Iar MLM exista din anii 60, nu a fost si
.:
(17 Ianuarie 2016, 17:22)
Dragi cititori stiti care este diferenta intre CARITAS SI MLM?In timp ce ambele functioneaza tot dupa aceeasi tip de schema piramidala, in MLM se presupune ca exista un produs destinat vanzarii.Realitatea din statistici e ca nu se vinde aproape nimic ci doar 15% din produse ajung la consumator in timp ce restul de 85% raman blocate la asa zisii distribuitori.Banii care se incaseaza in MLM nu sunt din vanzarea produselor caci nu asta este scopul retelei...ci din RECRUTARE...pe bani!!! Care sunt motivele de "functioneaza" in ghilimele industria MLM?Unul din principalele motive il constituie reinnoirea  generatiilor de oameni.in prezent rata de natalitate pe an este de ~140 milioane de oameni iar cea de deces este de ~60 milioane.Inseamna ca in fiecare an populatia echivalenta a 8 Romaniii se naste, zeci de milioane de oameni trec dintr-o etapa a vietii la alta in fiecare an , de la copii la adolescenti, de la adolecenti la adulti, de la adulti la varstnici. Cel de-a doilea motiv il reprezinta naivitatea oamenilor care se datoreaza in mare parte lipsei lor de informare.Un alt motiv ar fi faptul ca nu sunt declarate ilegale INCA!Daca Caritasul nu ar fost declarata ilegal el mai fi existat si in prezent si ar fi functionat la fel de bine.Sa fiti iubiti!
.:
(17 Ianuarie 2016, 16:33)
Da sunt un apostol al nutritiei raw vegane(atentie nu al trendului aparut...produsele mi le iau in mare parte din piata), al calisthenics-ului(exercitii fizice bazate doar pe greutatea corpului uman...exercitii care nu necesita aparate sau greutati), al yoga flow-ului, al dezvoltarii personale si in general al starii de bine dar e o diferenta intre noi doi...eu nu vand nimic...eu ofer gratis anumite invataturi caci tot la fel le-am si primit.Calificarile, meritele, identitatea mea nu sunt relevante.Am afirmat eu sunt destept si ca le stiu pe toate...si ca restul sunt prosti?In schimb afirm ca stiu sa imi folosesc capul si sa ma informez si nu sa il tin/folosesc pe post de umbrela!Va doriti sa fiti respectati dar voi ce oferiti la schimb?..aaa..mi-am amintit...SPALAREA CREIERULUI SI OTRAVA LA PLIC!Merci dar pastrati-le pentru voi...si sa le serviti cu placere!
Cristina:
(17 Ianuarie 2016, 15:30)
Intr-un episod urmator, auzi la el, tie iti lipseste mult OTV se pare, ai nevoie de afirmare, si nu ai mai gasit alt mijloc sa o faci. Asteapta poate se reinventeaza iar postul TV si mai ai sanse...Vino cu rezultatele si meritele tale clare, nu citite de pe internet, spune-ne identitatea ta cum am mai spus, unde ai lucrat, ce rezultate deosebite ai avut acolo, ce descoepriri fantastice ai avut, de ce drepturi te folosesti tu pentru a da verdictul despre unele produse daca sunt sau nu in regula pentru sanatate, spune-ne laboratorul pentru care lucrezi tu si unde faci aceste teste... Orice afirmatie a ta asupra unei companii poate fi proba in instanta, avem nevoie de toate datele tale pentru credibilitatea informatiei pe care o sustii si pentru a sti ce demersuri ulterioare putem face daca nu ai probe concrete pentru cele sustinute ci sunt doar pareri personale... Poate tu ai dreptate, mergem pe aceasta prezumtie si ne ajuti asa sa imbunatatim acest lucru sau sa evitam o catastrofa...
anonim:
(17 Ianuarie 2016, 15:02)
Ba da draga Cristina,voi intrati cu bocancii in vietile noastre,dustrugeti familii ,relatii de prietenie,etc.De ce primesc atunci zilnic telefoane de la cei din echipa la care am renutat de mult ptr a ma reinvita la coffe cluburi sau diverse manifestari,de ce ma agreseaza cu oferte de pachete,de ce tot trimit smsuri sa ma intrebe daca am mai recomandat cafeaua ???..
Iulya :
(17 Ianuarie 2016, 13:10)
Sau viceversa ?????
Cristina:
(17 Ianuarie 2016, 12:04)
Mda, si tu esti apostolul nutritiei se pare, toți sunt prosti si tu esti destept, acele certificate sunt emise pentru OrganoGold de niste institutii renumite si recunoscute in intreaga lume, sa vedem ce calificari si ce merite deosebite ai tu de te tot bati cu pumnii in piept, nu ai macar nici curajul sa iti dezvălui identitatea. Ce ai realizat pana acum de le stii tu pe toate? Cat de persoana care spune ca nu a vazut si nu a auzit pe unde a mers de Organogold il sfatuiesc sa afle intai ce inseamna MLM, firmele din aceasta industrie isi fac reclama doar prin recomandari, din persoana in persoana, iar banii cate ar trebui sa ii cheltuie pe reclama ii da acestor persoane pentru ca asa isi vand produsele, nu in magazin, ci din persoana in persoana. Si nu v-a obligat nimeni sa intrati in aceasta afacere, de ce tot va agitati atat nu inteleg...Apostoli sau cum va place voua sa spuneti, e alegerea noastre...Fiecare e liber sa aleagă... Cu siguranta fiecare din voi aveti apartenenta la un anumit grup, credeti in ceva, si va respectam alegerea, nu intra nimeni cu bocancii in viata voastră...Învățați sa respectați drepturile celor din jur ca sa fiti respectați...
anonim:
(17 Ianuarie 2016, 01:01)
Multumim ptr pozitivitate!Adoua sansa nu mai exista,am ratat tot!!!Daca e atit de renumita aceasta cafea cum se face ca nu am vazut-o nicaieri in cafenelele ,restaurantele,barurile,terasele,companiile aeeiene,etc din tarile europene in care am fost(adica marea majo!ritate)?Si cum se face ca inafara celor din companie nimeni nu stie si nu o consuma?...In atitia ani un produs bun trebuia sa fie arhicunoscut!
.:
(17 Ianuarie 2016, 00:14)
Buna seara dragi cititori, Buna seara INDEPENDENTONLINE si buna seara apostolilor OG.In seara asta vom trata un alt subiect tabu pe care martorii lui OG il tot propovaduiesc(chiar si aici pe forum) si anume certificatele de calitate.Asadar intrebarea este...ce reprezinta certificatele de calitate in industria alimentara?Ei bine certificatele de calitate reprezinta niste documente emise de producator prin care se atesta calitatea procesului de fabricatie al unui produs alimentar in conformitate cu standardele legale aflate in vigoare.In mare parte acestea sunt in legatura cu igiena in cadrul procesului de fabricatie/ambalare dar si cu aditivii utilizati, rezidurile toxice, contaminanti,tipul de ambalaj,etc.O alta intrebare care ne-o putem pune....exista vreo legatura intre aceste certificate si chimia produsului(reteta cu ingrediente)?Daca ingredientele sunt conforme cu standardul legal atunci raspunsul este NU.Confera aceste certificate  titulatura de produs de calitate superioara?Raspunsul este CATEGORIC NU.Certificatele confirma doar calitate procesului de fabricatie nu si a produsului. In concluzie..magazinele sunt pline de produse de calitate indoielnica/toxice(CUM ESTE SI ACESTA) dar care au in spate o sumedenie de certificate de calitate.Avertisment: cititi eticheta produsului inainte de a cumpara si unde nu intelegeti puteti apela la internet. Quod erat demonstrandum(pentru Cristina care e mica si inocenta(a se citit prostuta) inseamna "ceea ce trebuia demonstrat") Intr-un episod urmator voi vorbi strict despre certificatele de calitate  emise de Organo Gold
???:
(16 Ianuarie 2016, 22:36)
Hai lasane cu  ,, trenul,, asta mizerii de astea apar in fiecare an Cristina si nu te mai aprinde asa !!! Comentarii mai sunt si in tarile in care au facut atatia oameni fericiti urmareste si tu filmuletele pe youtube si daca intelegi astept comentarii, ps. Nu filmuletele cu apostolii OG, cele ale oamenilor care au intrat in acest joc piramidal ai sa gasesti si filmulete ale unor posturi de tv. Succes !!! Si culmea spun aceleasi lucruri despre un joc tip caritas dar cu cafea !!!!!
Cristina:
(16 Ianuarie 2016, 19:39)
Da, ce poti sa mai spui, toti au devenit specialisti peste noapte acum. Ok, nu credeti, nu consumati. Adica compania a reusit sa obtina toate certificatele de calitate posibile din lume de la cele mai renumite institute care legal sunt autorizate sa faca aceste teste si sa dea verdictele, a primit aviz de la 50 de tari sa isi deschida oficial activitatea in acestea pentru ca a trecut toate probele, testele, totul e legal, produsele sunt intr-adevar organice, bio, sanatoase si auzi comentarii acum pe seama calitatii produselor. Credeti ca ar fi fost posibil sa se dezvolte asa repede in doar 7 ani si sa se extinda in 50 de tari daca nu ar fi fost ok produsele si afacerea nu ar fi functionat? Credeti ca ar fi reusit sa pacaleasca jumatate de milion de distribuitori, parteneri Organo Gold din lumea toata care fac aceasta afacere in momentul de fata? Cifrele vorbesc de la sine. La nivelul acesta compania nu isi permite sa faca nici cea mai mica greseala, de aceea este in continua crestere si din ce in ce mai multe persoane din toata lumea aleg sa isi schimbe viata cu Organo Gold. Daca veti fi si voi printre acestia sau nu veti fi, decizia va apartine. In viata trebuie de multe ori sa stim sa alegem la momentul oportun, a doua sansa e posibil sa nu o mai avem.
anonim:
(16 Ianuarie 2016, 17:15)
Din pacate ptr voi Cristina,lucrurile ies incet la iveala,are dreptate domnul care spune ca nu este nimic sanatos in acest produs...nesul in sine este f nesanatos,nuveste cafea ci extract de cafea!...daca ai fi medic ma indoiesc ca ai recomanda pacientilor tai asa ceva!...sau poate,ca sa ai in continuare bolnavi oe care sa-i tratezi! Cit despre certificatele de calitate...ce spui de renumita margarina,cipsurisau sucuri "naturale "de fructe care ne sint prezentate drept f benefice?Si nu ptr oricine ci ptr copiii nostri?!Si a propos in Bucuresti este un singur institut acreditat ptr analiza produselor si acestuia nu i s-a cerut avizul! Dati voie nedicilor sa stabileasca ce e sanatos si ce nu iar voi ocupati-va de gasit oameni pe carew sa-i convingeti...in preajma mea sint vreo 6care s-au cam lamurit in ultimele ziEJle!
Cristina:
(16 Ianuarie 2016, 09:55)
Pentru ca am mai multa incredere in opinia unor institute acreditate si specialisti decat as putea sa am incredere in dumneavoastra, pentru ca am incredere in produsele si afacerea Organo Gold, pentru ca ma deranjeaza comentariile unor persoane care nu au nici o legatura cu aceasta afacere dar isi dau cu parerea. De ce multe persoane au inceput sa cumpere aceste produse chiar daca nu sunt in afacerea Organo Gold, au fost multumite de rezultate lor, le apreciaza calitatea si valoarea si au ramas consumatoare fidele? Daca sunteti asa sanatos si fericit precum sustineti ce cautati pe acest site si vreti sa demonstrati ca sunteti mare specialist? Nu va angajeaza nimeni de aici si nu valoreaza doi bani opiniile dumneavoastra daca contestati valoarea unor specialisti acreditati din toata lumea. Daca sunteti asa convins ca aveti dreptate mergeti si contestati aceste certificate de calitate si daca veti avea succes atunci voi lua in considerare opinia dvs... Pana atunci pentru mine sunteti o alta persoana de pe internet fara valoare careia ii place teatrul ieftin si doar sa denigreze crezand ca le stie pe toate si vrea sa demonstreze si altora acest lucru...Si spuneti ca tepuim lumea, demonstrati-mi ca planul de marketing al Organo Gold, prin sistemul de bonusare acordat, tepuieste lumea... Aveti habar despre ce este vorba? Sunteti mare specialist universal, am observat ca va pricepeti bine la toate: nutritie, sanatate, MLM... Dar va rog doar sa si demonstrati acest lucru, nu doar vorbe fara valoare...Asa putem face toti....
.:
(15 Ianuarie 2016, 19:04)
Daca nu esti specialista atunci de ce comentezi?Doar ca sa iti dai cu parerea?Cum poti sa sustii ca un produs e sanatos, sau ca e recomandat , sau ca e benefic, etc...daca tu nu ai habar ce inseamna nutritie si chimie alimentara!?Eu nu am de ce sa am probleme...am doar solutii...sunt si sanatos si fericit...pentru mine am totul!Ti-ar prinde bine sa te mai uiti in oglinda...sa vezi cine si ce esti cu adevarat.Ai fost inzestrata cu cap dar oare il folosesti?..... sau il tii pe post de acoperis ca sa nu te ploua-n gat!!!In loc sa te straduiesti cum sa TEPUIESTI lumea ar cam trebui sa pui osu' la munca!!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 06 Aug 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
CONPET anunță finalizarea lucrărilor de înlocuire a firelor de legătură pe conductele de transport țiței import, subtraversare Dunăre și Brațul Borcea

CONPET anunță finalizarea lucrărilor de înlocuire a firelor de legătură pe conductele de transport țiței import, subtraversare Dunăre și Brațul Borcea

CONPET SA anunță finalizarea lucrărilor proiectului «Prestare servicii de proiectare și execuție lucrări în vederea realizării obiectivului înlocuire fire de legătură traversare Dunăre C1-C2 și Brațul Borcea C3-C4», evenimentul fiind marcat luni, 3 aprilie a.c., la Fetești. ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2023, 16:55
(12426 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la case din Scânteia și Grivița, un bărbat a ars de viu la Cocora!

Incendii la case din Scânteia și Grivița, un bărbat a ars de viu la Cocora!

Sâmbătă, 1 aprilie a.c., în jurul orei 2,00, Stația de Pompieri Țăndărei a intervenit, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2023, 14:20
(11746 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Coșereni

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD, au intervenit pentru gestionarea unei situații de urgență generată ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2023, 14:10
(6069 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 187,24 milioane de lei la bugetul general consolidat, în primele două luni ale anului 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a cuantificat, de la începutul anului 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 187,24 milioane de lei, cu 7, ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2023, 17:00
(10599 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Misiunile jandarmilor ialomițeni, în primul trimestru al anului 2023

IJJ Ialomița: Misiunile jandarmilor ialomițeni, în primul trimestru al anului 2023

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au executat, în primul trimestru al anului 2023, 1387 de misiuni de ordine publică. Din numărul total al acestor, 1171 de intervenții au vizat menținerea ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2023, 14:15
(11345 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 30 martie 2023, prefectul județului Ialomița a prezidat Ședința Colegiului Prefectural și a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. «Deschidem astăzi Ședința Colegiului Prefectural ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2023, 16:30
(5961 vizualizări - 1 comentariu)


Coșereni: Camion răsturnat în șanț

Coșereni: Camion răsturnat în șanț

Miercuri, 29 martie a.c, pe DN2A, în zona localității Coșereni, polițiștii și pompierii ialomițeni au intervenit în cazul unui accident rutier. Din verificările efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2023, 13:00
(12424 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Peste 1600 de elevi înscriși la simularea examenului de Bacalaureat

Potrivit unui comunicat de presă al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la simularea examenului de Bacalaureat au participat 1660 de elevi de clasa a XII-a. Testarea s-a desfășurat în perioada 27 ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2023, 11:20
(19826 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Măsuri pentru prevenirea apariției rabiei la animale

În vederea realizării eficiente a programului de control, supraveghere și monitorizare a rabiei pentru apărarea sănătății publice și a sănătății animale, DSVSA Ialomița a efectuat, împreună cu reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2023, 19:20
(16468 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 1,367 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2023, 15:05
(11911 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Ministerul Finanțelor susține donarea de sânge, prin Programul «FIDELIS»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prima ediție din acest an a Programului «FIDELIS»-Titluri de Stat pentru populație va conține o tranșă specială dedicată ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2023, 13:50
(12093 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-a desfășurat etapa județeană a concursului «Știu și aplic»

Slobozia: S-a desfășurat etapa județeană a concursului «Știu și aplic»

Sâmbătă, 25 martie a.c., în cadrul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» s-a desfășurat etapa județeană a concursului «Știu și aplic», ce are ca scop educarea elevilor în ceea ce privește legislația ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2023, 17:30
(11326 vizualizări - 0 comentarii)


DECES

DECES

Cu durere în suflet și nemăsurată tristețe anunțăm dispariția prematură a tatălui și soțului nostru drag, ing. VALENTIN CILIBEANU, director adjunct la RAJA Constanța și fost director al ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2023, 15:05
(11302 vizualizări - 1 comentariu)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii «DR06-Bunăstarea animalelor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de marți, 28 martie 2023, eliberează adeverințe pentru beneficiarii «DR06-Bunăstarea animalelor», care intenționează ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2023, 13:30
(9943 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Ambulanță răsturnată pe șosea

Urziceni: Ambulanță răsturnată pe șosea

Luni, 27 martie a.c., pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație cu implicarea unei ambulanțe care se deplasa în regim prioritar spre Spitalul Municipial din Urziceni și un autoturism ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2023, 18:10
(6144 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Joi, 30 martie 2023, termen-limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 30 martie 2023, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2023, 14:15
(11283 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Căzănești!

Luni, 27 martie 2023, echipele RAJA Constanța vor executa operațiuni de reabilitare la nivelul sistemului de alimentare cu apă în orașul Căzănești. Pentru realizarea acestor lucrări, se va sista furnizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2023, 20:25
(5172 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-a încheiat restaurarea Bisericii de Lemn «Sf. Nicolae»

Slobozia: S-a încheiat restaurarea Bisericii de Lemn «Sf. Nicolae»

Depus pentru finanțare în anul 2017, proiectul privind restaurarea și conservarea Bisericii de Lemn «Sf. Nicolae» Slobozia s-a încheiat vineri, 24 martie a.c., o dată cu recepția obiectivului. Lăcașul de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2023, 17:00
(8289 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: 173 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române

IJJ Ialomița: 173 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române

Anul acesta, pe data de 3 aprilie, se împlinesc 173 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române. Pentru a marca acest moment aniversar, Jandarmeria Ialomița organizează o serie de manifestări dedicate ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2023, 16:00
(10189 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Lista seminariilor web pentru luna aprilie, publicată pe portalul ANAF

ANAF a publicat pe portalul propriu, la rubrica «Asistență contribuabili/Servicii oferite contribuabililor», lista seminariilor web care se vor desfășura în luna aprilie 2023. Preponderent, temele din luna ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2023, 13:40
(11461 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Comerț ilegal cu animale, la Slobozia

Miercuri, 22 martie a.c., pe raza municipiului Slobozia a fost identificat un bărbat, domiciliat în județul Brăila, care transporta ilegal animale (5 porcine, 2 cabaline). În urma extinderii verificărilor ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2023, 13:30
(10292 vizualizări - 0 comentarii)


Caravana SMURD «Fii pregătit!» ajunge în comunitățile rurale din Ialomița

În perioada 27-31 martie a.c, Caravana SMURD «Fii pregătit!» și Centrul Mobil de Instruire a Populației pentru Răspuns la Situații de Urgență vor fi prezente în județul Ialomița, pe raza localităților ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2023, 12:40
(9278 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni prevenitve desfășurate de polițiști

Slobozia: Acțiuni prevenitve desfășurate de polițiști

Miercuri, 22 martie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentul de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor Serviciului Poliției Transporturi Ialomița au desfășurat activități informativ ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2023, 16:40
(11424 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de recrutare în liceele din județ

IPJ Ialomița: Campanie de recrutare în liceele din județ

În perioada 22-24 martie a.c., Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează o serie de activități de promovare a profesiei în rândul elevilor aflați la final de ciclu liceal. Astfel, peste ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2023, 16:30
(14480 vizualizări - 0 comentarii)


Rași: Autobuz ce transporta muncitori, răsturnat în șanț

Rași: Autobuz ce transporta muncitori, răsturnat în șanț

Miercuri, 22 martie a.c., în zona localității Rași, un autobuz ce transporta muncitori, pe ruta Călărași-Buzău, s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului. În mijlocul de transport se aflau 41 de ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2023, 09:30
(14138 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Peste 2000 de elevi au participat la simularea Evaluării Naționale

Potrivit unui comunicat al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la nivelul județului nostru, simularea Evaluării Naționale s-a desfășurat în 78 de unități școlare, înregistrând 2265 de elevi înscriși ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2023, 18:30
(16521 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 27 martie 2023, termen limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că, luni, 27 martie 2023, este termenul de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2023, 12:30
(13997 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru solicitanții schemei de ajutor de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a demarat eliberarea de adeverințe pentru solicitanții schemei de ajutor de stat în sectorul creșterii animalelor, reglementată de HG nr.1179/2 ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2023, 19:10
(13176 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Număr unic la dispoziția tuturor clienților

RAJA Constanța: Număr unic la dispoziția tuturor clienților

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul de Call Center pus la dispoziția ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2023, 17:15
(13068 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Spațiul Privat Virtual, obligatoriu

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane juridice, asocierile și alte entități fără personalitate juridică, precum și persoanele fizice care desfășoară o ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2023, 13:40
(11011 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă autoturism Seat Ibiza în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...