Coșereni: S-au ciocnit după ce șoferul unei mașini nu a acordat prioritate
Pe DN2, în afara comunei Coșereni, la km 48+434, în timp ce un bărbat de 46 ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism din direcția București către Urziceni, a fost surprins de ieșirea, dintr-o stație
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2012, 07:18
(8425 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Accident cu un șofer beat care nu s-a asigurat
În timp ce un bărbat de 61 ani, din orașul Amara, conducea o autoutilitară pe strada Tudor Vladimirescu, din localitate, nu s-a asigurat la efectuarea manevrei de întoarcere, și a intrat în coliziune cu
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2012, 07:17
(7517 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Gata cu fumurile…
În întreaga lume, data de 31 mai este declarată Ziua Mondială Fără Tutun. Cu această ocazie, preșcolarii grădiniței «Micul Prinț» din Slobozia au ieșit pe stradă și i-au atenționat pe oamenii mari cu privire
...[citește_toată_știrea]
31 Mai 2012, 16:58
(10802 vizualizări -
5 comentarii)
Ciocîrlia: După ce i-au vîndut haine, i-au furat economiile
O bătrînă din localitatea ialomițeană Ciocîrlia a fost prădată de hoți. Femeia a reclamat la Poliție că persoane necunoscute i-au furat economiile în valoare de peste 800 de lei. Oamenii legii au reușit
...[citește_toată_știrea]
31 Mai 2012, 16:48
(10287 vizualizări -
0 comentarii)
Sălcioara: Un «motociclist» s-a accidentat mortal
Un tînăr de 25 ani din orașul călărășean Lehliu-Gară și-a pierdut viața într-un grav accident rutier, petrecut pe raza localității ialomițene Sălcioara. Motociclistul nu deținea permis pentru conducerea
...[citește_toată_știrea]
31 Mai 2012, 16:48
(9569 vizualizări -
1 comentariu)
Urziceni: 700 kg de miez de nucă, confiscate de polițiști
Acțiunile polițiștilor ialomițeni de combatere a evaziunii fiscale și a transportului ilegal de mărfuri au continuat și în data de 29 mai a.c. La Urziceni, în plasa oamenilor legii a căzut un șofer care
...[citește_toată_știrea]
31 Mai 2012, 16:45
(9241 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști
S-au îmbătat și, chiar dacă nu aveau permise de conducere, s-au urcat la volan. Sînt faptele a trei șoferi prinși de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița pe șoselele din județ. Toți au primit dosare penale
...[citește_toată_știrea]
31 Mai 2012, 16:44
(7438 vizualizări -
1 comentariu)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
29 Mai 2012, 20:16
Fetești: A furat din școală
Poliția Fetești a fost sesizată de către un bărbat, de 43 ani, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în incinta unei școli din localitate și au sustras un calculator și mai multe bunuri
...[citește_toată_știrea]
29 Mai 2012, 18:53
(8131 vizualizări -
0 comentarii)
Dridu: Autorul mai multor furturi din locuințe, reținut
Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Jilavele au reușit documentarea activității infracționale a unui bărbat de 41 ani, din comuna Dridu, suspect de săvîrșirea a 15 furturi comise pe raza localității
...[citește_toată_știrea]
29 Mai 2012, 18:50
(5619 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Au încercat să ia credit cu adeverințe false
Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor cercetează trei persoane, cu vîrste cuprinse între 51 și 26 ani, toți domiciliați în Slobozia, care în calitate de împrumutat, respectiv coplătitori
...[citește_toată_știrea]
29 Mai 2012, 18:49
(5692 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Gospodării inundate în cartierul Bora și la Mărculești
În dimineața zilei de marți, 29 mai a.c., în jurul orei 6,45, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru evacuarea apei acumulate în apropierea unui bloc de locuit din cartierul Bora al
...[citește_toată_știrea]
29 Mai 2012, 18:42
(12126 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Doi copii au furat un autoturism de pe stradă și au făcut accident!
Poliția Țăndărei a fost sesizată duminică, 27 mai a.c., prin 112, despre faptul că pe șoseaua București din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane
...[citește_toată_știrea]
29 Mai 2012, 06:32
(9279 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Agentul Cornel Ciriblan de la Poliția Rutieră, reținut pentru luare de mită
Și polițiștii ajung la închisoare! O știe cel mai bine agentul șef din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, Cornel Ciriblan, care a fost reținut luni, 28 mai a.c., pentru 24 de ore.
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 13:56
(70865 vizualizări -
50 comentarii)
Ialomița: Beți la volan
Un bărbat de 40 ani, din Ciochina, a fost depistat de polițiști la volanul unui autoturism în timp ce emana halenă alcoolică. A fost testat cu aparatul Drager, rezultînd valoarea de 0,43 mg/l alcool pur
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 13:29
(9914 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Hoți prinși în flagrant
În noaptea de sîmbătă spre duminică, 26/27 mai a.c., în jurul orei 4,00, echipa de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a depistat un bărbat de 40 ani, din localitate, care transporta din incinta
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 13:26
(10338 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Accident cu doi răniți
Duminică, 27 mai a.c., în afara localității Urziceni, în timp ce un tînăr, de 28 ani, din comuna Movilița, conducea un autoturism pe DN2, într-o curbă periculoasă către dreapta, pe fondul imprudenței în
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 13:24
(8124 vizualizări -
0 comentarii)
Sinești: TIR în TIR
În cursul zilei de vineri, 25 mai a.c., pe DN2, la km 30+684 m , în afara localității Sinești s-a produs un accident de circulație. Astfel, în timp ce un cetățean grec, de 50 ani, conducea un TIR din direcția
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 13:18
(11532 vizualizări -
0 comentarii)
Vlădeni: Prinși la braconat
Polițiștii Secției Rurale Stelnica au depistat duminică, 27 mai a.c., în jurul orei 00,30, pe raza comuna Vlădeni, trei localnici, cu vîrste cuprinse între 53 și 56 ani, care transportau cu o căruță mai
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 13:12
(11754 vizualizări -
4 comentarii)
Ialomița: Combaterea evaziunii fiscale, în atenția polițiștilor
În perioada 25-27 mai a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul transporturilor rutiere de mărfuri, precum și pentru prevenirea
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 13:11
(5796 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Polițiștii au confiscat tărîțe și mezeluri
Polițiștii ialomițeni au acționat pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul transporturilor rutiere de mărfuri, precum și pentru prevenirea și combaterea faptelor de evaziune
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 06:36
(9102 vizualizări -
0 comentarii)
Grivița: A dispărut de cîteva zile
Secția Rurală Grivița a fost sesizată despre faptul că Oană Geni, de 28 ani, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit pînă în prezent. În urma cercetărilor efectuate de către polițiști, s-a stabilit
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 06:31
(11694 vizualizări -
0 comentarii)
Penitenciarul Slobozia: Agentul care a introdus un telefon în închisoare pentru 300 lei, trimis în judecată
Agentulșef principal Ion Iordache, alături de soția sa, Mariana Cristina Iordache, au fost trimiși în instanță de procurorii Tribunalului Ialomița pentru comiterea mai multor infracțiuni. Să vă reamintim
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 06:18
(11231 vizualizări -
1 comentariu)
Muzeul Județean Ialomița: Expoziție «Slobozia în imagini»
Consiliul Județean Ialomița, Primăria Municipiului Slobozia, Direcția Municipală pentru Cultură, Sport și Tineret și Muzeul Județean Ialomița au organizat expoziția de fotografie «Slobozia în imagini».
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 06:11
(9003 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: Prinși de jandarmi la furat de fier vechi
Jandarmii slobozeni s-au sesizat din oficiu despre faptul că șase persoane sustrag materiale feroase din curtea fostei societăți Furfurol din Slobozia. Membrii unei patrule au procedat la interceptarea
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 06:05
(6512 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Campania «Mita și votul ilegal înseamnă închisoare!» continuă
Structurile Ministerului Administrației și Internelor din Ialomița continuă să desfășoare activități de informare și conștientizare a cetățenilor cu privire la mesajele Campaniei «Mita și votul ilegal înseamnă
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2012, 06:05
(8620 vizualizări -
0 comentarii)
Cod Portocaliu în Ialomița: Ploile au adus inundații la Căzănești
Din cauza precipitațiilor abundente, cîteva gospodării din orașul Căzănești au fost inundate, joi, 24 mai a.c. Meteorologii nu au deloc vești bune. Începînd din seara zilei de joi și pînă vineri dimineață
...[citește_toată_știrea]
24 Mai 2012, 16:45
(9655 vizualizări -
15 comentarii)
Ialomița: Accident la Bordușani, șoferi beți la volan și fără permise...
Conducători auto, dar și pietoni au avut parte de ghinion în ziua de luni, 21 mai 2012. Pe șoselele Ialomiței a curs cu amenzi contravenționale și dosare penale...
Primul șofer căruia i-a fost întocmit
...[citește_toată_știrea]
24 Mai 2012, 16:36
(11317 vizualizări -
0 comentarii)
Mihail Kogălniceanu: Hoț de fier vechi, prins de polițiști
Hoț de meserie, un tînăr de 23 ani din comuna Mihail Kogălniceanu a fost în cele din urmă prins de polițiști. El este acuzat că a furat din curtea unui gosopodar din localitate. În fapt, hoțul este cercetat
...[citește_toată_știrea]
24 Mai 2012, 16:35
(8428 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Transportatorii, trași pe dreapta de polițiști
Zilele trecute, filtrele polițiștilor Serviciului Rutier Ialomița au împînzit șoselele județului. Vizați au fost șoferii care transportă mărfuri. În urma acțiunilor, polițiștii au aplicat 45 de sancțiuni
...[citește_toată_știrea]
24 Mai 2012, 16:34
(6769 vizualizări -
3 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(20 Noiembrie 2013, 21:17)
Mesaj pt domnu` "slobozean " : Lasa netu`, ia sapa !
(20 Noiembrie 2013, 20:23)
Daca vom promova in liga 1 putem juca pe terenul nostru?
(20 Noiembrie 2013, 19:59)
Raspuns pt "slobozean" : Daca ai avea macar 10% sange de slobozean adevarat în tine te-ai fi gandit la orice altceva dar nu la bani ! Stim cu totii zvonurile care circula prin oras despre noi si de la bun inceput multa lume a incercat sa ne denigreze , urmarind destabilizarea noastra si (poate) o eventuala dezbinare ! Asta nu a ne-a determinat decat sa luptam si mai mult pentru idealurile noastre si ne-a facut mai puternici ! Nu am de gand sa fac aici istoria galeriei Unirii Slobozia ! Cei interesati de acest lucru pot intra pe blogul nostru Rebels Unirea Slobozia - http://rebelsunirea.wordpress.com/ pentru a citi pe pagina principala istoria noastra pe scurt ! Pentru cei ca acest "slobozean" de mai sus nu putem sa avem decat o sincera parere de rau ! Ramai in continuare un anonim in timp ce noi sustinem cu tarie si mandrie ECHIPA si ORASUL NOSTRU , fara a pretinde ceva de la cineva VREODATA ! Si daca pana acum am facut TOTUL doar din simpla PASIUNE si FARA VREUN AJUTOR DIN EXTERIOR asta vom face si de aici inainte !
(20 Noiembrie 2013, 19:57)
hai Unirea bafta Mihalcea felicitari galeriei sambata au fost la inaltime tinetio tot asa.
(20 Noiembrie 2013, 00:04)
si ce vreti ma acum, bani ? :))
(19 Noiembrie 2013, 20:28)
Suntem mandri de voi! Felicitari Mihalcea! Hai Unirea!
(19 Noiembrie 2013, 20:09)
DACA : "Publicul slobozean este tot mai cald și mai implicat" PE CAND UN ARTICOL DESPRE GALERIA CARE ANIMA STADIONUL SI INCURAJEAZA ECHIPA 90 DE MINUTE LA FIECARE MECI DISPUTAT PE PROPRIUL TEREN ? SA NU MAI SPUNEM CA INAFARA DE GALERIA RAPIDULUI DIN CAPITALA SUNTEM SINGURII SUPORTERI DIN SERIA 1 A LIGII 2 CARE MERGEM IN DEPLASARI CHIAR DACA O FACEM INTR-UN GRUP RESTRANS PENTRU CA ACESTEA SUNT CONDITIILE ! AM FACUT ACTIUNI DE PRMOVARE A IMAGINII CLUBULUI SI A GALERIEI NOASTRE PRIN LIPIREA DE AFISE IN DIFERITE LOCATII DIN ORAS CU TITLUL " SUSTINETI ECHIPA LOCALA " , PRIN DISTRIBUIREA ACESTORA IN LICEE SAU SCOLI ! AVEM SI O PAGINA DE FACEBOOK CE SE BUCURA DE O EXTREM DE MARE POPULARITATE DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU AVEM NEVOIE IN CONTINUARE DE AJUTOR PENTRU CA IDEILE SI INITIATIVELE NOASTRE SA AJUNGA LA UN PUBLIC TOT MAI LARG ! IN REST RESPECT TUTUROR CELOR CARE SE IMPLICA ALATURI DE NOI IN PROMOVAREA IMAGINII CLUBULUI UNIREA SLOBOZIA SI A GALERIEI ACESTUIA !