Jandarmii ialomițeni, solidari cu ofițerul rănit la Sighetu Marmației
În semn de solidaritate cu polițistul bistrițean Darius Perhaiță, omul legii rănit în urma exploziei care a avut loc în cursul săptămînii trecute la Sighetu Marmației, jandarmii ialomițeni au decis să îl
...[citește_toată_știrea]
29 Februarie 2012, 17:15
(12078 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Hoți prinși după ce un localnic a alertat Poliția
Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, a alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că a surprins trei persoane care furau mai multe plăci de beton de la o clădire dezafectată situată în cartierul
...[citește_toată_știrea]
29 Februarie 2012, 16:48
(9435 vizualizări -
1 comentariu)
Coșereni: S-a răsturnat cu mașina și a lovit doi pietoni
Miercuri, 28 februarie a.c., la Coșereni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 21 ani, din Borănești, se deplasa la volanul unui
...[citește_toată_știrea]
29 Februarie 2012, 16:46
(9042 vizualizări -
0 comentarii)
Bordușani: Au furat din curtea vecinului
Doi tineri de 15, respectiv 21 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns, în noaptea de 25/26 februarie a.c., în gospodăria unui consătean și au furat
...[citește_toată_știrea]
29 Februarie 2012, 16:45
(11866 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiune a Poliției la Fetești și localitățile limitrofe
Miercuri, 28 februarie, polițiștii feteșteni și cei ai Secției Poliție Rurală Stelnica au acționat, timp de cîteva ore, pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se comit în domeniul transporturilor
...[citește_toată_știrea]
29 Februarie 2012, 16:44
(11064 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «175 ani de la nașterea lui Ion Creangă»
Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 3 Slobozia organizează joi, 1 martie a.c., «aniversarea a 175 ani de la nașterea lui Ion Creangă». În cadrul activităților
...[citește_toată_știrea]
29 Februarie 2012, 16:41
(12194 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Pompierii încă mai deszăpezesc case
În ultimele zile, pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor locuințe din patru localități ale județului. Astfel, în data de 25 februarie a.c., 25 de pompieri din Urziceni au mers
...[citește_toată_știrea]
29 Februarie 2012, 16:38
(10888 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 18:56
(7574 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Start la vizarea carnetelor de rentieri agricoli
În perioada 1 martie-31 august 2012 inclusiv, rentierii agricoli sînt așteptați la sediul APIA din Slobozia pentru vizarea carnetelor de rentieri. Rentierii agricoli au nevoie de următoarele documente pentru
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 18:50
(14990 vizualizări -
0 comentarii)
«Firicel de primăvară» la Muzeul Județean Ialomița
Joi, 1 martie 2012, orele 13,00, la sediul Muzeului Județean Ialomița va fi vernisată cea de-a doua ediție a expoziției «Firicel de primăvară». Acțiunea continuă tradiția colaborării dintre Muzeul Județean
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 18:48
(16476 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Înșelată prin telefon
Luni, 27 februarie a.c., o femeie de 65 ani a sesizat Poliția Fetești cu privire la faptul că a fost înșelată prin telefonul mobil. Victima a povestit anchetatorilor că a primit un apel telefonic de la
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 17:47
(11680 vizualizări -
0 comentarii)
Scandal la un bar din Dridu
Ultraj contra bunelor moravuri la Dridu. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 25 și 32 ani, toți din localitate, au fost reținuți luni, 27 februarie, pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 17:46
(20724 vizualizări -
0 comentarii)
Andrășești: Hoți din locuințe, prinși de polițiști
Luni, 27 februarie, Poliția a fost sesizată despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea unui bărbat de 87 ani, din Andrășești, de unde au furat un bazin metalic. Cercetările polițiștilor
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 17:45
(12937 vizualizări -
1 comentariu)
Balaciu: I-au furat aracii din curte
Un bărbat de 65 ani, din București, a alertat Poliția cu privire la faptul că, în perioada 13-27 februarie, persoane necunoscute i-au furat din curtea locuinței sale, din Balaciu, 100 araci din țeavă metalică
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 17:43
(14851 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși
Doi bărbați de 19, respectiv 43 ani, din Urziceni, au fost prinși luni, 27 februarie, în flagrant, în timp ce încercau să predea la un centru de colectare deșeuri metalice 100 kg fier vechi. Din verificările
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 17:41
(15832 vizualizări -
0 comentarii)
Sinești: Accident rutier cu două victime
Un moment de neatenție a fost suficient ca un tînăr de 26 ani să producă un accident rutier. S-a întîmplat vineri, 24 februarie a.c., la Sinești, cînd un șofer de 26 ani din Buzău, deplasîndu-se la volanul
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 11:50
(14318 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: Minor prins la furat
Un minor de 15 ani a fost prins de polițiștii din Coșereni în timp ce transporta cu o căruță mai mulți copaci tăiați. S-a întîmplat vineri, 24 februarie a.c., cînd adolescentul își încărcase căruța cu
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 11:49
(17192 vizualizări -
1 comentariu)
Movilița: Șofer băut, la volan
Aparatul radar al polițiștilor ialomițeni au surprins în trafic duminică, 26 februarie a.c., un autoturism ce se deplasa cu 82 km/h în localitatea Movilița. Oprind mașina, polițiștii au decis testatea alcooltest
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 11:48
(12100 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: 280 de amenzi în trafic
În perioada 24-26 februarie, polițiștii Serviciului Rutier au derulat o serie de acțiuni pe șoselele județului. Astfel, pentru neregulile constatate au fost aplicate 280 de sancțiuni contravenționale,
...[citește_toată_știrea]
28 Februarie 2012, 11:47
(13619 vizualizări -
0 comentarii)
Lilieci: I-a furat mașina din curte
Un bărbat de 32 ani din Lilieci a alertat polițiștii, vineri, 24 februarie a.c., despre faptul că persoane necunoscute i-au furat mașina din curtea locuinței. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit
...[citește_toată_știrea]
24 Februarie 2012, 18:16
(15198 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Înșelată pe internet
Joi, 23 februarie a.c., o tînără de 24 ani, din Slobozia, a sesizat Poliția despre faptul că a fost înșelată pe internet, de un tînăr de 18 ani, pe care nu-l cunoaște, domiciliat în județul Mureș. Potrivit
...[citește_toată_știrea]
24 Februarie 2012, 18:15
(14290 vizualizări -
2 comentarii)
Grindu: Tăiau copaci de pe marginea șoselei
Doi bărbați de 35, respectiv 36 ani, ambii din comuna Grindu, au fost prinși în flagrant de către polițiști, joi, 23 februarie a.c., în timp ce tăiau arbori de pe aliniamentul Drumului Județean 203 B Grindu
...[citește_toată_știrea]
24 Februarie 2012, 18:14
(12776 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Sămînță de lucernă confiscată
Un tînăr de 27 ani, din Vrancea, a fost prins joi, 23 februarie a.c., de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta cantitatea de 1140 kg sămînță de lucernă ambalată în saci de rafie. Potrivit polițiștilor
...[citește_toată_știrea]
24 Februarie 2012, 18:12
(12718 vizualizări -
0 comentarii)
Jilavele: Femeie înșelată prin telefon
Miercuri, 22 februarie a.c., o femeie de 74 ani a sesizat polițiștii Secției Poliție Rurală Jilavele cu privire la faptul că a fost înșelată cu 20 euro, după ce a dat curs solicitării unei persoane necunoscute
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2012, 16:17
(15719 vizualizări -
0 comentarii)
Tînăr din Borănești, arestat după ce a intrat într-o casă și a furat 10000 lei
Un tînăr de 26 ani, din Borănești, a fost reținut marți, 21 februarie, pentru furt calificat. Potrivit anchetatorilor, acesta, în noaptea de 19/20 februarie a intrat în locuința unui bărbat de 76 ani, din
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2012, 16:16
(14487 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Adolescenta de 16 ani dispărută de la domiciliu, găsită în București!
Adolescenta dispărută a fost găsită Fata de 16 ani, Rebeca Alexandra Oprea, din Slobozia, dispărută de la domiciliu, miercuri, 22 februarie a.c., a fost găsită. Adolescenta de 16 ani plecase la
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2012, 16:12
(21040 vizualizări -
9 comentarii)
DGFP Ialomița: Termene pentru plata obligațiilor fiscale
Potrivit unei informări a reprezentanților Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, pînă luni, 27 februarie 2012 inclusiv, va fi plătită contribuția trimestrială pentru medicamente-trimestrul
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2012, 16:08
(10608 vizualizări -
0 comentarii)
Secția Poliție Rurală Jilavele: Arestat pentru infracțiuni la regimul circulației
Un bărbat de 35 ani, din Andrășești, a fost prins și încarcerat miercuri, 22 februarie a.c., de polițiștii Secției Poliție Rurală Jilavele. Pe numele individului instanța de judecată a emis un mandat de
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2012, 16:06
(12931 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Peste 90 de persoane, legitimate de polițiști
Peste 90 de persoane au fost legitimate miercuri, 22 februarie a.c., la Fetești, în cadrul unor activități preventive derulate de polițiștii din localitate. De asemenea, în cadrul acelorași activități au
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2012, 15:48
(12657 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Pericol de explozie la Urziceni
Un țurțure de gheață s-a desprins de pe o clădire din Urziceni și a căzut pe o conductă de alimentare cu gaze, în urma avarierii rezultînd scurgeri de gaze. S-a întîmplat miercuri, 22 februarie a.c., iar
...[citește_toată_știrea]
23 Februarie 2012, 15:43
(12499 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(20 Noiembrie 2013, 21:17)
Mesaj pt domnu` "slobozean " : Lasa netu`, ia sapa !
(20 Noiembrie 2013, 20:23)
Daca vom promova in liga 1 putem juca pe terenul nostru?
(20 Noiembrie 2013, 19:59)
Raspuns pt "slobozean" : Daca ai avea macar 10% sange de slobozean adevarat în tine te-ai fi gandit la orice altceva dar nu la bani ! Stim cu totii zvonurile care circula prin oras despre noi si de la bun inceput multa lume a incercat sa ne denigreze , urmarind destabilizarea noastra si (poate) o eventuala dezbinare ! Asta nu a ne-a determinat decat sa luptam si mai mult pentru idealurile noastre si ne-a facut mai puternici ! Nu am de gand sa fac aici istoria galeriei Unirii Slobozia ! Cei interesati de acest lucru pot intra pe blogul nostru Rebels Unirea Slobozia - http://rebelsunirea.wordpress.com/ pentru a citi pe pagina principala istoria noastra pe scurt ! Pentru cei ca acest "slobozean" de mai sus nu putem sa avem decat o sincera parere de rau ! Ramai in continuare un anonim in timp ce noi sustinem cu tarie si mandrie ECHIPA si ORASUL NOSTRU , fara a pretinde ceva de la cineva VREODATA ! Si daca pana acum am facut TOTUL doar din simpla PASIUNE si FARA VREUN AJUTOR DIN EXTERIOR asta vom face si de aici inainte !
(20 Noiembrie 2013, 19:57)
hai Unirea bafta Mihalcea felicitari galeriei sambata au fost la inaltime tinetio tot asa.
(20 Noiembrie 2013, 00:04)
si ce vreti ma acum, bani ? :))
(19 Noiembrie 2013, 20:28)
Suntem mandri de voi! Felicitari Mihalcea! Hai Unirea!
(19 Noiembrie 2013, 20:09)
DACA : "Publicul slobozean este tot mai cald și mai implicat" PE CAND UN ARTICOL DESPRE GALERIA CARE ANIMA STADIONUL SI INCURAJEAZA ECHIPA 90 DE MINUTE LA FIECARE MECI DISPUTAT PE PROPRIUL TEREN ? SA NU MAI SPUNEM CA INAFARA DE GALERIA RAPIDULUI DIN CAPITALA SUNTEM SINGURII SUPORTERI DIN SERIA 1 A LIGII 2 CARE MERGEM IN DEPLASARI CHIAR DACA O FACEM INTR-UN GRUP RESTRANS PENTRU CA ACESTEA SUNT CONDITIILE ! AM FACUT ACTIUNI DE PRMOVARE A IMAGINII CLUBULUI SI A GALERIEI NOASTRE PRIN LIPIREA DE AFISE IN DIFERITE LOCATII DIN ORAS CU TITLUL " SUSTINETI ECHIPA LOCALA " , PRIN DISTRIBUIREA ACESTORA IN LICEE SAU SCOLI ! AVEM SI O PAGINA DE FACEBOOK CE SE BUCURA DE O EXTREM DE MARE POPULARITATE DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU AVEM NEVOIE IN CONTINUARE DE AJUTOR PENTRU CA IDEILE SI INITIATIVELE NOASTRE SA AJUNGA LA UN PUBLIC TOT MAI LARG ! IN REST RESPECT TUTUROR CELOR CARE SE IMPLICA ALATURI DE NOI IN PROMOVAREA IMAGINII CLUBULUI UNIREA SLOBOZIA SI A GALERIEI ACESTUIA !