Opel furat din Spania, găsit la Slobozia
Luni, 28 noiembrie, polițiștii au depistat la Slobozia o mașină la volanul căruia se afla un cetățean din Brăila, în vîrstă de 25 ani. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că mașina
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2011, 21:30
(21479 vizualizări -
1 comentariu)
Fundata: Un paznic de vînătoare s-a împușcat în picior
Incident neobișnuit luni, 28 noiembrie, la Fundata. În timp ce se afla pe fondul cinegetic Fundata, un paznic de vînătoare s-a autoaccidentat, împușcîndu-se în picior. Potrivit polițiștilor, bărbatul, împreună
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2011, 21:28
(15730 vizualizări -
0 comentarii)
Bordușani: Braconieri prinși cu un morun de 93 kg în căruță!
Doi bărbați de 25, respectiv 43 ani, din Bordușani, au fost prinși luni, 28 noiembrie, de polițiști în timp ce transportau cu căruța un morun. Ulterior, ancheta polițiștilor împreună cu specialiștii Institutului
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2011, 21:26
(19440 vizualizări -
2 comentarii)
DGFP Ialomița: Declarațiile 100, 300 și 710 se vor depune doar pe noile versiuni de soft
«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, pentru îmbunătățirea serviciului de depunere a declarațiilor fiscale prin metode electronice de la distanță și pentru a preveni blocajele
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2011, 21:25
(11682 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Copil de 15 ani, electrocutat în triajul CFR
În timp ce se afla în zona triajului CFR Țăndărei, un băiat de 15 ani s-a urcat pe un vagon și s-a electrocutat, suferind arsuri pe aproximativ 40% din suprafața corpului. Pompierii de la Garda Țăndărei
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 15:14
(12147 vizualizări -
2 comentarii)
Balaciu: I-a luat foc casa de la jarul sobei
Locuința unui cetățean din Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul, încercînd să alimenteze o sobă cu combustibil, nu a sesizat cînd jarul din interior a căzut pe materialele combustibile
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 15:13
(16264 vizualizări -
2 comentarii)
Țăndărei: I-a furat telefonul în biserică
O femeie de 66 ani, din orașul Țăndărei, a alertat poliția duminică, 27 noiembrie a.c., cu privire la faptul că în timp ce se afla în incinta unei biserici i-a fost sustras telefonul mobil din geantă.
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 15:01
(16788 vizualizări -
3 comentarii)
Slobozia: I-a furat aracii din curte ca să-i vîndă la fier vechi
Poliția Slobozia a fost sesizată sîmbătă, 26 noiembrie a.c., de către un bătrîn de 72 ani, domiciliat pe raza municipiului, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras din curtea locuinței
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 14:58
(15160 vizualizări -
0 comentarii)
Făcăeni: Patron cercetat penal
Poliția Fetești, urmare a unei sesizări a Direcției Generală de Finanțe Publice Ialomița, a demarat cercetările față de administratorul unei societăți comerciale din comuna Făcăeni, un bărbat de 60 ani
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 14:56
(19484 vizualizări -
2 comentarii)
Andrășești: Dosar penal pentru că a refuzat să fie testat alcoolscop
Un tînăr de 35 ani, din comuna Andrășești, a refuzat testarea cu aparatul etilotest Drager și recoltarea de probe biologice de sînge în vederea stabilirii alcoolemiei de către polițiștii care l-au oprit
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 14:50
(12137 vizualizări -
0 comentarii)
Bărcănești: Bătrînul de 74 ani l-a lăsat la volan pe copilul de 12 ani!
Duminică, 27 noiembrie a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe DJ201-Bărcănești, un minor în vîrstă de 12 ani, din comuna Manasia, în timp ce conducea un autoturism, fiind însoțit
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 14:47
(11378 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți la volan
La primele ore ale dimineții de 26 noiembrie a.c., polițiștii au depistat pe raza municipiului Fetești un tînăr, de 29 ani, din Călărași, în timp ce conducea un autoturism aflîndu-se sub influența băuturilor
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 14:44
(9785 vizualizări -
0 comentarii)
Păltiniș: A încercat să evite un pieton și s-a izbit frontal de un alt vehicul
În timp ce un tînăr, de 33 ani, din Slobozia, conducea vineri, 25 noiembrie a.c., o autoutilitară pe DN2A din direcția Urziceni către Slobozia, pe raza comunei Păltiniș, a evitat acroșarea unui pieton care
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 14:41
(11163 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Surprinși la volan fără permise
Vineri, 25 noiembrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic pe raza municipiului Slobozia un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, în vîrstă de 38 ani. Din verificările
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 14:39
(13846 vizualizări -
1 comentariu)
Poliția Rutieră Ialomița: 294 de sancțiuni contravenționale, amenzi de peste 61000 lei
În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 14:36
(19223 vizualizări -
0 comentarii)
Movila: Prinși în flagrant la furat de fier vechi
Efectivele Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au fost sesizate duminică, 27 noiembrie a.c., de către un agent de pază al unei societăți comerciale de pe raza comunei Movila despre faptul că mai multe persoane
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2011, 14:35
(13670 vizualizări -
1 comentariu)
Urziceni: Pieton izbit consecutiv de trei autovehicule. Șoferii nu au oprit la locul accidentului!
Joi, 24 noiembrie a.c., în jurul orei 17.15, pe DN2, în afara localității Urziceni, în timp ce un bărbat s-a angajat în traversarea părții carosabile prin loc nepermis și fără să se asigure, a fost acroșat
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2011, 19:32
(8537 vizualizări -
4 comentarii)
Casieriile Enel din Ialomița, închise de 1 decembrie
Toate casieriile Enel Energie din județul Ialomița vor fi închise joi, 1 decembrie 2011, zi liberă legală cu ocazia Zilei Naționale a României. Activitatea va fi reluată conform programului obișnuit de
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2011, 19:06
(11605 vizualizări -
0 comentarii)
Siguranța în școli, o prioritate a polițiștilor: 7 elevi chiulangii depistați
Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat pe lina prevenirii și combaterii delincvenței juvenile și asigurării climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă a unităților de învățămînt
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2011, 19:02
(9617 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Autospeciale noi pentru pompieri
Ultimele autospeciale așteptate anul acesta la Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au sosit la sediul unității. Autospecialele de lucru cu apă și spumă sînt de
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2011, 19:01
(12213 vizualizări -
0 comentarii)
Balaciu: Beat la volan
O patrulă de siguranță publică a identificat, pe raza comunei Balaciu, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 61 ani, din comuna Sfântu Gheorghe, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2011, 19:00
(11929 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Eliberarea de adeverințe pentru accesarea de credite
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii măsurilor de dezvoltare rurală cuprinse în axa II din Programul Național de Dezvoltare Rurală 2007-2
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2011, 18:58
(15426 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Hoț identificat de polițiști la scurt timp după ce a furat un telefon mobil
Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că unei femei de 48 ani i-a fost sustras telefonul mobil din interiorul firmei unde este gestionară. Din verificările efectuate, s-a stabilit faptul
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2011, 18:56
(11057 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița avertizează asupra gripei aviare din Ungaria
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță toți crescătorii de păsări din exploatațiile nonprofesionale că, în conformitate cu mesajul transmis de Comisia Europeană, a
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2011, 18:54
(11951 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Infractori arestați
Doi bărbați, unul din Slobozia, iar celălalt din Coșereni, pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, au fost încarcerați în Penitenciarul Slobozia. Unul dintre cazuri
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2011, 18:52
(12607 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni preventive ale Poliției pe raza localităților Urziceni și Țăndărei
Efective sporite de polițiști au acționat pe raza localităților Urziceni și Țăndărei pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență și asigurarea climatului de siguranță și disciplină în traficul
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2011, 18:50
(18866 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Beat mangă la volan la primele ore ale dimineții
O patrulă din cadrul Biroului Rutier a identificat în dimineața zilei de joi, 24 noiembrie a.c., pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia un autoturism la volanul căruia se afla un localnic, de 33 ani,
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2011, 13:00
(10068 vizualizări -
0 comentarii)
Ograda: Copil de 9 ani, acroșat de un autoturism
Miercuri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 17,00, pe DN2A, în afara localității Ograda, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 41 ani, din
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2011, 12:57
(9079 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Doi tineri hoți furau din curțile localnicilor
Doi tineri de 21, respectiv 23 ani, ambii din Țăndărei au fost reținuți pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, cei în cauză, în perioada
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2011, 12:53
(11374 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 59 locuri de muncă vacante
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 23 noiembrie 2011, sînt disponibile doar 59 locuri de muncă. Cele mai multe posturi
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2011, 12:47
(15179 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(20 Noiembrie 2013, 21:17)
Mesaj pt domnu` "slobozean " : Lasa netu`, ia sapa !
(20 Noiembrie 2013, 20:23)
Daca vom promova in liga 1 putem juca pe terenul nostru?
(20 Noiembrie 2013, 19:59)
Raspuns pt "slobozean" : Daca ai avea macar 10% sange de slobozean adevarat în tine te-ai fi gandit la orice altceva dar nu la bani ! Stim cu totii zvonurile care circula prin oras despre noi si de la bun inceput multa lume a incercat sa ne denigreze , urmarind destabilizarea noastra si (poate) o eventuala dezbinare ! Asta nu a ne-a determinat decat sa luptam si mai mult pentru idealurile noastre si ne-a facut mai puternici ! Nu am de gand sa fac aici istoria galeriei Unirii Slobozia ! Cei interesati de acest lucru pot intra pe blogul nostru Rebels Unirea Slobozia - http://rebelsunirea.wordpress.com/ pentru a citi pe pagina principala istoria noastra pe scurt ! Pentru cei ca acest "slobozean" de mai sus nu putem sa avem decat o sincera parere de rau ! Ramai in continuare un anonim in timp ce noi sustinem cu tarie si mandrie ECHIPA si ORASUL NOSTRU , fara a pretinde ceva de la cineva VREODATA ! Si daca pana acum am facut TOTUL doar din simpla PASIUNE si FARA VREUN AJUTOR DIN EXTERIOR asta vom face si de aici inainte !
(20 Noiembrie 2013, 19:57)
hai Unirea bafta Mihalcea felicitari galeriei sambata au fost la inaltime tinetio tot asa.
(20 Noiembrie 2013, 00:04)
si ce vreti ma acum, bani ? :))
(19 Noiembrie 2013, 20:28)
Suntem mandri de voi! Felicitari Mihalcea! Hai Unirea!
(19 Noiembrie 2013, 20:09)
DACA : "Publicul slobozean este tot mai cald și mai implicat" PE CAND UN ARTICOL DESPRE GALERIA CARE ANIMA STADIONUL SI INCURAJEAZA ECHIPA 90 DE MINUTE LA FIECARE MECI DISPUTAT PE PROPRIUL TEREN ? SA NU MAI SPUNEM CA INAFARA DE GALERIA RAPIDULUI DIN CAPITALA SUNTEM SINGURII SUPORTERI DIN SERIA 1 A LIGII 2 CARE MERGEM IN DEPLASARI CHIAR DACA O FACEM INTR-UN GRUP RESTRANS PENTRU CA ACESTEA SUNT CONDITIILE ! AM FACUT ACTIUNI DE PRMOVARE A IMAGINII CLUBULUI SI A GALERIEI NOASTRE PRIN LIPIREA DE AFISE IN DIFERITE LOCATII DIN ORAS CU TITLUL " SUSTINETI ECHIPA LOCALA " , PRIN DISTRIBUIREA ACESTORA IN LICEE SAU SCOLI ! AVEM SI O PAGINA DE FACEBOOK CE SE BUCURA DE O EXTREM DE MARE POPULARITATE DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU AVEM NEVOIE IN CONTINUARE DE AJUTOR PENTRU CA IDEILE SI INITIATIVELE NOASTRE SA AJUNGA LA UN PUBLIC TOT MAI LARG ! IN REST RESPECT TUTUROR CELOR CARE SE IMPLICA ALATURI DE NOI IN PROMOVAREA IMAGINII CLUBULUI UNIREA SLOBOZIA SI A GALERIEI ACESTUIA !