Ialomița: Mașină furată din Italia în 2006, găsită de polițiști
Un autoturism furat din Italia în martie 2006 a fost descoperit de polițiștii ialomițeni în trafic. Mașina aparținea unui tînăr, de 29 ani, din județul Constanța, dar figura în baza de date a Interpolului
...[citește_toată_știrea]
7 Iulie 2011, 13:30
(8546 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Doi bărbați, răniți grav într-un accident rutier
În dimineața zilei de joi, 7 iulie, în apropierea Combinatului Chimic de la Slobozia s-a produs un accident de circulație. O mașină condusă de un bărbat, de 48 ani, din Colelia, a părăsit partea carosabilă
...[citește_toată_știrea]
7 Iulie 2011, 13:26
(5235 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița:Termen limită pentru depunerea raportărilor contabile
«Agenții economici care în exercițiul financiar precedent au înregistrat o cifră de afaceri peste echivalentul în lei al sumei de 35000 euro au obligația să întocmească și să depună raportările contabile
...[citește_toată_știrea]
7 Iulie 2011, 13:25
(8024 vizualizări -
0 comentarii)
Vlădeni: Cereale fără documente
Miercuri, 6 iulie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune pentru prevenirea ilegalităților în domeniul produselor cerealiere. În acest sens, polițiștii au organizat un filtru rutier la Vlădeni, unde
...[citește_toată_știrea]
7 Iulie 2011, 13:24
(8355 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: 300 kg carne de vită, confiscată
La solicitarea Poliției Slobozia, inspectorii Direcției Sanitare Veterinare Ialomița au participat la o acțiune comună pentru verificarea unui transport clandestin de produse de origine animală. Potrivit
...[citește_toată_știrea]
7 Iulie 2011, 13:10
(6625 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Furturile de locuințe și case de amanet, prioritate pentru polițiști
Polițiștii slobozeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea furturilor din locuințe în cadrul «Programului de prevenire a infracțiunilor contra patrimoniului». Potrivit polițiștilor, grupul țintă l-a
...[citește_toată_știrea]
7 Iulie 2011, 13:09
(10270 vizualizări -
0 comentarii)
DSV Ialomița: Controale în unitățile de alimentație publică
Peste 40 de unități de alimentație publică au fost verificate în perioada 24 iunie-5 iulie de către inspectorii Direcției Sanitare Veterinare Ialomița. Pentru deficiențele constatate au fost aplicate amenzi
...[citește_toată_știrea]
7 Iulie 2011, 13:05
(5491 vizualizări -
0 comentarii)
Axintele: Condamnat pentru «abandon de familie»
Și-a abandonat familia și acum este în închisoare pentru un an și patru luni. Este cazul unui bărbat de 44 ani, din Axintele, care a fost prins de polițiștii din localitate. Pe numele individului Judecătoria
...[citește_toată_știrea]
6 Iulie 2011, 13:25
(7423 vizualizări -
0 comentarii)
Bărcănești: Cinci berbeci, furați
Polițiștii din Urziceni au fost alertație marți, 5 iulie, de o femeie, de 58 ani, din Bărcănești, cu privire la faptul că în perioada 27 iunie-5 iulie de la stîna sa situată pe islazul comunal au dispărut
...[citește_toată_știrea]
6 Iulie 2011, 13:25
(7219 vizualizări -
0 comentarii)
Manasia: Copil de 5 ani, acroșat de o autoutilitară
Marți, 5 iulie, la Manasia s-a produs un accident de circulație, un minor de 5 ani fiind rănit. Pe scurt, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 45 ani, din comuna Coșereni, conducea o autoutilitară pe strada
...[citește_toată_știrea]
6 Iulie 2011, 13:24
(6911 vizualizări -
0 comentarii)
Mihail Kogălniceanu: Lemne confiscate
Transporturile ilegale de lemne au fost scopul principal al unei acțiuni desfășurate marți, 5 iulie, de polițiștii din Țăndărei pe raza comunelor Gura Ialomiței și Mihail Kogălniceanu. În cadrul verificărilor
...[citește_toată_știrea]
6 Iulie 2011, 13:22
(8117 vizualizări -
0 comentarii)
Încep înscrierile la Academia de Poliție
Potrivit unei informări media, Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București organizează, în perioada 15-30 iulie 2011, cuncurs de adminitere pentru tinerii care vor să urmeze cariera de polițist
...[citește_toată_știrea]
6 Iulie 2011, 13:22
(5452 vizualizări -
1 comentariu)
ISUJ Ialomița: Incendii și intervenții SMURD
Marți, 5 iulie, echipajul SMURD Urziceni a fost solicitat să intervină pentru salvarea unui bărbat de 50 ani, din Sinești, care avea mai multe plăgi la nivelul mîinii sîngi. Bărbatului i-a fost acordat
...[citește_toată_știrea]
6 Iulie 2011, 13:15
(8126 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere, locuri de muncă, în creștere
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul instituției, la sfîrșitul lunii iunie erau înregistrate 7281 de persoane, dintre acestea doar 1908
...[citește_toată_știrea]
6 Iulie 2011, 13:13
(7493 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Sprijin financiar pentru angajatorii care încadrează elevi și studenți
«Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici că potrivit Legii nr. 72/2007, privind stimularea încadrării în muncă a elevilor și studenților, angajatorii care
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2011, 18:48
(12782 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2011, 18:24
(3656 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 77 locuri de muncă vacante
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 5 iulie 2011, sînt disponibile 77 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2011, 18:21
(8730 vizualizări -
3 comentarii)
DGFP Ialomița: Contabilitate simplificată pentru agenți economici
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița anunță aprobarea normelor legislative ce reglementează sistemul de contabilitate simplificat. Astfel, persoanele care în exercițiul financiar precedent au
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2011, 18:21
(6981 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Jandarmii au prins în flagrant hoți de cablu de cupru
În noaptea de duminică spre luni, respectiv 3 spre 4 iulie, jandarmii feteșteni au prins în flagrant un grup de persoane care săpau lîngă terasamentul căii ferate Fetești-București. Jandarmii au somat persoanele
...[citește_toată_știrea]
5 Iulie 2011, 18:20
(7893 vizualizări -
2 comentarii)
Făcăeni: Și-a plătit cumpărăturile cu bani falși
Un tînăr de 26 ani din Pantelimon este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins achitînd cumpărăturile cu o bancnotă falsă. S-a întîmplat la Făcăeni, unde sîmbătă, 2 iulie, tînărul a plătit la un
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2011, 16:44
(6048 vizualizări -
1 comentariu)
Albești: Pistol deținut ilegal
La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 1 iulie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Toxice au descoperit la un bărbat, de 59 ani, din Albești, un pistol cu aer comprimat. Pentru că
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2011, 16:44
(8667 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Angajați hoți
Patru bărbați cu vîrste cuprinse între 21 și 40 ani sînt actual cercetați pentru furt, după ce au «prădat» firma unde erau angajați. Polițiștii au stabilit în urma verificărilor că cei patru, doi din Stelnica
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2011, 16:42
(8591 vizualizări -
0 comentarii)
«Vacanță în siguranță», proiect de vară al Poliției
Ministerul Administrației și Internelor a anunțat demararea campaniei de informare «Vacanță în siguranță». Astfel, în cadrul proiectului a fost lansat site-ul www.infolitoral.mai.gov.ro, portal unde pot
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2011, 16:38
(6758 vizualizări -
0 comentarii)
Brazii: Șofer băut, la volan
Un tînăr de 26 ani din Prahova s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Tînărul a fost oprit în trafic de agenții de poliție din comuna Brazii
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2011, 16:32
(7142 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: A găsit un proiectil în timp ce săpa o groapă
Vineri, 1 iulie, în jurul orei 15.30, echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru ridicarea unui element de muniție descoperit de un feteștean în timp ce săpa o groapă în curtea
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2011, 11:33
(10035 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Amenzi de peste 78 mii lei în trafic
«În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2011, 11:25
(8535 vizualizări -
0 comentarii)
Traian: Pompierii au salvat un cal
În urma unui apel telefonic primit prin 112, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă în curtea unui localnic din comuna Traian. Incidentul a fost
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2011, 11:20
(9461 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Polițiști în traficul rutier
Duminică, 3 iulie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni în mediul urban și rural. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 150 de persoane și au aplicat 58 de
...[citește_toată_știrea]
4 Iulie 2011, 11:09
(8865 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Bătrînă tîlhărită de patru hoți
Marți, 28 iunie, o bătrînă de 63 ani, din Stelnica, a alertat polițiștii din localitate despre faptul că a fost înșelată de persoane necunoscute sub pretextul cumpărării unor bunuri. Femeia a reclamat că
...[citește_toată_știrea]
1 Iulie 2011, 18:00
(10218 vizualizări -
1 comentariu)
Acțiune de amploare a Poliției la Urziceni: Pistol ascuns în curte, branșări ilegale la rețeaua de electricitate
Joi, 30 iunie, polițiștii din Urziceni, în colaborare cu cei ai posturilor de poliție arondate, au acționat pentru identificarea autorilor unor fapte penale dar și pentru asigurarea unui climat de ordine
...[citește_toată_știrea]
1 Iulie 2011, 18:00
(10979 vizualizări -
2 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(20 Noiembrie 2013, 21:17)
Mesaj pt domnu` "slobozean " : Lasa netu`, ia sapa !
(20 Noiembrie 2013, 20:23)
Daca vom promova in liga 1 putem juca pe terenul nostru?
(20 Noiembrie 2013, 19:59)
Raspuns pt "slobozean" : Daca ai avea macar 10% sange de slobozean adevarat în tine te-ai fi gandit la orice altceva dar nu la bani ! Stim cu totii zvonurile care circula prin oras despre noi si de la bun inceput multa lume a incercat sa ne denigreze , urmarind destabilizarea noastra si (poate) o eventuala dezbinare ! Asta nu a ne-a determinat decat sa luptam si mai mult pentru idealurile noastre si ne-a facut mai puternici ! Nu am de gand sa fac aici istoria galeriei Unirii Slobozia ! Cei interesati de acest lucru pot intra pe blogul nostru Rebels Unirea Slobozia - http://rebelsunirea.wordpress.com/ pentru a citi pe pagina principala istoria noastra pe scurt ! Pentru cei ca acest "slobozean" de mai sus nu putem sa avem decat o sincera parere de rau ! Ramai in continuare un anonim in timp ce noi sustinem cu tarie si mandrie ECHIPA si ORASUL NOSTRU , fara a pretinde ceva de la cineva VREODATA ! Si daca pana acum am facut TOTUL doar din simpla PASIUNE si FARA VREUN AJUTOR DIN EXTERIOR asta vom face si de aici inainte !
(20 Noiembrie 2013, 19:57)
hai Unirea bafta Mihalcea felicitari galeriei sambata au fost la inaltime tinetio tot asa.
(20 Noiembrie 2013, 00:04)
si ce vreti ma acum, bani ? :))
(19 Noiembrie 2013, 20:28)
Suntem mandri de voi! Felicitari Mihalcea! Hai Unirea!
(19 Noiembrie 2013, 20:09)
DACA : "Publicul slobozean este tot mai cald și mai implicat" PE CAND UN ARTICOL DESPRE GALERIA CARE ANIMA STADIONUL SI INCURAJEAZA ECHIPA 90 DE MINUTE LA FIECARE MECI DISPUTAT PE PROPRIUL TEREN ? SA NU MAI SPUNEM CA INAFARA DE GALERIA RAPIDULUI DIN CAPITALA SUNTEM SINGURII SUPORTERI DIN SERIA 1 A LIGII 2 CARE MERGEM IN DEPLASARI CHIAR DACA O FACEM INTR-UN GRUP RESTRANS PENTRU CA ACESTEA SUNT CONDITIILE ! AM FACUT ACTIUNI DE PRMOVARE A IMAGINII CLUBULUI SI A GALERIEI NOASTRE PRIN LIPIREA DE AFISE IN DIFERITE LOCATII DIN ORAS CU TITLUL " SUSTINETI ECHIPA LOCALA " , PRIN DISTRIBUIREA ACESTORA IN LICEE SAU SCOLI ! AVEM SI O PAGINA DE FACEBOOK CE SE BUCURA DE O EXTREM DE MARE POPULARITATE DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU AVEM NEVOIE IN CONTINUARE DE AJUTOR PENTRU CA IDEILE SI INITIATIVELE NOASTRE SA AJUNGA LA UN PUBLIC TOT MAI LARG ! IN REST RESPECT TUTUROR CELOR CARE SE IMPLICA ALATURI DE NOI IN PROMOVAREA IMAGINII CLUBULUI UNIREA SLOBOZIA SI A GALERIEI ACESTUIA !