Slobozia: Șoferii indisciplinați, amendați
În prima zi a săptămînii, luni, 30 mai, polițiștii rutieri au organizat la Slobozia o acțiune pentru respectarea normelor de circulație rutieră. Polițiștii au constatat 19 abateri de la normele rutiere
...[citește_toată_știrea]
31 Mai 2011, 18:13
(8656 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Braconaj piscicol
Braconajul piscicol a fost ținta principală a polițiștilor din Urziceni, organizați luni, 30 mai, într-o acțiune pentru prevenirea și combaterea pescuitului ilegal. Astfel, timp de 3 ore, polițiștii au
...[citește_toată_știrea]
31 Mai 2011, 18:12
(10210 vizualizări -
0 comentarii)
Gura Ialomiței: A furat 11 stupi de albine
Un bărbat de 34 ani este cercetat de polițiști după ce s-a stabilit că este autorul unui furt de stupi de albine. Agenții postului de Poliției Gura Ialomiței au recepționat o plîngere a unui slobozean,
...[citește_toată_știrea]
30 Mai 2011, 17:51
(12565 vizualizări -
1 comentariu)
Gîrbovi: Hoți prinși în flagrant la furat de cablu electric. Au fost reținuți după ce polițiștii au uzat de armamentul din dotare!
Doi tineri de 24, respectiv 31 ani, din Alexeni, au fost reținuți de polițiști după ce au fost prinși în flagrant la furat. Cei doi au fost prinși sîmbătă, 28 mai, în timp ce furau cablu electric din rețeaua
...[citește_toată_știrea]
30 Mai 2011, 17:00
(6912 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Și-a bătut vecinul cu o scîndură pînă l-a umplut de sînge
Un bărbat a cerut ajutorul jandarmilor după ce a fost bătut crunt de un vecin. Victima a sunat la 112, iar jandarmii ajunși la fața locului au solicitat de urgență o ambulanță întrucît bărbatul zăcea într
...[citește_toată_știrea]
30 Mai 2011, 16:47
(9210 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Scandal la Tribunal
Patru persoane s-au bătut zdravăn în fața Tribunalului Ialomița. Cei patru erau părți într-un dosar penal aflat pe rolul instanței.
Un bărbat și o femeie s-au prezentat vineri, 27 mai, în fața completului
...[citește_toată_știrea]
30 Mai 2011, 16:43
(10326 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Accident de la nerespectarea semnificației unui indicator
Întrucît nu a respectat semnificația unui indicator, un constănțean de 27 ani a produs vineri, 27 mai, un accident în localitatea Țăndărei. Pe scurt, constănțeanul se deplasa pe strada Aleea Teilor din
...[citește_toată_știrea]
30 Mai 2011, 15:48
(11163 vizualizări -
0 comentarii)
Ciochina: Hoți prinși după 3 luni
La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 27 mai, polițiștii au reușit să prindă autorii unui furt produs în luna februarie 2011. Hoții, un bărbat de 39 ani și doi tineri, de 18 și 19 ani, au intrat în
...[citește_toată_știrea]
30 Mai 2011, 15:47
(13089 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: 422 de amenzi aplicate și 26 de permise reținute la sfîrșit de săptămînă
În perioada 27-29 mai, peste 40 de polițiști ai Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere de circulație din județ, scopul principal al acțiunilor fiind respectarea normelor de trafic
...[citește_toată_știrea]
30 Mai 2011, 15:46
(14026 vizualizări -
1 comentariu)
Armășești: Șoferi băuți sau cu permise suspendate
La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 27 mai, polițiștii au depistat în comuna Armășești un tînăr, de 21 ani, din localitate care se afla la volanul unei mașini deși consumase alcool. Testat cu aparatul
...[citește_toată_știrea]
30 Mai 2011, 15:42
(9690 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Siguranță pe timp de noapte
Sîmbătă, 28 mai, polițiștii ialomițeni au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor. În acest sens, polițiștii feteșteni și agenții posturilor de poliție arondate au
...[citește_toată_știrea]
30 Mai 2011, 15:40
(6063 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: A pierdut controlul volanului și a intrat cu mașina pe cîmp
Sîmbătă, 28 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Bărbulești, se deplasa cu mașina pe direcția Ploiești
...[citește_toată_știrea]
30 Mai 2011, 15:35
(7334 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Explozie la un bloc din cauza unei acumulări de gaze
În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 27/28 mai, o explozie de proporții s-a produs la un bloc din Slobozia. Deflagrația s-a auzit în întreg orașul, cauza producerii acesteia fiind o acumulare de gaze
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2011, 06:28
(8238 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Mașină furată din Italia, găsită de polițiști
Joi, 26 mai, polițiștii ialomițeni au identificat un bărbat de 29 ani ce deținea un autoturism înmatriculat în Italia, dar care figura ca urmărit internațional. Mașina figura furată din Italia în luna martie
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2011, 19:04
(6832 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A înapoiat un portofel plin cu bani găsit în Piață
Dinu Costică, un bărbat de 51 ani, din Perieți, a cerut sprijinul jandarmilor slobozeni după ce a găsit un portofel cu bani. Bărbatul a sunat la Detașamentul Mobil de Jandarmi Slobozia spunînd că a găsit
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2011, 19:03
(10343 vizualizări -
0 comentarii)
Făcăeni: Bătrîn «prădat» de o vecină
Un bătrîn de 79 ani din Făcăeni a cerut ajutorul polițiștilor din localitate după ce a constatat că din casă îi fusese furată suma de 400 lei. Bătrînul a povestit polițiștilor că a rămas fără bani în seara
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2011, 19:03
(7694 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Hoț din locuințe, prins de polițiști
Polițiștii feteșteni au fost alarmați luni, 23 mai, de către un bărbat din localitate asupra faptului că i-a fost spartă locuința. Bărbatul a povestit polițiștilor că a lipsit de la domiciliu între orele
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2011, 19:02
(7346 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Evaziune de 116 mii lei cu produse energetice
Un bărbat de 61 ani este actual cercetat de polițiștii ialomițeni pentru infracțiunea de evaziune fiscală. În sarcina acestuia, polițiștii de investigare a fraudelor au stabilit că este autorul unui prejudiciu
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2011, 19:01
(7957 vizualizări -
0 comentarii)
Manasia: Minor de 17 ani, acuzat de tîlhărie și furt
Un minor de 17 ani, din Manasia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni sub acuzația de tîlhărie și furt calificat. Activitatea infracțională a adolescentului se rezumă la deposedarea prin violență, în
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2011, 19:01
(9738 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Băuturi alcoolice fără documente, confiscate
Polițiștii feteșteni au organizat joi, 26 mai, o acțiune de verificare în zonele principale de interes ale municipiului. Astfel, în cadrul activităților au fost legitimate peste 70 de persoane, 8 agenți
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2011, 19:00
(8583 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Doi infractori, încarcerați
Polițiștii din Urziceni au depistat, în timpul unei acțiuni, doi tineri de 27 ani din localitățile Grindu, respectiv Sărățeni, pe numele acestora existînd mandate de arestare. Cel din Grindu avea de executat
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2011, 19:00
(9120 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Atenție! Bacterii periculoase în alimente!
În cadrul unei informări publice, reprezentanții Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor avertizează asupra pericolelor la care ne expunem ca urmare a existenței în alimente a unor
...[citește_toată_știrea]
27 Mai 2011, 18:55
(7554 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Volvo furat din Italia, returnat proprietarului
O mașină furată din Italia la sfîrșitul anului 2008 a fost restituită proprietarului. Polițiștii ialomițeni au identificat autovehicululu Volvo furat la începutul anului 2009 și, abia miercuri, 25 mai,
...[citește_toată_știrea]
26 Mai 2011, 13:51
(6557 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Evaziune fiscală cu motorină de 13,6 milioane lei!
Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 54 ani, sînt cercetați penal pentru evaziune fiscală. Cei șase au reușit să prejudicieze bugetul de stat cu nu mai puțin de 13,6 milioane lei.
Ofițerii de
...[citește_toată_știrea]
26 Mai 2011, 13:39
(8152 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: «Pescari» prinși la braconaj
Polițiștii feteșteni și-au continuat miercuri, 25 mai, acțiunile pentru combaterea braconajului piscicol. În urma verificărilor, au fost prinse în flagrant două persoane ce pescuiau ilegal. Cei doi bărbați
...[citește_toată_știrea]
26 Mai 2011, 11:24
(10030 vizualizări -
0 comentarii)
Autospecială nouă pentru ISU Ialomița
În cadrul Programului Operațional Regional 2007-2013, program care constă în achiziționarea echipamentelor specifice pentru îmbunătățirea capacității și calității sistemului de intervenție în situații de
...[citește_toată_știrea]
26 Mai 2011, 11:21
(9261 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Prins cu «somnul» în sacoșă
Polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic, miercuri, 25 mai, o mașină pentru efectuarea unui control de rutină, Autoturismul era condus de un bărbat, de 35 ani, din Brăila. Potrivit polițiștilor, bărbatul
...[citește_toată_știrea]
26 Mai 2011, 11:20
(7093 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a, la final
Festivalul-concurs județean de folclor «Zărzărică, Zărzărea», organizat de Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, și-a încheiat vineri, 20 mai 2011, cea de-a
...[citește_toată_știrea]
26 Mai 2011, 11:18
(13418 vizualizări -
0 comentarii)
«Avortul oprește o inimă care bate», dezbatere a Protopopiatului Urziceni
Marți, 24 mai, Protopopiatul Urziceni a organizat o sesiune de informare pentru elevii Grupului Școlar Agricol din Urziceni a cărei temă a constituit-o «Avortul oprește o inimă care bate». Adolescentele
...[citește_toată_știrea]
25 Mai 2011, 23:15
(10530 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Un slobozean de 33 ani a dispărut de acasă. Adrian Ionuț Bratu intenționa să se călugărească!
Marți, 24 mai, polițiștii slobozeni au fost sesizați cu privire la dispariția unui bărbat de la domiciliu. Adrian Ionuț Bratu, de 33 ani, a dispărut fără urmă de acasă. Rudele bărbatului au povestit polițiștilor
...[citește_toată_știrea]
25 Mai 2011, 23:06
(7628 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(20 Noiembrie 2013, 21:17)
Mesaj pt domnu` "slobozean " : Lasa netu`, ia sapa !
(20 Noiembrie 2013, 20:23)
Daca vom promova in liga 1 putem juca pe terenul nostru?
(20 Noiembrie 2013, 19:59)
Raspuns pt "slobozean" : Daca ai avea macar 10% sange de slobozean adevarat în tine te-ai fi gandit la orice altceva dar nu la bani ! Stim cu totii zvonurile care circula prin oras despre noi si de la bun inceput multa lume a incercat sa ne denigreze , urmarind destabilizarea noastra si (poate) o eventuala dezbinare ! Asta nu a ne-a determinat decat sa luptam si mai mult pentru idealurile noastre si ne-a facut mai puternici ! Nu am de gand sa fac aici istoria galeriei Unirii Slobozia ! Cei interesati de acest lucru pot intra pe blogul nostru Rebels Unirea Slobozia - http://rebelsunirea.wordpress.com/ pentru a citi pe pagina principala istoria noastra pe scurt ! Pentru cei ca acest "slobozean" de mai sus nu putem sa avem decat o sincera parere de rau ! Ramai in continuare un anonim in timp ce noi sustinem cu tarie si mandrie ECHIPA si ORASUL NOSTRU , fara a pretinde ceva de la cineva VREODATA ! Si daca pana acum am facut TOTUL doar din simpla PASIUNE si FARA VREUN AJUTOR DIN EXTERIOR asta vom face si de aici inainte !
(20 Noiembrie 2013, 19:57)
hai Unirea bafta Mihalcea felicitari galeriei sambata au fost la inaltime tinetio tot asa.
(20 Noiembrie 2013, 00:04)
si ce vreti ma acum, bani ? :))
(19 Noiembrie 2013, 20:28)
Suntem mandri de voi! Felicitari Mihalcea! Hai Unirea!
(19 Noiembrie 2013, 20:09)
DACA : "Publicul slobozean este tot mai cald și mai implicat" PE CAND UN ARTICOL DESPRE GALERIA CARE ANIMA STADIONUL SI INCURAJEAZA ECHIPA 90 DE MINUTE LA FIECARE MECI DISPUTAT PE PROPRIUL TEREN ? SA NU MAI SPUNEM CA INAFARA DE GALERIA RAPIDULUI DIN CAPITALA SUNTEM SINGURII SUPORTERI DIN SERIA 1 A LIGII 2 CARE MERGEM IN DEPLASARI CHIAR DACA O FACEM INTR-UN GRUP RESTRANS PENTRU CA ACESTEA SUNT CONDITIILE ! AM FACUT ACTIUNI DE PRMOVARE A IMAGINII CLUBULUI SI A GALERIEI NOASTRE PRIN LIPIREA DE AFISE IN DIFERITE LOCATII DIN ORAS CU TITLUL " SUSTINETI ECHIPA LOCALA " , PRIN DISTRIBUIREA ACESTORA IN LICEE SAU SCOLI ! AVEM SI O PAGINA DE FACEBOOK CE SE BUCURA DE O EXTREM DE MARE POPULARITATE DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU AVEM NEVOIE IN CONTINUARE DE AJUTOR PENTRU CA IDEILE SI INITIATIVELE NOASTRE SA AJUNGA LA UN PUBLIC TOT MAI LARG ! IN REST RESPECT TUTUROR CELOR CARE SE IMPLICA ALATURI DE NOI IN PROMOVAREA IMAGINII CLUBULUI UNIREA SLOBOZIA SI A GALERIEI ACESTUIA !