Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Marți, 3 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2275, cu 119 cazuri mai mult față de ziua de luni
...[citește_toată_știrea]
3 Noiembrie 2020, 15:05
(3665 vizualizări -
2 comentarii)
IPJ Ialomița: Adolescenta dispărută a fost găsită de polițiști
Adolescenta de 14 ani dispărută din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni a fost identificată de polițiști. Oamenii legii au găsit-o pe fată pe raza comunei Grădiștea, din județul Ilfov. După ce
...[citește_toată_știrea]
3 Noiembrie 2020, 11:30
(4627 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Luni, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2156, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică
...[citește_toată_știrea]
2 Noiembrie 2020, 15:10
(3064 vizualizări -
1 comentariu)
RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți
Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Sfântul Pantelimon, din localitatea Sudiți, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă
...[citește_toată_știrea]
2 Noiembrie 2020, 12:45
(2588 vizualizări -
0 comentarii)
Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița
Accident rutier în dimineața zilei de luni, 2 noiembrie a.c., în zona localității Poiana. Un tir încărcat cu sticlă s-a răsturnat în apele râului Ialomița. Șoferul autovehiculului, identificat în persoana
...[citește_toată_știrea]
2 Noiembrie 2020, 10:30
(2728 vizualizări -
2 comentarii)
Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament
Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului
...[citește_toată_știrea]
1 Noiembrie 2020, 21:45
(6656 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
1 Noiembrie 2020, 15:10
(2924 vizualizări -
2 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști
În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și
...[citește_toată_știrea]
31 Octombrie 2020, 15:25
(2486 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier
Pompierii și polițiștii au intervenit în seara zilei de vineri, 30 octombrie 2020, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. Din primele informații, se pare că un tânăr, de 24 de
...[citește_toată_știrea]
31 Octombrie 2020, 11:00
(2216 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier
Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de vineri, 30 octombrie 2020, în cazul unui accident rutier, produs în zona localității Movilița. În evenimentul rutier au fost avariate 3 autoturisme, dar din
...[citește_toată_știrea]
30 Octombrie 2020, 20:30
(1973 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Vineri, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2104, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
30 Octombrie 2020, 15:05
(2151 vizualizări -
0 comentarii)
Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!
În conformitate cu Ordinul Prefectului Județului Ialomița nr. 552 din 29.10. 2020, se convoacă consilierii locali declarați aleși pentru ceremonia de constituire a Consiliului Local Slobozia, eveniment
...[citește_toată_știrea]
30 Octombrie 2020, 13:35
(3580 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei
Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la nivelul vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei, RAJA Constanța
...[citește_toată_știrea]
30 Octombrie 2020, 11:55
(2400 vizualizări -
0 comentarii)
IȘJ Ialomița: 10 profesori și 40 de elevi, infectați cu COVID-19
Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în județ există 59 de școli care studiază în «Scenariul Verde», 33 în «Scenariul Galben» și 35 în «Scenariul Roșu». În ceea ce privește
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 19:05
(2858 vizualizări -
0 comentarii)
Mașină răsturnată între Movila și Fetești
În dimineața zilei de joi, 29 octombrie 2020, între localitățile Fetești și Movila, s-a produs un accident de circulație. Din datele polițiștilor prezenți la fața locului a reieșit faptul că un bătrân,
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 15:55
(2619 vizualizări -
4 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 2057 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Joi, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2057, cu 41 cazuri mai mult față de ziua de miercuri
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 15:20
(1787 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Trei persoane din Fetești aflate în «izolare la domiciliu», amendate!
Pe parcursul zilei de miercuri, 28.10.2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 13:55
(2624 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Reținut pentru «lovire sau alte violențe» și «violare de domiciliu»
Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit că ar fi intrat în locuința unei persoane din municipiul Slobozia, pe care ar fi lovit-o. Polițiștii Biroului de Investigații
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 13:50
(3076 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor
Miercuri, 28 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, sub coordonarea Direcției de Poliție Transporturi, au acționat pentru creșterea gradului de ordine
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 13:35
(2247 vizualizări -
0 comentarii)
Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier
În seara zilei de miercuri, 28 octombrie 2020, pe raza localității Cotorca s-a produs un accident rutier. Șoferul în vârstă de 38 de ani al unui autovehicul, fără să se asigure, a efectuat manevra de întoarcere
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 11:35
(2333 vizualizări -
0 comentarii)
Localitatea Coșereni trece la Scenariul Roșu
Având în vedere creșterea numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate la nivelul județului Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus trecerea localității Coșereni la Scenariul
...[citește_toată_știrea]
29 Octombrie 2020, 00:00
(6403 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Amenzi de peste 15000 de lei!
Pe parcursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2.
...[citește_toată_știrea]
28 Octombrie 2020, 16:55
(2021 vizualizări -
1 comentariu)
AJOFM Ialomița: 4,58%-rata șomajului în luna septembrie 2020
La sfârșitul lunii septembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4294 șomeri (din care 2008 femei), rata șomajului fiind de 4,58%, cu 0,09%
...[citește_toată_știrea]
28 Octombrie 2020, 16:10
(2638 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 2016 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2016, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
28 Octombrie 2020, 15:05
(1889 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Amara, arestat pentru «ultraj»
Un bărbat de 35 de ani, din Amara, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «refuz de recoltare a probelor biologice». Pentru că a devenit violent și a amenințat polițiștii a fost ulterior arestat
...[citește_toată_știrea]
27 Octombrie 2020, 17:50
(1815 vizualizări -
0 comentarii)
Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier
O femeie de 49 de ani a fost rănită în ziua de marți, 27 octombrie 2020, într-un accident rutier produs în localitatea Fierbinții de Sus. Femeia era pasageră într-un automobil condus de un tânăr de 29 de
...[citește_toată_știrea]
27 Octombrie 2020, 17:30
(2736 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Eveniment privat întrerupt la Țăndărei!
În cursul zilei de luni, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a
...[citește_toată_știrea]
27 Octombrie 2020, 15:40
(2145 vizualizări -
1 comentariu)
Grupul de Comunicare Strategică: 1969 cazuri de COVID-19 în Ialomița
Marți, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1969, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de luni
...[citește_toată_știrea]
27 Octombrie 2020, 15:05
(2045 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Trei persoane «izolate», amendate pentru că nu au fost găsite la domiciliu
Pe parcursul zilei de duminică, 25 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV
...[citește_toată_știrea]
26 Octombrie 2020, 15:40
(2827 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(14 Martie 2014, 00:10)
Sunt de acord cu tn anonimus.... Așa ca cel mai bn e sa fim in continuare alături de echipa mai ales ca 80% sunt in playoff....
(12 Martie 2014, 15:21)
Domnu' Suporter, imi dau si eu cu umila parere, care nu cred ca e asa deplasata. Pai dumneata spui ca nivelul salariilor e unul scazut, atunci cu ce resurse doresti sa ajungi si sa rezisti in Liga 1? Trebuie sa ne raportam la realitatea din jurul nostru, nu exista bani pentru o performanta superioara, nu poti face asta cu bani de la bugetul local al unui oras care si asa arata ca un sat. Si ca o paranteza, sa stii ca nu ratez niciun meci al echipei.
(12 Martie 2014, 08:56)
era de asteptat sa se vanda meciuri acum...cine sa sustina echipa in A? ...
(11 Martie 2014, 22:03)
O singura parere mi s-a parut avizata, cea a primarului, care a spus ca nu are bani de Liga I si nici nu crede ca echipa va promova. Aici nu e premonitie, e strategie. Deci nu sunt numai oameni cu darul inainte-vederii in Slobozia, sunt si oameni care au darul in mana.
(11 Martie 2014, 21:45)
Ai dreptate pe o parte anonimus dar sa știi ca la unirea sa făcut performanța cu niște salarii medi pentru liga 2 si nu s au dat bani pe fotbaliști așa cum au fc adversarele candidate la promovare , bă din contra s au si vândut cei mai valorosi fotbaliști,așa ca nu va mai dați cu părerea pe aici daca nu aveți habar ce se întâmpla.bafta băieți si orice s ar întâmpla noi suntem alături de voi.
(11 Martie 2014, 15:34)
Hai Unirea...dar unde, incotro? E de asteptat sa piarda meciuri, oricum nu's bani de promovare, cine sa sustina o echipa in Liga 1? Ce sa faca acolo o echipa sustinuta cu bani din bugetul unui oras ruina si cu o baza sportiva de nivelul anilor 60-70?
(11 Martie 2014, 14:55)
Nu inteleg care este strategia la acest CSM Unirea Slobozia? Se cheltuiesc foarte multi bani publici pentru ca uni sa faca practica in antrenorat, alti sa incaseze salarii pentru ca au pile in spate iar alti sa-si faca imagine. Atunci cand se vor termina banii cum s-a intamplat si la alte municipii cine va mai juca la aceasta echipa. In aceasta iarna s-au mai adus 6 jucatori noi iar juniorii nostri joaca la bucu. Dl primar Stoica nu v-am vazut si la aceste jocuri caci poate daca dvs. ati veni poate s-ar deranja si dl. antrenor Mihalcea.
(10 Martie 2014, 19:58)
abia asteptam primii pasi gresiti si reactii( tipice "era duna" )ale slobozenilor ! nimeni nu vede altceva decat meciuri trucate , toata lumea se pricepe la fotbal si toti uita ca aceiasi jucatori ne-au facut sa ne simtim mandrii ca suntem la egalitate de punce cu rapid ! acum ce ar trebui sa facem ? sa-i punem pe toti la zid si sa-i impuscam ? aveti "putintica rabdare" vb lui caragiale ! mai e mult pana la final cand sunt convins ca nu vom ramane cu un gust amar ! at sa va aduceti aminte de vorbele mele iar pana atunci puneti mana si veniti la stadion ca d'aia avem intrarea libera ! ! !
(10 Martie 2014, 16:56)
nici-o surpriza. vor vinde meciurile la greu
(10 Martie 2014, 10:09)
Daca FRF-ul nu ar fi intrerupt aiurea campionatul la inceput de iarna(tot in conditii execrabile se joaca si acum ) am fi castigat si la Galati si cu moldovenii.CSMS-ul s-a intarit considerabil in aceasta pauza si va promova alaturi de Rapid. Noi speram intr-o figura cat mai frumoasa si un "arbitraj" nepartinitor in lupta pentru promovarea altora... Hai Unirea!