Urziceni: Bătrînă lovită pe trecerea de pietoni
O femeie de 61 ani, din Uziceni, a fost marți, 19 iunie a.c., victima unui accident de circulație. Bătrîna a încercat să traverseze în mod regulamentar. Din cercetările oamenilor legii, bătrîna a fost lovită
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2012, 20:00
(8478 vizualizări -
0 comentarii)
Ciochina: Rula cu peste 100 km/h în localitate, avînd permisul fals!
Marți, 19 iunie a.c., un tînăr de 24 ani a fost prins de aparatul radar, la Ciochina, conducînd cu peste 100 km/h în localitate. Mai mult, acesta avea asupra sa un permis de conducere fals!
Respectivul
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2012, 19:56
(11213 vizualizări -
0 comentarii)
Atenție, se oprește apa la Țăndărei!
Pentru executarea unor lucrări de racordare la noul sistem de alimentare cu apă din orașul Țăndărei, SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile sau va sigura alimentarea cu presiuni reduse în perioada
...[citește_toată_știrea]
20 Iunie 2012, 15:23
(13718 vizualizări -
0 comentarii)
Alexeni: Incendiu de la un scurtcircuit
În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o locuință din comuna Alexeni a fost cuprinsă de flăcări. Proprietarul, un bărbat de 55 ani, și băiatul acestuia, de 17 ani, au suferit arsuri minore
...[citește_toată_știrea]
20 Iunie 2012, 08:52
(10012 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
19 Iunie 2012, 18:38
Țăndărei: A alimentat mașina cu carburant și a fugit
Polițiștii din Țăndărei au fost alertați de către angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană și-a alimentat mașina cu combustibil și a plecat din stație fără să plătească
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2012, 03:48
(9548 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: I-a furat banii din geantă
O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2012, 03:46
(13372 vizualizări -
1 comentariu)
Adîncata: Femeie cercetată penal pentru evaziune fiscală
O femeie de 31 ani din Adîncata, administrator al unei societăți comerciale din localitate este cercetată penal de polițiști pentru infracțiuni economice. În fapt, femeia este acuzată că din 2011 și pînă
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2012, 03:46
(8966 vizualizări -
1 comentariu)
Făcăeni: Patron amendat pentru vînzarea de băuturi fără documente
Potrivit unei informări media, polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor din Fetești au acționat pe raza comunei Făcăeni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2012, 03:43
(8357 vizualizări -
0 comentarii)
Miloșești: O șoferiță vitezomană a intrat cu mașina într-un copac
Pentru că nu a adaptat viteza de deplasare , într-o curbă la dreapta, o șoferiță a produs un accident de circulație. S-a întîmplat pe ruta Miloșești-Reviga, în timp ce tînăra de 27 ani, din București, a
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2012, 03:42
(6970 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: 240 de amenzi în cuantum de peste 55000 lei
Peste 240 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri, la sfîrșitul săptămînii precedente, respectiv în perioada 15-17 iunie 2011. Sancțiunile au fost aplicate pentru neregulile
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2012, 03:40
(11072 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți la volan
Un bărbat de 34 ani din Perieți a fost victima unui accident de circulație în localitatea de domiciliu. De fapt, individul, băut fiind, s-a urcat pe mopedul proprietate personală și din cauza consumului
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2012, 03:38
(13182 vizualizări -
0 comentarii)
Bărcănești: Prins conducînd fără permis
Un bărbat de 48 ani, din Bărcănești, a fost oprit în trafic de către polițiștii Secției Rurale Coșereni. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul nu poseda permis de conducere pentru
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2012, 03:37
(7610 vizualizări -
0 comentarii)
Anunț angajare
Societatea Comercială
Amara Turism SRL,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224
18 Iunie 2012, 11:13
Anunț angajare
Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367
16 Iunie 2012, 07:54
Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!
În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2012, 15:06
(12060 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență
Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2012, 15:01
(11529 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită
În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2012, 14:04
(10867 vizualizări -
0 comentarii)
Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină
În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2012, 12:39
(9602 vizualizări -
2 comentarii)
Jilavele: «Șofer» la 17 ani
Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2012, 12:33
(10078 vizualizări -
0 comentarii)
Perieți: Acțiune preventivă a Poliției
Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2012, 12:31
(9505 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: S-a rănit la școală
Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2012, 15:39
(10532 vizualizări -
3 comentarii)
Ialomița: Avem două «Școli Europene»
Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2012, 07:39
(9932 vizualizări -
1 comentariu)
Albești: Violator încarcerat
Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2012, 07:38
(8296 vizualizări -
1 comentariu)
AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2012, 07:36
(7799 vizualizări -
2 comentarii)
Focar de rabie în satul ialomițean Luciu
În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2012, 07:35
(10022 vizualizări -
2 comentarii)
AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate
Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2012, 07:29
(9624 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2012, 07:28
(7989 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!
Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit
...[citește_toată_știrea]
13 Iunie 2012, 15:02
(12901 vizualizări -
2 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!
13 Iunie 2012, 09:50
Comentariile cititorilor:
(14 Martie 2014, 00:10)
Sunt de acord cu tn anonimus.... Așa ca cel mai bn e sa fim in continuare alături de echipa mai ales ca 80% sunt in playoff....
(12 Martie 2014, 15:21)
Domnu' Suporter, imi dau si eu cu umila parere, care nu cred ca e asa deplasata. Pai dumneata spui ca nivelul salariilor e unul scazut, atunci cu ce resurse doresti sa ajungi si sa rezisti in Liga 1? Trebuie sa ne raportam la realitatea din jurul nostru, nu exista bani pentru o performanta superioara, nu poti face asta cu bani de la bugetul local al unui oras care si asa arata ca un sat. Si ca o paranteza, sa stii ca nu ratez niciun meci al echipei.
(12 Martie 2014, 08:56)
era de asteptat sa se vanda meciuri acum...cine sa sustina echipa in A? ...
(11 Martie 2014, 22:03)
O singura parere mi s-a parut avizata, cea a primarului, care a spus ca nu are bani de Liga I si nici nu crede ca echipa va promova. Aici nu e premonitie, e strategie. Deci nu sunt numai oameni cu darul inainte-vederii in Slobozia, sunt si oameni care au darul in mana.
(11 Martie 2014, 21:45)
Ai dreptate pe o parte anonimus dar sa știi ca la unirea sa făcut performanța cu niște salarii medi pentru liga 2 si nu s au dat bani pe fotbaliști așa cum au fc adversarele candidate la promovare , bă din contra s au si vândut cei mai valorosi fotbaliști,așa ca nu va mai dați cu părerea pe aici daca nu aveți habar ce se întâmpla.bafta băieți si orice s ar întâmpla noi suntem alături de voi.
(11 Martie 2014, 15:34)
Hai Unirea...dar unde, incotro? E de asteptat sa piarda meciuri, oricum nu's bani de promovare, cine sa sustina o echipa in Liga 1? Ce sa faca acolo o echipa sustinuta cu bani din bugetul unui oras ruina si cu o baza sportiva de nivelul anilor 60-70?
(11 Martie 2014, 14:55)
Nu inteleg care este strategia la acest CSM Unirea Slobozia? Se cheltuiesc foarte multi bani publici pentru ca uni sa faca practica in antrenorat, alti sa incaseze salarii pentru ca au pile in spate iar alti sa-si faca imagine. Atunci cand se vor termina banii cum s-a intamplat si la alte municipii cine va mai juca la aceasta echipa. In aceasta iarna s-au mai adus 6 jucatori noi iar juniorii nostri joaca la bucu. Dl primar Stoica nu v-am vazut si la aceste jocuri caci poate daca dvs. ati veni poate s-ar deranja si dl. antrenor Mihalcea.
(10 Martie 2014, 19:58)
abia asteptam primii pasi gresiti si reactii( tipice "era duna" )ale slobozenilor ! nimeni nu vede altceva decat meciuri trucate , toata lumea se pricepe la fotbal si toti uita ca aceiasi jucatori ne-au facut sa ne simtim mandrii ca suntem la egalitate de punce cu rapid ! acum ce ar trebui sa facem ? sa-i punem pe toti la zid si sa-i impuscam ? aveti "putintica rabdare" vb lui caragiale ! mai e mult pana la final cand sunt convins ca nu vom ramane cu un gust amar ! at sa va aduceti aminte de vorbele mele iar pana atunci puneti mana si veniti la stadion ca d'aia avem intrarea libera ! ! !
(10 Martie 2014, 16:56)
nici-o surpriza. vor vinde meciurile la greu
(10 Martie 2014, 10:09)
Daca FRF-ul nu ar fi intrerupt aiurea campionatul la inceput de iarna(tot in conditii execrabile se joaca si acum ) am fi castigat si la Galati si cu moldovenii.CSMS-ul s-a intarit considerabil in aceasta pauza si va promova alaturi de Rapid. Noi speram intr-o figura cat mai frumoasa si un "arbitraj" nepartinitor in lupta pentru promovarea altora... Hai Unirea!