Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

PNL caută un înlocuitor pentru Martin

Schimbarea stăpînilor, bucuria liberalilor

PNL caută un înlocuitor pentru Martin

Săptămîna trecută avansam ipoteza transferului președintelui PNL Ialomița la PSD. Posibil, dar improbabil, acest scenariu este surclasat azi de vestea că liberalii caută un succesor pentru același omniprezent președinte Ioan Martin. Pe lista scurtă a potențialilor can-didați se vehiculează numele Cristinei Pocora, al lui Constantin Sava sau a deputatului PC Aurelian Ionescu. Deși toți cei intervievați de noi și-au infirmat intențiile belicoase, niciunul nu a negat posibilitatea înlocuirii președintelui Ioan Martin...

Un președinte «prea moale»
Președintele PNL Ialomița, Ioan Martin a atras atenția opiniei publice locale o dată cu instalarea sa în funcția de vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, în vara anului 2010. Urcat pe val în același an, din poziția de președinte interimar al filialei, Ioan Martin s-a dovedit o nucă greu de spart pentru majoritatea liderilor PNL din filială. Treptat și fără grabă, noul președinte a reușit să anihileze toate focarele de rezistență din partid, a promovat o politică de non-beligeranță în relația cu PSD și și-a consolidat poziția publică prin victorii mici, dar remarcabile. În felul acesta au fost uitate și vendetele sale de culise, și scandalurile publice, și lipsa sa de ambiție politică, toate reproșate în varii ocazii de către colegii săi de partid. În contextul în care mandatul lui de președinte va expira în această vară, zvonurile privind înlocuirea sa încep să capete consistență. Primul care recunoaște că frecvența acestor zvonuri a crescut este chiar el însuși. Așa cum s-a obișnuit să repete în spațiul public, Ioan Martin a declarat din nou pentru Independent: «Sînt unul dintre puținii președinți de filială din Ialomița care nu se agață cu orice preț de scaun. Am spus-o și o repet... În condițiile în care va veni un om mai determinat și mai performant decît mine, sînt dispus să mă ridic singur. În caz contrar, oricine va trebui să lupte pentru șansa de a fi ales. Iar în ceea ce privește europarlamentarele, voi juca cu demisia pe masă. După alegeri, colegii mei vor decide dacă rezultatele mă îndreptățesc la un nou mandat sau, dimpotrivă, altcineva trebuie să se ocupe de viitorul politic al partidului!».

O vară de neuitat pentru PNL
În așteptarea electoratului la urnele pentru europarlamentare, tot mai multe voci acreditează ideea unei liste de nume pentru fotoliul de președinte al PNL Ialomița. Primul dintre ele, dar cel mai puțin probabil, este cel al deputatului Cristina Pocora. Ajunsă însă în sfera rarefiată a conducerii centrale, aceasta refuză însă să se întoarcă la firimiturile la care a poftit cîndva. Un al doilea nume, la fel de des pomenit, este cel al lui Gheorghe Catrinoiu, primarul orașului Fetești. Acesta consideră însă că șefia PNL Ialomița ar fi o povară prea mare pentru un primar care și-a consolidat poziția de «ales pe viață» într-un bazin electoral social-democrat. Următorul iepure scos din pălăria scenariștilor PNL este cel al lui Aurelian Ionescu, deputatul PC de Ialomița. Acesta neagă însă intenția de a reveni la PNL. «Întîi de toate, pentru a fi președinte, trebuie să fiu membru PNL... Or eu nu voi reveni niciodată în acest partid! Au avut grijă liderii organizației să nu-mi doresc să mă mai întorc. Pe de altă parte, aud și eu zvonuri tot mai consistente privind înlocuirea lui Ioan Martin. Probabil că e ceva normal în contextul în care mandatul acestuia expiră în acestă vară!» ne-a declarat Aurelian Ionescu. Ultimul, dar nu cel din urmă, pe lista scurtă a contracandidaților lui Ioan Martin la viitoarele alegeri pentru șefia PNL Ialomița este primarul orașului Urziceni, Constantin Sava. Deși inconsistent politic, acesta are un ego suficient de exacerbat pentru a clama poziția de șef al filialei. La acest moment însă, el face declarații expectative și se ascunde în spatele lui «dacă». «Știu că numele meu este vehiculat pentru înlocuirea lui Martin. Deocamdată, nu m-am gîndit însă la acest lucru... Pe de altă parte, nu poți conduce partidul din birou, fără o prezență permanentă în spațiul public. Or Martin nu mai iese de acolo de ani de zile, în vreme ce Ciupercă e peste tot! „Dacă“ se va pune problema, după alegerile europarlamentare, voi lua o decizie. Ce pot să vă spun însă sigur e că voi obține un scor electoral la alegerile europarlamentare de trei ori mai mare decît oricine din partid!» ne-a declarat el.

14 Martie 2014, 12:50 (17405 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
Martin vrea să fie votat de locuitorii Sloboziei
PNL nu are candidat pentru Slobozia
Cezarul PNL vrea (din nou) la primărie

Comentariile cititorilor:


Membru PNL 2:
(21 Martie 2014, 19:10)
Fuerea? Ar fi OK. Pentru..... Demisie. Un sarlatan nescolit si fara 7 ani.....,,
Rusinica:
(19 Martie 2014, 21:06)
Sa va fie rusine domnilor din asa zisul PNL Tandarei!!La alegerile locale din 2012 PNL-ul pur a luat decat 300 de voturi iar UNPR  fuzionat cu PNL a luat 900 de voturi.Luati si publicati listele cu consilierii locali din 2012,care era asa: 1 PNL-vechi si 3 UNPR-PNL nou.Iar la alegerile parlamentare doamna deputat Pocora a zis ca nici nu trebuie sa iasa din casa ca va iesii  deputata din cauza PSD-ului.Iar in asa zisul PNL Tandarei zis si PNL BAR Tandarei,exista mereu conflicte generate de familia Mitrea,David Sandu,Cristache,Popa si Ghitau.La europarlamentare si la prezidentiale sa va vad.Daca convingeti 300 de cetateni din Tandarei sa voteze PNL sunteti cei mai tari.Si din ultimele informatii rezulta ca PNL Tandarei mai are 23 de membrii,restul au plecat la alte partide.In curand PNL va avea o surpriza de proportii.Continuati cu cei de mai sus si veti obtine la europarlamentare si prezidentiale doar 23 de voturi.Partid puternic cu 25% din electorat(in vise).PNL va deveni istorie ca PNTCD.
Tandarei:
(19 Martie 2014, 13:28)
1200 voturi luate de Marian Iordache si oamenii pe care voi ii dați afara așa ca nu mai dezinformati, si Dvs de ce nu semnați cu numele real?
Tandarei:
(18 Martie 2014, 23:50)
1-Pt Cetatean:Peste 1200 de voturi PNL la alegerile locale din iunie2012,nu inseamna o adunatura de " betivi". D-ul Ghitau nu este asa cum cred altii.Odata venit in carciuma lui,nu conteaza daca esti de stanga s-au de dreapta ;platesti.Faptul ca-i place"cantecul sirenelor"in viitor va insemna o buna nota de plata. 2-Pt George:D-ul senior M I Q a facut desemnarea lui Antonescu, cu ceva ani in urma la Gala 10 pt Romania cand a spus ca Antonescu este succesorul lui, la sefia PNL.Cand Domnii CTP si Hurezeanu au ramas consternati in urma acestei afirmatii,membrii PNL si-au dat acordul.   3-Daca sunteti  liberali si doriti sa discutam despre mana dreapta din Tandarei, cu care te poti inchina,va invit la un dialog,decent si civilizat. Ps:In conditiile in care dialogul devine ideologic, propun ca pe viitor sa semnam cu nume si prenume.Multumesc!                                 
George:
(18 Martie 2014, 13:48)
Excelente propuneri (sau autopropuneri) ! E mare lucru sa poti sa te evaluezi , sa stii ce poti si ce nu ! La multi ani pt.Mircea Ionescu Quintus ! Aveti de unde invata !
Cetățean:
(17 Martie 2014, 23:14)
Care protocol la Tandarei?Care PNL la Tandarei? Sa fim seriosi nu mai exista de mult organizația asta politica , o adunatura de alcolisti care beau la Ghitau , mancandu-l pe asta de bani , si făcându-l sa viseze ce frumos e sa fii președinte.Ce dracu Mariane trezește-te si nu te mai lăsa prostit. Iti spune asta un prieten , care chiar știe ce inseamna liberalism. Bețivii astia dau afara toții oamenii seriosi din partid,ptr ca au curaj sa spună realitatea.
Din Lista ....:
(17 Martie 2014, 22:26)
    -Mai  Bizidei bine ai mai grait,a ras tot judetul de probele facute pe Merlea cere la un moment dat i se mai spunea Hopa Mitica sau Dezbracate sa te  f.t  Imbracate ca nu te mai f.t .     - Doamne ce mai vuiau ziarele locale. Pacat... omul chiar era bine intentionat dar... dhe....Parvu...prietenul l-a nevoie s-a cunoscut. Adica la lasat fara scaunul de Vice de fapt la usurat ca sa doarma mai bine noaptea,sa nu se zvarcoleasca in pat din cauza hotararilor de Consiliu. Merlea dupa cum se spune pe aici (Ciochina,Perieti) chiar are sange'n instalatie si boasele cat galeata. E calit si ambitios,merita locul lui Martin...dhe trebuie sa predomine tot un nume cu litera M adica Merlea
tandarei:
(17 Martie 2014, 21:02)
Bravo MARTIN . Daca nu ai demnitate , iti doresc un viitor fericit la bolsevici.Cu protocolul in Tandarei cum ramane ?  Poate decide G PETRE , coada de topor , in locul tau ?
bizidei:
(17 Martie 2014, 15:48)
Da, prof. Merlea ar fi bun, da sa nu fie numai de proba asa cum a fost si viceprimar, ca i-a trs--o rau de tot ciuperca cu asta, asa, ca drept recompensa ca i-a fost aproape in campania electorala si ca a tinut de acelasi steag. Martin are constiinta(!!!) impacata cu ceea ce i-a facut lui Merlea?
Valahul:
(17 Martie 2014, 13:41)
Martin , ara capacitatea sa (re) unifice dreapta in Ialomita .Ar trebui folosit !Acum cunoaste fisurile psdilor si e tolerat si de urmasii lui Cazacu , de tinarul Daniel si de ce a mai ramas in ppdd .
SORIN:
(17 Martie 2014, 11:45)
Cel mai bine pentru ialomițeni ar fi ca locul d-lui Martin să fie luat de dl.Ciupercă, ha, ha, ha!
Ninel:
(16 Martie 2014, 22:30)
 cel mai potrivit sa.i ia locul domnului Martin este domn Profesor Merlea Sile Adrian. Credeti-ma chiar e omul potrivit.
Chirita:
(16 Martie 2014, 12:49)
Martin a reusit sa-i pondereza si sa-i tina uniti ! Probabil ,mai tirziu il vor regreta !
bizidei:
(15 Martie 2014, 17:41)
Constantin Sava de la Urziceni
Membru PNL:
(15 Martie 2014, 13:33)
Sorin Fuierea,ar fi cel mai bun pentru presedinte PNL.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite la conducta de refulare de la nivelul rezervorului, echipele RAJA Constanța vor sista joi, 6 iulie 2023, în intervalul orar 9,00-17,00, furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2023, 20:35
(14157 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști pe numele unui bărbat din Armășești care și-a bătut soția

Polițiștii din Jilavele au fost sesizați marți, 4 iulie a.c., cu privire la faptul că un bărbat, de 45 de ani, din Armășești, ar fi agresat-o fizic pe soția sa, o femeie de 53 de ani. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2023, 19:25
(13659 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

Marți, 4 iulie a.c., în intervalul orar 20,.00-23,00, polițiștii au desfășurat o acțiune pe raza municipiului Fetești ce a avut ca scop prevenirea infracționalității stradale, a infracțiunilor contra persoanei ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2023, 19:05
(3880 vizualizări - 0 comentarii)


CECCAR Ialomița: «Ziua Națională a Contabilului Român»

Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizați din România (CECCAR), organismul profesional care gestionează profesia contabilă în România, organizează, la 13 iulie 2023, cea de-a XIX-a ediție a ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2023, 16:40
(4765 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, 800 de misiuni de ordine publică executate în trimestrul II al anului 2023

Jandarmii ialomițeni, 800 de misiuni de ordine publică executate în trimestrul II al anului 2023

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au executat, în trimestrul II al anului, 1794 misiuni de ordine publică, dintre care 128 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii publice la ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2023, 13:20
(14215 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat pentru motorina aferentă trimestrului II/2023

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că până la data de 31 iulie 2023, inclusiv, se depun Cererile de plată care vizează rambursarea ajutorului de ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2023, 12:55
(21540 vizualizări - 0 comentarii)


Sediul ISU Ialomița, modernizat

Sediul ISU Ialomița, modernizat

În perioada 2020-2025, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență derulează proiectul «Îmbunătățirea Managementului Riscului la Dezastre» în cadrul căruia, printre alte clădiri incluse în proiect ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2023, 12:40
(5069 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 9 permise de conducere reținute, 7 certificate de înmatriculare retrase, amenzi de peste 75 mii de lei

Luni, 3 iulie a.c., peste 70 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și pentru menținerea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2023, 19:15
(13267 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de artă plastică

Miercuri, 5 iulie a.c., începând cu orele 14,00, în foaierul Sălii «Europa» a Consiliului Județean Ialomița va avea loc verisajul expoziției de pictură «Orizonturi Cromatice». Lucrările aparțin artistei ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2023, 17:30
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicația «Registrul Deșeurilor», funcțională

Evidența deșeurilor este obligatorie pentru toate afacerile ce au activitate la sediul social sau la un punct de lucru, aceasta trebuie păstrată lunar și trebuie raportată anual. Aplicația a fost lansată ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2023, 17:00
(26008 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Crescătorii de animale pot solicita ajutorul de stat

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31 iulie 2023 inclusiv, primește cereri inițiale anuale de solicitare a ajutorului de stat în sectorul creșterii ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2023, 16:30
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,98%, rata șomajului la sfârșitul lunii mai 2023

La sfârșitul lunii mai 2023, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3881 de șomeri (din care 1989 femei), rata șomajului fiind de 4,98%, cu 1,13% peste ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2023, 16:00
(10995 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Fetești!

La nivelul Uzinei de Apă Fetești se vor executa lucrări de racordare la sistemul centralizat de distribuție din orașul Fetești. Pentru realizarea acestor operațiuni,  RAJA Constanța va întrerupe furnizarea ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2023, 13:10
(32545 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții DIICOT în Ialomița

Marți, 4 iulie a.c., procurorii DIICOT-Structura Centrală au pus în mișcare acțiunea penală față de mai mulți suspecți, angajați în cadrul unor centre de îngrijire a bătrânilor, pe care îi supuneau la tratamente ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2023, 11:30
(15531 vizualizări - 0 comentarii)


Un bărbat din Platonești a amenințat că se autoincendiază. Polițistul-negociator l-a convins să renunțe!

Un bărbat din Platonești a amenințat că se autoincendiază. Polițistul-negociator l-a convins să renunțe!

În cursul zilei de duminică, 2 iulie a.c., polițiștii din Platonești au fost sesizați prin 112 cu privire la faptul că un bărbat, de 46 de ani, din Platonești, s-a baricadat în locuință și a amenințat că ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2023, 20:05
(12804 vizualizări - 0 comentarii)


USR: «Rezultatele de la Bacalaureat arată eșecul sistemului de Educație sub mandatele lui Iohannis!»

«Rezultatele de la examenul de Bacalaureat ne oferă imaginea nefardată a eșecului sistemului educațional din România sub mandatele lui Klaus Iohannis, în condițiile în care doar 42% dintre copiii care au ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2023, 17:20
(26525 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Camion încărcat cu hârtie igienică, în flăcări

Ciocârlia: Camion încărcat cu hârtie igienică, în flăcări

În dimineața zilei de duminică, 2 iulie a.c., două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit pentru limitarea și lichidarea unui incendiu produs la remorca unui camion ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2023, 16:25
(8500 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Bărbat salvat de pompieri după ce a căzut într-o fântână

ISU Ialomița: Bărbat salvat de pompieri după ce a căzut într-o fântână

Sâmbătă, 1 iulie a.c., în jurul orei 9,30, Detașamentul de Pompieri Slobozia a intervenit la o misiune de salvare a unei persoane căzută într-o fântână, cu o adâncime de aproximativ 7 metri. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2023, 16:20
(11028 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Ion Roată

Trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs pe DN2A, pe raza localității Ion Roată, în care au fost implicate două autoturisme. În sprijinul acestora a acționat și ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2023, 16:15
(6224 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de admitere organizat în anul 2023 la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» pentru locurile alocate Inspectoratului General pentru Situații de Urgență

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat în anul 2023 la Academia de Poliție «Alexandru ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2023, 14:10
(10796 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 7 iulie 2023, termen-limită pentru depunerea Declarației de mențiuni privind schimbarea perioadei fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2023, 13:55
(14395 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor, la Slobozia

Razie a polițiștilor, la Slobozia

Sâmbătă, 1 iulie a.c., polițiștii au efectuat o razie cu efective mărite pe raza municipiului Slobozia. Acțiunea a avut ca scop prevenirea și combaterea faptelor cu violență, dar și menținerea unui climat ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2023, 17:40
(3091 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia razie


Urziceni: La volan sub influența alcoolului

Un bărbat de 45 de ani, domiciliat în Urziceni, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiști joi, 29 iunie ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2023, 18:10
(7171 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Șoferi amendați pentru încălcarea Codului Rutier

Polițiștii ialomițeni au efectuat joi, 29 iunie a.c., o amplă acțiune pe șoselele din județ, cu scopul de a preveni accidentele rutiere. În urma activităților, au fost aplicate 122 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2023, 18:00
(10489 vizualizări - 0 comentarii)


Un șoim călător, salvat de polițiștii de la Protecția Animalelor Ialomița

Un șoim călător, salvat de polițiștii de la Protecția Animalelor Ialomița

Polițiștii Biroului pentru Protecția Animalelor au identificat, pe raza localității Scânteia, o pasăre sălbatică cu caracteristicile unui șoim călător, aflat în imposibilitatrea de a zbura în habitatul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2023, 16:05
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești, reținut pentru «lipsire de libertate» și «act sexual cu minor»

Polițiștii din Stelnica au identificat miercuri, 28 iunie a.c., un tânăr de 20 de ani, domiciliat în Fetești, bănuit de comiterea infracțiunilor de «lipsire de libertate», «act sexual cu minor», «violență ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2023, 18:30
(12549 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Spărgători de case, în vizorul polițiștilor

Polițiștii ialomițeni au identificat doi tineri, de 18 și 30 de ani, bănuiți de comiterea infracțiunii de «furt calificat». În cursul lunii iunie a.c., o persoană a sesizat polițiștii din Grivița cu privire ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2023, 18:20
(9749 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Au fost stabilite prețurile medii al produselor agricole

În vederea calculării veniturilor anuale brute obținute din cedarea folosinței bunurilor prin arendare valabile în anul 2023, au fost stabilite prețurile medii ale produselor agricole, prin Hotărârea Consiliului ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2023, 16:10
(12886 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei medii de 10 la Evaluarea Națională 2023

Miercuri, 28 iunie a.c., Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii la Evaluarea Națională 2023. La nivelul județului Ialomița au fost obținute trei medii de 10. Rezultatele aparțin unor ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2023, 11:10
(10707 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 200 de sancțiuni aplicate în 24 de ore

Marți, 27 iunie 2023, polițiștii ialomițeni au aplicat peste 200 de sancțiuni contravenționale. Polițiștii au acționat, pe raza întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2023, 18:20
(8234 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...