Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Politica demențială a președintelui Ciupercă

Politica demențială a președintelui Ciupercă

În urmă cu vreo cîteva luni, PSD Ialomița a inaugurat incognito un nou sediu județean, peste drum de sucursala Raiffeisen Bank din Slobozia, pe bulevardul Chimiei... Spunem incognito, pentru că la inaugurare au fost invitați doar cărătorii de osanale ai partidului. Prin urmare, ne cerem scuze pentru că, pînă la acest moment, nu am fost în măsură să vă oferim amănunte despre această locație. Un cititor fidel al publicației noastre ne oferă însă șansa să remediem această scăpare involuntară...

Nu aduce anu’, ce aduce sediul PSD Imediat după Paște, un cititor fidel al publicației noastre ne-a prezentat o situație absolut halucinantă, care durează de la inaugurarea sediului PSD Ialomița. Iată comentariul care însoțește una dintre fotografiile pe care am ales să le publicăm: «Vă transmit atașat cîteva fotografii așezate pe un panou amplasat în sediul Partidului Social Democrat, Filiala Ialomița, întrebîndu-mă cum este posibil ca, la începutul secolului XXI, să se poată face astfel politica și cum pot fi eliminați oameni, fără niciun argument, singura lor greșeală fiind aceea că nu vor să asiste la dezastrul provocat de politica administrativă dezastruoasă a unui personaj machiavelic care a „dus“ acest județ la nivelul subdezvoltării și care distruge totul în jurul lui. Consider că amplasarea într-un spațiu public a unui panou în care sînt catalogați niște oameni ca fiind trădători este cam același lucru cu a amplasa un panou într-o școală, pe care să scrii „elevi buni și elevi proști“ sau a amplasa un panou într-un spațiu public și să nominalizezi „cetățenii proști și cetățenii deștepți“!». Vă transmit aceste fotografii, considerînd că mass-media și opinia publică ar trebui să reacționeze, în sfîrșit, la acțiunile mizerabile pe care le practică această persoană, care conduce județul Ialomița».

Roza și Neamțu’ Subscriem necondiționat opiniei cititorului care ne-a semnalat această situație absurdă și revoltătoare. Mai mult decît atît, protestăm public în fața acestei forme de discriminare, acceptată tacit de către o întreagă filială. Ea se înscrie în linia declarațiilor lui Adrian Năstase care a cerut să i se numere ouălele, ale lui Traian Băsescu care a urlat prezindențial «țigancă împuțită» sau, mai nou, a primului-ministru Victor Ponta care și-a apelat unul dintre miniștri cu «Ce cauți aici, fă, Doino!?». Opinia noastră este însă nerelevantă în acest context. Prin urmare, am încercat vreme de mai multe zile să contactăm oficiali din cadrul PSD Ialomița pentru a le solicita o justificare pentru această poziție publică pe care fiecare dintre aceștia și-o asumă. În ciuda eforturilor noastre, niciunul dintre cei contactați nu a fost dispus să își asume oficial un punct de vedere. Mai mult decît atît, am aflat cu stupoare că, deși ne aflăm în plină campanie electorală pentru europarlamentare, PSD Ialomița nu are, oficial, un purtător de cuvînt. În aceste condiții, pentru a obține un punct de vedere autorizat, ne-am adresat președintelui Silvian Ciupercă, singurul în măsură să ofere explicații. Răspunsul domniei sale este, o spunem cu toată responsabilitatea, unul demențial, semn că atît Neamțu’, cît și Roza, afectează filiala de la rădăcină la vîrf și înapoi. «Ceea ce am făcut noi a fost să reflectăm diversitatea de opinii. Este vorba, într-adevăr, de o istorie a Organizației. La un moment dat, într-adevăr, acești oameni au fost onorabili și au făcut servicii partidului. Nominalizarea lor pe acel panou ca trădători nu are altă conotație decît aceea de a prezenta situația de la acest moment. Orice altă analogie este forțată și nu se justifică!» a declarat acesta.

1 Mai 2014, 07:10 (25703 vizualizări - 56 comentarii)

Citiți și:
Moaștele Sfântului Vasile PeSeDeficatorul la Mihail Kogălniceanu
Pesedozaurii vor reîntronarea președintelui Ciupercă
Ciupercă visează (din nou) la șefia PSD Ialomița

Comentariile cititorilor:


Nameless:
(19 Iulie 2014, 19:50)
Mama cati agramati avem in tara asta. E de-a rasu' plansu' :)  @Mary : daca nu-i voteaza lumea...se voteaza singuri
Mary:
(13 Mai 2014, 13:05)
Ca sa scapam de PSD-isti si de Ciuperca, este simplu, nu-i mai votati.
tot bietul om sub vremi:
(8 Mai 2014, 15:11)
Deci, PSD își scrie istoria pe pereți. Frumos!  Există și un WC la Gara CFR în care demult nu s-au mai scris diverse. Ar fi un loc propice, mai ales acum în campanie... Roșul acela revoluționar ar da bine cenușiului din zonă. Și au abordat varianta scrierii istoriei prin oameni. Și mai frumos! Dar, de unde au început, din 1990 adică au început cu ei sau din 1947, cu tătucii lor veniți pe tancurile sovietice? Nu că ar fi vreo mare diferență, doar  și ei și tătucii lor au făcut același dezastru, dar așa ca idee....să știm cu toții din ce soi de oameni se trag. Povestea cu ,,trădătorii,, se înscrie perfect  în istoria comunisto-pesedistă. Toată viața lor comuniștii au suferit de grija trădătorilor pe care îi vedeau peste tot. De fapt era o strategie. Tot ce scârțâia în comunist era atribuit trădătorilor, dacă nu se făcea planul sabotorii erau de vină, toate prostiile erau opera trădătorilor. Chiar dacă nu existau, trădătorii erau inventați, pentru că partidul unic nu își putea asuma vina propriilor greșeli și crime. Acum înțelegeți de ce nu merg lucrurile bine la noi, că PSD e trădat! Trebuie strânse rândurile....
Andrei:
(7 Mai 2014, 13:39)
Nu sint din zona, dar din cite citesc pe aici, acest asa zis domn Ciuperca, pare un personaj tare malefic. Exact cum scrie la carte: chip aspectuos, dictie perfecta, limbaj cu minim 1000 de cuvinte si in spatele mastii ghici ce? Fum, foc si pucioasa. Coarnele lipseste. Au iesit lipsa la inventar. In rest, fani mai mici sau mai mari, dupa chipul si asemanarea sefului. Domnul Moraru, pina mai ieri in creuzetul vrajitorului sef, normal ca nu i-a mai convenit fomula magica de repartitie a licorii potente. Ar fi vrut o concentratie mai mare. A ramas sa se descurce singur. Daca diplomele i-or ajuta la ceva.
maria:
(7 Mai 2014, 08:30)
Vai domnule Moraru vă frământă identitatea mea, cu așa frământare să rămâneți.Ținând cont că sunteți un om răzbunător, nu este cazul să știți indentitatea mea.Mă bucur că recunoașteți faptul că a-ți fost cu domnul Ciupercă și poate în curănd recunoașteți și celelalte aspecte.Vă lăudați atât de mult cu ce a-ți realizat......... Nu aveți nici un angajat din familie da se știe.....dar supraveghează elegant din spate si sub alt nume. A fi un om sincer este o stare naturală pe care Morarule tu nu o ai.......... Referitor la domnul Ciupercă spui că nu ai nimic, dar îl denumește personaj sinistru. Este urât pentru un domn, elegant ce te denumești.
Crucis:
(6 Mai 2014, 20:41)
Off topic,sa-mi dea cineva informatia cine este sef la filiala Urziceni a PMP,ca de e adevarat ce am auzit e de rasul curcilor ???
Victor Moraru:
(6 Mai 2014, 16:42)
Draga doamna Maria, Daca sunteti un om normal, asa cum pretindeti, va rog sa va declinati adevarata identitate, un element esential pentru un om civilizat. Cu privire la a avea ceva cu dl Silvian Ciuperca, va pot spune ca nu am nimic cu acest personaj sinistru, nu fac altceva decat sa respect juramantul pe care l-am depus si sa apar cetatenii de "labele" murdare ale acestui individ care la fel ca si dumneavoastra nu are puterea sa argumenteze mizeriile pe care le face. Da, am fost impreuna cu domnul Silvian Ciuperca pana cand am constatat ca pentru domnia sa cetatenii acestui judet sunt doar niste marionete pe care le minte in fiecare zi. Va rog sa aveti puterea sa spuneti ce fapte am facut si cum am afectat cetatenii orasului Amara? Cu privire la modul in care conduc Primaria orasului Amara nu spun ca sunt perfect, insa nu perfectiunea mea conteaza in acest caz, ci perfectiunea colegilor mei si rezultatele obtinute confirma ca suntem una dintre cele mai bune echipe din tara. Referitor la asa zisa "caracatita", va pot spune ca aceasta este doar in capul dumneavoastra , intrucat eu nu am niciun angajat ruda cu mine, iar  fratii si mama mea au locuit pana nu demult in Italia. Citindu-va comentariile stimata doamna, constat ca a fi om sincer si natural nu este la indemana oricui.
maria:
(6 Mai 2014, 09:02)
Domnule Moraru eu nu vin cu argumente la dumneata......credemă nu este cazul. Nu fac politică și nu sunt în nici un partid, cum dealtfel procedați și dumneavoastră. Ca aveți ceva cu domnul Ciupercă e evident. Eu nu fac decât să vă reamintesc că a-ți fost împreună cu domnul Ciupercă. Dar faptul că ați fost înlăturat este datorită faptelo dumneavoastră.Se cunoaște deja la nivelul Primăriei pe care o păstoriți că toată lumea trebuie să zică ca dumneavoastră altfel îi loviți. Cine mu este cu dumneavoastră este împotrivă. V-ați întins ca o caractiță oameni familiei dumneavoastră astfel încăt să controlați tot.Nu cumva acesta este școala pe care ai făcut-o împreună cu domnul Ciupercă.......... Cred că da.....................
tradare sau nu:
(6 Mai 2014, 00:36)
Trădare este denumită fapta de a înșela în mod voit și perfid încrederea cuiva, săvârșind acte care îi sunt potrivnice, pactizând cu dușmanul. In cazul de fata nu se aplica! Atata timp cat cei nominalizati nu i-au tradat pe cei care i-au votat! Tradatori adevarati sunt cei care, dupa ce ne iau voturile, fac ceva pe increderea alegatorilor!
Avem nevoie de un om pt oameni:
(5 Mai 2014, 22:08)
TRADATOR ESTI TU ciuperca vasile silvian!!!si sa spun de ce: TE-AI ABATUT DE LA PRIORITATEA NATIONALA DE DEZVOLTARE LOCALA....asta inseamna ca ai tradat pe toti locuitorii judetului!!!!
Vasile:
(5 Mai 2014, 19:55)
Oameni buni, pana cand Ciuperca?
Victor Moraru:
(5 Mai 2014, 14:40)
Sarut mana, dna... Maria ? Va rog frumos sa aduceti argumente in favoarea afirmatiilor facute de dvs ! Eu pot sa aduc argumente solide cu privire la ce afirm iar cetatenii judetului Ialomita simt in fiecare zi dezastrul provocat de prietenul dumneavoastra.Ma suzati dar de la prietenul dvs. Ciuperca Silvian nu am invatat si nici nu vreau sa invat nimic. Tot de la dansul ati invatat sa nu va scrieti numele real ???
maria:
(5 Mai 2014, 11:05)
Vai ce cuvinte urâte ai domnule Moraru.... Nu ești mai departe de Ciupercă, ești același aluat numai că trebuie să mai crești.Ai vrea ca să crești mare repede și să aspiri pe toți. Dorința ta mare este de al da jos pe domnul Ciupercă, ca să îi ei locul rapid.Ei bine nu se poate atât de repede. Nu uita că acest domn te-a ajutat mult să promovezi. Tăticul tău....... Numai că uneori elevul își întrece profesorul.Tu Morarule nu ai reușit
Iancu:
(4 Mai 2014, 11:36)
Daca dl. Ciuperca serveste in continuare interesele partidului la fel de bine cum a facut-o si pina acum, manipuleaza si astupa gurile nemultumitilor in stilul profesionist care ii e specific, sansele sa accesam in mod optimist fonduri europene vor fi reale doar atunci cind dumnealui isi va prezenta de buna voie demisia.
Sandu:
(4 Mai 2014, 11:20)
Ce mai tura vura. Mai avem un an de guvernare malefica si duca-se pe pustii. Sper ca la anul sa ne vina tuturor membrilor PSD mintea la cap. Sau macar majoritatii. Ca mie mi-a venit. M-am saturat sa fiu mamaliga. Sau macar una care explodeaza sa fiu. Sint alaturi de domnul Victor Moraru in nemeritata rusine de a fi incris pe panoul infamiei. Nu-mi doresc decit sa-i dea Domnul sanatate si putere sa treaca peste aceasta pata pe nedrept aplicata numelui si carierei sale. Nu va lasati coplesit. Sintem alaturi de dvs.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(684 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(3322 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(445 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(248 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(368 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(499 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(505 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(419 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(556 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(498 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1391 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(977 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1171 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(631 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(1134 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(585 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1235 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(1177 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1621 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(1115 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1318 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2498 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1408 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1459 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3822 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4428 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(2115 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11538 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...